Gymnastiek vereniging DOS jnhi leert hengelo's bier rTBAfeSERM R0CDE KRUIS COLLECTE Gerestaureerde kerk van de Ger. Kerk (Boomkamp) in gebruik genomen mm. T entoonstellingssuccessen Sluitingsmiddag clubliuiswerk-seizoen C.H. kiesvereniging PREDIKBEURTEN Krijgt speeltuinvereniging clubgebouw? Gemeente toonde grote offervaardigheid NOTTER Oriënteringsrit J 011 gelings- en esveremgmg Coëp. Boerenleenbank „Notier" Een niej soort bloomn BURGELIJKE STAND Kleding van LICHTENBERG Lezing met kleurendia's Benoemd tot hoofd der school Verkoop Gemeentewoningen Vrijdag 26 mei 1961 Jaargang 39 No. 21 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1.40 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen - Telef 2103 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 7~ i >r Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. Vóórhellere Baby-huidje rekening-courant VOORSCHOTTEN HYPOiJHLhKEI HETTENWAL 31 RIJSSEN ook hier! WEEKBLAD VOOR RUSSEN Groot was de belangstelling op de recep- i tie, die de jubilerende gymnastiekvereni ging D.O.S. zaterdagmiddag in hotel Weite- ring hield. Voorzitter F. Zoomer gaf bij het begin van de receptie een kort overzicht van het wel en wee van de vereniging. Hij constateer de uit de vele reacties, dat er nog een stevige band aanwezig is met de oud-leden Hij constateerde met trots, gezien ook de vele belangstellenden, dat de gymnastiek vereniging „D.O.S." een vooraanstaande plaats in Rijssen inneemt. Hij deelde me de, dat de zieken deze dag met een fruit mand waren verrast. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de leden van het gemeentebestuur. Het griefde het vereni gingsbestuur echter dat krachtens een raads besluit de 2 belastingvrije avonden waren vervallen. Het jubileumcomité dankte hij vooral voor de vele verrichte werkzaamheden. Burgemeester C. B. J. Landweer voerde namens het gemeentebestuur het woord. Hij complimenteerde het bestuur met het 40-jarig jubileum. Spr. was tenvolle over tuigd van het nut, dat een gymnastiekver eniging voor de gemeenschap heeft, spr. constateerde met vreugde een groeiende be langstelling voor de sport. Wat de belasting- faciliteiten betreft, aldus de burgervader; we moeten een bepaalde gedragslijn volgen. Mocht U echter 'n tekort hebben dan springt het Gemeentebestuur zeker bij. De voorzitter van de Twentse Turnkring de heer Borgman, die ook zijn gelukwen sen aanbood wees op het fraaie feestelijk cluborgaan. Hij constateerde met vreugde, dat de overheid het bestuur helpt in haar taak. Gezien het vele werk, dat de heren A. Voortman en J. Ehrenhard in de loop der jaren voor de vereniging gedaan heb ben reikte hij namens het hoofdbestuur van net K.N.G.V. deze steunpilaren van D.O.S. het diploma van verdienste uit. De heer Puscher van de Gymnastiekver eniging ..Excelsior" uit Goor bood namens het naobergymnastiekverenigingen met een toepasselijk woord een envelop met inhoud aan. De heer J. Webbink offreerde namens de plaatselijke verenigingen een spaarbankboek je. Het comité, aldus, spr. is overbluft door de geweldige bedragen, die binnen zijn ge komen, en hoopt dat de kosten van de feestelijkheden hiermede gedekt kunnen wor den. In zijn dankwoord wees de heer Zoomer op het vele werk, dat de heer G. Muller erevoorzitter voor de vereniging heeft ver- Op de internationale hondententoonstelling gehouden te 's Hertogenbosch behaalden verschillende leden van de kynologenclub R.E.O. fraaie resultaten. De heer Vossebeld zag zijn Dalmatische hond het predicaat 1U (met kampioen schap) toegewezen, terwijl deze inzending tevens de internationale onderscheiding CACIB werd verleend. De heer Boerman behaalde met zijn Dal- matier een le U en het reservekampioen schap. De heer B. J. van Heek zag een zijner in zendingen (Groenendaeler Herders) onder scheiden met het predicaat le U met kam pioenschap, alsmede het internationale pre dicaat CACIB. Twee andere inzendingen behaalden een ZG. De heer D. Steenbergen behaalde met zijn collies resp. een le U en een ZG. De collie van de heer Gerritsen kreeg eveneens een ZG. De heer Hueskes (Zuna) behaalde met zijn collies een ZG en een G. De Duitse staande Herder van de heer Assink, de coc ker spaniel van de heer v.d. Belt een 4e U. De heer G. Kamphuis behaalde met zijn Amerikaanse cocker spaniel een le ZG en de 2 Engelse cockers werden bekroond met resp. een 4e U en een 5e U. De heer Assink uit Ambt-Delden behaalde met zijn Dobbermann pinchers een le U met reserve kampioenschap en een 3e U. UITGAVE Aan belanghebbenden delen wij mede dat het verslag en toespraken van de rouw dienst en begrafenis van Ds. M. Blok ver schenen is. Het boekje telt 68 pagina's en bevat tevens de preek van wijlen Ds. M. Blok die op Oudejaarsavond uitgesproken werd, alsmede een predikatie van Ds. L. Rijksen uitgesproken op zondag 29 januari 1961. Voor Rijssen en omstreken is het verkrijg baar bij de fa. v.d. Stouw. Morgenmiddag wordt in het gebouw Jeru- el de sluitingsmiddag gehouden van het Club en Buurthuiswerk. Door de zanggroep zal opgevoerd worden de operette „de Prins van Zind". Voor na dere aanwijzingen verwijzen wij U naar de in dit nummer voorkomende advertentie. De C. H. Kiesvereniging afd. Rijssen, houdt op dinsdag 30 mei in gebouw Jeruel een bijeenkomst, waarin besproken wordt de rede van de alg. voorzitter de heer H. K. J. Weernink. richt. Als erkentelijkheid bood hij een cadeau aan. 's Avonds hield de vereniging in het Park gebouw een jubileumuitvoering. Duidelijk bleek, dat deze circa 250 leden tellende ver eniging over uitstekende krachten de be schikking heeft. Vooral het werk van de he renafdeling mag zeker genoemd worden. Maandagavond verzorgde de gymnastiek vereniging Dos uit Amsterdam een bijzon der fraaie turn-uitvoering. De vele aanwe zigen hebben vol bewondering genoten van de hoogstaande prestaties die deze voor treffelijke vereniging wist te verrichten. Het werd een ware show, die hier en daar aan acrobatiek deed denken. Advertentie POEDER-ZALF ÖUë ZEEP Ned. Herv. Gem Grote Kerk: 9.30 uur de heer Renger, 15.00 uur Ds. Vos (Bed. H. Doop). Westerkerk: 9 uur en 10.45 uur Ds. van Tuijl, 19.00 uur Ds. Kool. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst. Ger Kerk Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees dienst Oud Ger. Gem in Nederland; (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 uur 14.30 uur en 18.00: Leesdienst. De jaarlijkse collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis wordt gehouden van 29 mei tot 10 juni. Het bestuur van de afd. Rijssen doet een beroep op de burgerij ook nu de collecte te doen slagen. Voor de vele activiteiten die het Rode Kruis ontwikkelt is natuurlijk veel geld no dig. In dit verband zij gewezen op het feit, dat aan de jaarlijkse boottocht door 6 Rijs- senaren zal kunnen worden deelgenomen, Waarschijnlijk zullen 3 patiënten enige tijd naar het Henri Dunanthuis gaan. De instandhouding van de Roode Kruiscolonne, het wellfare-werk de bloedtransfusiedienst enz. enz. dat alles geeft het hoofdbestuur van het Roode Kruis en ook het afdelings bestuur van Rijssen vele zorgen. Helpt deze verlichten. Laat de collecte ook dit jaar slagen. Het college van B. en W. stelt de raad voor de houten woning (voormalige zieken barak) aan de Dannenberg, die binnen kort leeg komt, te verkopen aan de speel tuinvereniging Margriet voor de prijs van 100.- eze vereniging, die bereid is de woning voor dit bedrag van de gemeente over te nemen, zal deze woning waarschijn lijk dienstbaar kunnen maken aan haar be hoefte tot het bezit van Pen clubgebouw. Vanzelfsprekend bestond er voor de in gebruikneming van het gerestaureerde kerk gebouw van de Ger. Kerk aan de Boom kamp grote belangstelling, Naast de res tauratie en de vele verbeteringen die zijn aangebracht heeft men ook de beschikking gekregen over een fraai orgel, gebouwd door de orgelbouwers Valk en Verkouteren. Van welke grote betekenis dit nieuwe or gel voor de eredienst zal zijn, bleek dui delijk, bij de improvisatie over 2 bekende koralen door de heer G. Peuscher uit Hen gelo. Voor de restauratie was een commissie lange tijd werkzaam geweest, die niets heeft nagelaten, om de noodzakelijke restauratie, op degelijke maar vooral verantwoorde wij ze te doen plaats heben. Er werd een advies uitgebracht, nadat men zich via bezoeken aan verschillende andere kerken in Nederland, op de hoogte had gesteld van de mogelijkheden. Op het resultaat kan de gemeente met voldoening terugzien. Door de grote offer vaardigheid die de gemeenteleden aan de dag legden, kon men de restauratie en de verbeteringen op degelijke wijze doorvoe ren, en in de openingsdienst was er reden tot grote dankbaarheid. Daarvan liet de pre dikant van de Ger. Kerk Ds. Brinkman duidelijk blijken. Dankbaar gestemd was spreker ook ten Advertentie opzichte van de kerkeraad van de Ger. Gem. (voor gebruik van de Walkerk) tijdens de periode waarin van het eigen kerkgebouw geen gebruik kon worden gemaakt. Ds. Brink man bracht een bijzonder woord van dank aan de restauratiecommissie, voor alle werk zaamheden dié men heeft verricht. Naast de grote tevredenheid en dankbaarheid over de geslaagde restauratie sprak spr. zijn gro te voldoening uit over het nieuwe orgel, welk instrument zulk een grote plaats in de eredienst inneemt. Met grote voldoening ge waagde Ds. Brinkman van de grote offer vaardigheid die door de gemeente aan de dag was gelegd. (Er is ruim 19.000.- voor dit doel geofferd). Het gerestaureerde kerkgebouw en het nieuwe orgel werden door de voorzitter van de restauratiecommissie de heer R. Bos nia overgedragen aan de president van de kerkeraad Ds. Brinkman. De heer Bosma dankte zijn medecommis sieleden maar vooral de gemeente voor de grote offervaardigheid waardoor dit alles tot stand kon worden gebracht. Na dit officiële gedeelte van deze gemeen teavond werd een zangdienst gehouden. De Chr. jongelings vereen. Jehova Nissi organiseerde in samenwerking met de chr. Meisjesvereen. „Ora et Labora", een puzzel- rit per fiets voor haar leden over een af stand van 13 km. Voor deze rit welke ging door Zuna, Notter en Rectum bestond gro te belangstelling, en de leden gaven elkaar in hun prestaties weinig toe, gezien dat liefst 4 paren, er werd gereden in ploegen van 2, gelijk, met evenveel strafpunten ein digden. De start en finish was aan de Klok- kendijk. De voornaamste winnaars waren. 1. Mej. Dini van Pijkeren en mej. Joh. Men- sink 2 strafp. 2. Mej. M. Mensink en mej. Janny Brem- mer 2 strafpunten. 3. De heren Gebr. Mensink en Joh. Men sink 2 strafpunten. 4. De heren H. Mensink en G. H. Men sink 2 strafpunten. 5. Mej J. Lohuis en mej. H. Smeijers. 4 strafpunten. 6. De heren H. Vinkers en F. J. Lohuis. 6. strafpunten. 7. Mevr. J. Geerling Tukkers en mej. S. Smit 8 strafpunten. 8. Mej. Dini Ooms en mej. S. Vinkers. 14 strafpunten. Na afloop reikte de voorzitter van de J.V. de heer F. J. Lohuis de prijzen uit. Beernd Jan den har nen heeln moojn hof, Als zach der netjes oet, Nars zach iej, net woer of iej keekn, Ook mear een klean spierkn roet. Hee har der leefebrieje vuur, Hee wus van bloomn als of, En har Beernd Jan mear Dat zatt' op 'n kop in 'n hof. efkes vriej, O joa, van bloomn har hee verstaand, Doar was, zo 't hee bewearn, Toch ech gin meanske den at um Van bloomn nog wat kon learn. Kotns brag um Dieks, zin kammeroad. Wat kleane knulkes met, 't Is 'n niej soort bloomn, zear Dieks, mear 'k weet Den naam neet mear zo net. Beernd Jan den huel zik of 't wal wus, Joa Dieks, det is 'n niej soort, Hee streuk 'n geleard gezicht' en neumn Een neet bestoand, vrumd woord. Dieks gung wier vot, Beernd Jan bekeek De knoln nog wier ees good, Wat zol'n het wean, 'k zal ze mear potn En wochen of ze 't doot. Wat 't warn en of ze 't deen? Beemd Jan Is ter neet op gesteeld Det ieder meanske det non heurt, Mear hee hef 't miej verteeld. Beernd Jan zal 'n naam van disse kno.ln Neet maklek wier vergetn, Dit za'k oe zeg'n, Beernd Jan den kan Nen heeln zet siepeln etn. J. ROZENDOM, RIJSSEN'. Advertentie GEBOREN: Hendrik, z.v. G. J. Baan en H. E. Rot man, Blinde Banisweg 34, 16 mei; Janna, d.v. D, J. Voortman en G. Nieuwenhuis, Sta tionsdwarsweg 28, 17 mei; Jan, z.v. H. Lo huis en M. Ligtenberg, Walstraat 38, 18 mei; Janna, d.v. W. Janssen en J. A. Gerrit sen, Molendijk 37, 18 mei; Maria, d.v. H. Altink en J. Nijkamp, Eschstraat 43a, 22 ONDERTROUWD: Gerrit Wind, Hellendoorn, Nij verdal, Men- sinksweg 14, en Jenneken Brinks, 21 jaar, Rijssen, Rozengaarde 37, 18 mei. GETROUWD: Albert Wessels 23 jaar, en Willemina Ha- geman, 21 jaar, Rijssen, Braakmansdijk la, 19 mei; Hendrikus ten Hove, 28 jaar, en Gerhardi- na Johanna Wessels, 24 jaar, Rijssen, Nij- verdalseweg 63, 19 mei. OVERLEDEN: Berend Jan Altena, echtgenoot van Harmi- na Megelink, Middelveen 10, 17 mei te Al melo. Advertentie ZIT BETER - STAAT BETER De fotoclub Aldolèm heeft een lezing met kleurendia's over Spanje georganiseerd, wel ke verzorgd zal worden door de heer J. Leusden uit Driebergen. Deze lezing wordt gehouden in Hotel Gijs- bers op dinsdag 30 mei a.s. 's avonds 8 uur. Kaarten zijn (nog beperkt) verkrijgbaar bij het secretariaat der fotoclub: Haarstraat 28. De heer D. Looyen onderwijzer aan de Julianaschool werd benoemd tot hoofd van de Chr. school in de Veldhoek (gem. Ruurlo). Het college van B. en W. stelt de raad voor de woningen v.d. Broekestraat 25 en 27 te verkopen aan de huidige huurders van deze woningen zijnde resp. de heren J.W. Dommerholt en G. Kosterbok. De met belanghebbenden overeengekomen prijs is f 6000.- per woning. Met deze ver koop maakt het college van B. en W. een begin met het plan om enige woningen on dergebracht in het bedrijf Bezittingen te verkopen.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1