RAAD RIJSSEN Hoogste uitleningsfrequentie van aangesloten bibliotheken (C.P.B.0.) HEDEN en VERLEDEN Geen subsidie voor Humanistisch Thuisfront Principiële en praktische bezwaren" VEEMARKT RIJSSEN Schetsplan of schertsplan? Verkoop industrieterrein aan Gebr. Schuitemaker Over bestemming Oosterhof nog geen uitspraak Stap verdernaar nieuiv stadhuis? Rijssen gaat nu met woningbouw cle lucht in Pattelandsbibliotheek Rijssen Rijksgoedkeuring voor bouw nieuwe leeszaal en bibliotheek afgekomen. Boekenbezit zal worden uitgebreid tot 7000 Indrukwekkende herdenking PREDIKBEURTEN Vrijdag 5 mei 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 GEEN SUBSIDIE VOOR HUMANISTISCH THUISFRONT „PRINCIPIËLE EN PRAKTISCHE BEZWAREN'' RIJSSEN GAAT NU MET WONINGBOUW DE LUCHT IN SCHETSPLAN OF SCHERTSPLAN? HOUDT DE GEMEENTE KOERS? (MET AANDELEN UIT DOKTER STOKKERSFONDS) VERKOOP INDUSTRIETERREIN AAN GEBR. SCHUITEMAKER STAP (VERDER) NAAR NIEUW STADHUIS? OVER BESTEMMING OOSTERHOF NOG GEEN UITSPRAAK GESLAAGD ER WERD GESPAARD Bij de aanvang van de vergadering van de gemeenteraad van Rijssen, die vrijdag avond werd gehouden, werd wijlen de heer H. J. Siegerink, die deel uitmaakte van de raad door Burgemeester Landweer her dacht. Wij hadden allen hoop, dat de heer Siege rink zou herstellen, hetgeen helaas niet zo heeft mogen zijn, aldus burgemeester Land weer. Wij herdenken in wijlen de heer Siegerink een bescheiden, ijverig man, die op zijn eigen wijze de belangen van de gemeente naar beste vermogen heeft trach ten te dienen. Wij bewaren aan hem een goede herinnering en wij zullen zijn nage dachtenis in hoge ere houden. Hierna verzocht de burgemeester de raads leden enkele ogenblikken stilte te betrach ten. De ouverture van de vergadering werd gevormd door een 3-tal onderdelen. Als eerste onderdeel deed de voorzitter (bur gemeester Landweer) mededeling van het adres ingekomen van bewoners van het Han gerad waarin verzocht wordt aandacht te wijden aan de noodzakelijke verbetering van deze straat. De voorzitter stelde voor de adressanten te berichten, dat rekening hou dende met de begrotingspositie van de ge meente vooralsnog geen mogelijkheid kon worden gevonden, tot verbetering van de bestrating van het Hangerad over te gaan, maar dat ook deze straat te zijner tijdvoor verbetering in aanmerking zou komen. De heer Ter Avest vond dat deze medede ling, in feite nietszeggend was, en dat het tegelijkertijd ook alleszeggend was. Spr. wist naar hij zei uit ervaring dat de toestand van deze straat dringend verbete ring behoefde. De mensen vragen niets te veel aldus spr. die tenslotte vroeg zo gauw dat mogelijk was, aan het betreffende ver zoek te voldoen. Naar aanleiding van het verslag van de directeur van de veemarkt (ingekomen stuk ken vroeg de heer Pluimers of er binnen af zienbare tijd „nog iets gedaan zou worden aan de bestrating van 't parkeerterrein nabij de veemarkt, waarop wethouder Goossen antwoordde, dat dit werk was opgedragen (enige maanden geleden) maar dat de stra tenmakers zo bezet waren dat men nog steeds geen begin kon maken, Hierna werd de heer J. Mekenkamp be ëdigd als locosecretaris van de gemeente Rijssen. Na de korte plechtigheid kon deze geboren en getogen Rijssenaar (36) jaar de raadszaal verlaten. Vervolgens kwam aan de orde het onder zoek van de geloofsbrieven van het in de vacature Siegerink nieuwbenoemde raads lid de heer A. F. M. Paauwe. Door een commissie bestaande uit de heren G. J. Voort man, (A.R.) J. Voortman (S.G.P.) en M. Kreijkes (P. v.d. A.) werd het onderzoek verricht, na afloop waarvan bij monde van de heer Voortman (SGP) medegedeeld werd, dat geen beletsel was gevonden om dit nieuwe raadslid toe te laten. Dit onderzoek van de geloofsbrieven is min of meer een formaliteit en bestaat daarin dat men inzage neemt van de benoemings brief en de verklaring van de betreffende persoon, dat hij zijn benoeming aanneemt. Het merendeel van de nog 30 punten tel lende agenda werd zonder enige discussie doorgewerkt, doch op een tweetal voorstel- el nvan B. en W. bleef men steken. Dat was vooral het geval bij het voorstel tot afwijzing van het verzoek om subsidie van 't Humanistisch Thuisfront. Dit voorstel werd min of meer vanzelfsprekend in het princi piële vlak getrokken en dan blijkt steeds weer opnieuw, dat de tegenstellingen in de Rijssense raad nog steeds scherp zijn. De opvattingen zijn dan vaak zo vast veran kerd, dat men geen duimbreed wil toege ven. Dat was bij het debat rond het subsi die verzoek van het Humanistisch Thuis front ook weer het geval, in welk debat zich verschillende raadsleden mengden. In het voorstel van B. en W. voerde het college van B. en W. aan, dat „in voor gaande jaren steeds afwijzend op de ver zoeken van de Stichting Humanischtisch Thuisfront is beschikt. De meerderheid van de sport- en culture le commissie stond ook nu afwijzende tegen over het verzoek, zodat B. en W. voorstel den het verzoek af te wijzen. De heer Jan sen opende de discussie rond dit agen dapunt met te zeggen, dat het „misschien vruchteloos zou zijn weer een debat te voe ren over deze kwestie". Desalniettemin wil de de heer Jansen er op wijzen, dat in de afwijzing van dit verzoek een discrimina tie van een bepaalde bevolkingsgroep moest worden gezien. In wezen dienen de Thuis fronten van de verschillende richtingen de zelfde doelstellingen, aldus de heer Jansen, n.l. de militairen in hun vrije tijd in hun legerplaats een tehuis te bieden, waarin men dezelfde sfeer hoopt te vinden zoals men die in hun eigen gezinnen gewend was. Als men voor de eigen groep een bepaald recht op subsidie opeist, kan men datzelf de recht aan een andere groep niet wei geren. In ons land zijn nu eenmaal ver schillende groeperingen, die met elkaar het Nederlandse volk vormen. De heer Jansen was van mening, dat het nog steeds zou moeten zijn, dat „gelijke monniken, gelijke kappen moeten dragen". Spr. was van me ning, dat men ook in de raad van Rijssen eenvoudig tot de erkenning moest komen, dat naast de eigen overtuiging ook andere overtuigingen recht van bestaan hebben. Spr. kon zich niet verenigen met het af wijzende standpunt van B. en W. en zag alsnog graag, dat de raad aan het verzoek van de stichting gevolg wilde geven. De heer Ter Horst zei het in grote lijnen met het standpnt van de heer Jansen eens te zijn en wilde aan het verzoek tegemoet komen De heer Pluimers kon zich niet voor stellen hoe men het kon verantwoorden dat een bepaalde groep van de bevolking zo maar kon worden uitgeschakeld. De heer Hodes geloofde dat ook het Humanistisch thuisfront goed werk kon doen voor de militairen. In tijd van oorlog moeten deze soldaten hetzelfde „werk" doen als alle andere en spr. geloofde dat stellingen die de heer Jansen in deze innam in zijn alge meenheid juist waren, zodat hij verkaarde, een voorstander te zijn, van inwilliging van het betreffende verzoek. De heer Ter Avest achtte het standpunt van de heer Jansen „sterk." In een stad in het Westen des lands aldus de heer Ter Avest is onlangs een subsidieverzoek door de ge meenteraad geweigerd op grond van het feit, dat het militaire tehuis slechts enkele avonden per week geopend was om „te dansen." Spr. vroeg zich af, „Hebben we hier te doen met iets, dat noodzakelijk is. Willen de soldaten persé wel naar deze en persé niet naar de „andere" militaire tehuizen?". De heer Voortman (SGP) meende, dat de soldaten „wel naar protestantse militaire te huizen konden gaan." De heer Pluimers wilde nog graag een opheldering. In een vorige vergadering had hij de vraag gesteld, of door de onder havige stichting geen subsidieverzoek over 1960 was ingediend, waarop wethouder Schol man had geantwoord, dat de stichting wel een verzoek had ingediend, waarop B. en W. zelfstandig een afwijzende beslissing hadden genomen. Dat vond spr. foutief en onjuist en hij wilde daarover graag ophel dering heben. Wethouder, Scholman gaf ten antwoord, dat hij inderdaad een onjuiste mededeling ten aanzien hiervan had ge daan, omdat hij in de stellige overtuiging was geweest, dat het verzoek niet was bin nengekomen. Spr. erkende nu, dat het be treffende verzoek door B. en W. was af gewezen, omdat de raad in het verleden ook afwijzend op deze verzoeken had beschikt. Wethouder Scholman motiveerde hierna uit voerig zijn afwijzende standpunt over het verzoek van de Humanistische Stichting. Spr. zei tegen het humanisme sterke bezwaren te hebben. Naast principiële had spr. ook praktische bezwaren, waarnaast hij zich afvroeg of de subsidiëring van deze tehuizen niet lou ter een taak van de rijksoverheid zou dienen te zijn. Bovendien hebben wij aldus spr. in onze subsidiepolitiek altijd op het standpunt gestaan, dat eerst van particuliere zijde gelden bijeen gebracht moeten worden waarna pas subsidie door de overheid in het geding kan komen. Hierna bracht spr. een aantal cijfers naar voren „waaruit blijkt" aldus spr. „dat in humanistische kring geen grote activiteit wordt ontplooid. „Naar aanleiding daarvan wilde de heer Pluimers graag weten hoe de ze cijfers lagen bij de chr. en r.k. zijde, maar daarover had de wethouder geen cijfer materiaal, hoewel hij ervan overtuigd was, dat bij Pro Rege (Prot. Interkerkelijk Thuis front) de cijfers belangrijk anders zouden liggen. De heer Ter Horst zag de militaire tehui zen niet anders, dan dat hierdoor aan die mi litairen die daaraan behoefte hadden enige ontspanning kon worden gegeven. „Toen ik in Ede lag" aldus spr. ging ik graag naar het r.k. militaire Tehuis" omdat men daar een prachtige ping-pong- tafel had." De heer Hodes stond op het standpunt, dat het nuttiger was, de militairen gebruik maak ten van specifieke tehuizen, dan dat er „op straat werd geslenterd. Spr. kwam nog even terug op de afwijzing door B. en W. van het verzoek over 1960, zonder dat dit ver zoek in de raad was behandeld. Spr. acht te het argument, dat een verzoek in het verleden al of niet meerdere malen was afgewezen geen grond vormde om dit ver zoek zonder meer af te wijzen. Nadat de heer Ter Avest nog had opge merkt, dat de soldaten misschien over dit debat wel zouden lachen, werd overgegaan tot stemming. Voor het voorstel van B. en W. (afwijzing verzoek) stemden: de heren Scholman, Goo- sen, Haase, Nijland Voortman (SGP) Sme- ijers, Ter Avest en Voortman (A.R.) Tegen stemden de heren Jansen, Kreijkes, Pluimers Hodes en Ter Horst. Aangevoerd: 1181 stuks vee, runderen 80, varkens 1101. 40 melk- en kalfkoeien van 1050,- tot 1150-, per stuk. 23 pinken van 625,- tot 725,- per stuk. 17 graskalveren van 375,- tot f 450,- per stuk. 11 drachtige zeugen van 375,- tot 450,- per stuk. 23 loopvarkens van 95,- tot 110,- per stuk. 1067 biggen van 65,- tot 80.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onveran der. Biggen: Handel matig, prijzen iets dalend. Zeugen: Handel vlot prijzen onveranderd. U treft het aan in het Weekblad voor Rijssen. De krant die U op de hoogte houdt van alle plaatse lijke gebeurtenissen. Uitknippen en invullen s.v.p. Naam: Adres Woonplaats: Opzenden aan, bureau Weekblad voor Rijssen, Enterstraat 10, Rijssen, of aan de bezorgers. De stedebouwkundige de heer Leupen te Arnhem had echter een schets overgelegd waarin uitgegaan werd van een gedeelte ééngezinswoningen en een gedeelte hoog bouw, waardoor er totaal 48 woningen een plaats in dit onderdeel van het uitbrei dingsplan konden vinden, waarbij 16 boven woningen. De meningen in de raad over het principe wel of geen hoogbouw waren op vallend verdeeld. De heer Ter Avest zei geen voorstander van deze hoogbouw te zijn en vroeg zich af of het niet mogelijk was, dit gedeelte van het plan Oost in handen te geven van particulieren. Spr. zag hierin een nood sprong en geloofde niet, dat via het schets plan van de heer Leupen een draaglijke beeld tot stand kon komen. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de ULO-school die in het plan Oost zou worden gebouwd, ook een fors gebouw zou worden, waarbij de bescheiden hoog bouw zeker niet uit de toon zou slaan. De heer Haase vond de bouw van flats in Rijs sen niet nodig. Er is hier geen directe woningnoodzaak aanwezig om hoogbouw toe te passen. Bovendien staan de woningen in het schetsplan van de heer Leupen veel te dicht op elkaar aldus spr. die tenslotte van mening was, dat de stedebouwkundige de weg van de minste weerstand had ge kozen. De voorzitter opperde de mening, dat men ook in Rijssen de hoogbouw niet tegen zou kunnen houden. Spr. vond het plan als afronding van dit gedeelte van het uit breidingsplan „zeer geslaagd", doch de heer Haase persisteerde bij zijn mening, dat er geen enkele noodzaak aanwezig was, om tot de bouw van flats over te gaan. Als we tekort aan bouwterrein hebben aldus spr. dan is het wat anders. In de steden aldus de heer Haase is een vlucht uit de flats te constateren naar de omgeving, datbe- wijst, dat hoogbouw niet ideaal wordt ge vonden. De heer Smeijers vond dat in het schetsplan van de heer Leupen te kleine flats tussen de laagbouw „waren geplakt". De heer Hodes, dacht dat de geprojec teerde hoog- en laagbouw bgst saipen kon den gaan. Tegen het voorstel om uitbreidingsplan te wijzigen, in de zin zoals door de heer Leu pen werd bedoel, stemden de heren Ter Avest, Smeijers, Pluimers, Haase Voortman (SGP). De overige raadsleden stemden voor, zo dat de mogelijkheid is geschapen in het plan Oost hoogbouw toe te passen, verkoop. Belangrijk was de mededeling van de voor zitter, die hij deed aan het einde van de raadsvergadering, die inhield dat er van de Fa. Gebr. Schuitemaker een verzoek was ingekomen om aankoop van 10.000 m2 grond van het industrieterrein. De voorzitter stel de voor tot verkoop hiervan te besluiten te gen de prijs van 3.- per m2. De raad verklaarde zich hiermede accoord. In de rondvraag wilde de heer Jansen naar hij zei enkele krantenberichten graag rechtzetten. In een verslag van een vergadering van de Oudheidkamer Twente is de indruk ge vestigd, als zou de raad van Rijssen heb ben besloten, de havezathe De Oosterhof te bestemmen voor een nieuw stadhuis. Ik stel er prijs op te verklaren, aldus de heer Jansen, dat de raad een uitspraak in deze richting juist niet heeft gedaan. De heer Haase informeerde in de rond vraag naar de stand van zaken betreffen de de 5-daagse werkweerk voor het gemeen- tepersoneel. De voorzitter gaf ten antwoord dat een verzoek hiertoe bij het ministerie is ingediend. Verder vroeg de heer Haase naar de stand van zaken betreffende het plan voor een nieuw gemeentehuis. „De plaats, waar het stadhuis moet komen is bepaald, er is een bedrag van 10.000.- (voor het plan) uit getrokken, wanneer kunnen wij de eerste stap verwachten?" Op deze vraag kreeg de heer Haase, onzes inziens geen duidelijk en concreet antwoord. De heer Voortman (SGP) wilde graag we ten hoe het stond met de plannen tot ver koop van een aantal woningwetwoningen. De voorzitter antwoordde, dat de bewo ners van de huizen, een circulaire hebben ontvangen, waarin de mogelijkheid tot aan koop is medegedeeld. De woningen moeten nog worden getaxeerd, waarna we verder kunnen werken, aldus spr. Wethouder Scholman vulde aan, dat er met 6 vooroorlogse en 6 naoorlogse woningen een. begin is gemaakt,- waarbij gebleken, is dat de bewoners genegen zijn de huizen te kopen. In dit verband vestigde de heer Ter Avest de aandacht op een probleem, dat in deze materie aan het licht kan komen. Als het zo is, aldus spr, dat de huurver hoging van het postkantoor niet wordt door gevoerd, omdat de PTT zich grote kosten heeft getroost voor vernieuwing, dan zou er naar het inzicht van de heer Ter Avest ook rekening moeten worden gehouden bij de verkoop van woningen. Met die bewoners die de huizen in voortreffelijke staat heb ben gehouden, en daarvoor ook vaak gro te uitgaven hebben gedaan. Wethouder Goosen dacht, dat de taxatie commissie met deze omstandigheden zeer zeker rekening zou houden. De heer Hodes was van mening, dat de straatverlichting momenteel te laat wordt ontstoken. Voordat de natriumverlichting op volle capaciteit brandt is het bijna donker aldus spr.. De voorzitter zegde toe hieraan aandacht te zullen wijden. Hierna moest de raad een principever klaring doen omtrent wijziging van het uit breidingsplan, in die voege, dat het moge lijk moest worden om in een gedeelte van plan oost (achter de bestaande woningen aan de Enterstraat, ten Noorden van de Graaf Ottostraat) gedeeltelijk hoogbouw toe te laten. Volgens het huidige plan konden er slechts 16 woningen worden gebouwd. Volgens een schets van de architect van de r.k. bouwvereniging konden er als men strokenbouw toepaste 36 woningen ver rijzen en volgens schetsen van de dienst gemeentewerken naar keuze, 45, 50 en zelfs 52. De Plattelandsbibliotheek Rijssen is voor het culturele leven in Rijssen van onschat bare waarde, endat zij in een grote be hoefte voorziet valt gemakkelijk te conclu deren, uit het jaarverslag, dat dezer dagen is uitgebracht. Het moet het bestuur van de stichting, die enkele jaren geleden de stoot tot oprich ting van deze bibliotheek in Rijssen gaf, veel voldoening schenken, dat er een inten sief gebruik gemaakt wordt van de grote rij boeken, die in gebouw Jeruel in de rekken staan gerangschikt. Al betrekkelijk kort na de oprichting werd het duidelijk, dat er gestreéfd diende te worden naar een eigen gebouw, dat kon worden ingericht als bibliotheek en als leeszaal. Het ruimtegebrek werd met het jaar nijpender en het is een gelukkige om standigheid, dat het bestuur in staat is geweest, de plannen tot bouw van een geëigend gebouw, zover te verwezenlijken, dat men de rijksgoedkeuring heeft verkregen. Men wacht nu (met smart) op de bouw vergunning, die ex art 20 van de Weder- opbouwwet door de Ged. Staten van Over ijssel moet worden verleend. De aanbeste ding is reeds gehouden; als de goedkeuring van G.S. komt kunnen de Gebr. Timmer man, welke fa. de laagste inschrijver was, beginnen met de bouw van een leeszaal en bibliotheek, die voor de ontwikkeling, voorlichting, enz., voor vele Rijssenaren van eminente betekenis kan zijn. Er zit in de ontwikkeling van de Rjssense bibliotheek een duidelijke vooruitgang. Ook het aantal lezers is in 1960 uitge breid, waardoor de Rijssense bibliotheek kan worden aangemerkt als een van de belangrijkste uit de provinciale bibliotheek. Bedroeg het lezersaantal eind 1959 592, eind 1960 was dit gestegen tot 626. Ook het aantal boeken werd belangrijk uitgebreid, nl. van 3710 in 1959 tot 4244 in 1960. Het aantal uitleningen in 1960 is gestegen tot een indrukwekkend cijfer, dat bedroeg n.l. niet minder dan 46.155, hiervan be droeg het aantal studieboeken 13.561 en „ontspanningsboeken 32.594, waarmee Rijs sen het hoogste frequentiecijfer van alle plattelandsbibliotheken in Overijssel bereikte. Als de nieuwe leeszaal en bibliotheek, die zal verrijzen op de Bevervoorde, gereed zal zijn, zal het boekenbezit worden uit gebreid tot 7000 werken. Het bestuur kan de toekomst van de plat telandsbibliotheek dan ook niet groot op timisme tegemoet zien. De heer Hodes vestigde verder de aan dacht op de gevaarlijke situatie op de hoek Dannenberg, Molenstal, waar het uitzicht van het verkeer komende van de Dannen berg, dat de Boomkamp in wil rijden, vol komen belemmerd wordt door een voorma lig wachthuisje van de Ned. Spoorwegen. Vóór ongelukken zullen gebeuren, moeten spoedig maatregelen worden getroffen. De voorzitter antwoordde, dat hierover al eens gesproken is met vertegenwoordigers van de N.S. maar aldus spr. „van die zijde is men niet erg genegen, dit huisje te doen verdwijnen. Het voorstel van B. en W. tot het verstrek ken van voorschotten voor de bouw van 20 woningen door de Chr. Woningbouwvereni ging „De Goede Woning" gaf de heer Haase aanleiding te vragen, waaron dit voorstel niet eerder aan de orde was gekomen. Het verzoek daaromtrent aldus de heer Haase is ingediend in januari 1960. De voorzitter antwoordde, dat dit voor stel niet eerder kon worden gedaan, omdat de definitieve cijfers, pas onlangs bekend waren geworden. Dit voorstel „achteraf" heeft misverstanden doen rijzen, omdat de indruk werd gewekt, als zouden de voorschotten bedoeld zijn voor nog te bouwen woningen, hetgeen niet het geval is. De woningen zijn inmiddels al ge reed gekomen. De heer Ter Horst stelde naar aanleiding van het voorstel van B. en W. de huurverhoging voor het postkantoor niet toe te passen de vraag of dit voorstel „eigenlijk wel juist was." De PTT aldus spr. heeft een. belangrijk bedrag voor vernieuwing uitgege ven, maar de huurverhoging kon naar het inzicht van de heer Ter Horst wel worden toegepast voor het oude gedeelte. De voorzitter was van mening, dat er bij de verbouwing van het postkantoor sprake is van een totale verbouwing en vernieuwing. Het oude gedeelte bestaat niet meer en het zou immoreel zijn, aldus voor dit gebouw een huurverhoging toe te pagsaa. De heer Voortman (SGP) gaf het college van B. en W. in overweging alle aandelen die gedeponeerd zijn in het dokter Stokkers fonds te verkopen, en daarvoor in de plaats aandelen van de 6 pet Nationale lening aan te kopen, dit naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot verkoop van een di videndbewijs N.V. Philips en daarvoor aan te kopen een obligatie van de Bank voor Neder landse Gemeenten. Naar de mening van de heer Voortman zou de gemeente door de aandelen van de Nationale Woningbouwverlening een vaste bron van inkomsten heben, omdat de totale waarde van de aandelen in het Dokter Stokkersfonds op 100.000.- kan worden ge- schat. Het grote voordeel aldus de heer Voort man is uiteraard, dat men bij de 6 pet Natio nale Woningbouwlening praktisch geen ri sico heeft, hetgeen natuurlijk wel het geval is bij de huidige aandelen. De voorzitter nam deze suggestie in over weging, maar wilde zoals hij duidelijk ant woordde zich eerst laten voorlichten door deskundigen. Ook in Rijssen vond donderdagavond een korte, maar indrukwekkende dodenherden king plaats. Om circa kwart voor acht toen van alle kerken de klokken begonnen te luiden, trok een stoet van nabestaanden van in de oorlog omgekomenen en le den der voormalige B. S. vanaf de Oranje- school naar de Algemene Begraafplaats. Voorop liep het College van B. en W. van Rijssen. De stoet werd gesloten door leden van de plaatselijke politie. Op de graven van oorlogsslachtoffers en bij het oorlogs monument werden bloemen gelegd. Een groot aantal belangstellenden sloeg deze piëteitvolle plechtigheid gade. Ned. Herv. Gem. Grote Kerk: 9.30 uur Ds. Kool, 15.00 de heer J. Kleinrensink uit den Ham. Westerkerk: 9 uur en 10.45 uur Ds van Tuijl, 19.00 uur Ds Kool Elzen 10.00 uur Ds. Vos. Ger. Gem Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 Ds H. Rijksen uit Gouda. Ger. Gem Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem Bevervoorde: 9.30 en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. W. van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 en 18.00 u. Ds. Aangeenbrug, 14.30 lees dienst. - Voor het diploma verpleegster slaagde onze plaatsgenote Mej. T. de Witt. In de maand april werd bij het'bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Almelo inge legd een bedrag van 179.616,91 en terugbe taald 165.847.26. In deze maand werden 68 nieuwe spaar rekeningen geopend.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 2