Bronchi letten Alie van Pijkeren lOO.OOOe bezoekster bosbad „De Koerbelt" Excelsior won Bromfietser contra auto RAAD RIJSSEN PUZZELRIT WORDT OVERGEREDEN BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Polowedstrijden ,De Mors' Kleding van LICHTENBERG HOTTER Zangvereniging op reis De Centrale vereniging Drenthe-Overijssel en Kaar grootse fokveedag te Ommen op 6 september a.s. Coöp. Boerenleenbank „Notter" Schaaknieuws Zondagsdienst dierenartsen Rij ssen-W ier den ^BABYDERNgz^ R.K.S.V.-Zutfen 4-2 .Vrijdag 1 september 1961 Jaargang 39 No. 35 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen Telef 2103 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen Iuur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract km ring. 0% s§ Onze landelijke reserves ven ruim f 100.- miljoen siellen ook Uw spaarsaldo veilig. Wendt U vol vertrouwen tot de HUTTEN WAL 31 RIJSSEN TRAINER SPORTCLUB RIJSSEN VBabyhuidje 1 De wielrenner Leen van der Meulen is dinsdagavond in Zürich wereldkampioen bij de stayers amateurs geworden. WEEKBLAD VOOR RUSSEN Het was woensdag een belangrijke dag voor het bestuur van het Rijssense Bosbad „De Koerbelt". Zeer onverwacht nog kon de 100.000 ste bezoekster geboekt worden. Het slech te weer gedurende de laatste weken was er oorzaak van, dat het bezoek, dat vele dagen overstelpend was terugviel. Het ongekende fraaie zomerweer van de laatste dagen was echter oorzaak, dat de stroom van badgas ten niet te stuiten was. Reeds alleen deze week was er een record van ruim 13.000 be zoekers. Toen woensdagavond de 100.000ste bezoeker verwacht werd, stond burgemeester C. B. J. Landweer, wethouder J. A. Scholman, ge meente-secretaris H. Nijland, evenals het be stuur van de zwemvereniging, afgevaardigden van de plaatselijke V.V.V. en Middenstands verenigingen aan de controle vol spanning te wachten. Mej. Alie van Pijkeren, uit de Ge meente Wierden (Grimberg) bleek de geluk kige bezoekster. Burgemeester Landweer was de eerste, die haar gelukwenste en haar een bouquet anjers offreerde. Hij hoopte het vol gend jaar op het dubbel aantal bezoekers. De heer F. van Schooten, voorzitter van de zwemvereniging „De Koerbelt" stak ook zijn vreugde over de bereikte mijlpaal niet onder stoelen of banken. Hij bood een fraaie fruitmand aan. De voorzitter, van de plaatselijke V.V.V. de heer G. Kappert bood namens deze vereni ging een waardebon aan. Gelukkig aldus de heer Kappert heeft het fraaie weer van de laatste dagen ervoor gezorgd, dat we dit jaar de 100.000ste bezoekster konden verwelkomen. De heer A. J. Hodes, voorzitter van de Middenstandscentrale was ervan overtuigd, dat bij goed weer het aantal badgasten aanmerkelijk hoger zou zijn geweest. Hij bood ook een waardebon aan namens de Middenstandsverenigingen. Mej. Van Pijkeren, de honderdduizendste bezoekster van het bosbad „De Koerbelt" in de bloemetjes en temidden vab de officiële genodigden. V.l.n.r. not. van Schooten, de heren Paauwe, badmeester Tijhof, Pluimers gemeente secretaris Nijland, Kappert, wethouder Scholman, burgemeester Landweer, raadslid Hodes, mevrouw Brouwer-Oosterling en de heer Schreuder. Op de hoek Vennekesgaarden-Margrietlaan had dinsdagavond om circa 6 uur een aan rijding plaats tussen een bromfietser de Rijssenaar E. B. en een auto, bestuurd door P. H. uit Rotterdam. De auto liep materiële schade op. De bromfietser trof schuld, aan gezien deze géén voorrang verleende. Ongetwijfeld was de hitte van invloed op de duur van de Rijssense raadszitting, want in recordtempo werd de agenda afge werkt. Na een half uur stond uw nieuwsgever weer op de stoep van het stadhuis, dat er nu wel de langste tijd heeft gestaan. De raad nam deze avond nl. een belangrijk be sluit door het kiezen van een commissie tot voorbereiding van de bouw van het nieuwe stadhuis, waarvan tot op heden de officiële plaats niet bekend is. Het meest voor de hand is ongetwijfeld het centrum van Rijssen, de strook, die omsloten wordt door Elsenerstr.-Rozengaarde-Kerkstraat, al schijnt er ook een groep te zijn die het landgoed de Oosterhof de ideale plaats vindt. Tot leden van deze commissie werden ge kozen de heren Haase, Jansen en Smeijers, allen aannemers, dus. personen, die kennis van zaken hebben o.a. heeft deze commissie als taak het aanwijzen van een architect De heer Jag. Voortman stelde de vraag of het niet mogelijk was ook een drietal le den buiten de Raad te kiezen. De voorzitter deelde echter mede, dat dit formeel niet mo gelijk is. De heer Jansen meende, dat dit informeel wel mogelijk was, vond dit idee nog zo kwaad niet, dat de burgerij hier toch enigszins bij betrokken diende te wor den. De raad ging o.m. akkoord met aan koop van grond van de wed. H. Ligtenberg en tot wijziging van de bezoldigingsverorde ning 1960, evenals tot intrekking van het be sluit tot verkoop van bouwterrein aan het r.k. kerkbestuur. De Raad gaf ook haar fiat tot verhuur van het perceel Spuitstraat 9 aan de n.v. Confectiefabriek „Kroon van Twenthe" te Enschede. Goedkeurend werd beslist over het ver zoek van het bestuur van de r.k. U.L.O.- school tot aanschaffing van grammofoonpla ten en boeken voor vreemde talen. De heer Otten stelde vragen naar aanlei ding van aankoop van grond van de heer J. W. ten Hove. Aangezien het college de regeling, die hiervoor bestaat had toegepast, bleek dus duidelijk, dat zij juist had ge handeld. Tot slot volgde nog een nabespre king, die min of meer schijnbaar als ge sloten zitting werd beschouwd, want de pers mocht hier niet verder over schrijven, en verdween dus maar. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm. 95ct In verband met het feit, dat ér een fout was geslopen in de controleposten viel de puzzelrit die door de H.M.C. dinsdagavond was georganiseerd in het water. Er konden geen winnaars worden aangewezen. Nu kun nen de deelnemers 13 september, wanneer de rit wordt overgereden gratis meerijden. GEBOREN: Jolanda Geertruida, d.v. J. Smeijers en J. Wolters, Enterstraat 168, 23 aug; Gerrit Dinant, z.v. A. Seppenwoolde en G. Knol, Lentfertsweg 8, 24 aug; Wilhelmina Hendrika, d.v. M. Rutterkamp en H. Seppenwoolde, Esstraat 81; 26 aug; Geesken, d.v. A. J. Lensink en B. Ave- resch, Banisweg 19b, 26 aug; Hendrika, d.v. A. J. Gerritsen Mulkes en E. ten Hove, Welleweg 15, 22 aug; te Al melo; Gerrit Hendrik, z.v. F. Koster en H. Har- bers, Esstraat 13a, 23 aug te Almelo; ONDERTROUWD: Mannes Averesch, 26 jaar, van den Broeke straat 9, en Janna Hendrika Kappert, 24 jaar, Molendijk 86a, 23 aug; Herman Roosink, 25 jaar, Witmoesdijk 4, en Gerritdina Sikkelbein, 22 jaar, Graven straat 16, 25 aug; Gerrit Jan Roosink 27 jaar, Wierdensestraat 68, en Maria Lohuis, 24 jaar, Walstraat 38, 28 aug; GETROUWD: Andries Ligtenberg, 27 jaar, en Anna Berti- na Veneklaas, Rijssen, Arend Baanstraat 66, 23 aug; Berend Kremer, 25 jaar, en Jansje ter Harm- sel, 27 jaar, Almelo, Dotterbloemstraat 54, 24 aug; OVERLEDEN: Willemina Klein Lebbink, 75 jaar, weduwe van R. Gotlieb, Markeloseweg 66 23 aug; Hendrikus ten Berge, 70 jaar, Spuitstraat 22, 27 aug; Gerhardus Kleinrouweler, 74 jaar, echtgenoot van E. H. Broeknaar, Oosterhof weg 1, 26 aug; Ned. Herv. Gemeente Grote kerk: 9 en 10.45 uur Ds. J. Vos; 7 uur Ds. J. de Lange, Zendingsdirector te Utrecht. VVesterkerk: 9.30 uur Ds. J de Lange; 3 uur Ds W. v. Tuyl (bed. H. doop). Eisen 10 uur Ds. W. van Tuyl. Ger Gem. Noorderkerk: 9.30 en 19 uur Ds. van Haaren, 3 uur leesdienst. Ger. Kerk, Boomkamp:.'.30 en 3 uur Ds. H. A. Munnik, Zwolle. Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 en 7 uur de heer Vosman, 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. in Ned. (Oranjestraat) 9.30 en 3 uur Ds. van Dijk, Ger. Gem. in Ned (Eschkerk) 9.30 en 6 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. De Rijssense Poloclub „De Mors", die momenteel een grote activiteit demonstreert en daardoor een steeds groeiende is had voor dinsdagavond een tweetal wedstrijden voor haar junioren vastgesteld. Het Goorse Whee was op bezoek. Hoewel het meisjes A-elftal, dat tegen de Whee A speelde met 3-1 haar meerdere moest erkennen bleek het ploegverband toch al be ter, dan de vorige keren. Het team wint in kracht en belooft ongetwijfeld wat voor de toekomst. Het jongenselftal A stelde enigszins teleur. Vooral het ploegverband liet te wensen over. Na de vorige goede resultaten leed de ploeg deze avond kennelijk aan overschatting van haar tegenstanders met gevolg een stevige 30 nederlaag. Een verrassing deze avond was het spel van het jongens A-elftal, dat met 3-3 gelijk speelde. Opvallend spel leverde de jeugdige Marinus Ligtenberg. Deze speler, die zeer goed getraind is, belooft wat voor de toe komst. ZIT BETER STAAT BETER Doordat men dit jaar, wegens wisselling van directeur niet aan een zangconcours kon deelnemen, maakte de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer" inplaats hier van een uitstapje naar Amsterdam per autobus. Om 7 uur vertrok het gezelschap dames en heren vanaf het gebouw „Irene" en na bij Hoevelaken koffie te hebben gedronken, werd eerst naar Schiphol gereden waar onder lei ding van een gids het vliegveld werd be zichtigd. Vervolgens werd in Amsterdam een rondvaart gemaakt door de grachten en ook het IJ. Hierna kreeg men gelegenheid tot winkelen, wat bij de dames bijzonder in de smaak viel. Om half zes werd de terugreis aanvaard via Hilversum waar. een rondrit door de utad werd gemaakt langs de verschillende studio's en het gemeentehuis. Nadat men nog even weer had gepauzeerd in Hoevelaken werd voor de laatste aanleg gestopt bij „De oude Herberg" bij Deventer. Hoogst voldaan over de prettige dag arriveerde men om 11 uur weer in Notter. In het gebied van de Centrale Vereniging Drenthe-Overijssel en Noors-Oost Polder is een gezonde activiteit waar te nemen wat de zwart-bonte rundveehouderij en-fokkerij betreft. Zowel organisatorisch als foktechnisch is men daar goed bij de pinken. Men pro beert daar op moderne wijze, o.a. door het uitgeven van geïllustreerde folders, die in vele talen worden gedrukt en naar alle we relddelen worden gestuurd, nog meer bekend heid aan dit fokgebied te geven. Dat deze activiteiten, met de grote vooruitgang in de Advertentie Het winterseizoen nadert alweer. Een teken hiervan is dat de Schaakclub Rijssen a.s. dinsdag weer begint met haar clubavonden. Degenen die het schaakspel serieus willen beoefenen, kunnen dit het beste in clubver band doen, waar men spelers van verschillende sterkte ontmoet. Op dinsdag 12 september zal de heer Jurriëns een simultaan-seance houden. Ook niet-leden kunnen hun krachten meten met deze sterke le-klasspeler. Aan vang 8 uur in Hotel Weitering. Ook voor jeugdige schakers en zij die het schaakspel willen leren worden er mogelijk heden geopend om in clubverband een com petitie te spelen. Zij kunnen namelijk jeugd lid worden en spelen dan dinsdagavonds van 7-8 uur, eveneens in Hotel Weitering, onder leiding van enkele leden van de schaak- I club. De contributie voot deze jeugdleden kan geen bezwaar zijn daar ze slechts 0,10 bedraagt. laatste jaren van de veestapel, resultaat op leveren, blijkt uit de steeds toenemende ex port. In 1960 kwam meer dan de helft van de uit het werkgebied van het Nederlands Rundveestamboek geëxporteerde dieren uit bied. Foktechnisch doen de K.I.-verenigingen dan ook hun uiterste best om stieren van best bloed met zeer goede produktieafstamming voor hun leden beschikbaar te krijgen. Er is tevens een regeling ontworpen, dat van alle in het gebied staande stieren voor een redelijk bedrag door een ieder sperma kan worden betrokken. Ook de individuele fokkers doen hier goed mee. We mogen dan ook ver wachten, dat dit sterk opkomende zwartbont fok-gebied, dat mede toonaangevend geworden is in het Ned. Rundveestamboek, nog in sneller tempo de gemiddelde kwaliteit van de rund veestapel zal zien stijgen. De resultaten van deze gezamenlijke ac tiviteiten worden steeds op de eerste woens dag in september in Ommen getoond. Hier wordt met het beste materiaal gedemon streerd op een wijze die zeer zeker respect af dwingt. Voormiddags vindt de keuring van de individuele dieren plaats. Er wordt om precies 10 uur begonnen met 6 rubrieken in het ge bied gefokte stieren beneden 2 jaar. Dan komen de 16 rubrieken jongere melkkoeien aan de beurt, gevolgd door de levenspresta- tieklassen. De individuele keuring wordt be sloten met 2 rubrieken Preferente Stammoe ders. In de namiddag komen de 56 groepen afstammelingen van stieren in de ring. Voor 't eerst zijn dit jaar 24 van deze groepen uit 12-tallen samengesteld. Vele vandeze col lecties stammenaf van de op de voorgrond tredende vaderdieren. Direct na afloop van de keuring vindt het défilé plaats van de hoogst bekroonde die ren en groepen, wat dit jaar extra verras singen te zien zal geven. Er wordt evenals voorgaande jaren weer veel bezoek verwacht, zowel uit binnen- als buitenland. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Siebelink, Wierden, tel. 05496- 298. Bij de voetbalvereniging Sportclub Rijssen is ais trainer aangesteld de heer Entjes uit Almelo. De zaterdag onder ideale weersomstan digheden gespeelde oefenwedstrijd tegen Tu- vantia II uit Hengelo, in welk elftal acht contractspelers uitkwamen, is voor de Rijs- senaren alleszins perspectiefvol geweest. Ongetwijfeld bevatte het spel der Hengelo- ers bij vlagen begaafder techniek, doch daar staat tegenover dat de roodwitten zich der mate aan het spel der gasten optrokken, dat de Rijssenaren in de tweede helft bijkans de gelijke waren van de adspirantprofs. Jammer is het dat onze plaatsgenoten te kampen hebben met het keepers-probleem, alhoewel reservedoelman Keizer nu ook weer niet een onvoldoende toegekend kan worden. De ruststand ging in met 3-2 voor de bezoekers. De eerste beide doelpunten van Excelsior werden gescoord door Kappert en Nijland. De tweede helft kenmerkte zich door een open en fris aanvalsspel van beide kanten, waarbij tenslotte de Excelsioren de pro- duktiefste bui hadden. De 6—5 zege was ver diend. De tweede editie van roodwit kon zich op geen stukken na meten met Tübantia III Baan c.s. leedden een gevoelige 6-2 nederlaag. Het spel van de bezoekers was echter van een dergelijk hoog gehalte, dat de reserves met genoegen op de wedstrijd kunnen terug zien. De overige elftallen boekten allen winst. Voor a.s. zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Eilermarkt I uit Glanerbrug op het programma. Deze wedstrijd vangt om 4 uur aan. Voor vele Rijssenaren is Eilermark een bekende naam en roep t onze vereniging nog oude herinneringen op. Het wil ons voorkomen, dat de Excelsioren een kleine zege kunnen behalen. Excelsior II speelt om vier uur tegen Eiler mark en terwijl voor andere senioren II ju niorenelftallen nog met de tegenstanders on derhandeld wordt. Volgende week zaterdag (9 september) begint de competitie en wordt deze door de roodwitten gespeeld met de thuis wedstrijd tegen „Nunspeet". Na het goede resultaat te Nijverdal, waar de 2e pr. vehaald werd in de strijd om 't Wis- selschild, werd j.l. goed gestart bij de se riewedstrijden te Lochem. Werd vorig jaar het Hooiplukkerstoernooi gewonnen, ook dit jaar kunnen de Oranjewitten weer een goede gooi doen naar dit fraaie kleinood, dat een waarde heeft van circa 500.- Tegen Zutphen gingen de Rijssenaren goed van start. Voor de rust namen de R.K.S.V.-ers een 1—0 voorsprong, toen Fons Tusveld een door Henk Hegeman ingeschoten bal in het doel liet verdwijnen. Overigens gingen de partijen in deze periode vrijwel gelijk tegen, elkaar op, waarbij zich aan weerszijden en kele kansen voordeden. Na rust waren de Zutfenaren, die juist dezer dagen hun 40-ja- rig jubileum vierden iets meer in de aan val wat in de 10e minuut de gelijkmaker betekende door hun r.binnen. De Rijssense voorhoede zat echter niet stil en het duur de dan ook niet lang of de R.K.S.V.-ers had den een 21 voorsprong toen Tusveld een gaatje zag. Antoon Kamphuis bracht even later met eén magnifiek schot van grote afstand de stand op 31. Even kwamen de Zutfenaren nog terug, toen keeper J. Geusendam een van rechts inge schoten bal verkeerd beoordeelde 32. Nadat midvoor Markslag enkele uitstekende kan sen onbenut had gelaten en ook Bennie Slag- hekke z'n slechte vorm nog eens gedemon streerd had, bracht Fons de eindstand op 4 2. Voor zo'ndag staan op het programma: R.K.S.V.-Lochem en Markelo-Ruurlo. Om half vijf vinden de finales plaats. Aangezien de Rijssenaren niet kunnen be schikken over Herman Kamphuis en het meespelen van G. Klein Rouweler (nog) niet zeker is, is de opstelling nog niet bekend. Het 2e en 3e elftal spelen onderling een oefenwedstrijd.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1