iCNMPl hengelo GEVARIEERDE COLLECTIE MAAKTE UITSTEKENDE INDRUK Ook dit jaar grote belangstelling voor Rijssense Marktverloting Trekking: Systeem dat alle nummers even grote kans geeft Veemarkt Rijssen Fotoclub Aldolemdit seizoen zeer actief Kleding van LICHTENBERG NUTSSPAARBANK Modeshow Fa. Ter Harmsel: RMC organiseerde puzzelrit BLIKSEMINSLAG Ledenvergadering Pluim vee-en Konijnenfokkersver. „De Eendracht" Coöp. Boerenleenbank „Noifer" In 'n rook BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Vrijdag 6 oktober 1961 Jaargang 39 No. 40 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 pet kwartaal; vnnr post abonnees f 40 per kwartaal Administratie en Redactie Fnterstraat 10 Ri>s.<*en Te let 3101 fOS4HO) Sierduivenver. verenigt zich met Pluimvee- en konijnen fokkersver. „De Eendracht"' Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden TOORSCHOTON HYP01HLKJ2 S&54 c&H&ótK vei/e*HéZ£<£i HUJLIEMWAL 31 RIJSSEN H Jl CORSET j§ „Ten Berge" S iasatass WEEKBLAD VOOR RUSSEN Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 vit Advertenties 10 rent oer mm Rii rontrait 'n g Het leger van de z.g. wederverkopers van de Rijssense Grote Marktverloting ontplooit Zowel in Rijssen als in de omgeving kan men dagelijks deze voor het bestuur van de Vereniging Marktwezen belangrijke figuren in de weer zien. Ieder jaar opnieuw valt het zelfde verschijnsel te constateren; hoe dichter de trekkingsdag nadert hoe groter de vraag Het is daarom; dat vooral de laatste we ken de gele lotkaarten grif van de hand zijn gegaan, en het is moeilijk te schatten hoe veel boeren en burgers niet in stilte zitten te hopen, dat nu eindelijk de hoofdprijs eens De problemen, die de hoofdprijs i.e. de vette glanzende koe vooral voor „Niet-agra- riërs" met zich mee zou brengen daarover wordt niet gedacht. Logischerwijze ziet men een slager of koopman grote belangstelling tonen voor de zowel letterlijke als figuur lijke „vette" prijs en het bedrag dat voor de zware koe zal worden geboden (waarde ongeveer duizend gulden) opent voor velen uiteraard grootse perspectieven. De belangstelling voor de marktverloting is zeer zeker voor het bestuur van Markt wezen ook dit jaar zeer verheugend. Het is al weer enkele maanden geleden, dat de eer ste verkopers op pad gingen en de omzet, die toen al door verschillende verkopers kon worden gemaakt, was ook dit jaar veelbelo vend. De op goede gronden berustende prog nose, die het bestuur van Marktwezen binnens kamers heeft gemaakt wijst uit, dat ook dit jaar het totale lotenaantal (20.000) op de trekkingsdag zal zijn geplaatst. Dan komt de voor velen zo spannende dag. Zoals zoveel rond de grote marktverloting een kwestie van traditie is, wil de traditie ook, dat nog dezelfde avond van de trekking de (gedrukte) trekkingslij sten beschikbaar zijn. Daarvoor moet begrijpelijk heel wat werk verzet worden. Worden in de loop van de middag de meest belangrijke prijzen voor aan plakking aan het trekkingslokaal bekend ge maakt, eerst als de trekkingslijsten ('s avonds circa 9 uur) verschijnen kan men zich eer- tuigen of men al dan niet een vette koe, een radiotoestel, een fiets of een kaasje of een flesje eau de cologne heeft gewonnen. De trekking zal dit jaar voor de 2e keer plaats hebben door notaris Van Schooten. Om dat wij benieuwd waren hoe die trekking eigenlijk in zijn werk gaat, hebben wij de heer Van Schooten gevraagd of hij daarvan een uiteenzetting wilde geven. Daartoe was de sympathieke goedlachse Rijssense notaris gaarne bereid. Al gauw werd duidelijk dat deze trekking eigenlijk heel eenvoudig in zijn werk gaat en dat het huidige officiële systeem, min of meer een „ei van Columbus" is. Tot nog niet zo heel lang geleden aldus notaris Van Schooten schreef de loterij wet voor, dat bij een trekking evenveel nummers als loten beschikbaar moesten zijn. Na de oorlog bleek, dat dit voorschrift moest wor den gewijzigd, omdat de loterijen voor allerlei liefdadige doeleinden, een grote vlucht namen. Op landelijk niveau georganiseerd, gesteund door enorme reclamecampagnes werden er soms miljoenen loten verkocht. Als men bij de trekking van evenzoveel nummers gebruik moest maken, werd het een onmogelijke en ondoenlijke kwestie. In het geval van de Rijssense marktverloting zou ik dus 20.000 nummers moeten laten maken en bij de trek king daarvan gebruik moeten maken. Het systeem zoals dat tot aan en kort na de oorlog nog werd gevolgd, werd ook al in de middeleeuwen toegepast, Het systeem zoals dat heden ten dage wettelijk is voorgeschre ven is aldus notaris Van Schooten veel een voudiger en in een goed uur is de hele trek king een bekeken zaak. De lotnummers zijn nl. gesplitst in 2 groepen. Voor het vaststel len van een prijs maakt men gebruik van 2 bussen, waarin groep A kartonnen kaartjes genummerd 0 tot 199 zijn gedeponeerd en in groep B de nummers 00 tot 99. Via de 2 bussen kan nu het nummer wor den samengesteld waarop een prijs is ge vallen. Advertentie ACCOUNTANTSKANTOOR POUW Enterstraat 33, Rijssen. Tel. 2737 voor: boekhoudingen Aangevoerd: 1066 stuks vee, runderen 79, varkens 987. 10 vette koeien van 3.- tot 3.20 per kg. slachtgewicht. 42 melk- en kalfkoeien van 900 tot 1050.- per stuk. 15 pinken van 425.- tot 550- per stuk. 12 graskalveren van 275- tot f 375- per st. 17 drachtige zeugen van 275- tot f 325,- per stuk. 23 loopvarkens van 85.- tot 115.- per stuk. 947 biggen van 52- tot 65- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel kalm, prijzen onveranderd Zeugen: Handel kalm, prijzen overanderd. Biggen; Handel z£er vlot, prijzen onveran derd. Twee assistenten van de notaris „trekken" nl. uit iedere bus een nummer. Geeft het eerste kaartje uit bus A b.v. een 2 en het andere uit bus B b.v. 30 dan is nummer 230 een prijs waard welke prijs dan wordt vastgesteld via de prijzenbus, waarin b.v. heel gewoon kaartjes met nummers b.v. van 1 tot 350. De gebruikte kaartjes gaan alle weer in de bussen. Theoretisch zou het kunnen ge beuren, dat hetzelfde nummer meer dan eens zou kunnen worden getrokken. Men kan echter op 1 nummer slechts 1 prijs winnen. Als eenmaal een nummer prijs- bepalend is geweest, wordt het de volgende keer verwaarloosd. Als de beide kaartjes allemaal het cijfer 0 zouden aangeven, het geen natuurlijk ook kan voorkomen, dan al dus notaris Van Schooten wordt het hoogst mogelijke nummer in dit geval het nummer 20.000 geacht te zijn getrokken. Hieruit kan de conclusie getrokken worden, dat bij het systeem dat ook bij de Rijssense marktverlo ting wordt gevolgd, ieder nummer uit de serie van 1 tot 20.000 precies evenveel winstkansen heeft. Wat in Rijssen niet gebeurt in tegenstel ling tot wat notaris Van Schooten in Am sterdam vaak meegemaakt heeft, is de grote spanning, die een trekking kan verkrijgen doordat er publiek in de zaal wordt toegela ten. Vol emotie leefde het Amsterdamse pu bliek met de trekking mee en smakelijke erhalen, kan de notaris van deze gebeur tenissen, waaraan hij vaak veel vreugde heeft beleefd, vertellen. Intussen dachten wij is dit ene aspect, dat ook het bestuur van Marktwezen in overwe ging zou kunnen nemen. Door de trekking toegankelijk te maken voor publiek, zou de attractie voor velen nog groter kunnen wor den. Het (zeer actieve) bestuur van de Rijs sense Amateurfotografenvereniging „Aldo lem" heeft haar leden met de uitgave van een overzichtelijke „activiteitenkalender" De Rijssense sierduivenvereniging heeft een fusie aangegaan met de Pluimvee- j zonder twijfel een goede dienst bewezen, en konijnenfokkersvereniging de Eeendracht. De leden van de Eendracht gingen hier mede akkoord en besloten werd, dat een lid van het bestuur van de voormalige sier duivenvereniging deel zal gaan uitmaken van „De Eendracht". Hierdoor krijgen de sierduivenhouders ge legenheid deel te nemen aan de jubileum tentoonstelling van de Eendracht, die zal worden gehouden op 17 en 18 november in het Parkgebouw. Voor deze tentoonstelling wordt grote be langstelling verwacht. Het is een sympathiek besluit van de Een dracht geweest, om bejaarden in de gelegen heid te stellen gratis een bezoek aan de ten toonstelling te brengen op zaterdagmorgen 18 november. ZIT BETER - STAAT BETER De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. Gedurende de maand september werd bij de Nutsspaarbank Almelo, bijkantoor Rijs sen ingelegd een bedrag van 217.163,70 en terugbetaald 160.572,83. In deze maand werden 109 nieuwe spaar rekeningen geopend. ,-iClvertentie De fa. Ter Harmsel (Wierdensestraat) heeft r met de deze week gehouden show evenals voorgaande jaren veel succes gehad. De reputatie die deze aloude Rijssense fir ma met het organiseren van deze shows heeft opgebouwd is ook dit jaar alle eer aange daan. Er was een gevarieerde collectie sa mengesteld, die van de zijde der (vele) da mes veel bewondering kreeg. De fa. Ter Harmsel weet haar shows aan trekkelijk te maken door te zorgen deze zodanig samen te stellen, dat bereikbare, maar toch smaakvolle en moderne kleding stukken worden „gebracht". Dat was ook nu het geval.' Een zevental mannequins presenteerden zowel vlotte orlon pullovers (zeer populaire prijzen) als een voudige aantrekkelijke japonnen, maar daar naast ook top-kwaliteiten o.a. van Bleijle en van Lucia. Ook was een grote plaats ingeruimd voor andere buitenlandse huizen, zodat de show een voornaam en vooral gevarieerd karakter kreeg. Uiteraard ging er grote belangstelling uit naar de collectie wintermantels en mantel kostuums, welke collectie een uitstekende indruk maakte. Op aantrekkelijke wijze werd ook een col lectie driekwart en lange bontjassen uit ver schillende bontsoorten gepresenteerd, en van zelfsprekend dat voor de presentatie van dit onderdeel van de show bijzonder veel aan- Voor de laatste puzzelrit die door de Rijs sense Motorclub werd georganiseerd bestond vrij grote belangstelling. Er waren fraaie prijzen beschikbaar ge steld, die namens R. M, C. door de heer H. Buursink aan de volgende winnaars werden uitgereikt: Auto's: 1. J. Zijsling Almelo 66 strafpunten. 2. B. Eshuis Rijssen 84 strafpunten. 3. Meulenbelt Nijverdal 89 strafpunten. 4. G. Roelofs Rijssen 91 straf punten. 5. J. Zeeuw Rijssen 95 strafpunten. 6. A. Ligtenberg Rijssen 99 strafpunten. MOTOREN: 1. K. Tijhof Vriezenveen 46 strafpunten. 2. J. Meijer Rijssen 93 strafpunten. 3. H. Ligtenberg Rijssen 151 strafpunten. acht was te constateren. Het sluitstuk van de show was een fraai bruidstoilet, geëscorteerd door een 6-tal opvallend chique gelegenheidsjaponnen, welk onderdeel van deze voor vele dames zo fees telijke gebeurtenis min of meer de apotheose werd van deze goed verzorgde show, waar mede de fa. Ter Harmsel ook dit jaar een uitstekende indruk heeft gemaakt. Door blikseminslag geraakte een grote hooi berg van de landbouwer Wolthuis op de Borkelt in brand. De Rijssense brandweer was spoedig ter plaatse en wist het gevaar van uitbreiding te voorkomen. Een grote voorraad hooi en koren kon wor den gered, aangezien de brand slechts be perkt bleef tot de kap van de bergplaats. De kalender geeft op overzichtelijke wij ze de data aan die voor de leden van Aldo lem van belang zijn. Dit initiatief is een voorbeeld dat door vele andere besturen van Rijssense vereni gingen zou kunnen worden nagevolgd. Uit de „kalender" blijkt, dat Aldolem haar leden dit seizoen vele studieavonden biedt. Op 20 oktober houdt de heer D. Helffrich, hoofdredacteur van het blad „Foto" een causerie over. „Fotografie in het algemeen", waarvan verwacht wordt, dat het een leer zame uiteenzetting zal worden. Op 13 no vember wordt de z.g. bondscollectie getoond alsook een serie dia's over Griekenland. Op 15 januari verzorgt de ILFORD een demonstratie en lezing over de Rolleicame- ra's. Wederom is een bondscollectie te be wonderen op 19 februari, terwijl diezelfde avond 2 films zullen worden vertoond. Op een nog nader te bepalen dag in maart wordt de jaarlijkse propagandaavond gehouden, terwijl de 23ste april de avond is waarop de heren Van Putten hun fraaie collectie dia's over het dierenleven in de streek rond Rijssen zullen vertonen. In mei zal de heer Lamberts uit Vriezen veen een causerie houden over kleurenfoto- fragie, terwijl in diezelfde maand de heer Des Tombe bondsconsul een avond zal ver zorgen. In juni zal het verenigingsseizoen worden afgesloten met een fotodagtocht. Het programma ziet er voor de leden van Aldolem, dat mag zeker vastgesteld wor den veelbelovend uit. De Rijssense pluimvee- en konijnenfokkers Vereen.: „De Eendracht" hield zaterdagmid dag een ledenvergadering in het hotel Gijs- berts. Wegens ziekte van de voorzitter der vereniging de heer P. J. Holtkamp berustte de leiding bij de penningmeester, die in zijn openingswoord mededeelde dat de voorzitter na een operatie te Joebben ondergaan ge lukkig weer uit het ziekenhuis was ontslagen, maar nog niet zo ver was hersteld dat hij ter vergadering kon aanwezig zijn. Hij wens te hem spoedige beterschap toe. Nadat eerst verschillende commissies wa ren benoemd voor de op 17 en 18 novem ber te houden jubileumtentoonstelling van hoenders, konijnen en sierduiven in het Park gebouw en door de heer Kosters de vraag programma's voor deze tentoonstelling waren uitgereikt werd het voorstel van het bestuur om op zaterdagmorgen 18 nov. alle bejaar den vrije toegang te verlenen met algemene stemmen aangenomen. Van de Rijssense sierduivenvereniging was een verzoek binnen gekomen om in zijn ge heel te worden opgenomen in de pluimvee en konijnenfokkersvereniging. De heer Tij- hof bracht verslag uit over de reeds plaats gevonden bespreking tussen enige bestuursle den en 't bestuur van de sierduivenvereni ging. Besloten werd de gelegenheid open te stellen voor de sierduivenclub om lid te worden van de vereniging met het recht om zitting te nernen in het bestuur. De naam van de Rijssense Pluimvee- en Konijnenfok kersvereniging „De Eendracht zal echter on gewijzigd blijven. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer als Vereniging een bezoek worden gebracht per autobus op zaterdag 21 oktober aan de jongdienrententoons,telling van Ornithophilia in de jaarbeursgebouwen te Utrecht. Ook nu bestond er voor deze reis veel animo bij de fokkers want reeds gaven zich ter vergadering 28 personen op. Ten slotte werd nog besloten om inzen dingen naar andere tentoonstellingen weer collectief te verzenden om zodoende reductie bij de spoorwegen te krijgen op de verzend kosten. KEKkNING COURANT Getjan ik make 'n heard wat an, Het is miej ech te koold, Ik wil doar 'n heeln oawnd zo neet zitn, Krieg iej ees 'n poar stuks hooit. Breng 't ook de ullie-kanne met, Den mut doar wal oarns stoan, 'n Petrolieboer den hef ne miej Net gistern vol edoan. Getjan, zo as ne keal det past, Deer wat um wur ezeg, Doarbiej, 't was ook gin ouwerdoad Dat 'n heard wur an eleg. Meriej stopn 'n heard zo good as vol, Ze harn nog hooit genog, Meriej, hee trekt neet, zee 't ees rookng, O meanske, wat ne loch. Ze konn mekoar neet mear zeen zitn, 'n Heard kooldern watte kon, De hele kamer stun vol rook, Getjan, woer kan det non. Getjan, de oongne vol met rook, Hej ne wal lus ezat, Joawa, det heb ik neet vergetn, Miskien was 't hooit te nat. De hueltjes warn zo dreug as kurk, O nee, det zit wal good, Mear is de piepe skoone maakt, Zit den ook vol met root- De piepe zeg iej, wat 'n spul, Non weet 'k woer 't kuemp Getjan, Den mut nog in de skuure stoan, Den zitte geen neet an. J. Rozendom, Rijssen. Advertentie nu Konr vQor Uw ?j| BS «3 513 f» g naar ons. Wij adviseren g p U deskundig. j! Drogisterij afd. med. bandages §j Telefoon 2293 GEBOREN: Jan, z.v. H. Schulenburg en A. Voortman, Haarstraat 19, 25 sept; Edwin Antonius Ma ria z.v. J. H. Schulte en M. A. Heerink, Graaf Ottostraat 32, 26 sept; Albert Johannes, z.v. J. Bruggink en W, Janssen, Tabaksgaarden 54a, 28 sept. Johan Gërrit, z.v. E. Mekenkamp en H. Haase, de Bleijdestraat 5, 28 sept; Gerhard, z.v. H. Lankamp en A. J. van den Berg, Banisweg 41, 30 sept. ONDERTROUWD: Herman Jacobus Berend Schellevis, 26 jaar Wierden, Enter, Achtereschweg 13, en Her- mina Heuvelman, 24 jaar, Rijssen, Esstraat 94, 27 sept; Jan Hendrik de Goeijen, 24 jaar, Rijssen, Enterstraat 154, en Dina Sanderman, 23 jaar Rijssen, A. H. ter Horstlaan 10, 27 sept. Fredrik Jan Ligtenberg, 29 jaar, Rijssen, Baankamp 19, en Hendrika ter Keurst, 27 jaar, Rijssen, Tuinstraat 6, 29 sept. GEHUWD: Johan Hendrik Kamphuis, 23 jaar, en Hen drika Agteresch, 21 jaar, Rijssen Huttenwal 6, 29 sept; OVERLEDEN: Bernardus Pots, 73 jaar, weduwnaar van J. Leus Rozengaarde 3, 30 sept; Hendrikus Hermannus Pfeiffer, 78 jaar, weduwnaar van J. H. Rohof, Spuitstraat 18, 23 sept. te Zevenaar. Berend Jan Leusink, 66 jaar, echtgenoot van J. Bruins, Zuiderstraat 40, 22 sept. te Almelo; Johannes Martinus Dekker, 54 jaar, echtge noot van J. G. Eikelboom, Wierdensestraat 101a, 23 sept. te Almelo; Johannes Fikken, 82 jaar, weduwnaar van L. Hudepohl, Rozengaarde 3, 24 sept. te Al melo. Ned. Herv. Gem.: Grote kerk 9.30 uur Ds Vos 15.00 uur Ds Van Tuyl Westerkerk: 9.00 uur en 10.45 uur Ds A, Kool 19.00 uur Ds Vos Elzen: 10.00 uur Ds Van Tuyl Notter: 19.30 uur Ds Kool Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur en 19.00 uur Ds J. van Haaren, 15.00 uur leesdienst Ger. Kerk (Boomkamp): 9.30 en 15.00 uur Ds Brinkman Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30, 14.30 en 19.00 uur leesdienst Oud Ger. Gem. in Nederland (Oranjestraat): 9.30 en 15.00 uur Ds Van Dijk Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 en 18.00 uur Ds Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond: 10.45 uur Ds Stenfert Kroese van Almelo.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1