Altijd liever 8f@i@|L FILM-NIEUWS a Bronchi letten Met een geslaagd toernooi vierde RIYO haar 10-jarig bestaan Zwerftochten door Twenthe LUCTOR- RKSV 1-3 GESLAAGD BENOEMD Excelsior 31 Stempher krijgt zwaardere aansluiting elektrisch net Jongen brak been Programma 1961-1962 Volksuniversiteit Rijssen Schietwedstrijden Réserve-politie OUD RIJSSEN Kynologenclub REO beschikt over prachtig materiaal Tentoonstelling Flora werd fleurig geheel Dan zeker van frisse mond en witte tanden Nieuwe Renault 4 Vrijdag en zaterdag de Schlager-raketten Puzzelrit Rijssense Motorclub Puzzelrit voor fietsers en bromfietsers modeshow Woensdag de film film Maagdenbron Correspondentieweek Vrijdag 2g september I96I een bijzonder geslaagd toernooi en in het voordeel van Nijverdal. Hoewel men n mof r.1 nn -ei - met een niet minder geslaagde feestavond heeft de Rijssense volleybalclub RIVO haar 2e lustrum gevierd. De vereniging heeft zich ondanks de vele ups en downs, die zich in de afgelopen 10 jaar hebben voorge daan staande weten te houden, en momen teel is de situatie zo, dat men de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Er is een hechte band tussen de leden, terwijl ook de oud-leden, die zich „in het eerste" uur van de vereniging verdienstelijk hebben gemaakt, graag op de hoogte blij ven van het wel en wee van deze sportie ve Rijssense vereniging. Daarom vooral is het een goede gedachte geweest, een jubi leumclubblad te laten verschijnen, dat goed verzorgd mag worden genoemd, althans wat de samenstelling betreft. Dat de vereniging van vele Rijssenaren een aangename sportieve vrijetijdsbesteding heeft kunnen brengen staat wel vast, en daarom neemt RIVO naast de andere sportvereni gingen, die Rijssen telt een eervolle plaats in Het jubileum is op aantrekkelijke wijze gevierd. De jubilerende vereniging heeft alles gedaan om een zo prettig en gezellig mo gelijke sfeer te scheppen en dat men daarin is geslaagd werd bewezen, door de vele waar derende uitlatingen, zowel van de leden als van de bezoekers. Speltechnisch gezien, stond het toernooi op een behoorlijk peil. Er ontwikkelde zich een aantal enerverende wedstrijden, die alle op voorbeeldig sportieve wijze werden ge speeld. Bij de heren werd „Nijverdal" winnaar, terwijl bij de dames door O.K.K. de le prijs in de wacht werd gesleept. Dat Nijverdal bij de heren zou zegevie ren was overeenkomstig de verwachtingen. Deze vereniging en de kangoeroes uit Har- denberg waren als favoriet getipt. De Hardenbergers moesten echter in RIVO hun meerdere erkennen, zij het dat dit ge beurde in een zeer spannende westrijd. De Kangoeroes hadden ook verloren tegen Nij verdal, zodat de wedstrijd RIVO-Nijverdal de beslissing moest brengen. Deze viel uit Advertentie Hoestdrank in tabletvorm. 95ct De Rijssense amateur-fotografenvereniging „Aldolem" opende dinsdagavond haar win terseizoen met een lezing. In de neutrale kleuterschool aan de Ta- baksgaarden kwamen amateur-fotografen bij een, waar de voorzitter de heer H. Westerik een kort openingswoord sprak. Hierna hield de heer Landman uit Hen gelo (O) een bekend amateur-fotograaf een boeiende lezing over „zwerftochten door Twente". Aan de hand van een serie dia's (zwart-wit en gekleurd) die door hemzelf in Twente waren opgenomen en waarmede hij liet zien, welke mooie opnamen de ama- ees duidelijke toelichting waarbij hij ver schillende fotografische bijzonderheden nader onder de loupe nam. Deze avond bestond voor de leden te vens de gelegenheid om de opdracht „va kantie-foto's" in te leveren, waarvan door verschillende aanwezige leden gebruik werd gemaakt. Prachtige opnamen, zowel in het binnen- als buitenland gemaakt, werden in geleverd. Deze eerste bijeenkomst kan zeer zeker als geslaagd worden genoemd en met be langstelling zal naar de volgende in de maand oktober wordes uitgezien. in het jubilerende kamp aanvankelijk hoop vol gestemd was door de goede start, werd geleidelijk duidelijk, dat Nijverdal ook in deze wedstrijd goed voor de dag kwam. Het werd uiteindelijk 2-1 voor Nijverdal, waardoor zij in het bezit kwam van de eerste prijs. Bij de dames moest de beslissing vallen in de wedstrijd tussen O.K.K. (Nijverdal) te gen Lavolé Almelo. De Nijverdalse dames zegevierden, Lavolé werd 2e, terwijl de RIVO dames in beide verenigingen haar meerdere moesten erkennen. Als inzet van de jubileumavond werd een gekostumeerde volleybalwedstrijd gespeeld, welke wedstrijd veel hilariteit veroorzaakte. Tegen de verwachting in hebben de Rijs senaren een verdiende overwinning behaald op het Almelose Luctor. Voor rust zag het hier echter niet naar uit en heeft de thuisclub de beste kansen gehad. In deze periode was zij ook vooral meer in de aanval. Het doelpunt, dat haar rechtsbinnen in de 20e minuut echter scoor de, was een presentje van de Rijssense ver dediging. Een misverstand tussen Wolters en de deze middag vrij goed op dreef zijnde keeper Geuzendam was hiervan de oorzaak. Nog voor rust echter slaagde r.binnen He geman erin na goed doorzetten de stand weer in evenwicht te brengen. Na rust ging het echter veel beter. Vooral ook de kant- halfs verrichtten verdedigend goed werk, ter wijl Klein Rouweler op de midhalfplaats zich uitstekend thuisvoelde. A. Kamphuis bracht met een van zijn bekende onver wachte schoten na circa 25 minuten spelen de stand op 2 - 2. De Rijssenaren, die nu favoriet waren, vooral .daar Luctor zijn ver dedigende taak verwaarloosde lieten zich de zege niet meer ontglippen. Zelfs stel den zij de zege vlak voor afloop veilig door een doelpunt via de binnenkant van de paal. Over het geheel echter kon de opstelling ons niet bekoren. Het middenveld was deze middag teveel voor de thuisclub, die hier echter, mede door het goede verdediggen der R.K.S.Vers. Geen voldoende gebruik van maakte. Ook het 2e en 3e elftal waren aan de win nende hand, respectievelijk met 8-2 en 5-2, de junioren verloren eervol met 3-2. Dit weekende speelt het 2e en 3e elftal tegen R.V. 3 en 4. Het junioren elftal ontvangt Bornerbroek op bezoek. Het eerste elftal heeft een vrije zondag. De heer G. J. Kraa, te Rijssen, behaalde aan de Chr. Kweekschool te Zwolle de hoofd akte en werd voor tijdelijk als leraar be noemd aan de Chr. ULO te Rijssen. De heer G. Klein Rouweler slaagde aan de Mgr. Hoogveldkweekschool te Hengelo voor de akte van volledig bevoegd onder wijzer (Hoofdakte). Mej. J. A. Klis onderwijzeres aan de Ju- lianaschool werd benoemd tot onderwijzeres te Haarlem. hebben de roodwitten uit een ander vaatje getapt en zijn ze met veel elan in de strijd getrokken tegen de wel bijzonder un fair spelende V.R.C. ploeg. De Veenendalers konden slechts met kunst en vliegwerf hun doel voor doorboringen vrij waren. Kappert, die de V.R.C.-stopper tel kens te vlug af was, bleef gevaarlijk. De Veenendalers konden voor zijn spel echter geen respect hebben en vloerden hem met de regelmaat van een klok. De arbiter had het spel niet in handen en trachtte alles met vleiende woorden tot bedaren te brengen. Voor de rust hadden de Excelsioren de leiding genomen door Leusink, doch ook V.R.C. scoorde éénmaal zodat de rust met gelijke stand inging. Na de doelwisseling zorgde Smalbrugge voor het winnende doelpunt. De wedstrijd van a.s. zaterdag zal zeer zwaar zijn. De Excelsioren brengen een bezoek aan DOS (Vriezenveen) en slechts met open- fris spel, waarbij iedereen actief moet zijn, kan succes worden verkegen. Succes roodwitten!! B. en W. stellen de raad voor een kre diet van 23.950 beschikbaar te stellen, benodigd voor voorzieningen te treffen in verband met een verzwaring van de be staande elektrische aansluiting van de C.V. Stempher en Co. Volgens de Algemene voorwaarden voor de levering van Elektriciteit door het GEB te Rijssen moet de fa Stempher een be drag van 4500 bijbetalen. Vrijdagmiddag omstreeks 1 uur was het 7-jarig zoontje Martien van de heer J. uit de Koninginneweg zo onfortuinlijk tegen een auto op te rijden. Het jongetje kwam op zijn step uit de Rozengaarde en reed de Wierdensestraat op, juist toen een personen auto, bestuurd door J. H. uit Vriezenveen naderde. Het jongetje liep hierbij een been breuk op en werd op advies van dr. Oost hoek naar het ziekenhuis te Almelo overge bracht. Eerste avond: Deze wordt al vroeg in het seizoen gehouden, nl. op vrijdag 6 oktober 1961 om 8 uur in gebouw „Jeruël". Als spre ker hoopt de heer J. A. Mulder uit Amsterdam dan te vertellen over „Het Caribische gebied'. De heer Mulder maakte in de zomer 1960 een speciale studiereis naar Suriname en de Ned. Antillen. Deze avond wordt ge geven met medewerking van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. De lezing wordt geïllustreerd met kleurendia's grammofoonopnamen en een geluidsfilm. Tweede avond: Vrijdag 10 november 1961 om 8 uur in gebouw „Jeruël". De heer M. de Rooy Jr. uit Rotterdam vertelt dan van: „De groei en bloei van de Ned. Zee sleepvaart". E.e.a. met dia's. Na de pauze volgen dan nog twee films: a. de berging van vaartuigen in het Suez- kanaal ten tijde van de Suezcrisis in 1956. b. een film: „Recht zo die gaat" over het zeeslepen, hulpverlening etc. Derde avond: Vrijdag 12 januari 1962 om 8 uur in gebouw Jeruël". De heer C. Höweler uit Blaricum zal een lezing verzorgen over: „Het genieten van mu ziek". De lezing gaat vergezeld van grammo- foonmuziek en dia's. Vierde avond: Vrijdag 2 februari 1962 om 8 uur in gebouw „Jeruel". Op die avond zal de heer M. A. de Wij, medewerker van het Reactor Centrum Ne derland, spreken over de geheimen van de kernenergie. De titel luidt: „Welvaart en Geluk door Kernenergie". Vijfde avond: Vrijdag 9 maart 1962 om 8 uur in gebouw „Jeruël". De laatste avond van het seizoen hoopt de heer W. v.d. Veer uit Brammen een voor dracht te houden over: „De plaats van China in de wereld en de gevolgen daarvan voor het westen en voor Rusland". Dus een lezing over het land, dat vermoe delijk in de toekomst de belangrijkste rol zal gaan spelen in de wereldpolitiek. Het bijzondere van deze avond: na de pauze is er gelegenheid tot discussie. Op de te Rijssen, op 9 en 16 september 1961 gehouden schietwedstrijden, georgani seerd door de Res. Rijkspolitie te Rijssen werd deelgenomen door: Res. Gem. Pol. te Almelo, Res. Gem. Pol. te Hellendoorn, Res. Rijkspolitie te Tubber- gen, Res. Rijkspolititie te Borne, Res. Rijks politie te Weerselo, Res. Rijkspoli tie te Holten, Res. Rijkspolitie te Vrie- veen en Res. Rijkspolitie te Wierden. Hier volgen de uitslagen: KORPS BUKS: Rijssen 1 234-231 (Wisselpr.) Ie pr. Almelo 1 231 - 237 2e pr. Borne 1 226 228, 3e pr. Tubbergen I 225 227. PERSONEEL BUKS: Van Schoten J. W. Holten 50 - 49 (wisselpr.), le pr. Poortman J. Rijssen, 50 - 48, 2e pr. Ter Haar B. J. Weer selo, 49 - 48, 3e pr. Bakker H. Rijssen, 49 - 48, 4e pr. Swienink D. L. Borne, 49 - 48, 5e pr. Baan J. Rijssen 49 - 47, 6e pr. Ten Bolscher J. Rijssen 49 - 46, 7e pr. Wienbeld G. Almelo 49 - 46, 8e pr. Kemna G. H. J. Almelo 49 - 45, 9e pr. Kroese J. Tub bergen 49 - 45. KORPS PISTOOL: Almelo I 210 (Wisselpr.), Rijssen I 204 (Zon der mededinging.) 1 pr. Holten 1 187, 2e pr. Borne 1 118 3e pr. Hellendoorn I 116. PERSONEEL - PISTOOL: Ter Haar B. J. Weerselo 46 - 45 (Wisselprijs), le pr. Kop- penhage E. M. Almelo 46 44, 2e pr. Dok ter H. J. Holten, 46 - 43, 3e pr. Goudsmit J. A. Almelo, 45 - 39, 4e pr. Poortman, J Rijssen 44 - 47, 5e pr. Bakker H. Rijssen 44 - 45, 6e pr. Bergman. H. Weeerselo. 44- 25, 7e pr. Kolkman J. A. Holten 43 - 45. 8e pr. Swienink D. W. Borne, 42 - 25, 9e pr. Janssen W. Rijssen 40 - 43. HAARSTRAAT gezien vanaf 't Schild omstreeks de eeuwwisseling De Kynologenclub R.E.O. (Rijssen en Om streken) kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De keuringsmiddag voor jon gere honden, die zaterdagmiddag op het Volkspark werd gehouden heeft uitgewezen dat er in de boezem van de vereniging voor treffelijk materiaal schuilt. De bekende keurmeesters de heren van Schuppen uit Veenendaal en Franzen uit Brammen hebben kunnen constateren, dat de liefde voor de kynologie in Rijssen en omgeving diep is geworteld. De keuringsmiddag was niet een show of een krachtmeting, het was min of meer een oriënterende beoordeling ten aanzien van het jongere materiaal. Er werden exempla ren van een veelheid van rassen voorge bracht, en dat de heren van Schupen en Franzen in staat waren daarover een des kundig oordeel uit te spreken heeft niet weinig bewondering gewekt. Tal van aanwijzingen adviezen en opmer kingen zijn door de keurmeesters gemaakt, waarmede vele leden dankbaar rekening zul len houden. Op dit initiatief, dat voor vele leden zeer leerzaam is geweest, kan het bestuur van REO met voldoening terugzien. Ondanks de pessimistische verwachtingen van de Rijssense dahliavereniging „Flora" is de expositie, die zij vrijdag en zaterdag in café De Bakker aan de Haarstraat hield erg meegevallen. De zaal was herschapen in een kleurig en fleurig geheel, dat zeer weldadig aandeed. Gezien de slechte weers omstandigheden, behalve dan de laatste veertien dagen had het bestuur iets der gelijks niet verwacht. Ruim honderd inzen dingen telde de expositie. De beide Rijssen se bloemisten Van de Berg en Meyer had den dan ook nog een vrij moeilijke taak bij de toekenning der prijzen: de uitslagen waren als volgt: Grootbloemigen 1 Rose Tendre J. Rutterkamp (wisselbe ker), 2. Andries Pink J. Rutterkamp, 3. Tosto J. ter Harmsel, 4. Tosto J. Rutte-kamp, 5 Lilac Veil J. Rutterkamp, 6 Bachus Lig- tenberg-Sehulenburg, 7. Bachus J. Rutterkamp 8. Golden Heard H. Hartgerink, 9. Rose Terp J. Ilbrink, 10 Giraffe J. Ilbrink. Pompon 1. Magnificat Ligteng-Schulenburg, 2. Base bal J. Rutterkamp, 3 Magnificat J. Rutter kamp, 4 Orchid Gemengd J. Rutterkamp Gemengde Vaas 1. Schulenburg-Ligtenberg, 2. J. H. Keizer, Advertentie Vd" J *3UU °«Detalen. pr. Janssen W. Rijssen 40 - 43. XXX*CXX?GC00000000000000000000^^ mYY^yvvvvvvvv^ Op de mededeling dat de Renaultfabrieken hun bekende, kleine Renault Quatre uit de produktie nemen, komt thans het voor auto mobilisten sensationele nieuws dat reeds op de Internationale Autotentoonstelling in ok tober te Parijs een nieuwe, en in vele op zichten revolutionaire Renault 4 zal worden getoond. Deze 4-persoons sedan, met 5 deuren - waar van één deur aan de achterzijde - heeft als opvallendste nieuwe eigenschappen voor wielaandrijving en vloeistofkoeling. Bij dit koelsysteem wordt de auto in de fabriek voorzien van een speciale vloeistof, waarna de radiateur hermetisch wordt afgesloten. Hetgeen betekent dat het niet meer nodig is het waterpeil van de koeling te controleren, terwijl 's winters geen anti-vries-middel be hoeft te worden toegevoegd. De vormgevers van deze wagen stelden zich ten doel bij een minimum aan kosten een maximum aan comfort en ruimte te bieden. De onderhoudskosten zijn bijzonder laag: doorsmeren is niet nodig, olieverversen om de 4500 km. Deze kleine wonderwagen, die zeer snel accelereert, en meer dan 100 km. per uur haalt zal weldra ook in ons land verkrijgbaar zijn en zonder twijfel tot de goedkoopste auto mobielen behoren. Tophits of schlagers krijgen dikwijls een grote bekendheid door de film, maar zij kun nen ook omgekeerd de aanleiding tot een film worden, in welk geval de muzikale com posities „model staan" voor het draaiboek. Dat nu is het geval met de nieuwe Ufa-Fil- mex film „SCHLAGERAKETTEN" (Hier Ra dio Luxemburg), die zich afspeelt achter de coulissen een van Europa's populairste om- roep-organisaties: „Radio-Luxemburg", rond om de bijzonder geliefde „disc-jockey" Ca- millo Felgen. „De Camillo van de Radio" - zó wordt is zijn geboorteland Luxemburg Camillo Felgen genoemd, sinds hij ruim drie jaar geleden bij de omroep van dit kleine land met zijn „Hit-Parades" begon. Zijn populariteit als disc-jockey is intussen in geheel Europa spreekwoordelijk geworden en de door hem geleide muzikale ontspanningsprogramma's behoren tot de meest geliefde en ze worden in ca. 25 landen beluisterd. De ook in onze Nederlandse radio al ja ren geleden geïntroduceerde gedachte „U vraagt - wij draaien" vormt de kern van een groot deel van het muzikale vuurwerk,dat de disc-jokey voortdurend de ether instuurt en die uitzendingen krijgen dan nog een be paalde, vriendelijke betekenis, wanneer ze - als in deze film de bedoeling hebben mensen tot elkaar te brengen, die aan de betreffende melodie hun plezierige of wee moedige herinnering hebben. Een enkel geval van twee jonge mensen, onder wie een verliefde jongeman, wordt de start voor de disc-jockey, die prompt een nieuw groot succes boekt met zijn „Harten- Festival", dat inderdaad de gelieven tot el kaar brengt. Radio Luxemburg - via welke zender een muzikale prijsvraag in verband met deze film zal worden uitgezonden - staat in het middel punt en een niet gering aantal vermaarde vocale of muzikale sterren laten zich zien en horen: Heidi Bruhl, Conny Froboess, Trude Herr, Peter Kraus, Gitta Lind, Jacqueline Boyer, Cab Colloway, lolita, Nat „King, Cole, Teddy Reno en o.a. Vico Trorrioani. Tot de medewerkende orkesten behoort dat van Duke Ellington. Een plezierig, muzikaal festijn, waarin dan De Rijssense Motorclub organiseert op Vrij dag 29 sept. de laatste puzzelrit van dit sei zoen. Er zijn zeer fraaie prijzen beschikbaar ge steld. De start vindt als gewoonlijk plaats om 19.30 uur bij café Het Witte Hoes. De gymnastiekvereniging DOS organiseert op zaterdag 30 september een puzzelrit voor fietsers en bromfietsers voor leden alsook voor niet leden. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden 0.25 en voor niet-leden 0.50. De start vindt plaats om 14.00 uur op het Volks park. De fa. Wed. A. Ter Harmsel houdt dins dag 3 oktober a.s. een grote modeshow in de zaal van 't Parkgebouw. Aanvang 's avonds 7.30. uur. nog even een goede gedachte om de hoek komt kijken: een „schlager" kan nog wat meer zijn dan een populair liedje, namelijk de vonk, die de hoop in een hart dóet ont branden, een herinnering levend houd en een enkel ogenblik van het leven onvergetelijk maakt. Het verhaal speelt zich af in de veertiende eeuw en is ontleend aas een oude volksballa de: „De dochter van Töre in Vange". In deze ballade wordt verteld hoe een rij ke boer en zijn vrouw hun mooie, jonge doch ter, vergezeld van een slonzig dienstmeisje, dat het met de eerbaarheid niet zo nauw neemt, naar de naastbijzijnde kerk sturen om er kaarsen te offeren ter ere van de H Maagd. Onderweg wordt ze in een eenzaam bos aangerand en vermoord door twee geitenhoe ders, terwijl het dienstmeisje en een jonger broertje van de daders, een kind nog toe zien. Na hun gruwelijke daad maken de moor denaars zich meester van de fraaie kleren van het slachtoffer en zoeken, niet wetend, wie zij was, onderdak in de boerderij van haar ouders. Zij bieden de moeder de gestolen kleren te koop aan en daarin herkent deze die van haar dochter. Tegen de morgen bevestigt het teruggekeerde dienstmeisje de ergste vermoe dens der ouders. In blinde woede ontstoken neemt de vader zijn zwaard, doodt de bei de mannen en vermoordt in zijn haat ook de kleine jongen, die vruchteloos bescher ming zoekt bij de vrouw welke wezenloos toekijkt. In de morgen trekken hij en zijn vrouw er op uit om het lijk van hun dochter te zoeken. Bij het levenloze lichaam van het meisje lag ontspringt een levende, zuivere man, tot bezinning. Hij beseft, dat zijn blinde wraak zinloos is geweest. Vol berouw vraagt hij God vergiffenis en belooft ter plaatse een kerk te bouwen. God aanvaardt en bezegelt zijn onderwerping met een wonder: op de Plaats waar het ontzielde lichaam van het meisje lag ontsprint een levende, zuivere bron.... de Maagdenbron. De fa. Van der Stouw, kantoorboekhandel alhier, deelde ons mede dat de corresponden tieweek 1961 dit jaar gehouden zal worden in de week van 8 tot en met 14 oktober. De bedoeling van deze week is: te bevordeern, dat mensen door middel van de brief, natio naal en internationaal met elkaar in contact treden en deze contacten onderhouden. Om dit te stimuleren geeft genoemde kantoorboek handel in deze week speciale enveloppen uit welke bij verzending verrassingen kunnen op leveren. In samenwerking met de PTT wordt elke werkdag in deze week n.l. een aantal van deze speciale enveloppen gelicht en wor den de namen en adressen der afzenders geno teerd. Deze mensen ontvangen dan bericht dat ze een van de prijzen hebbfen gewonnen die elke dag beschikbaar worden gesteld. De prij zen zijn zeer aantrekkelijk, elke dag n.l. een hoofdprijs van 1000 treinkilometers en 40 gul- den zakgeld en verder nog 72 verschillende andere prijzen. Enige jaren geleden viel ook een hoofdprijs in Rijssen, terwijl de laatste jaren zeer velen met 'n troostprijs verrast werden. Voor de Rijssenaren zal dit nog meer een stimulans zijn om in deze week een brief in speciale enveloppen te verzenden.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3