immm 1 Mm SPAARBANK FRAAIE INZENDINGEN OP SCHAPENFOKDAG SPORTCLUB RIJSSEN-VESOS EEN MATIGE VERTONING 1 Aanvoer minder dan voorheen VOOR IEDEREEN WE Lammeren uitstekend van kwaliteit ZE ZIJN ER WEER Rijssen Vooruit kwam niet verder dan 2-2 Luchtig intermezzo vv k l Keuringsmiddag Kynofogenclub R.E.O. (Volkspark) VOORSPOEDIG Moeder worden Nederlandse vereniging voor Huisvrouwen BENOEMD Coöp. Boerenleenbank „Noüer" Expositie dahliakwekers Flora Rectificatie in de uitslagen van de fokveedag Onrustige Zenuwen? Vrijdag 22 september 1961 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 3 «nm Bovenstaande foto's werden gemaakt tijdens de Schapenfokdag De ram van de heer M. Jansen toont zich in volle pracht en praal n. i* v rv< Supek de éixe BA BYsJff De deur van onze spaarbank staat wiid open voor iedereen, HUTTEN WAL 31 RIJSSEN Mijnhard*7» Z en uwta bietten Begunstigd door fraai zomerweer vond maandag te Rijssen de schapenfokdag plaats georganiseerd door het Texels Schapenstam boek in Overijssel. Doordat enkele fokkers verstek lieten gaan (oorzaak o.a. ziekte on der de dieren) was de aanvoer niet zo groot. Ook het feit, dat op de zandgronden de schapenstapel terug blijft lopen (gebrek aan arbeidskrachten) is hieraan mede debet. Opvallend was, dat de kwaliteit van de lam meren best was, hetgeen ongetwijfeld hoop geeft voor de toekomst. In de diverse ru brieken bevonden zich meer dan één goed kopnummer. Te wensen over liet het toilet, waarover de jury haar ontevredenheid niet onder stoelen of banken stopte. Er dient hieraan meer aandacht te worden besteed, was haar oordeel. De keuring verliep vlot mede dank zij het fraaie weer en de medewerking van leerlingen van de Landbouwschool te Wier den. Er was vlotte handel; de dieren werden tegen goede prijzen verkocht. Bij de rammen was de kwaliteit gemid deld goed. De kampioen Ramses 941 van M. Jansen Rijssen en ook de reserve kam pioen Michiel eig. W. v.d. Veen Markelo waren zeer typische dieren konden echter meer ontwikkeling hebben. De ooien waren iets kleiner in aantal dan vo rige jaren, terwijl de kwaliteit misschien ook iets minder was. De jongere ooien ver toonden zich vlot goed. De kampioen was Van de heer W. v.d. Veen te Markelo, het was een zeer typische sterke, goed gevulde enter, maar had iets weinig uitdrukking in de hak. De reservekampioen Jojo 8 eig. Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen was even meer behangen, doch kon solider in de schouder. Ze zijn er weer, de klaar-overtjes. Enkele weken geleden zag men hen al aarzelend uit hun schulpen kruipen, thans is het hele le ger van veiligheid-kameraadjes weer op de been. Twee- of viermaal daags wisselen ze hun costuumpjes, waarin ze niet van ande ren zijn te onderscheiden, voor de uniform: witte jas, koppel, manchetten, handschoenen en zuidwester, en, niet te vergeten het teken van hun waardigheid, het spiegelei. Enkele malen per dag geleiden ze jongere kinderen en leeftijdgenootjes naar de ande re kant van de straat, op volkomen veilige en doeltreffende wijze. Tenminste... als iede re weggebruiker hieraan meewerkt. In september vestigt het Verbond voor Vei lig Verkeer de aandacht van iedere wegge bruiker op het schoolgaande kind. Iedere Ne derlander wordt toegevoegd: „U hebt ze een tijdje gemist, maar nu zijn ze er weer!" De aandacht van elke weggebruiker moet worden verdubbeld tijdens de uren dat de scholen aan- en uitgaan. Dit is geen overbodige luxe. Bijna zes dui zend schoolkinderen - van 5 tot en met 14 jaar - waren in 1959 betrokken bij verkeers ongelukken, niet minder dan 237 van hen von den hierbij de dood. In een jaar tijds bijna tweehonderdvijftig nog jonge kinderen, die niet meer bij hun ouders terugkeerden, wier plaatsen op school onbezet bleven. Een school vol kinderen, wier leven plotseling werd af gesneden. Dr. J. J. Wafelbakker, directeur van de Wassenaarse G. G. D., noemde in zijn proefschrift „Enkele sociaal-geneeskun dige aspecten van wegverkeersongevallen" het verkeersongeluk voor deze leeftijdsgroep doodsoorzaak no 1. Een deel van het leed zou voorkomen kun nen worden, indien ouders hun kinderen vroeg tijdig de elementaire verkeersregels zouden bijbrengen. En niet alleen leren, maar voor al goed voorbeeld geven, en oefenen. In ons land is het helaas nog een ongebruikelijk ver schijnsel ouders met hun kinderen te zien oefenen, in tegenstelling tot bijv. in Enge land: men kan daar regelmatig zien hoe een vader of een moeder het kind voordoet hoe over te steken („Eerst kijken naar links, dan naar rechts en dan weer naar links en dan vlug oversteken en op de helft gekomen weer eventjes naar rechts kijken", dan ziet men hoe 't kind zijn ouders naar de overkant brengt. Het verbond voor Veilig Verkeer pleit er voor om deze werkwijze ook in ons land in gang te doen vinden. Het kan het aantal jeugdige verkeersslachtoffertjes aanmerkelijk verminderen. Zowel de ram als ooilammeren hadden diverse goede kopnummers. Het waren vol doende ontwikkelde goed typische dieren met beste vachten. Bij de groepen bleek dat de lammeren goed waren. Bij de groepsafstammelingen van één ram werden bij de lammerengroep 3 eer ste prijzen toegekend. Voorop ging Hugo 805 eig. J. Westendorp, Usselo met la. Hierna kwam Binne 944, eig. Erven J. Veerenhuis Almelo met lb. Ver volgens met lc Ramses, eig. M. Jansen, Rijssen. Alle drie groepen met kwaliteit. Bij de groepen oudere afstammelingen wa ren slechts drie groepen opgesteld die even wel allen een eerste prijs verwierven, la. Een groep enters van M. Jansen, Rijs sen (935) lb. Baldo 631 eig. J. Westendorp, Ensche de, lc. Groep 21-2 jarigen Abraham 935 eig. M. Jansen Rijssen. Bij de bedrijfsgroepen werden door om standigheden in totaal slechts 4 collecties opgesteld. Bij de grotere groepen werd M. Jansen, Rijssen la met een groep uniform- sterke dieren, lb werd J. Westendorp, Ensche de met goed ontwikkelde iets minder sterke dieren. Bij de kleinere groepen kwam Er ven J. Veerenhuis, Almelo bovenaan met een drietal ruime, behangen typische die ren. lb was G. Rademaker, Hengelo. Hier volgen de eerste prijswinnaars Rubriek Rammen van 2 jaar en ouder Hugo, J. Westendorp. Enschede. 1-jarige Rammen la. Michiel, W. v.d. Veen, Markelo, lb. Jonckheer, J. Westendorp, Usselo Ramlammeren geboren voor 5 maart la Ramses 7 M. Jansen, Rijssen, lb. 1048, J. E. ter Braak, Haaksbergen Ramlammeren geboren van 5 t-m 18 maart la Rameses 7 M. Jansen, Rijssen, lb. 1048, J. Westendorp, Usselo, lc. 1040 J. Westen dorp, Usselo. Ramlammeren, geboren na 18 maart, la. 1400 B. Wassink, Deldenerbroek, lb. 1401 B. Wasgjnk, Deldenerbroek. lc 1586 wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen Ooi met 2 ooilammeren la Jojo 3 Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezen veen. lb. Hildegonda M. Jansen, IV2 jarige ooi met 1 ooilam 1 4619 W. v.d. Veen Markelo Ooilammeren geboren voor 3 maart la 1482 J. E. ter Braak Haaksbergen, lb. 1814 Eig. J. Pieffers, Rijssen lc. Nellie, M. Jansen, Rijssen ld. 1043 J. Westendorp, Enschede. Ie 1431 B. Poorte Wierden. Ooilammeren geboren van 3 tm 6 maart la 82 B. Slaghuis, Almelo, lb. 1587 Wed. J. Westendorp, Enschede, ld. 1038 J. Wes tendorp, Enschede. Ooilammeren geboren van 7 tm 11 maart la. Siska M. Jansen, Rijssen lb. 1033 H. Tentelink, Enschede, lc. 1034 H. Tentelink Enschede, ld. 1041 J. Westendorp, Enschede. Ooilammeren geb. na 11 maart la 1047 J. Westendorp, Enschede lb. 1049 J. Westendorp, Enschede, lc. 1453 J. B. A. Wielens, Haaksbergen ld. 1035 H. Haykers Hengelo Een onder bijzonder goede weersomstandig heden (voor de toeschouwer) gespeelde wed strijd, die echter qua kwaliteit geenszins be koren kon. Waarschijnlijk was het warme weer er debet aan dat beide partijen het wel zo'n beetje geloofden, doch feit is dat de Rijssenaren in de nabije toekomst uit een heel ander vaatje moeten tappen indien zij het vierdeklasserschap terug willen veroveren. De thuisclub kwam met een invaller voor Ten Bolscher, terwijl VESOS met drie inval lers verscheen, allen wegens mil. dienst. Een ding pleit voor de thuisclub, n.l. dat zij haar tegenstander niet onderschatte. Had zij dit wel gedaan dan zou er zeker geen 3-1 over winning uit de bus gekomen zijn. Sportclub doet er goed aan, geen enkele tegenstander in de standaardafdeling te onderschatten, want de praktijk heeft uitgewezen dat dit meestal punten kost. Over de wedstrijd het volgende; Na 20 min. spelen scoorde Rutterkamp uit een voorzet van Bruggeman het eerste doelpunt (1-0). Tot hier toe was er van krachtsverschil weinig spra ke geweest, alleen waren de aanvallen van Sportclub wat gedegener van opzet en dien tengevolge gevaarlijker. Bovendien ontbrak het de bezoekers aan een schutter. Zo misten Fledder en Vos achtereenvolgens een droom- kans en vergat Tempel een keer te schieten, waardoor Ruterkamp c.s. rustig konden in grijpen. Aan de andere kant ging het beter. Daar was het Bruggeman die Schellevis van een pass voorzag waar de backs Braak man en Op den Dries niet van terug hadden, waardoor Beunk rustig kon scoren (2-0). Dezelfde speler miste een minuut voor rust een strafschop en daardoor de kans zijn ploeg reeds voor rust aan een veilige voorsprong te helpen. In de tweede helft deed de ver moeidheid zich gelden. Vooral de bezoekers schenen last van de warmte te hebben en kwamen bijna niet meer over de helft. Toch wisten zij nog een keer te scoren door Tem pel. Negen minuten voor het einde maakte Beunk aan alle onzekerheid een einde en schoot zijn ploeg naar 3-1. In een harde en spannende wedstrijd heb ben RV en Enter de punten gedeeld, wat de krachtsverhouding juist weergeeft. Enter startte met een fel offensief, wat al in de der de minuut succes had toen H. Kamphuis doel man Thijink passeerde. RV sloeg in de 10e minuut terug toen linksbuiten H. Maatman een goede voorzet gaf, die door zijn broer W. Maatman werd ingeschoten. De aanval len golfden op en neer. In de 22-ste minuut kwam midvoor Jansen alleen voor doelman Kerkhof te staan en zijn schot betekende 2-1. Enter kwam hierna opzetten. In de, 30ste minuut kwam midvoor Otten door de verde diging en het was 2-2. Na de rust zakte het tempo aanmerkelijk. In de 17e minuut moest doelman Kerkhof zwichten voor 'n schot van W. Maatman, doch dit doelpunt werd om onbegrijpelijke reden afgekeurd. RV had geluk toen een harde kopbal door de paal werd gekeerd. De Enterse linksback Geerdink werd van het veld gestuurd wegens natrappen, maar desondanks wist Enter de gelijke stand te behouden. Een beeld uit de strijd om de Grote Prijs van Zweden voor motorfietsen, welke dezer dagen in de stad Kristian- stad in Zuid-Zwe den is gehouden. Men moet wel even goed kijken om de verschillende berij ders van de motoren te vinden.Geluk kig werd niemand bij deze tuimelpartï) gewond. v Ooien van 4 jaar en ouder la Jojo, wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen lb Jojo 6 wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen. Ooien van 3 jaar la Elly eig. J. Westendorp, Enschede, lb Siska 4 M. Jansen, Rijssen 2-jarige ooien, 2 of meer lammeren groot gebracht. la. Kina J. Westendorp, Enschede, lb Thea M. Jansen, Rijssen lc Cerise J. Westen dorp Enschede, lc. Nelly M. Jansen, Rijs sen ld 4436 H. Haykers, Hengelo. Ie 4431 J. Westendorp Enschede. 1-jarige ooien, gezoogd. la 4642 Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezen veen. lb. 4612 B. Wassink, Deldenerbroek. 1-jarige ooien niet gezoogd geb. voor 7 maart Hanneke M. Jansen, Rijssen lb. 179 G. J. H. Zonneheld. Nijverdal, lc Nelly M. Jansen, Rijssen, ld. 234 B. Poorte Wierden. 1-jarige ooien niet gezoogd, geb. na 6 maart la. Siska M. Jansen, Rijssen lb. Nelly M. Jansen, Rijssen lc. 665 B. Oude Boooijink, Delden. De kynologenclub R.E.O. houdt zaterdag middag in het Volkspark een keuringsmiddag waarop uitsluitend honden van leden zullen worden gekeurd. Het zal zonder twijfel een leerzame middag worden voor de kynologen, omdat 2 bekende keurmeesters de inzendingen met kritische ogen zullen bekijken, n.l. de heren E. van Schuppen uit Veenendaal en S. Franzen uit Brummen, twee bekende figu ren in de kynologenwereld. Het bestuur van REO verwacht voor deze keuringsmiddag 'n grote deelname; voor be langstellenden kan worden vermeld, dat er een veelheid van rassen in de ring zal verschijnen. De toegang voor deze gebeurtenis is vrij. Advertentie De kennis hiertoe i en juiste Baby verzorging in een I Op 19 september j.l. organiseerde de af deling haar eerste activiteit in het pas be gonnen seizoen. In groten getale kwamen de leden op om deel te nemén aan een excursie per bus door het Twentse land on der leiding van de heer C. Lugtigheid. Om half twee vertrokken we per bus in de rich ting Vriezenveen. De reisleider wees hier op enkele bijzonderheden en op de ruilver kaveling, welke reeds in een vergevorderd stadium verkeert. Daarna ging de tocht via Tubbergen naar Vasse, waar de watermolen van Bels werd bezichtigd. De molen is ge durende de laatste jaren gerestaureerd door de Almelose architect Jan Jans. Vervolgens gingen we naar de Kuyperberg waar op deze prachtige nazomerdag bij de oriënteertafel van de A.N.W.B. het ruime uitzicht werd be wonderd. Gelegenheid de dorst te lessen kregen we op 't Everlo en vandaar keerden we terug naar huis. Het schitterende weer, de goede voorberei ding en de deskundige uitleg maakten de ze excursie tot een groot succes. Mej. J. A. van der Klis, onderwijzeres aan de Julianaschool te Rijssen, werd in gelijke functie benoemd te Haarlem. Advertentie Bovendien kennen wq «Be moderne spaarvormen en werken mede met: bedrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren - jeugdsparen «choolsparen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BTJ DE: De Rijssense vereniging van dahliakwe kers „Flora" houdt vandaag en zaterdag haar jaarlijkse expositie in cafe De Bakker. Deze gebeurtenis wordt door de bloemenliefheb bers beschouwd als het hoogtepunt van het seizoen, omdat met de in onderlinge wed ijver met liefde en kennis van zaken gekweek te bloemen een expositie wordt verkregen, die altijd veel bewondering oogst. Door het slechte weer van de laatste we ken zijn de bloemen niet geheel van die kwaliteit, die in andere seizoenen werd ver kregen, maar door 'n nauwgezette sortering kan er op worden gerekend, dat een fraaie show zal worden samengesteld. In totaal worden ruim 100 inzendingen ver wacht. De Rijssense bloemisten Meijer en Van de Berg zullen als jury optreden, In de uitslagen van de fokveedag, geor ganiseerd door de fokverenigingen Rijssen en omstreken, Notter en omstreken, en Hol ten en omstreken, dient de volgende recti ficatie te worden aangebracht: Rubriek 14: le prijs Frida 6 van Gez. Lammertink Rec tum. Rubriek 25: la H. J. Lammertink, lb G. H. Spekenbrink. lc H. J. Lammertink. ld Wed. H. Meilink. Advertentie

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3