Jfeaiten cfe wallen FILM- nieuws ■MB i PERM A STONE" p"„. Nieuwe mogelijkheid voor aannemers Heropening meubel- en geschenkenliuis Firma Kappert R. K. S. F. speelde tegen Rijssen Vooruit Sportclub leed nederlaag in Enschede Zal „Excelsior zich weten te herstellen Bevervoorde twaalf jaar later RIVO WON VOLLEYBAL-TOERNOOI HIROSHIMA, MON AMOUR RIO BRAVO Pagina 5 Woensdag de film: Vrijdag en zaterdag de film: Landhuis in Californië bewerkt mei 99 V-uj^ctg xu niaai l xyol Er was wél een en ander veranderd op de Bevervoorde. Jonker Berend was nu een man op jaren geworden. Een, heer met grij zend haar. Nog liep hij kaarsrecht, maar het werd er met de jaren niet gemakke lijker op. De ouders van zijn vrouw waren enkele jaren na elkaar gestorven. En nu had hij ruzie met zijn zwagers over het erf deel zijner vrouw. Hij had het haar vaak ge noeg gezegd: Blazen en Snorken, dat kon dat volk over de grens, maar als 't erop aankwam om te erven dan waren ze niet thuis. Zes kinderen waren er gekomen en de oudste de negenjarige Reinold bleek een lastige jon gen te zijn. Hij haalde - allerlei kattekwaad uit. Zo had hij met behulp van zijn vrienden, ook dikke Rijssense robbedoezen, een gaatje in de wa terpot gemaakt van de werkster Steffen Leide. Steffen Mannes en Leide woonden aan het einde van het bouwhuis in een klein kamer tje dat men het afdak noemde. Achter het afdakje, niet ver van de put stond een ha- gedoornstruik, die van boven afgeplat was en daar legde Steffen Leide de waterpot op. De kleine jonker Reinold had de pot in de smiezen gekregen en met de twee jaar oudere Wratten Willem had hij er een klein gaatje in gemaakt. De niets vermoedende Leide haalde 's avonds de pot en zette deze niets vermoedens op de beddeplank. Jonker Reinold, die vanuit zijn slaapkamer een goed uizicht had op het afdak fluisterde de acht jarige Hugo, die naar zijn Duitse grootva der was vernoemd, iets in het oor. Ook de zevenjarige Weber was van de partij. Tegen goed negen uur zagen zij de kaars in het kamertje van het afdakje flikkeren en Lei de trok van leer. De volgende moi-gen kwam Mannes klagen. Hij was die nacht toen hij onder de waterpot keek helemaal nat gewor den. Jonker Berend had er schaterend om ge lachen, maar moeder Agnes lachte niet. Zij nam haar oudste geducht onder handen en Reinold vertelde dat hij het niet alleen ge daan had. Haal op die andere rekels, gebood de vrouwe van Bevervoorde. En jankend liep jonker Reinold over de straat om zijn me dehelper te halen. Een goedmoedige oude Rijssense vrouw vroeg medelijdend wat er met de jonker aan de hand was. En jonker Rei nold vertelde vlot in het Rijssens dialect, ook iets wat de moeder Agnes een doorn in het oog was, dat zijn moeder hem „het gat in mekaar geslagen" had. Hoofdschuddend over zoveel wreedheid ging het oude mens verder. Als zij de hoge vrouwe eens ontmoette, wil de zij het toch tegen haar zeggen. Zo'n bloed van een kind. De bloed echter stak achter haar rug de tong tegen haar uit! Toen hij bij zijn vriend kwam, dit was een zoon van Wratten Dieks, werd het er niet beter op. De jonge Wratten Willem werd eerst in de kelder door moeder Wratte afgetuigd. En daarna moesten de beide kwajongens naar het kasteel. Daar wachtte hen ook geen vrien delijke ontvangst. Want de heer en me vrouw van Langen hadden onenigheid gekre gen over de aframmeling van hun oudste. Vader Berend trachtte zijn vrouw aan het verstand te brengen dat hij in zijn vlegel jaren ook wel eens dergelijk kattekwaad uit gehaald had. Vrouwe Agnes was woedend over eind gevlogen en had hem toegevoegd dat hij zich moest schamen. Zij hief haar kleine vuist tegen hem op en brieste: Zolang ik vrouwe van Bevervoorde ben en van Rijssen zal ik mijn kinderen leren hoe ze zich als kin deren van adellijke huize moeten gedragen. Begrepen? En Berend begreep het. Hij had een vrouw uit het Bentheimse en die was niet zuinig met het klappen uitdelen. De Rijssen- de kindermeid had zij opdracht gegeven de jongens gerust een oorvijg te geven wan neer ze niet luistex-en wilden, en de klappen van Hermine, de kindermeid, kwamen hard aan. De jongens kwamen binnen. Jonker Reinold met een pnxillip vanwege de gekwetste waardigheid. Wratten Willem het kind uit het volk, heel gewoon ge wend aan aframmelingen. De huisknecht bracht de jongens bij mevrouw in de kamer. Reinold werd naar de kinderkamer gestuurd. Agnes zette zich in postuur om de jongen een aframmeling te geven. Mevrouw, riep de jongen, het hoeft niet meer. Vader heeft de waterpot van Steffen Leide op mij aan stukken geslagen. En verder, wilde de vrouw van Bevervoorde weten. Verder heeft vader gezegd dat de jonker en ik maar zolang in Rijssen moeten gaan bedelen tot wij het geld voor een nieuwe waterpot bij elkaar heb ben! En dan heeft vader gezegd dat hij mij over een jaar of vier naar de Oost wilde stu ren. De vrouwe van Bevervoorde keek in het angstige kindergezicht. Zij zag een blauwe plek boven zijn kinderoog en zij vroeg hoe dat kwam. Een slag gehadde waterpot- huilde Willem. Nu kreeg Agnes toch mede lijden met het kind. Het kindermeisje moest Het was een fraaie prestatie van de volley- ballvereniging RIVO, het door haar georgani seerde toernooi in het gymnastieklokaal te winnen. Uitgenodigd waren de verenigingen De Zwa luwen uit Almelo en „De Kangeroes" uit Hardenberg. De eerste wedstrijd was die tussen Rivo en „De Zwaluwen". Na een spannende wed strijd, welke technisch op zeer behoorlijk peil stond wist RIVO de eerste punten binnen te halen. Groter krachtverschil was te constateren in de 2e wedstrijd tussen De Kangoeroes en De Zwaluwen. Het team uit Hardenberg was duidelijk de meerdere over dat der Almeloërs, hetgeen ook tot uitdrukking kwam in de eind stand (3-0 voor De Kangoeroes). De wedstrijd, die de beslissing moest brengen (Rivo tegen De Kangoeroes) is een zeer spannende geworden. Beide teams, zet ten alles op alles, en het krachtverschil was zeer gering. Rivo bleek uiteindelijk de sterkste te zijn, zodat de Rijssense vereniging zich winnaar mocht noemen van het toernooi dat zij zelf had georganiseerd. komen om Wratten Willem uit te kleden en toen bleek hij vol blauwe plekken te zitten. Zij riep haar man en liet het hem zien. Onbewogen staarde hij er naar en riep: Zo hadden wij de oudste Reinold ook onder han den moeten nemen. Beul, kreet zij. Ze liet haar zoontje terugkomen en die hield voor alle zekerheid de beide handen voor de broek. Maar er gebeurde niets meer. De jongens beloofden om het hartst dat zij nooit zoiets weer zouden doen. En van de vrouwe van Bevervoorde moesten zij een keurig gebloem de pot naar Steffen Leide brengen. En deze bedankte de jongens nog op de koop toe. Zij vertelde aan ieder die het maar horen wilde dat Rijssen het getroffen had met de hoge vrouwe. EN DE JAREN GINGEN VERDER. Rijssen bleef ogenschijnlijk het onverander de Rjjssen. Besloten en beschermd lag de stad daar. De straten en stegen bleven het zelfde en de huizen ogenschijnlijk ook. Na tuurlijk stierven er mensen maar er werden ook jonge geboren en die groeiden weer op. Het beste kon men dat zien aan de zes kin deren van Bevervoorde. De oudste jonker was nu vijftien geworden en heer Berend van Be vervoorde had hem voor het leger bestemd. Maar jonker Reinold wilde boer worden. Hij hield van paarden, koeien varkens en scha pen, van pluimvee en bijen en huilde hevig toen zijn vader hem zijn besluit vertelde. De zoon van Bevervoorde begon bitter te schreien. De vrouwe van Bevervoorde nam haar man onder handen. Als hun oudste geeri zin had om officier te worden, wel dan werd hij boei en zo kwam hij dan bij de Sappe in de leer. De Sappe was een van de grootste boeren van Rijssen met een voor zijn tijd althans zindelijk bedx-ijf. Eten deed de jonker thuis en al spoedig kreeg hij de knepen van het landbouwvak te pakken. Maar na een paar jaar hadden zijn ouders in de gaten dat de jonker, die naar de middeleeuwse held van Rijssen vernoemd was totaal aan het ver boeren was. Hij nam eet- en di-inkgewoonten van de boeren over, snoot zijn neus tussen duim en vinger en veegde de handen af aan zijn broek. Zijn jongere bi-oers Hugo en We ber waren van een geheel ander slag. Een reizende schoolmeester, Pinkert genaamd gaf hun lessen en de jongens leerden flink. Zeer tot het genoegen van vader en moeder Van Langen die hun zoons als officier in een of ander leger zagen. Toen jonker Reinold twintig jaar geworden was, bleek de Bevervoorde te klein voor hem te zijn geworden. Zijn ooms en tantes in het Bentheimse, die ongetrouwd waren gebleven animeerden hem om naar het Bentheimse te komen. Daar was de hof te Leyden te koop. Maar jonker Reinold wilde Rijssen niet ver laten. En met de grootste tegenzin luisterde hij naar de verhalen over zijn voorvader de kruisridder Reinold. Hij noemde het een walg van een kerel. Hij stond 's avonds bij de kerk zijn visie op de oogst en het vee ten beste te geven. De vlegeljaren waren weg en hij droeg zich als een volmaakt edelman, maar was te Rijssen een gevierde jongeling. VAN COEVERDEN. De film „Hiroshima, Mon Amour" is de schepping van een twee-eenheid: Alain. Res- nais als regisseur, Marguéx-ite Duras als au teur. De vertoning van dit werk op het laatste Internationale Filmfestival te Cannes heeft aanleiding gegeven tot felle reacties in de internationale en ook in de Nederlandse pers. Het verhaal van de film kan men zeer moei lijk weergeven: daarvoor zijn inhoud en vorm te sterk aan elkaar gebonden, te sterk door een geweven. Het gaat bij deze film to taal niet om het verhaal; het gaat om de idee. Daarom laten wij het woord aan Margue rite Duras zelf: „Bij het maken van deze film hebben bij Alain Resnais en mij noch vaderlandslieven de, noch anti-vaderlandslievende motieven een rol gespeeld. Wij hebben een film willen maken over het thema: LIEFDE. Wij hebben niet toevallig als heldin- van ons verhaal een kaalgeschoren meisje uit Nevcrs gekozen. Kaalgeschoren vlak na de Bevrijding. Wij hebben hiermede op onze wij ze een film over de liefde willen illustreren. Wij hebben een liefde willen schilderen on der de ergste omstandigheden, onder om standigheden, waar iedereen zich voor schaamt, die iedereen veroordeelt - omstandigheden, die voor de liefde het minst getoleerd zijn. Zij, die de bom op Hiroshima hebben laten vallen, de mensen van Hiroshmia zelf, zij, die de apothekersdochter uit Nevers kaalge schoren hebben, zij allen zijn evenmin ver schoond door het feit, dat oorlog elke vrij heid van handeling tolereert. Een zelfde verblinding in verband met de oox-log geldt ten aanzien van Nevers en ten aanzien van Hiroshima. Uitsluitend een verblinding, die naar tijd en omstandigheden verschilt, scheidt de ene partij van de andere, de helden van het ogen blik, de slachtoffers van het ogenblik en de vijanden van het ogenblik. Zij, die de bom op Hiroshima hebben ge- woi-pen of doen werpen, zij, die kaal gescho ren zijn, de 110.000 doden van Hiroshima en zij, die de apothekersdochter uit Nevers heb ben kaalgeschoren zijn slachtoffers van die zelfde verblinding: de oorlog. Als de oorlog de verbeelding der mensen doodt, dan kiezen wij, Alain Resnais en ik, deze partij niet. Men kan liefhebben wie men wil, waar men wil, wanneer men wil. De hele wereld is het op dit punt eens. Het is de typische eigenschap van de lief de, dat men dit voor zichzelf en voor zichzelf alleen uitmaakt, zonder ook maar enige re kening te houden met overwegingen van so ciale of historische aard, die de minder vrije keuze zijn van derden. De vijanden van „HIROSHIMA, MON AMOUR" zullen ongetwijfeld in opstand ko men tegen de film uit overwegingen van een moraal, die wezensvreemd is aan de moraal van de liefde. Want de liefde heeft een eigen moraal en die is de ontkenning van elke moraal. Waar spruit de moraal van de liefde uit voort en waarop is zij gegrondvest? Wie zou dat niet weten?" Aldus Marguérite Duras over het di-ama van een man en een vrouw. Over het dra ma van „HIROSIMA, MON AMOUR". John T. Chance, sheriff in het kleine stad je Rio Bravo, aan de grens van Mexico, ar resteert Joe Burdette wegens het brutaal-weg neerschieten van een ongewapende tegen stander. Maar Joe's oudere broer Nathan, die een zeer machtig rancher in die streek is, laat zijn mannen de stad omsingelen zo dat Chance zijn gevangene niet naar de Of ficier van Justitie kan vervoeren en ook geen hulp van buitenaf kan krijgen. Burdette huurt beroeps-vechtjassen om de stad binnen te sluipen. Zij houden elk van Chance's be wegingen in de gaten en wachten slechts op het sein van hun wei-kgever om toe te slaan. Als hulp in deze gevaarijke, ja dodelijke situatie, staat de sheriff zijn assistent, de oude kreupele Stumpy ten dienste en een pas aangenomen kracht, Dude een vroegere politiedienaar en beroemd schutter, die ge heel aan lager wal geraakt is en nu wan hopige pogingen doet een reeeds twee jaar dui-ende di'onkenschap te boven te komen teneinde zijn vriend te kunnen helpen. Door Burdette's blokkade van het stadje wor den voorts gedwongen in de stad te blijven: Feathei-s, een aantrekkelijke passagiere, die met de postkoets op doorreis was, en een aan tal wagens met brandende stoffen en dyna miet, welke onder leiding staan van Chan ce's vriend Pat Wheeler en beschermd wor den door Colorado, een kalme jongen die op beide heupen een revolver draagt. Het eerste slachtoffer van Burdette's man nen is Pat Wheeler, die in de rug geschoten wordt en daardoor de dood vindt. Chance en Dude zoeken Burdette's mannen in het café op, ontwapenen er acht en Dude schiet de moordenaar dood als deze tracht op de sheriff te schieten. Later wordt Dude door Burdette's mannen in de val gelokt en ge vangen genomen. Nu doet Bui'dette een voor stel: hij wil Dude tegen Joe uitwisselen. Chance accepteei't het voorstel, maar tij dens de uitwisseling van de gevangenen valt Dude Joe aan en een algemeen gevecht ont staat, waarin Chance voor de overmacht zal moeten zwichten. Stumpy redt evenwelde situatie door de lacjing. dynamiet in een van Wheelers wagens tot ontploffing te brengen. De geweldige ontploffing maakt een einde aan de strijd - en nu krijgt Sheriff Chance gelegenheid zijn gevoelens ten opzichte van Feathers te laten spreken. Een demonstratie, vooral voor de aanne merswereld van ongewoon groot belang, was, die welke door de Bouwmaterialenhaixdel A. F. Pierik woensdagmiddag in Hotel Rijsser- bei'g werd gegeven met de toepassing van de z.g. Perma-stone, waardoor er ongeken de mogelijkheden worden geboden in de toe passingen van muur en wandbekledingen. Als het tot nu toe noodzakelijk of gewenst was, dat muren of wanden van een bekleding moesten worden voorzien, werd en wordt er in het algemeen gebruik gemaakt van cement, die niet aan elementaire esthetische eisen voldoet. Van de sinds kort uit Amerika ingevoer de Perma-stone, wordt door deskundigen veel verwacht, want door deze mogelijkheid waar mee men in Amerika een lange en gedegen ervaring heeft wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren, die aan met de tot op heden gebruikelijke pleisterlagen kleven. Het - althans voor wat Nederland betreft - nieuwe procédé vindt zijn kracht hierin dat het alle goede eigenschappen van cement- pleisterlagen bezit, maar bovendien door samenstelling en vervaardigingswijze enkele aantrekkelijke esthetische mogelijkheden biedt. De wijze, waarop van de perma-stone, waar mee zeer gevarieerde decoi-atieve resulta ten kunnen worden bereikt, wordt verwerkt, is het met behulp van stalen handvormen opbrengen van een ongeveer 2 cm dikke pleisterlaag, die door de vormen verschillen de indrukken krijgen waai'bij een keus kan worden gemaakt uit een 40 tal tinten. De vormen woi'den gevuld met mortel van een bepaalde samenstelling en worden op de gewenste plaats tegen muur of achtergrond aangebracht. Men kan dezelfde patronen ge bruiken, terwijl ook verschillende vormen kun nen. worden gekozen, zodat een vakman tot fraaie resultaten kan komen. Of de toepassing in Nederland direct gro te toepassing zal kunnen vinden is natuurlijk een open vraag. Deskundigen, die de demon stratie bij Hotel Rijssei-berg bijwoonden waren nochtans enthousiast over de mogelijkheden en de stelling werd geponeerd, dat perma sto ne in een behoefte kan voorzien. Via een documentaire film en foto's viel te concluderen, dat met perma-stone verras sende resultaten kunnen worden bereikt, o.a. over oud metselwerk, dat een volkomen nieuw aantrekkelijk „gezicht" kan worden verleend. Overigens zijn de toepassingsmogelijkheden ve le in Amerika is er zowel gebruik van ge maakt voor kerken, grote kantoren en ande- re gebouwen, als voor winkels, maar even eens voor de bouw van bungalows enz. zowel voor het exterieur als voor het interieur. De toekomst zal moeten uitwijzen of in Nederland voor perma stone evenveel belang stelling kan worden gevonden als in Amerika waar dit produkt zeer hoog staat aange schreven. De vanouds bekende zaak van de Fa. Kappert aan de Enterstraat heeft een inten sieve verbouwing en vooral een grtste uit breiding ondergaan, waardoor men een sor tering in meubels en andere artikelen kan pi-esenteren, op een wijze, zoals voor plaat sen met een omvang van Rijssen als een zeldzaamheid moet worden, beschouwd. De totale oppervlakte van de meubelzaak is ruim verdubbeld, en als men een kijkje bij de Fa. Kappert gaat nemen begx-ijpt men pas, wat het voor een meubelzaak betekent de beschikking te hebben over zoveel ruim- te en over zulk een omgeving, waarin de klanten een suggestieve indruk kan worden gegeven van de voorhanden zijnde artikelen en vooral van de practische opstelling van de meubelen enz. waarvoor de klanten even tueel belangstelling tonen. Vanzelfsprekend heeft men alle moeite gedaan, om bij de opening voor de dag te komen met een op vallende sortering op het veelzijdige terrein, waarop men zich gespecialiseerd heeft, zo dat men een uitstekende indruk van de nieuwe zaak krijgt. Het is een voortreffelijk inzicht geweest, om boven het gedeelte, dat bij de bestaande zaak is aangetrokken een toonkamer te bou wen. Zowel wat het nieuwe gedeelte betreft als wat deze ruime toonkamer betreft, is de verbouwing in alle opzichten geslaagd. Dooi de aankleding van de zaak, de betimmering en de verlichting is een zeer verantwoord ge heel verkregen, vooral door de smaakvolle inrichting en opstelling van de verschillende artikelen. De belangstelling die naar 't nieuwe gedeelte van de zaak zal uitgaan, zou die voor het „oude" gedeelte wat kunnen verslappen, maar als men vaststelt, dat er een bijzonder fraaie geschenkhoek is ingericht en een speci ale afdeling Sola- artikelen is aangebracht, dan dient geconcludeerd, dat het initiatief van de Fa. Kappert veel bewondering ver dient. De x-edactie van dit blad wil de Fa, Kappert gaarne veel succes toewensen. In een spannend gespeelde wedstrijd heeft R.K.S.V. een kleine maar verdiende zege behaald door vooral in de 2e helft superieur spel te leveren. Voor rust was R.V. meer in de aanval en zat veel feller op de bal. Vooi-al haar voorhoede was veel agressiever. R.K.S.V. begon zeer weifelend, vooral van de voorhoede ging in deze periode weinig uit. Linksbuiten Tusveld der thuisclub kreeg de beste kans om te scoren, maar hij faal de. Na een half uur spelen gaf r.buiten Mul der de gasten de leiding toen hij een pass van Heuten benutte (O-l). Even ervoor had r.binnen Kwintenberg een goede kans onbe nut gelaten, toen 1 half Klein-Rouweler (RKSV) hem een bal voor de voeten speelde. Voor rust echter kwam de thuisclub gelijk met de gasten, toen Markslag tussen 2 R.V. spe lers in fraai doelpuntte. (1-1). Na een rust nam de thuisclub direct het heft in handen. Dn xeverde reeds na 4 minu ten een doelpunt op, dat echter met veel „pijn" ter wereld kwam. Een door r.half A. Kamphuis tegen de lat geschoten bal kreeg linksbinnen Slaghekke de bal vrij en schoot opnieuw tegen de lat. In derde instantie was het tenslotte G. Oude Luttig- huis, die de bal inschoot. Door dit doelpunt gesteund, speelde R.K.S.V. rustig verder. Zij hield het beste van het spel. De aanvallen der R.V.ers waren nu vaak zeer onsamenhangend en liepen vast op de goed sluitende verdediging der thuisclub, waarin het goede spel van linksback Wolters opviel. De beste kansen waren voor de thuisclub, maar doelman Beunk was in goede vorm, zodat verdere doelpunten uitbleven. Voor zondag en zaterdag staan op het programma Markelo—R.K.S.V; R.K.S.V. 2—Nijverdal 3; SOS 2—R.K.S.V. 3; R.K.S.V. a—Enter Voor uit b; Holten bR.K.S.V. b. Sportclub Rijssen kreeg te Enschede een bittere pil te slikken. Met 2-0 gingen de Rijs sense zaterdagvoetballex-s n.l. ten onder te gen een technisch minder Sparta II dat evenwel het geluk aan haar zijde had. Door deze nederlaag zijn de promotiekan sen voor Sportclub theoretisch zo goed als verkeken. Ondanks het feit dat Sparta de wedsti-ijd met 12 man begon, (hieraan maakte de ar biter na 5 min. spelen een einde) domineex-- den de Rijssense bezoekers. In de Rijssense voorhoede miste men Ten Bolscher, Schelle- vis en Schreurs en dit drukte vanzelfspre- ken zijn stempel op het spel. De invallers, die zich deze middag bijna waardige vervangers toonden, hadden de fortuin evenwel tegen zich. Vooral Kosterbok en Bruggeman hadden en kele malen bepaald pech toen hun schoten door lat en paal werden gekeerd. Even voor rust was het de linksbuiten van Sparta die uit een afgeslagen Sportclub-aan val voor Sparta het eerste doelpunt scoorde. Na rust wogen de partijen aardig tegen elkaar op doch ook nu bleek Sparta over iets meer geluk te beschikken dan de bezoekers. In de vijfde minuut scoorden de gasthe ren nl. hun tweede doelpunt en stelden hier mee c^e zege veilig (2-0). Zaterdag a.s. gaat Sportclub op bezoek bij plaatsgenote Excelsior III. Dat dit geen ge makkelijk tegenstander is heeft Denekamp vorige week op de Mors ondervonden en over de uitslag valt dan ook niets te zeggen. Sportclub Rijssen verschijnt in de volgende foi-matie. Doel Ligtenberg. Achter Reterink en Rutter- kamp midden. Muller, Lohuis en Grevelink Voor Ruiterkamp, De Jong, Rutterkamp, Ten Bolscher en Bruggeman. In en buiten de Excelsior-gelederen is er momenteel één vraag actueel, n.l.: „Is het herstel van de tijdens de competitie door beenbreuken geteistex-de roodwitten nog op tijd?" Het zal niet lang meer duren voor deze vraag beantwoord kan wox-den aange zien ongetwijfeld in de komende twee weken de beslissing zal vallen. Zaterdag a.s. zal Excelsior in ieder geval thuis moeten winnen van het Kamper Go- Ahead, welke wedstrijd aanvangt om kwart over vier. Met geen mogelijkheid is een voorspelling te doen aangezien de kracht van de thuisclub nog steeds mank gaat aan zelf- onderschatting. Wij zijn er van overtuigd dat de roodbaad- jes zullen vechten als leeuwen en zullen trach ten het publiek dat hen ondanks de grote tegenslagen trouw is gebleven, behoorlijk voetbal te presenteren. Nog even terugkomend op de wedstrijd van zaterdag j.l. tegen Enter Vooruit, moet gerapporteerd worden, dat de Rijssenaren ten slotte wel tevreden mogen zijn, zij het dan ook dat de Enternaren slechts op de valreep de balans in evenwicht konden brengen. Goed voetbal is er niet gespeeld. Het stug op de bal zitten van de Enternaren ligt de Rijs sense voetballers niet en tegen dei-gelijke ploegen die weliswaar fair spelen, is het moeilijk normaal spel te ontplooien. Naast de wedstrijd van het eerste elftal tegen Go-Ahead, staan verder wedstrijden op het programma voor alle senioren en junioren. De derde editie ontvangt o.a. Sportclub Rijssen I. De algemene opinie wil, dat de bezoekers aan het langste eind zullen trek ken. Het behoeft echter heus geen verwon dering te wekken indien de veteranen uit het derde elftal daar anders over zullen gaan denken.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 5