RIJSSEN VIERDE KONINGINNEDAG OP WAARDIGE WIJZE mm Het nieuwe Riisseiisc zwembed De Koerbeït Bescheiden avondprogramma Coëp. Boerenleenbank „Notier,, Koninklijke onderscheiding voor de heer G. J. v. d. Stouw Waardering voor verdiensten op kerkelijk en maatschappelijk terrein Anjerloterij „Eén op Tien" KONEGWNEFE Kleding van LICHTENBERG Vrijdag 5 mei 1961 Jaargang 39 No. 18 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1.40 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen - Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 ïur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract km ting. ÜS188I5 De deur van onze spaarbank staal wijd open voor iedereen. HUTTENWAL 31 - RIJSSEN Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden Eerste zwemdag zaterdag 6 mei OFFICIËLE OPENING OP ZATERDAG 10 JUNI „TEN BERGE" j VOOR ABONNEMENTEN: GROTE BELANGSTELLING WEEKBLAD VOOR RUSSEN Ook dit jaar heeft Rijssen op waardige wij* koninginnedag gevierd. Door het co mité tot viering van Nationale Feestdagen en door het gemeenschappelijk schoolfeest comité was een gevarieerd programma opge steld. waarvan de diverse onderdelen goed in elkaar pasten. Reeds vroeg in de och tend (7 uur) waren enkele leden van de Rijs- sense Motorclub vergezeld van trompetbla zers in de weer, 0111 te getuigen van de bij zondere dag, die op komst was. Niet lang daarna trok de fleurige drum band van Irene door Rijssen welke jeugdband door de kleurige uniformen altijd een fees- lektije (en daverende) sfeer weet te schep pen. Op het gemeentelijke parkeerterrein wer den om 9 uur demonstraties gegeven door Rijssense padvinders en padvindsters, waar voor behoorlijke belangstelling bestond, waar bij 't te betreuren was, dat het terrein te veel bezet was, zodat er te weinig ruimte was overgebleven. De leerlingen van het voort gezet onderwijs (ULO-scholen, Lagere Tech nische School en Chr. Landbouwhuishoud- school) werden op het terrein nabij de Kam- garenfabriek „Riessen" sportwedstrijden gehouden, terwijl ook puzzeltochten per fiets waren georganiseerd. Het hoogtepunt van de dag was de zang- hulde, die door de kinderen van lagere scho len en van kleuterscholen op het Schild werd gebracht. Het was een feestelijk ge zicht de vele honderden kinderen, getooid met oranje en rood-wit-blauw opgesteld te zien in het oude Rijssense centrum. De zanghulde, waaraan medewerking werd ver leend door de muziekver. Wilhelmina was ook nu indrukwekkend. Op het bordes van het stadhuis hadden zich burgemeester en mevr. Landweer op gesteld, alsook de gemeentesecretaris, een aantal raadsleden en enkele leden van het schoolfeestcomité. Een bijzonderheid was het zingen van een feestlied, samengesteld door de „stads dichter" Jan Rozendom. Door burgemeester Landweer werd met een enkel woord de betekenis van deze dag uiteengezet en vooral belichtte hij de plaats, die het Oranjehuis reeds zo vele ja ren in de harten van de Nederlanders heeft ingenomen. De tocht naar de feestterreinen aan de Dannenberg was ook nu een zegetocht voor de jeugd, waarvan een groot gedeelte fees telijk uitgedost was, individueel, dan wel in groepjes. Langs 't feestterrein van Excelsior, hadden zich enkele duizenden ouders opgesteld om de verrichtingen van de lieve jeugd te vol gen. Er werd met strijdlust en elan gestreden om de prijsjes, die er te verdienen waren, en diegenen, die niet in de prijzen vielen werden natuurlijk getracteerd. Het schuttersfeest, dat het vorig jaar een succesvol verloop had, bleek ook nu voor de vele schutters, die Rijssen telt, een bijzondere gebeurtenis. De wedstrijd had een enerve rend verloop en het was voor de schut- terskoning de heer H. ten Berge, die nu niet overwon een grote troost, dat hij werd opgevolgd door zijn zoon de heer A. J. ten Berge. Dat het een zware strijd geworden is, be wijst het feit, dat er niet minder dan 12 ronden moesten verlopen, aleer de koning kon worden uitgeroepen. Zeer veel belangstelling bestond er voor de wedstrijd tussen een combinatie van Rijssen se voetballers en een Nijverdals elftal, dat werd gespeeld op het Excelsiorterrein in de Mors. Afgaande vooral op het spel, dat voor de rust werd vertoond werd het een ver diende zege voor de Nijverdallers, die met de rust een voorsprong hadden weten te be reiken van 3-0. Na de rust was het initiatief meer aan Rijssense zijde, doch men wist niet meer dan 1 doelpunt te scoren (Beunk) Het werd dus 3-1 voor Nijverdal. Het avondprogramma was bescheidener, dan het wel eens geweest is. Op het Schild, verzorgde de jeugddrumband Irene een show en taptoe, hetgeen de speeltuinjeugd op ver- uienstelijke wijze deed. Advertentie - I Bovemfica leeoaca wq «Ste moderne spaanrormea en werken mede mm. - bedrijfsspaicn spaarregeling voor tmbtenwen - jougdspa/en edtooispareo. NEÏM OOK Ï5N SPAARBOEKJE BfJ TM: Hoewei Rijssen van de „lintjesregen", die aan de vooravond van Koninginnedag over Nederland pleegt te stromen, slechts een enkele bescheiden druppel heeft meegekre gen, heeft de onderscheiding die de heer G. J. van der Stouw ten deel viel, vooral bij de leden van de Ger. Gem (Noorder- kerk) veel voldoening geschonken. Het was voor de bescheiden oud-wet houder van Rijssen een grote verrassing, en zijn opmerking, dat hij een dergelijke onderscheiding niet had verwacht, was te kenend voor deze minzame figuur, die bij een groot aantal Rijssenaren hoog staat aan- Op 1 mei begint de verkoopt van Anjer- loten „Eén-op-Tien". Deze loterij wordt ge houden voor het Prins Bernhard Fonds (steun aan cultureel werk) en verkrijgt een bijzonder accent door de vijftigste verjaar dag van Prins Bernhard. Het is de grootste loterij, die ooit in Neder land is gehouden. Immers, 150.000 prijzen met een gezamenlijke waarde van 415.905.- zullen op de dag van de trekking, 27 juni a.s. hun weg vinden naar evenzovele gelukkige prij swinnaars. De naam van de loterij „Eén-op-Tien" vertelt reeds, dat op iedere tien loten één prijs valt. Het systeem van de loterij is voor Nederland geheel nieuw. Loten zijn verkrijg baar bij sigarenmagazijn Gijsbers. geschreven. De vergadering van de kerke- raad van de Ger. Gem. werd op ongebrui kelijke wijze onderbroken, toen burgemees ter Landweer, de wethouders Goosen en Scholman alsook de gemeentesecretaris de heer Nijland binnenkwamen. De heer v.d. Stouw, die ongeveer 32 j. lid is geweest van de kerkeraad van de Ger. Gem. was zeer verrast, toen burgemeester Landweer hem meedeelde, dat het H. M. Koningin Juliana had behaagd, hem voor zijn vele verdiensten op kerkelijk en maatschappelijk terrein te onderscheiden, met de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Der Stouw, toonde zich in al zijn bescheidenheid bijzonder dankbaar voor de hem verleende decoratie. De gedecoreerde is al een lange reeks van jaren ouderling van de Ger. Gem. alsook penningmeester van de ver. tot stichting en instandhouding v. scholen op Ger. grond slag waaronder de Haarschool en de Banis- school ressorteren. Ongeveer 7 j«ar is de heer v.d. Stouw wethouder van openbare werken geweest, terwijl hij ook een aantal jaren deel heeft uitgemaakt van het burgelijk armbestuur. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Van Doorn. Rijssen, tel. 2487 en met Hemelvaartsdag eveneens door dierenarts Van Doorn. .li THiriiit Geen enkel zwembad tot in verre omge ving kan zich meten met het fraaie zwem bad de Koerbelt, dat Zaterdagmidag zal wor den geopend. Dat was de algemene indruk, die de jour nalisten van de diverse gewestelijke bladen die dinsdagmiddag gelegenheid kregen, het fraaie complex te bezichtigen, hebben gekre gen. Rijssen is met dit nieuwe zwembad een stuk rijker geworden. Aan de rand van de bossen gelegen, welke bosrand een prach- rig natuurlijk decor vormt, kan de moderne en prachtig geoutilleerde zweminrichting een grote aantrekkingskracht uitoefenen, niet al leen op de zwemliefhebbers uit Rijssen maar ook op zwemmers en zwemsters uit naburi ge dorpen en uit de grote Twentse fabrieks steden. Er gaat van het zwembad de Koerbelt een geweldige bekoring uit, en men moet al leen maar wennen aan de paradoxale ge dachte, dat temidden van wat men pleegt te noemen ongerept natuurschoon, een zwem inrichting is aangelegd, zo modern, zo goed geoutilleerd, en zo fr ai afgewerkt. Het totale complex maakt een voorname indruk en menige >>r-dj binnen- en buiten land, zal jaloers moeten zijn, op zulk een inrichting, waarbij de fraaie omgeving, waar in het bad is gelegen, de betekenis er van alleen nog maar in waarde kan doen stij gen. Als zaterdag de eerste „durvers" een duik in het nog frisse water zullen hebben ge daan, zal er een einde gekomen zijn aan de zwembadmisere, waarmee men in Rijssen een aantal jaren heeft geworsteld. Het oude zwem bad in de Mors voldoet niet meer, het bad was te klein geworden en er traden duidelijke „slijtageverschijnselen" op, die niet dan met grote kosten te herstellen zou den zijn geweest. De goedkeuring om het nieuwe zwembad plan te kunnen uitvoeren, werd een slepen de kwestie, en werd vooral ondermijnd door de z.g. bestedingsbeperking. Toen na vele besprekingen en nadat ve le moeilijkheden waren overwonnen toch ein delijk de goedkeuring afkwam, leek het leed geleden, en had het er de schijn van dat het zwembad in 1960 kon worden geopend. Door welke moeilijkheden dan ook, zag zich de aanemingsmaatschappij de N.V. Oosthoek zich geen kans, het complex op tijd „op te leveren", zodat Rijssen zich het vorig jaar moest behelpen met het oude zwembad in de Mors. In vergelijking met het oude is het nieuwe zwembad een fantastische verbe tering. Na alle tegenslagen, die de gemeen te met de bouw van deze inrichting heeft moeten incasseren, kan het gemeentebestuur en de bevolking van Rijssen nu trots zijn, trots op de gedachte, dat Rijssen een zwem bad tot zijn beschikking heeft, dat kan con curreren met welk dan ook in heel Overijs sel of Gelderland. Over de belangstelling, die voor dit fraaie bad zal bestaan, kan het bestuur van de zwem- en polovereniging De Koerbelt, wel ke vereniging de exploitaite van de inrich ting heeft overgenomen, optimistisch zijn. Misschien zal het enkele seizoenen duren, voor de naam, voor de reputatie, die moet zorgen voor een overweldigende belangstel ling, gevestigd is, maar het lijkt alleszins verantwoord, ook reeds het zomerseizoen 1961 (als de weersomstandigheden gunstig zijn althans) een grote belangstelling te ver wachten. Het schitterende zwembad, waarvan men het wedstrijd ij.asin reeds had laten vollopen, is een geslaagd geheel geworden. Een lichte bries deed het water rimpelen en nu eerst beseft men de grote voor uitgang, die in Rijssen gestalte heeft ge kregen. Zonder twijfel zullen de zwemlief- hebbers enthousiast zijn over het prachti ge heldere water, waardoor men ook op de grootste diepte de bodem kan blijven zien. Het wedstrijdbassin heeft de officiële afme tingen, vastgesteld door de K.N.Z.B., zodat gevorderde sportzwemmers in dit basin een prachtige trainingsmogelijkheid zullen hebben. Opvallend is de stabiliteit, van souter rain, taluds en eigenlijk van het gehele com plex. Naast het wedstrijdbassin heeft men de beschikking over een instructiebassin en een fraai gevormd kleuterbad. Het water zal doorlopend gezuiverd en ge filterd worden, terwijl men alvorens de bas sins te kunnen bereiken, eerst gebruik moet maken van z.g. waadgoten, zodat de helder heid, en de zuiverheid van het water wel haast doorlopend gegarandeerd kan worden. Aan het systeem van wisselcabines, waar in geen deuren zijn aangebracht zullen ve len wellicht moeten wennen, maar ook hier is sprake van een stabiele constructie, en het „opendeur" systeem zal bevorderend werken op het snelle wisselen, hetgeen voor al in het hoogseizoen van groot belang is. Een grote bekoring gaat uit van de zon en speelweide, waarvan gebruik kan worden ge maakt. Deze ruime weide, die aan de bos rand grenst, geeft een schilderachtige in druk en neemt een voorname plaats in het totale complex in. Met een beetje fantasie kan men zich nu reeds voorstellen, dat over enkele maanden als de bep lanting van heesters en rozen uiteraard beter tot haar recht komt ook aan de „omlijsting" grote aandacht is gewijd. Te betreuren is het feit, dat de ruime en tree, (dat was althans dinsdag j.l. het ge val) nog onvoldoende tot zijn recht komt. Het parkeerterrein is nog niet klaar, zodat als er de komende weken behoorlijke belang stelling zou bestaan, hiermede moeilijkhe den zouden rijzen. Dat is uiteraard niet de bekende eerste klap, waarvan de indruk het al even bekende geldsbedrag waard is. Het wil ons voorkomen, dat de verantwoording hiervan niet op de schouders kan worden gelegd van het actieve bestuur van de zwem- en polovereniging De Koerbelt, die uiteraard van het begin af aan de grootst mogelijke service aan de bezoekers wil ge ven. Zaterdag 6 mei zal het zwembad worden geopend. In afwijking van een eerder gepu bliceerd schema zijn de openingstijden door het bestuur van de zwem- en polovereniging als volgt vastgesteld: Op maandag van 7 uur v.m. tot half zes n.m. en van half zeven n.m. tot half 9 n.m. (gesloten van 17.30 tot 18.30) Dinsdag: Van 7 uur tot half H n.m. Woensdag: Als op Maandag. Donderdag: Als op dinsdag. Vrijdag: als op maandag. Zaterdag: Van 7 uur v.m. tot 6 uur n.m. Het dagelijks toezicht zal berusten bij de badmeester Tyhof, die geassisteerd wordt door zijn echtgenote, Mevr. Tyhof-Beunk en door Mevr. Seppenwoolde-Kreukes (cassie- re). Er zal nog een badmeester worden aan gesteld, waarvoor men een keuze zal doen uit de sollicitanten. Wat warn der nen hoop wichter Non 'n Moandag biej mekoar, Een vlagske in de haane, 'n Oranjestrik in 't hoar. Ik weet neet krek woervulle Of ter biej eene warn, Mear vaste mear as doezend, Een wille det ze ham. Ook Wilhelmina was ter, Net as elk aander joar, Joa de meziek dee steet toch Aaltied vuur 'n aander kloar. Dree moal wur der een varsjen Met de meziek ezungn, En menear Sommer zorgen Det 't in de maote gung. Ook spreuk menear de Ridder, De vuurzitter van 't fees, Doarnoa de burgemaester Dee nog met noadruk wees Op wat de Koneginne Vuur oons aalt hef edoan, En toen konn' alle wichter Noar 't voetbalveeld hen goan. In 'n Mors doar hebt de wichter Zik 'n poar uur bes vermaakt. En 'n buul vol slikkerieje Den hef eur bes esmaakt. Wat warn der nen hoop wichter Non 'n Moandag biej mekoar, Wonear is allemoale Loaw' hopn het aandre joar. J. Rozendom, Rijssen. ZIT BETER - STAAT BETER Het zwembad De Koerbelt zal officieel worden geopend, op zaterdag 10 juni, welke opening gepaard zal gaan met festiviteiten. De organisatie is nog niet geheel rond. Verwacht wordt, dat er zwemwedstrijden zullen plaats vinden tussen vooraanstaande zwemmers en zwemsters, dat er enkele de monstraties schoonspringen zullen worden gegeven, waarvoor men contact heeft op genomen, met bekende figuren op dit ge bied, terwijl er waarschijnlijk een polowed strijd zal kunnen worden georganiseerd tus sen 2 hoofdklassers. Advertentie Korr voor Uw CORSET as naar ons. Wij adviseren jg deskundig. Drogisterij aid. med. bandages Telefoon 2293 Reeds nu kan worden geconcludeerd, dat er voor het nieuwe zwembad grote belang stelling bestaat. Er zijn nu reeds bijna 1000 aanvragen voor een abonnement binnenge komen, terwijl verwacht wordt, dat ook de komende weken nog enige honderden abon nementen zullen worden geplaatst. Door het bestuur van „De Koerbelt" wordt geattendeerd op het feit, dat abonnements prijzen met ingang van 15 mei met 2,50 zullen worden verhoogd. Wellicht ten overvloede vermelden wij nog eens de abonnementsprijzen: Gezinsabonnement: Voor iedere ouder 6, vermeerderd met 1 voor ieder kind be neden 16. Individuele abonnementen: Boven 16 jaar 8 beneden 16 jaar 5. Voorts bestaat er de mogelijkheid een weekkaart te kopen prijs 4 voor 16-ja- irgen enoude r en 2 voor beneden 16-ja- rigen. - n- f, tX*' V.f. -

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1