NATIONALE WEDSTRIJD OM DE GROTE PRIJS VAN TWENTE EEN VERGIS Aan de helmstok Zeldzaam spannende windhondenwedstrijd om Kampioenschap van Nederland PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Kleding van LICHTENBERG Vakantieprogramma Parkgebouw trok slechts matige belangstelling Vliegerwedstrijd op de Brekelt Bioemensymfonle te Eibergen Coöp. Boerenleenbank „Notier,, Vrijdag 4 augustus 1961 Jaargang 39 No, 31 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1 40 per kwartaal Administratie cn Redactie: Enterstraat 10 Rijssen - Telef 2103 (054R0) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 1c. vit Advertenties 10 cent per mm. Bij contract kmtirg. BENOEMD BEVEILIGING ONBEWAAKTE OVERWEG KLOKKENDIJK JUBILEA BIJ N.V. TER HORST CO. NUTSSPAARBANK Onze landelijke reserves van rvim f 100.- miljoen stellen ook Uw spaarsaldo veilig. Wendt U vol vertrouwen tot de HUTTENWAL 31 - RIJSSEN WEEKBLAD VOOR RUSSEN WINDHONDENLIEFHEBBERS ZAGEN SPANNENDE COURSES EN INTERESSANTE HERKANSINGSRITTEN De nationale wedstrijd om de Grote Prijs van Twenthe, die als bijren rond het natio nale kampioenschap door de windhonden- renvereniging Rijssen werd georganiseerd, heeft ook vele hoogtepunten opgeleverd. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door greijhounds, die ingedeeld zijn in de z.g. B. klasse. Hoe weinig verschil er in deze klasse was in vergelijking met de honden uit de A. klasse bleek regelmatig door de uitstekende tijden, die in deze nationale wedstrijd wer den gemaakt. Tijden als 22,7 22,5 en zelfs 22,3 werden stelselmatig door de tijdwaarne- mers afgedrukt. Er zijn tal van interessante courses te zien geweest en deze wedstrijd is van gro te waarde gebleken, omdat de krachtsver houding in Nederland via deze fraaie wed strijd op duidelijke wijze kon worden verge leken. Opvallend is het feit, dat de belangstelling voor de windhondenrensport de laatste ja ren in het Noorden des lands een opvallen de vlucht heeft genomen. Kwam het enkele jaren geleden slechts als een uitzondering voor, dat een Friese hond aan de start werd gebracht, ditmaal verschenen niet min der dan 13 greijhounds uit het Noorden op de renbaan in de Mors. Na spannende courses en interessante her- kansingsritten, beleefde deze grootse wed strijd haar hoogtepunt in de kwart en hal ve finale, via welke courses een keur van vortreffelijke dieren via de finale wist door te dringen. Dat waren dan Invader van de heer N. Plezier uit Vlaardingen, Jon- brewer v.d. Grusse van de heer van Dijk uit Schalkhaar, Running's Home Blue Boy van de heer Zwaagmans uit Leeuwarden, Wie van de heer Zwaagmans uit Leeuwarder Wie- po van de Entos van de heer Holstein uit Oude Pekela en Pedro van de heer Kip pers uit Rijssen, Running's Home Jimmy van .de heer N. Plezier uit Vlaardingen, Rafles van de heer Terpstra uit Leeuwar den, Sodiaco van de Encos van de heer Buuren uit Hoenderloo en Goodwill van de heer Borg uit Wildervank. Het werd een harde, meedogenloze strijd, welke 4 honden in de finale om de grote Prijs van Twenthe zouden mogen strijden. Er werden na de harde courses nog uitste kende tijden gemaakt en als winnaars van de halve finale kwamen te voorschijn Isar (als le) en Invader als 2e, en in de tweede halve finale zegevierde Pedro en Goodwill (respectievelijk als eerste en als tweede). Toen was het grote moment aangebroken. Het werd een fraaie course, die alles te zien gaf, waarom de rensport zoveel beko ring in zich heeft. Het was Invader, die een uiterst gunstige start had. Na de 2e bocht wisten zijn belagers in te lopen, maar in de laatste bocht, wist deze sterke hond op geroutineerde wijze zijn voorsprong te ver groten, zodat hij onbereikbaar werd voor de ZIT BETER STAAT BETER Het was slechts voor een matig bezette zaal waarvoor diverse van radio en televi sie bekende artiesten, een door de vereniging TOVA georganiseerd vakantieprogramma af werkten, in het Parkgebouw. Het was misschien wel juist door die ge ringe belangstelling, dat de kleinkunstenaars, niet die sfeer en stemming in de zaal wisten te brengen, waardoor dit programma een echt vakantiefeestprogramma had moeten wor den. De grote ster van de avond was Toby Rix, die zich een geheel eigen plaats in het Nederlandse artiestenwereldje heeft weten te verwerven. Toby Rix beschikt over een grote veel zijdigheid en weet via zijn muzikale talent ook de humoristische snaar te bespelen. Zijn bijzondere prestaties ontlokten kreten van bewondering. Dat was ook het geval bij het optreden van de „slangenmens" Louis del Monte. Zijn equilibristische toeren wa ren prestaties van formaat. De conferencier en sneltekenaar Roland Wagter beantwoordde niet geheel aan de verwachtingen, zijn con ference was weinig origineel en zijn snelte- kenprestaties waren niet verrassend. Het (voor ons) onbekende zangeresje Ron- ny Bierman bracht haar liedjes ongekun steld, met veel vaart en ook met veel talent. Ongetwijfeld zal zij haar weg in dit moei lijke vak vinden. The Fouryo's wisten met hun wat belegen top-hits de zaal niet tot enthousiasme te brengen. Voortreffelijk werk leverde de bekende pia nist Tony Schifferstein (Tierlantijnen), die ook de algemene muzikale leiding had. De heer H. Kiejenzang, commies bij de ge meentelijke accountantsdienst te Enschede, werd benoemd tot commies le klasse bij de afd. financiën van de gemeente Rijssen. anderen. De Friese hond Isar werd goede tweede, Goodwill werd 3e en Pedro 4e. Het is een gebeurtenis geworden, rijk aan hoogtepunten, die door de renvereniging Rijs sen op voortreffelijke wijze is georganiseerd. Prachtig werk verrichtte de heer D. de Groot uit Utrecht als reporter. Deze deskundige figuur uit de rensport, weet zijn enthousiasme over te dragen op het publiek, dat daardoor en door zijn des kundige commentaar van de rensport meer geniet dan zonder dat het geval zou zijn. De speeltuinvereniging Irene heeft 't voor nemen voor de Rijssense jeugd een aardige vakantiebesteding te organiseren. Op zaterdag 12 augustus zal op de Brekelt n.l. een vliegerwedstrijd worden gehouden, waaraan kan worden deelgenomen zowel door jongens als door meisjes. Het bestuur ver wacht dat de Rijssense jeugd voor dit eve nement grote belangstelling zal tonen. Het bestuur van „Irene" heeft enkele fraaie prij zen beschikbaar. Men kan zich opgeven tot 9 augustus bij de oppasser van de speeltuin en na 6 uur op het adres Beatrixstraat 20. Prins Philip van En geland gefotogra feerd aan de helm stok van een draken- jacht, waarmede hij met de hee-i Uffa Fax deelnam aan de wedstrijden op de vierde dag' van de Cowes Regatiaweek, welke op dit ogen blik in Engeland ge houden wordt. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voor Greijhounds op de vlakke baan (350 meter), die zaterdagmiddag op de renbaan de Mors in Rijssen werden gehouden hebben de liefhebbers van de wind hondenrensport tot daverend enthousiasme gebracht. Nooit tevoren, zo verzekerde ons een be kende figuur op de Nederlandse renbanen heeft er zo veel spanning en zoveel onze kerheid geheerst, omtrent de vraag, welke hond uiteindelijk de zegekrans om zijn slan ke nek zou krijgen. De bloem van deze rensport, die in andere Europese landen meer populariteit geniet dan in ons land, was aan de start verschenen en van de le tot de laatste course werd er door de honden gestreden met een felheid, waardoor het publiek vaak gefascineerd was over de uitstekende conditie waarin de hon den verkeerden en over de uiterst snelle tij den, die op de fraaie renbaan werden ge maakt. Het hoogtepunt ^fan deze sportieve middag werd uiteraard de finale, waarin zich 4 reuen en 4 teven hadden weten te plaatsen. Het kampioenschap werd in 2 afdelingen be twist nl. in dat voor reuen en in dat voor teven. Grote vreugde heerste er in het kamp van de Groningers, die grote verwachtingen koesterden van de robust gebouwde reu Per- rij van de Friese Vlag van de heer P. Heidekamp uit Oude Pekela. Perry was min of meer als outsider van start gegaan en de grote teleurstelling voor de Groningers zal zonder twijfel de le course zijn geweest, waarin hun favoriete hond zich slechts als 3e wist te plaatsen. Via de herkansing bewees de Groninger reu echter over meer kwaliteiten te be schikken dan welke deskundige ook ver wacht had. In de herkansing n.l. alsook in de halve finale ging Perry van de Friese Vlag als eerste over de streep en bleef zodoende de meerdere van favorieten als Amor van de heer Schouten uit Oostzaan en van Yellow Bird van de heer Nagel uit de Kwakel. Er heerste een voelbare spanning om de ifenbaan, toen het startsein voor de finale werd gegeven. Vier honden, die over een uiterst snelle start beschikten gaven alles wat ze na de zware voorgaande courses nog in hun gestroomlijnde lichamen hadden. Na dat Perry in een gunstige positie de le bocht was ingegaan kwam Amor duidelijk naar vo ren. Het was echter of Perry besefte, dat dit zijn gróte dag kon worden en met een neuslengte achter Perry over de finish laatste krachtsinspanning kwam hij voor z'n „Hollandse" concurrent, welke hond met een ging. Deze strijd had de toeschouwers als het ware begeesterd en de vreugde in het Groninger kamp ontlaadde zich op onmis kenbare wijze. Perry van de Friese Vlag had op waar dige wijze het kampioenschap van Nederland behaald. Niet minder spannend, hoewel geheel an ders van aard was de strijd om het kam pioenschap bij de teven. Reeds in de eerste courses werd het dui delijk, dat ook hier een heftige strijd zou worden geleverd. En dat hier de frêle hond Quickly v.d. Gruijssen van de heer Teeuwen uit Utrecht hoge ogen naar de ere-plaats zou gooien. Reeds in de le courses was Quickly, de lievelingshond van Mevr. Teeuwen zoals de reporter de heer De Groot mededeelde, dui delijk de meerdere over favorieten als La Traviata van de Heer Goes uit Amsterdam en over Brightness van de heer v.d. Hurk uit den Haag. Ook in de halve finale bevocht Quickly een le plaats in de uitstekende tijd van 22,3 seconden, voor de befaamde Medora van de Entos van Mevr Groenink uit den Haag. Het zou een uiterste emotionele finale worden, zo stond bij alle insiders vast, hier om vooral, omdat Sultana v.d. Grijssen van de heer v.d. Slees uit Bilthoven in de halve finale dezelfde tijd (22,3) had gemaakt als Quickly. Deze Sultana, weinig gerenommeerd, maar dit seizoen als een ster op de Nederlandse renbanen naar voren gekomen, werd met Quickly door velen als kampioen getipt. Toen kwam daar de finale, die liefheb bers van deze bijzondere rensport niet licht zullen vergeten. Met een vliegende start kwamen daar de finalisten als een pijl uit een boog naar vo ren. Als razende furies gingen de anders zo melancholische dieren als gazelles over de baan. Was het La Traviata, die na de 2e bocht in een gunstige positie lag, of was het Medora. Het was slechts een flits, die geen antwoord en ook geen prognose toe liet. Want daar hielden de toeschouwers hun adem in, wat daar gebeurde ziet men slechts hoogst zelden alle 4 finalisten wisten zich precies op gelijke hoogte te werken. In vol komen gelijke positie vlogen de dieren als het ware door de laatste bocht en het was in de allerlaatste meters, dat Quickly zich een fractie van een seconde sneller moet hebben getoond, voor de vechtjas La Travi ata, die 2e, Medora van de Entos, die 3e en Sultana die 4e werd. Een onvergetelijk duel. Een dankbaar applaus kregen de kampioe nen van het publiek, toen de heer Heide- ma zich met Perry van de Friese Vlag op het erepodium opstelde, evenals mevr. Teeu wen, die met haar Lieveling Quickly, ge tooid met het kampioensdek, vele gelukwen sen van haar sportieve concurrenten in ont vangst mocht nemen. Uitslag om het kampioenschap van Ne derland: Reuen: 1. Perry van de Friese Vlag van de heer P-. Heidekamp uit Oude Pekela 2. Amor van de Adlerhorst van de heer G. Schouten uit Oostzaan. 3. Zarfath van Wingchil van de heer W. Galjaard uit Zeist, 4. Yellow Bird van de Gruijssen eig. de heer G. Nagel uit de Kwa kel. Teven: 1. Quickly of the Greijhome van de heer N. C. Teeuwen uit Utrecht. 2. La Traviata van de heer N. J. Goes Amsterdam. 3. Medora van de Entos van Mevr. Groe nink Den Haag, 4 Sultana v.d. Gruijssen van de heer R. v.d. Slees Bilthoven. Met grote instemming zullen vooral de be woners van de Klokkendijk hebben geconsta teerd, dat voor de beruchte onbewaakte over weg in deze verbindingsweg van Rijssen naar Nijverdal een automatische knipperlichtinstal latie is aangebracht. Zonder twijfel zal deze installatie een be veiligende werking hebben op deze weliswaar secondaire weg, waarop het verkeer toch nog betrekkelijk intensief kan worden genoemd. De werking van de installatie is als volgt. Normale stand (groen knipperlicht) duidt aan, dat de overweg veilig is. Is 'n trein in aan tocht en tijdens het passeren er van wordt ge waarschuwd via een rood knipperlicht. Vooral de omwonenden worden verzocht at tentie te nemen van het 'feit, dat het gewenst is het station Rijssen van de Nederlandse Spoorwegen te waarschuwen als het oranje knipperlicht brandt. In dat geval is de installatie n.l. gestoord, welke omstandigheid men op het station Rijs sen niet kan constateren. Vandaar is het ge wenst, dat men een waarschuwing doet uit gaan. De heer J. Roosink (Wierdensestraat) werk zaam bij de NV ter Horst en Co als baas in de krasserij werd door de directie van de onderneming ontvangen in verband met zijn vijftig-jarig dienstjubileum. De jubilaris had bij zijn 40-jarig jubileum reeds een onderscheiding ontvangen, doch ook dit gouden jubileum ging voor hem niet ongemerkt voorbij. Namens de directie werd de heer Roosink toegesproken door de heer A. H. ter Horst, die de jubilaris dank bracht voor de lange reeks van jaren, waarin hij het bedrijf had willen dienen. Vooral de wijze, waarop hij zijn taak steeds had opgevat is door de directie ten zeerste gewaardeerd aldus de heer Ter Horst, die de jubilaris een gouden horloge en een gouden insigne overhandigde. Maandag was het voor de heer D. ter Avest, werkzaam in de timmerkamer bij Ter Horst en Co een gedenkwaardige dag, in verband met zijn veertig-jarig jubileum. Ook hier was het de heer A. H. ter Horst, leum, waarna spr. hem dank bracht *!Oor de die de jubilaris feliciteerde met zijn jubi- wijze, waarop hij zijn taak altijd had op gevat. Als blijk van waardering hiervoor overhandigde de heer Ter Horst een euvc loppe met inhoud. EVENEMENT VAN FORMAAT Het dorp Eibergen staat voor de organi satie van een groots evenement. De ver maarde bloemensymphonie wordt dit jaar gehouden op vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 augustus. Ook vele Rijssenaren hebben de 2 voor gaande keren met volle teugen genoten van deze grootse manifestatie, die zulk 'n sprook jesachtige aanblik biedt. De reputatie, die de dorpsgemeenschap van Eibergen zich heeft weten te vestigen, zal" zo verzekert men van de zijde van .de or ganisatie met grote stelligheid, ook dit jaar alle eer worden aangedaan. De bloemensymphonie wordt een kunstig weefwerk waarbij men als attributen gebruik maakt van bloemen, muziek, dans, toneel en verlichting. Een van de beste muziekcorpsen van Ne derland (Excelsior) zal ook nu weer op haar eigen wijze, het gebeuren begeleiden. Er wordt gebruik gemaakt van fraaie costuums onvoorstelbaar mooi opgebouwde corsowagens toneel, ballet en zang, dat alles gemaakt tot een ware symphonie van schoonheid. Diegenen die reeds eerder kennis maakten van dit „wonder van Eibergen" weten wat hun te wachten staat, en zij, die het voor de eerste keer willen meemaken: Inlichtingen omtrent kaartverkoop enz.: bij VW Enterstraat 10. De bakker brag nen heeln grootn taatn, Ze keekn mekaor is an, Zeg bakker, mut den hier wal wean, Woer kuemp den taatn vandan. Nee leu, det mog ik oe neet zeg'n, Doar haj niks met te maakng, Ze zean miej da'k um hier mos brengn, 'k Hoppe det 't oe mag smaakng. Doar zatn ze baejde met den taatn, Ze konn neet prakkezeern Wee of eur non op dissen dag Op zoiets wol trakteern. Loaw' der oons 't huewd neet oawer brekng, Zear hee, det hef gin zin, Wat kan 't miej skein van wee den is, Ik zette 't mes der in. Twee grote stukke snee der of, Met 't skoarpe toafelmes, Hee beet ter in, non ik mut zeg'n, Det smaakt bezuender bes. Doar vleug opees de dure lus En 'n bakker steuf noar binn, O, skreewn heel glad veraldereerd, Wat mur ik toch beginn. O leu, den taatn mos hier neet wean, Doar he'k miej met vergist, Iej leengt het toch, zear zee, wat 'n spil, Hee, 'n moond nog" vol, det is 't. Mear iej hebt nog gelukke had Daj gaaw zeent wier ekumm, Aans haw' der baejde vaste nog Een stukke biej enumm. Mear wee'j wa'j doot, nemt dit wier met En zeg'nt dee leu precies Woer of 't ekumm is en hooit dan Iets reknge met de pries. Doar, zat vuur um niks aanders op Dan 'n taatn wier met te nemm, 'k Heb neet ehuerd of d'aandre leu Den taatn zo hebt wiln hemm. J. Rozendom, Rijssen. Ned. Herv. Gem. Grote Kerk: 9 uur en 10.45 uur ds. Biesbroek uit IJsselmuiden. Westerkerk: 9.30 uur ds. Plomp uit Gouderak, 15.00 uur ds. van Tuijl. Elzen: 10 uur ds. van Tuijl. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur de heer Vosman, 14.30 uur Leesdienst en 19.00 uur de heer Vosman. Oud Ger. Gem. in Nederland: (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 Leesdienst. GEBOREN: Gerrit Willem, z.v. G. J. ter Harmsel en W. Meijerink, Hogepad 47, 27 juli; Evert Jan, z.v. J. G. H. Lichtenberg en J. Har- bers, Walstraat 8, 27 juli; Henriët Alice, d. v. M. Opgeldér en J. ten Hove, Noachstraat 25,-28 juli; ONDERTROUWD: Jan Willem Schuitemaker, 28 jaar, Wier den, Rijssensestraat 160, en Gerda Johan na Lammers, 26 jaar, J. ter Horst JHznstr. 25, 28 juli; Jan Hendrik Pongers, 25 jaar, Esstraat 71, en Fenneken Tijhuis, 21 jaar, Arnhem, Jollenstraat 5, 28 juli; OVERLEDEN: Dina Baan, 65 jaar, echtgenote van J. H. van Putten, J. ter Horst JHznstraat 7, 25 juli. Hendrikus Brugge, 66 jaar, echtgenoot van T. E. Koopman, Arend Baanstraat 28, 28 juli. Gedurende de maand juli werd bij het bij kantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Almelo ingelegd een bedrag van f 176.175.28 en terug betaald f 140.978. In deze maand werden 46 nieuwe spaarre keningen geopend.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1