Bevestiging en intrede ds. J. van Haaren hengelo's bier RIJSSENSE BEJAARDEN GENOTEN VAN TWENTS NATUURSCHOON Blijde dag voor de „Noorderkerk" Burgerlijke Stand Arm gebroken Jongens staken roggeschoven in brand Yisserlatien Geslaagd Veemarkt Rijssen Vrachtauto reed tegen muur aan Groots polotoemooi in het zwembad „De Koerbelt" Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden NOTTEK Oriënteringsrit P.J.G.O. Alle bankzaken Coöp. Boerenleenbank „Notter,, Kleding van LICHTENBERG Nutsspaarbank organiseerde „Spaarfeest' Uitslag straatvoetbaltoernooi Vrijdag 11 augustus 1961 Jaargang 39 No. 32 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal voor post-abonnees f 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2303 (05480) inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 iut Advertenties 10 cent per mm. Bij contract km ting. BEVESTIGING DOOR DS. L. RIJKSEN VEEL BELANGSTELLING HET PROFETISCH WOORD mmm 9ÊÊÊ0 HARTELIJKE WOORDEN ook hier! VOORSCHOTTEN HYPOTHEKEN HUTTENWAL 31 - RIJSSEN WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Voor de Gereformeerde Gemeente (Noor- derkerk) was het dinsdag een blijde dag. Na een vacature van 8 maanden, ontstaan door het emeritaat van de inmiddels over leden Ds. M. Blok, mocht zij weer een ei gen herder en leraar ontvangen in Ds. J. van Haaren uit Kaïnpen. Des middags vond de bevestiging plaats door Ds. L. Rijksen van Rotterdam. De bevestiger memoreerde in zijn vooraf spraak de zware slag die de gemeente trof door het ontvallen van haar geliefde predi kant wijlen Ds. Blok. Thans mag er echter blijdschap zijn nu een jonge predikant zich aan deze gemeente wil verbinden. De bevestiger bediende vervolgens het Woord uit Jakobus 1:21 (laatste gedeelte): Ont vangt met zachtmoedigheid het woord, dat in U geplant wordt hetwelk uwe zielen kan zaligmaken. Na dit woord in een drietal punten ont vouwd te hebben, werd tot bevestiging over gegaan. Na deze plechtigheid werd de nieuwe leraar door de bevestiger hartelijk toegespro ken en dóór de gemeente de zegenbede Ps. 134:3 toegezongen. Bestond voor de bevestiging een flinke be langstelling, des avonds was het kerkgebouw overvol. Onder 't zingen van Psalm 25:1 en 10 werd de nieuwe leraar door de bevestiger naar de kansel geleid. Na het lezen van 2 Petrus 1, votum en zegengroet ging Ds. Van Haaren voor in gebed. „Des Heeren wegen zijn hoger dan onze wegen en Zijn gedachten hoger dan onze gedachten,", aldus begon Ds. Van Haaren zijn intrede. „Door dit woord alleen kan worden aan vaard het onbegrijpelijke van Gods leiding in het wegnemen van Ds. Blok op nog be trekkelijk jonge leeftijd en het zenden naar Rijssen van mij die nog zeer jeugdig ben. Aanvankelijk had ik gróte bezwaren maar 'ik kon deze niet handhaven en meest de roeping naar deze gemeente opvolgen. De bezwaren van de leeftijd vallen weg als God door Zijn Geest wil bedienen. Bij de taak van de Dienaar des Woords n.l. om het Woord te prediken willen we U in deze ure bepalen naar aanleiding van de tekst uit 2 Petrus 1:19; en En wij hebben het Profetische woord, dat zeer vast is; en gij doet wel, dat gij daarop acht hebt, als op een licht, schijnende in een duis tere plaats, totdat de dag aanlichte, en de morgenster opga in twee harten; In deze tekst wordt gesproken van het Woord dat: le een enig woord is; 2e een vast woord is; 3e een lichtend woord is; 4e een eeuwigdurend woord is. Dat het een enig woord is blijkt daaruit dat Petrus zegt tot de gelovigen uit de Joden: En wij hebben het Profetisch Woord. Al de Profeten en Bijbelschrijvers hebben heengewezen naar Christus. Een gouden draad n.l. Christus loopt door al de Bijbel boeken heen. GEBOREN:. Johanna, d.v. G. Voortman en H. Baan, Walstraat 4, 2 augustus; Johannes Franciscus, z. v. F. H. A. Paauwe en H. M. Rensen, Schoolstraat 26, 3 aug; Adri Geesken, d.v. J. van den Noort en W. Harbers, Arend Baanstr. 57, 5 aug; Johan Hendrik, z.v. J. ten Brinke en G. J. Wolthuis, Stationsdwarsweg 12» 5 aug; Aaltje, d.v. A. J. Jansen en J. Baan,Nij- verdalseweg 97, 5 aug; Gerrit Jan, z.v'. H. Bakker en J. Rutterkamp Nijverdalseweg 51, 17 juli te Almelo; Albert Adolf, z.v. M. Samar en J. Ngelia, de Ruijterstraat 41, 28 juli te Almelo; ONDERTROUWD: Frederik Cornelis Christiaan de Witt, 29 jaar, Karei Doormanstraat 16, en Feikjen Jansen, 23 jaar, Almelo, Bomerbroeksestraat 158, 4 aug; GETROUWD: Paul Alexander David Smijers, 27 jaar, en Diena ter Haar, 24 jaar, Voorburg, Westen bergstraat 27, 1 aug; Willem Jan Steenbergen, 24 jaar, en Maria Alberdina Seppenwoolde, 22 jaar, Rijssen, Akkerdijk 2, 3 aug; Hendrikus Johannes Tempel, 30 jaar, en Hen- drica Adriana van den Ende, 34 jaar, Rijs sen, Graaf Ottostraat 64, 3 aug; Jan Hendrik Plas, 24 jaar en Willemina Strokap, 20 jaar Rijssen, Holterstraatweg 88b, 4 aug; OVERLEDEN: Janna ten Hove 84 jaar, weduwe van J. ten Berge Vennekesgaarden 31, 3 aug; Gerrit Wol- ters 79 jaar, echtgenoot van G. Goorman, Molendijk 48, 4 aug; Hendrikus Zandvoort, 63 jaar, echtgenoot van H. Wevers, Nassau- straat 28, 29 juli te Almelo; Het 8-jarig zoontje van de familie D. aan de Ligtenbergerdijk was zo onfortuinlijk uit een boom te vallen, waarbij hij zijn arm op twee plaatsen brak. Ds. J. van Haaren,. thans predikant Geref. Gemeente Noorderkerk De vastheid van het Woord ligt d aarin dat het vast ligt in God en in de vervulling door Christus. Een lichtend Woord is het omdat het de mens licht over zijn staat verschaft en hem schuldig stelt tegenover God. Hetzelf de Woord opent echter ook de weg waarin de zondaar door Christus met God verzoend kan worden. Het is tenslotte een eeuwig durend Woord omdat he ten dele kennen van God door het Geloof verwisseld zal worden door aanschouwen na de dood. Het is een schijnend licht aanlichtende tot de volle dag welke een eeuwige dag is". De predikatie werd beëindigd met de wens dit Woord in de gemeente te mogen brengen in afhankelijkheid van Gods kracht. Na het zingen van Psalm 30:3 richtte Ds. Van Haaren zich tot zijn bevestiger, tot het College van Burg. en Weth. dat voltallig aanwezig was, tot Mevr Blok, tot de ambts broeders v.d. Bijl en Ligtenberg tot de plaat selijke predikanten en afgevaardigden, stu denten van de Theologische School te Rot terdam en tenslotte tot kerkeraad, school bestuur, gemeente en catechisanten. Ds. v. Haaren stelde de pastorie gaarne open voor al degenen die zijn hulp mochten nodig hebben. Ook verheugde het hem dat veel vrienden uit Kampen aanwezig waren. Hierna werd het Woord gevoerd door ds. Van der Bijl namens Classis Kampen en de Part. Synode Oost, door Ds. Aangeenbrug namens de plaatselijke kerken, door ouder ling Vreugdenhil namens de gemeente van Kampen en door ouderling v.d. Stouw na mens de kerkeraad en gemeente van Rijs sen. Hij verzocht de gemeente staande te zingen psalm 113:1. Alle sprekers werd dank gebracht voor hun welgemeende woorden en wederkerig Gods zegen toegewenst. Met het uitspreken van de zegen werd deze blijde ure beëindigd. Onder de aanwezigen werden o.a. opge merkt de Herv. pred. Ds. A. Kool en één der plaatselijke artsen. Dinsdagmiddag om circa 2 uur werd de Rijssense Brandweer gewaarschuwd, aange zien brand was ontstaan op een roggeveld van de heer Pijffers aan de Wllleweg. Hoewel er een flinke wind stond slaagde de brand weer erin de brand te blussen, ofschoon men niet kon voorkomen, dat circa 200 vierkante meter afbrandde. Door de politie werd een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van de brand, waar uit bleek, dat enkele jongens, 2 zoontjes van de heer T. en een zoontje van de heer N. met vuur hadden gespeeld. De schade wordt op ongeveer 200 geschat. Advertentie Duisdag was het een grote dag voor de bejaarden van Rijssen, die deel namen aan het jaarlijkse uitstapje, georganiseerd door de Commissie „Autotocht Ouden van Dagen". Ook nu had het comité alle moeite gedaan om de uitgaansdag zo goed mogelijk te doen slagen. Vast staat, dat de organisatoren daar in volkomen zijn geslaagd. Het is sinds enkele jaren gewoonte, de be jaarden te laten reizen in touringcars. Door deze maatregel wordt enigszins afbreuk ge daan aan het indrukwekkende, dat de lange file auto's van de Rijssenaren maakte, maar anderszins is de mogelijkheid tot onderling contact groter en is het reizen in de auto bussen gezelliger. Bovendien omzeilt men hier door de vele problemen (parkeren) enz, die de lange file auto's telkenj are meebrengt. Vanaf het Schild vertrokken de bejaarde Rijssenaren in 4 autobussen in de richting Almelo. Vandaar reed men over Tubbergen naar Tilligte over een weg, die normaal voor autoverkeer verboden is, maar waar voor het comité speciaal toestemming had gekregen voor deze gelegenheid er gebruik van te maken. Dat was een goede gedachte van de „organisatie" Want deze weg is één rijkdom aan natuurschoon, waarvan het ge zelschap - door de fraaie omgeving van Rijs sen toch echt wel verwend - duidelijk opgeto gen was. In OotmarsUm werd een bezoek gebracht aan de Kuiperberg. Voor de oriënteertafel, die aldaar is opgesteld toonden velen grote belangstelling en met volle teugen genoot men van het fraaie uitzicht over het prachtige Twentse land en van dat van Westfalen. In het knusse stadje werd gepauzeerd en het comité had gezorgd, dat de bejaarden goed onthaald werden. Van de gelegenheid een indruk van Ootmarsum te krijgen maak ten de meeste Rijssenaren gebruik en geno ten van het markante Twentse plaatsje. De. reis voortzettende zetten de chauffeurs koers in de richting Denekamp langs de grens naai de Lutte. Ook deze rout'e muntte uit door schitterend natuurschoon. Via Oldenzaal ging de reis naar Hengelo, waar men een kleine Te Amsterdam slaagden voor het examen gezel metselen: de heren G. J. ten Hove, en F. ten Hove te Rijssen en G. H. Krom mendijk en H. J. Pinkert te Holten. Te Utrecht slaagden voor hetzelfde exa men de heren: H. Pluimers en H. J. Nij- meijer te Enter, allen leerlingen van de Lagere Technische school te Rijssen. Aangevoerd: 1377 stuks vee, runderen 116, varkens 1261. Prijzen: 20 vette koeien, eerste kwaliteit van 3,_ tot 3.30 per kg. slachtgewicht. 53 melk- en kalfkoeien van 1000 tot 1150 35 pinken van 625,- tot 725,- per stuk. 8 graskalveren van 450,- tot 625,- per stuk. 23 drachtige zeugen van 375,- tot 475,- per stuk. 28 loopvarkens van 95,». tot 115,- per stuk. 1210 biggen van 68.- tot 85,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee en varkens: handel kalm, prijzen onveranderd, rondrit maakte en waa»uoor men een indruk kreeg o.a. van de Kon. Zoutfabrieken. Veel belangstelling ging ook uit naar de tocht door de Twickelse bossen in Delden en (vooral) naar het monumentale kasteel. Via Goor ging het naar Markelo waar bij café Hargeerds de laatste aanleg was ge pland. De gezellige stemming, die in het gezelschap heerste werd voor een niet gering deel verhoogd, door een bekende Markelose humorist-accordeonist, die er in enkele ogen blikken de stemming goed in had. Tot ver maak van de Rijssense club, beklom een der Rijssense bejaarden het podium, en wist tot groot plezier van het hele gezel schap nog even de sfeer van de goede oude tijd op te halen en dat op een bijzonder ge zellige wijze. Een luid applaus voor de pres tatie beweest duidelijk de waardering er voor. Bij de molen aan de Markeloseweg stond de muziekvereniging Wilhelmina in vol or naat aangetreden, om de dagjesreizigers mu zikaal te begroeten. Het was een prettig idee, dat zovele huisgenoten en familieleden aan wezig waren om het gezelschap te verwel komen. Het comité komt een woord van hulde toe, voor de wijze, waarop men in staat is ge weest hun bejaarde stadgenoten zulk een' ge zellige dag te bereiden. Toen de vrachtauto bestuurder, de heer J. H. uit Almelo de hoek Bouwstraat-Es- straat te scherp nam, raakte hij de muur van het woonhuis van de heer J. L. O. Esstraat 10a. De muur werd ingedrukt, de auto had nagenoeg geen schade. De polovereniging „De Mors" heeft groot se plannen. De voorbereidingen van een te houden polotoernooi van formaat zijn in een vergevorderd stadium. Aan dit polotoernooi zullen n.l. deelnemen het Nationale B-team (de Kikvorsen), de Meeuwen Amsterdam en het team van de A.Z. en P.C. uit Amersfoort. Met dat laatste team heeft Rijssen kennis gemaakt bij de opening van het zwembad de Koerbelt, waarbij de grootse prestaties van deze poloërs voor velen een volkomen verrassing waren. Vanzelfsprekend dat het Nationale B-team en de Meeuwen in staat zullen zijn om dit toernooi op een hoogstaand technisch peil te brengen zodat bij voorbaat vaststaat, dat Rijssen een evenement van bijzondere be tekenis te wachten staat en wel op 26 au gustus. Als tussenwedstrijd staat o.a. een wedstrijd op het programma tussen De Mors en Z.P.H. uit Borne. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Siebelink te Wierden, tel. 05496-298. De afdeling. Notter-Zuna-Rijssen van de P.J.G.O. hield een oriënteringsrit over een afstand van 36 km. in de omgeving van Rijssen en Markelo voor bromfietsen. De start en finish waren bij 't café Derksen op 't Veer. Voor deze rit bestond grote be langstelling en alle deelnemers waren vol lof over de prachtige route die was uitge zet. Na afloop reikte de voorzitter van de afdeling de heer A. Westra, met een toepas selijk woord de prijzen uit. De voornaamste uitslag was als volgt: 1 De heren G. ter Avest en A. ter Avest 31 strafpunten. 2 De heer D. Boode 34 strafpunten. 3 De dames Z. Boode en G. Kleinjan 35 strafpunten. 4 De heer en mevrouw G. Pijffers-ter Brake 45 strafpunten. 5 De heer A. Rotman en verloofde 46 strafpunten. Advertentie REKENING •COURANT e£it*t£óii 's Moams um zes uur harre 'n hengel Beemd Jan wol de vuur'ge wekke 'n Lekker muelken viskes vangn, Met nen pier in 't water hangn. 't Wear was mooi, Berend Jan dan har zik Achter 't walke dale zat, Lekker oet de weend en 'n kussen Teeng de keulte, oonder 't gat. Zo en non mear rusteg wochen, Nee, Beemd Jan den har gin hoas, 't Zol um ees beniejn woervulle Of ter bietn woln in zin oas. Mear het skeen of alle viske Den dag in de vassen warn, Of det ze, det was ook mueglek, Beernd Jan in de smiezen harn. 't Was miskien een uur of twaalne Toen Beernd Jan dach: raak, 't was mis, Hee treuk 'n angel op oet 't water, Zoonder pier en zoonder vis. Mear Beemd Jan was ginnen visker Den de moodvearn zo leut hangn, Nee, hee har vandage snipperd En hee zol en mos wat vangn. En joawa, hee vung der tweeje Dee de moate wal neet harn, Mear dee 's aanderdaangs de snap iej, Sneuke van ne meter warn. J. ROZENDOM, RIJSSEN, P.S. Ziezo, 'k heb de vekaansie op En 'k heb mooi wear ehad, Want van de hele wekke was 't, Mear een dag koold en nat. Zol 't waor wean, wat wal ees beweard is, Det 'n meanske krig noar watte weard is. J. R. t ZIT BETER STAAT BETER In het Parkgebóuw werd door de Nuts spaarbank Almelo een feestelijke middag ge organiseerd voor de jeugdige spaarders. Ruim 400 kinderen hebben zich uitstekend geamu seerd met de film „4 jongens in een jeep", welke film een aaneenschakeling van aller lei mogelijke en onmogelijke avonturen was. Het was voor de enkele ouderen, gewoon een lust de reacties van de uitbundige Rijs sense jeugd te beluisteren en te bestuderen. Niet minder dan 360 kinderen kregen bo vendien nog een persoonlijke attentie in de vorm van een aantrekkelijk boek, als belo ning voor de trouwe wijze waarop men het afgelopen jaar had gespaard. Het is zonder twijfel een goede gedachte van de nutsspaarbank de spaarzin op deze populaire wijze te bevorderen. Evenals het vorig jaar organiseerde een commissie bestaande uit jeugdige Rijssena ren een straatvoetbaltoernooi, dat ook nu weer vele jongens een prettige vakantiebe steding heeft gebracht. Er namen 7 elftal len aan deel en er is gestreden met inzet van alle krachten om de begeerde prijzen (bekers en medailles) in de wacht te slepen. Teneinde het leeftijdsverschil niet van over wegende invloed te doen zijn was besloten het tournooi te splitsen in 2 poules, n.l. een voor jongens tot 14 jaar en een voor jongens tot en met 15 jaar. Hoewel niet alle wed strijden op hoog peil stonden vond het toer nooi zijn grootste aantrekking in de vechtlust die de jongens ten toon wisten te spreiden en in de spanning die verschillende wed strijden kenmerkte. In de le poule waren ingedeeld, Trap Maar Raak, BW 2, Beatrix Boys en Klein Maar Dapper 2. De Beatrix Boys wisten in de wedstrijd te gen BW 2 met 40 te zegevieren zodat zij zich winnaar van de le poule konden noemen. In de 2e poule werd gespeeld door BW 1, K.M.D. 1 en Victoria Boys. Evenals vorig jaar toonde BW 1 zich de sterkste en werd verdiend winnaar van de 2 e poule. Ook in de beslissingswedstrijd wist BW 1 de meerdere te blijven over de Beatrix Boys, met een gedecideerde overwinning van 5-2. BW kwam hierdoor voor de 2e keer in het bezit van de fraaie beker die door de WV Rijssen beschikbaar is gesteld. Als BW de beker het volgend jaar voor de 3e maal weet te winnen, dan zal zij zich defi nitief eigenaar van deze fraaie trofee kun nen noemen. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Gem. Grote Kerk 9 uur en 10:45 uur Ds. Vos, 19.00 uur Ds. van Tuyl. Westerkerk 9.30 uur Ds. van Tuyl, 15.00 uur Ds. Kool (Bed. H. Doop) Notter 19.30 uur Ds. Kool. Ger. Gem. (Noorderkerk): 9.30 uur en 19.00 uur Ds. van Haaren, 15.00 uur leesdienst. Oud. Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur, 14.30 uur en 19.00 uur Ds. Middelkoop uit Zwolle. Oud Ger. Gem. in Nederland (Oranjestraat): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst,

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1