Winierdienst N.S. RIJSSEN IN REP EN ROER Na 25 jaar legt de heer Vosman (K.N.V.B.) zijn belangrijke functie neer LAATSTE MINUUT BESLISSEND EN NOODLOTTIG VOOR R.Y. Sportclub Rijssen naar Den Ham V.V. Excelsior Voetbal nam in het leven van deze Bondsridder grote plaats in Vergadering C.H.U, P.I.T.-collecte 1961 Vrijdag 6 oktober 1961 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 5 GESLAAGD IJSSEN buiten de wallen De Jonker van de Bevervoorde ging Ver gezeld van twee gewapende knechten naar het voorplein van de Bevervoorde, De Vrou we van Bevervoorde een geboren freule Vis- bek, bond haar man op het hart, zich te Rijssen niet van de been te laten lopen door het gewone zweetvoetenvolk. Want, de gebo ren freule Visbek, minachtte het volk van Rijssen, dat er alleen maar was om de adel te dienen. Zo was de gedachtengang van vele edelen voor vijfhonderd jaar geleden. Het gewone volk van Rijssen had echter wel klein geld terug. Zij, de burgerij had me delijden met de Jonge Jonker, die bij de Visbek onder de plak zat. De Jonker van Bevervoorde was zo aan de bevelen van zijn vrouw gewend, dat hij met twee mannen besluiteloos stond op het voorplein van Be vervoorde. Gelukkig kwam de hoge Vrouwe naar buiten lopen. Zij deed andermaal haren Visbek open en schetterde, zeg Roelof, ben je heer van Rijssen, of ben je het niet! maak dan voort! Vervolg toch de paardenvoet en steek hem dood. De Jonker van Bevervoorde rilde bij de ge dachte, dat hij Berend met de paardenvoet zou moeten doodsteken, waar hij als kleine jongen al mee geknikkerd had. En het mooi ste was geweest, dat de paardenvoet, het de Jonker altijd had laten winnen. Maar later en vooral na de pest was de paardenvoet in slecht gezelschap geraakt. Het was voor namelijk de welgestelde weduwe de Baardhen die de Paardenvoet in de verleiding had gebracht, en na die valse munterij had zij hem laten schieten. En nu was Rijssen in rep en roer. De Jonker van Bevervoorde moest op bevel van zijn vrouw, jacht maken op de moordenaar Berend met de Paarden voet, maar de laatste had de vlucht geno men naar Bloodkooken Diene in Eisen. Bloodkooken Diene was een waarzegster en de Paardevoet een jovele vrijer. Was dat nu evenwat? Daar zij juist verlegen was om een man kwam Berend daar zo op het juiste moment uit de lucht vallen. Berend vertelde hoe hij de beul van Deventer per ongeluk had doodgebeten. Diene maakte hem duidelijk, dat dit niets te betekenen had. De venter had beulen genoeg, en bovendien had IJsselman zijn verdiende loon. Had hij ook niet de Zwarte Grade, de heks van Eisen, op de Brink aldaar laten verbranden? Intussen hadden de burgemees ters alle weerbare mannen bij klokkenslag op geroepen om te zoeken naar Berend met de paardenvoet. De Jonker van Bevervoorde wilde zich aan het hoofd stellen van alle manschappen, maar de Gilden van de steen bakkers en turfgravers verklaarden zich niet te willen laten commanderen door een slap- hakke van een Jonker. Zij kozen als hun aan voerder burgemeester Luibessem. Dat was een kerel uit een stuk. Dus Luibessen kreeg de leiding en de Jonker Bevervoorde ging terug naar huis en maakte zijn beklag bij zijn vrouw. De Vrouwe van Bevervoorde een geboren freule Visbek, nam een van haar sierlijke muilen van haar voetjes en sloeg haar lafhartige echtgenoot beide ogen blauw. Toen dit was afgelopen kwam de wachter van Bevervoorde zijn heer en meester waar schuwen dat de Bolle en Tiggeler met de pijnbank in aantocht waren. Burgers waren 't tweetal tot op de helft tegemoet gelopen. De Bolle was nog bekwaam genoeg om de wa gen te besturen. Maar Tiggeler was na het bruik van veel wijn in de gouden Hooiwagen te Holten bij de Keizer van de wagen geval len. Een viertal daar aanwezige boeren, hadden de Bolle geholpen, Tiggeler weer op de wa gen te helpen. En de olijkers hadden hem op de pijnbank gelegd en toen vastgebonden. De kastelein van de Keizer, had geprotes teerd. Maar de Bolle riep, wat döt der met in 'n balg! Daarna had hij fiks met de zweep geknald en voort ging het naar Rijssen. De Loopschute goot net het laatste restje van de zesde pint bier door zijn keelgat, toen de voerman van de Brabantse wagen, bij de Bathmense Molen aanlegde. De Bra bantse wagen, was een wagen, die eenmaal in de veertien dagen van 's Hertogenbosch naar Munster reed. Tegen een goed teergeld en vijf pond haver, wilde de voerman de Loopschute meenemen, maar deze bedacht zich. Hij had voor niemendal niet de naam van Loopschute en zette de pas er in. Om drie uur des middags was hij bij de drost. Deze vertelde hem kort en bondig dat Rijssen een nagel aan des drosten doodkist was. De Loopschute moest zich in eerste instantie vervoegen bij de Jonker van Be vervoorde. Die was mans genoeg om Rijs sen onder de duim te houden. De Loopschute had geen teergeld meer, dus liep hij in een adem van Diepenheim naar Rijssen, waar hij om half acht aankwam Hij rende dadelijk naar het kasteel Bever voorde en bracht verslag uit van zijn be zending naar de drost. De Jonker wiens speurtocht die dag op niets was uitgelopen. Hij had alles gedaan wat mogelijk was, en was zelfs nog door vier man vei'gezeld naar Bloodkooken Diene ge trokken, die hem op de mouw spelde, dat de Paardenvoet ergens in de Regge moest liggen, verdronken en wel. Zij zag hem drij ven bij Hellendoom. Zij kon precies zeggen hoe hij er uit zag. De Jonker van Bever voorde stond perplex over zoveel kunde. Maar toen het gezelschap ver genoeg weg was, gaf Diene de Paardenvoet een stevige pak- kerd en een zoen die klonk als een klok. De Jonker van Bevervoorde zat als een geslagen hond in de hoek bij de haard in de heren kamer van Bevervoorde, toen de Loopschute werd aangediend. Maar hij werd niet binnen gelaten voor de Vrouwe ook binnen was. De bode vertelde, dat voorlopig alleen de Jonker competent was in de doodbijterij van IJssel man. De Vrouwe van Bevervoorde prees de stadsbode zeer om zijn goede boodschappen. Roelof! Riep zij, tot haar man, Jannes Loop schute moet een andere baan heben, hij is veel te goed voor stadsbode. Zorg dat er een goede baan voor hem vrijkomt. Want je hoort wat de drost gezegd heeft. Jij bent Heer van Rijssen en niemand anders! Ver staan! En Roelof van Bevervoorde de machtige Jon ker, de heer van Rijssen streek zich over de pijnlijk blauwe ogen en wist nu dat hij heer van Rijssen was. En ook, dat hij zich liet afranselen door zijn vrouw als dat zo te pas kwam. Want zij was een geboren freule Vis bek en dat moest je niet uitvlakken. Daar kwam weer geloop op de Bevervoor de. De Sliepert kwam. Hij had de boodschap of de Jonker onmiddellijk op de markt wilde komen. Tiggeler lag voor mirakel op de pijn bank. Daar zat de hoge Vrouwe even lelijk mee. Haar heer gemaal, was door haar, die morgen bont en blauw geslagen, en het. was geen vertoning hem als Heer van Bever voorde zovoor het forum van de Rijssener meelwormen, zoals de Vrouwe van Bever voorde de toenmalige patriciërs van Rijssen noemde te leiden. De Loopschute werd op staande voet door de Vrouwe als opperhuis- meester van Bevervoorde aangesteld, en wat zullen de burgemeesters zeggen? wilde de stadsbode weten. Die zeggen niets, Mannes! riep mevrouw en zij wees naar de deur links. Daar is de wapenkamer, haal het harnas en help mijn heer erin. Mannes kweet zich uitnemend van zijn taak. Toen hij de Jonker de helm ophielp riep hij meneer denk om je harsens! Hij bedoelde de blauw geslagen ogen. Ziezo! Nu kon niemand zien dat de Jonker afgerost was door zijn lieve eega. En nu vooruit naar de Schild. Natuurlijk nam de Jonker een grote troep volk mee. En die niet mee hoefde liep toch mee. Want het was voor Rijssen een grote attractie een Jonker rammelend in het ijzer, over de straten te zien lopen. Drie van de vier bur gemeesters stonden op de Schild te schelden en te razen te midden van een hoop volk. wat een schandaal, dat een medeburgemees ter op de pijnbank lag. De Bolle sloeg wild met de zweep om zich heen. Daar verscheen de rammelende heer van Rijssen. Plotseling was iedereen met stomheid geslagen. Tiggeler werd op bevel van de Jonker van de pijn bank gehaald. En toen moesten er flambauwen komen want de Bolle wilde de wagen leeg hebben. Met vereende krachten sleepten de mannen van Rijssen het onding van de wa gen. En zetten het bij Broekhendrik onder de kersenboom. Hendrik was daar niet zo est over te spreken. Toen dit was afgelo pen kwam Bats de wever, hij verzocht dee moedig aan de heer van Bevervoorde, de dode beul uit de sikkenstal te halen. Nou en toen ging de Jonker met zijn gevolg naar de sikkenstal. Hier aanschouwde men het afgrijselijk toneel. Maar niet lang. Want de postrijder van Almelo had bij aankomst te Deventer verteld dat te Rijssen de beul van Deventer was doodgebeten door een slam pamper uit Goor. Nu behoorde de beul van Deventer, aldaar tot de deftige kleine jjur- gerij. Want in vroeger eeuwen had men te Deventer wel twintig standen. Alles wat tus sen schatrijk en bedelaar in liep was ver deeld in standen. Dus IJsselman was een atsoenlijke beul die driëndertig mannen en vrouwen naar de andere wereld had geholpen, en daar flink geld voor had opgestreken, Het eerste elftal van Sportclub Rijssen gaat zaterdag naar Den Ham voor het spelen van haar tweede competitiewedstrijd tegen de club van die naam. Den Ham heeft uit de twee voorgaande wedstrijden nog geen enkel winstpuntje kunnen halen en zal dus gebrand zijn op een zege. Indien de Rijssenaren haar tegenstander niet onderschatte zit er een ruime zege in. Sportclub Rijssen verschijnt in de volgen de opstelling Doel: Ligtenberg; achter: M. Rutterkamp en Reterink; midden: Muller, Ruiterkamp en Kosterbok; voor: Beunk, Schellevis, J. Rutterkamp, Ten Bolscher en Bruggeman. de wedstrijd die om vier uur begint is van belang voor de bovenste plaats. Sportclub Rijssen verschijnt in de volgen de opstelling. Doel. Ligtenberg: achter. Kosterbok en M. Rutterkamp: midden, Koster, Ruiterkamp en Grevelink; voor: Muller, Beunk, A. J. Rutterkamp, Ten Bolscher en Bruggeman. voordat de Gorenaar Berend met de Paarden voet de tanden in de beul had gezet. De Almelose wagenmenner bracht Deventer in opschudding. Vier Deventer gerechtsdiena ren namen het beste rijtuig, dat er in De venter was. Bespanden het met vier paar den en twaalf ruiters escorteerden het rijtuig dat des avonds om negen uur de Bergpoort uitreed. Ver na middernacht kwam het ge zelschap te Rijssen aan de poort. Wachtjan de poortwachter deed de poort niet direct open. Hij liep eerst naar de Bevervoorde. De pasbenoemde opperhuismeester de Loop schute was nog wakker. Hij kon vanwege zijn plotselinge hoge promotie de slaap niet vatten en stond Wachtjan weldra te woord. Hij stormde terug het kasteel binnen en reeds was de hoge Vrouwe van Bevervoorde ontwaakt. Zij droeg een lange mantel over haar nachtgewaad en gaf bevel onder geen beding het volk van Deventer binnen te laten. Toen de schout van Deventer dreigde Rijssen van de aardbodem weg te vegen, had dit niet de minste uitwerking. Morgenvroeg om ze ven uur konden die uit Deventer binnen. Rijssen was een behoorlijke stad aldus de Vrouwe van Bevervoorde. En geen nacht- herberg voor Deventer poorters. Bij Vlobats op de Haar daar was logies voor de gaande en komende man. Dit bracht de Loopschute over aan de Deventer schout. Die noodge dwongen met de hooizolder van VloBats ge noegen moest nemen. Terwijl de rust te Rijs sen was teruggekeerd, probeerden de oude en de jonge Rotte, twee bekende gauwdie ven hun slag te slaan bij VloBats, maar liepen lelijk tegen de lamp. Van Coeverden. Excelsior heeft zich zaterdag niet weer la ten verschalken in Vriezenveen. De zeer be langrijke wedstrijd tegen het nog ongesla gen DOS is na goed voetbal verdiend door de roodwitten gewonnen. Indien na de rust de technische vaardigheid van de eerste helft aan de dag was gelegd zou de Excelsior score voor de Vriezenveners beslist niet dra gelijk zijn geweest. Van meet af namen Poortman c.s. het heft in handen en veroverden zij met een hoog tempo het middenveld. Van daaruit werden ragfijne combinaties op de grasmat gelegd, die Kruger en Twilhaar voor grote proble men stelden, 'n Doelpunt kon niet uitblij ven en toen routiné Sprakel op meesterlijke wijze Kappert lanceerde, kwam van diens voet ver buite de 16 meterlij n een schot, dat het leer onmogelijk hard in de touwen joeg. Aangemoedigd door de talrijke sup porters, die hun favorieten vergezelden, trok Excelsior wederom ten aanval. Een hard schot van Sprakel belandde in 't zijnet en Leusink zag twee schoten juist naast gaan. Met kunst en vliegwerk verdedigde de DOS- defensie en met verre trappen trachtte men zich te ontdoen van de aanhoudende druk. Het gevaar kwam echter weer terug. De DOS-keeper en stopper, in paniek gebracht door de snelle combinaties speelden steeds onzekerder hetgeen uiteraard een kolfje was naar de hand van Sprakel en Kappert. Wel dra zou het pleit beslecht worden. Sprakël schoof uit een pass van Nieuwenhuis het leer in het reeds door een doelman verlaten goal, doch juist op de lijn greep stopper Kruger de bal met beide handen. De toegewezen straf schop werd feilloos door Nij land benut. Hierna kwam DOS meer in de aanval. De Excelsior-verdedigers gaven echter geen Tijdens de jaarvergadering van district OOST DER KNVB (Amateurs) die zaterdag in Hotel Royal te Deventer werd gehouden, werd afscheid genomen van de districtssec retaris de Rijssenaar H. Vosman 25 jaar lang heeft hij deze functie uitgeoefend. Het was de heer J. J. Egberts, voorzitter van het district Oost die de tolk van het Bondsbe- stuur was door de heer Vosman dank te zeggen voor het vele werk, geheel belange loos door hem verricht. Hij bood hem als erkentelijkheid een fraaie zilveren lepel aan. Twee jaar geleden reeds had de nu 72- jarige Bondsridder re kennen gegeven zijn functie te willen neerleggen, maar hij werd toen weer overgehaald Inmiddels werd een kandidaat om dit vrij ondankbare werk van competitieleider over te nemen gevonden in de figuur van de heer F. W. A. Buddingh uit Zutfen, die zitting heeft in de z.g. on derzoekcommissie der K.N.V.B. Aan de veel bewogen loopbaan van de heer Vosman is nu definitief een einde gekomen. De heer Vosman is in het bezit van twee onderschei dingen; het Ridderkruis van de K.N.V.B. dat hij op 8 dec. 1949 uit handen van Karei Lots ontving en van de gouden medaille van de voormalige Twentse voetbalbond. Het is voor de heer Vosman ongetwijfeld een besluit met een zekere „pijn" genomen, want voetbal en Vosman zijn één. In 1911 werd hij bestuurslid van de voetbalvereniging „Rijs sen Vooruit", die hij steeds een goed hart heeft toegedragen. Enkele jaren heeft hij de voorzittershamer gehanteerd van R.V. Van af 1923 tot 1936 was hij bestuurslid van de T.V.B. De vergaderingen, die meestal in Hengelo of Enschede werden gehouden moes ten vaak per fiets worden bezocht. Sinds 1936 is de heer Vosman belast geweest met het wedstrijdprogram voor het oosten, zowel voor de hoogste als de laagste klassen der K.N.V.B. Iedere verenigingssecretaris is dan ook wel eens meerdere keren met de heer Vosman in contact geweest. Hoe vaak niet werd bij hem aangeklopt om uitstel of af gelast van een wedstrijd. Hoe dijkwijls werd geen kritiek uitgeoefend op het wedstrijdpro gram. Als men bedenkt, dat alle belangen hierbij zoveel mogelijk moeten worden ge diend en iedere vereniging voor zijn eigen belang opkomt behoeft het verder geen be toog, dat de functie van competitie-leider verre van benijdenswaardig is. Maar Vosman heeft zoals hij zelf zaterdagmidag verklaarde steeds eerlijk gehandeld, zonder aanzien des per- soons. Vaak werd hij keihard genoemd, maar het was nodig op deze post. Indertijd was zijn vrouw voor hem een vrijwel onmisbare steun. Zij was evengoed op de hoogte van de stand van zaken als hijzelf. Vosman was steeds een man, die wist wat hij wilde, daarom hebben de voetbalclubs ongetwijfeld in hem steeds een goede ener gieke leider gehad. De afd. Rijssen van de Chr. Historische Unie belegt op 10 oktober in gebouw Jeruël een vergadering, die ook voor niet leden toegankelijk zal zijn. Besproken zullen worden de Troonrede en de nieuwe verkeerswetregeling voor voet gangers. De jaarlijkse huis-aan-huis collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) zal in Rijssen worden gehouden in de week van 9 tot en met 14 oktober. Aan de Rijkskweekschool te Deventer slaagde de heer E. Mekenkamp voor de on derwijzersakte (hoofdakte). Herhaalde klachten over voorbij „scheurende" vrachtrijders had een huismoeder in Johannesburg. De po litie besloot haar te helpen en sloeg aan het controleren en bekeuren. De eerste chauffeur die op de bon ge slingerd werd, was de man van de betreffende vrouw- krimp en in laatste instantie was ook doel man Keizer paraat. Na de thee ondernam roodwit wederom een serie aanvallen op het DOS-doel. Na 10 minuten was het al weer raak. Uit een cor ner pikte Sprakel het leer beheerst op en joeg de bal meteen hoog in de touwen. Even later zou de stand op 4-0 gebracht zijn, was het niet dat de keeper nog juist de bal over de lat kon tippen. Excelsior beging daarna de fout de nadruk te veel op de verdediging te leggen, waardoor DOS meer vrij spel kreeg. Rechtsbuiten Rhee was inmiddels naar de midvoorplaats ver huisd, hetgeen voor DOS wel meer vaart in het spel bracht. Na goed doordrukken wist Rhee de eer te redden. Zaterdag a.s. vertrekken de Excelsioren om half drie naar Apeldoorn om de koploper van die naam te bekampen. Ongetwijfeld zal de wedstrijd spannen. Aan 'n voorspelling zullen wij ons niet wagen, aangezien beide teams van gelijke kracht zijn. Excelsior II speelt thuis tegen Sparte II, Bij een overwinning zullen de Excelsorre- serves, die nog ongeslagen zijn, de boven ste plaats behouden. Excelsior II speelt in de Mors tegen de derde editie van Sparta terwijl het vierde op bezoek gaat bij Sportclub Rijssen II. Ex celsior 5 is vrij. De junioren spelen eveneens een volledig programma, zodat de roodwitten weer volop in touw zullen zijn. Op zondag 1 okt. is bij N.S. de Winter- dienstregeling ingevoerd. Deze wijkt sterk af van de thans lopende dienst. Hieronder hebben wij de vertrektijden ver meld zoals die gelden vanaf station Rijssen. TIJD Richting DEVENTER BESTEMMING PERRON OPMERKING Onder een stralend nazomer-zonnetje heb ben PH en Rijssen Vooruit zondag op het Sportpark te Almelo in een aantrekkelijke wedstrijd fel om de puntjes gevochten. Fel, maar altijd sportief. Twee keer hebben de Rijssense geelzwarten een achterstand inge lopen. Des te groter was daarom de desillu sie voor R.V., toen met nog luttele minuten te spelen, bij een scrimage voor hun doel, na een lage voorzet van Leysen, de bal over de witte streep verdween. Daarmee was het 3-2 voor de prinselijken geworden, hoewel de protestcommissie het laatste woord zal heb ben. Van onze plaats af was het zeer moei lijk waar te nemen, maar volgens R.V. zou den twee PH-ers hinderlijk buitenspel ge staan hebben. Dit was dan het sensationele slot van een bij tijden ook zeer opwindende wedstrijd. Al na enkele minuten nam de debuterende PH-linksbuiten Remie de bal uit een voorzet van Leyssen ineens op de slof en dat was 1-0. Het scheen er somber voor R.V. uit te zien, temeer daar het kwartet Schiphorst, v. Loevezijn, Hooymans en Kerkhof het middenveld stevig in hun greep hield. Langzamerhand echter verzette Rijssen V. de bakens. Solo's van Maatman en Van de Maat werden vaak op het laatste nippertje door eén PH-been onschadelijk gemaakt en na een half uur kwam het door RV met zo veel ongeduld verbeide doelpunt. Middenvoor Jansen verloor in een sliding de bal maar de attente Maatman jr. was er als de kippen bij om het leer in de verste koek te schui ven. De Rijssenaren bleven hierna overheer sen. De tweede helft begon met een behoorlijke portie sensatie. RV-doelman Thyink liet een hard schot glippen, maar kon zich net op tijd herstellen, Maatman jr. schoot aan de andere kant uit vrije positie over en Hooy mans besloot dit schuttersfestijn met een tikje, dat net genoeg was om de uit balans geraakte Rijssense achterhoede te verslaan (2-1). Pal hierna kwam Maatman sr. vrij voor Holtkamp, die diens schuiver nog met de voet wist te keren, maar de jongste Maat man stond op de goede plaats en dat was onherroepelijk 2-2. R.V. rook de kans op een gunstige uit slag, maar door het soms te onbezonnen spel van de voorhoede en dank zij de uit- schuifbare benen van linksback Brugge man bleef PH voor een achterstand gevrij waard. Ook de Almeloërs kregen hun kansen, maar dat leverde al evenmin enig tastbaar resultaat op. Beide ploegen ontbrak 't zondagmiddag aan een koelbloedig schutter, die de vaak voor treffelijk geschapen kansen naar behoren kon afwerken. Duidelijk is het echter wel geworden, dat hier twee ploegen aan het werk waren, die fundamenteel verschillend voetbal spelen: PH gebaseerd op individuele techniek in com binatie met vaak ver doorgevoerd kort sa menspel, RV volgens het systeem van de lange pass, afgewisseld met solo-acties. Hoe het tenslotte dan toch nog 3-2 werd, is reeds beschreven. Een kleine overwinning dus voor PH, maar gezien de verhouding in 't veld hadden wij met een gelijk spel meer vrede kunnen hebben. 6.10 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 6.23 den haag-rotterdam 2 sneltrein alleen werkdagen 7.16 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 7.57 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 8.32 den haag-rotterdam 2 sneltrein 9.18 apeldoorn 2 9.57 apeldoorn 2 10.32 den haag-rotterdam 2 sneltrein, alleen op werkd. 10.57 apeldoorn 2 11.57 apeldoorn 2 12.57 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 13.32 amsterdam 2 sneltrein 13.57 apeldoorn 2 14.57 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 15.57 apeldoorn 2 16.57 amersfoort 2 zat. zon- en feestdagen apeldoorn 17.57 deventer 2 18.19 apeldoorn 2 alleen werkdagen, behalve za 18.32 den haag-rotterdam 2 sneltrein 18.57 apeldoorn 2 alleen op werkdagen 19.57 apeldoorn 2 20.57 apeldoorn 2 21.57 deventer 2 zat. amersfoort zf. apeldoorn 22.32 den haag-rotterdam 2 alleen op zon- en feestdagen 22.57 deventer 2 Richting ENSCHEDE TIJD PERRON OPMERKING 6.26 enschede 2 alleen op werkdagen 6.43 almelo 1 alleen op werkd. behalv. zaterd. 7.26 enschede 2 alleen op werkdagen, 8.08 enschede 2 alleen op werkdagen, sneltrein 8.46 enschede 2 9.46 enschede 2 alleen op werkdagen 10.46 enschde 2 11.08 enschde 2 alleen op werkdagen sneltrein stopt ook te borne 11.46 enschede 2 12.46 enschede 2 13.08 enschede 2 alleen op werkdagen sneltrein 13.46 enschede 2 14.46 enschede 2 all. op werkdagen 15.08 enschede 2 all. op werkdagen sneltrein 15.46 enschede 2 16.46 enschede 2 alleen op werkdagen 17.08 enschede 2 all. op werkdagen, sneltrein 17.26 oldenzaal 1 alleen op werkdagen behalve 17.51 enschede 2 zaterdags 18.46 enschede 2 19.08 enschede 2 sneltrein 19.46 enschede 2 all. op werkdagen 20.46 enschede 2 21.08 enschede 2 sneltrein 21.28 enschede 2 22.08 enschede 2 sneltrein, stopt ook te borne 22.46 enschede 2 23.08 enschede 2 niet p zaterdag, sneltrein 23.46 enschede 2 0.09 enschede 2 alleen op zon- en feestdagen sneltrein stopt ook te borne

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 5