i Bh Si i Jaarvergadering „De Laatste Eer" Speeltuinvereniging „Irene" gaf contactavond met „Eigen Krachten TONEELVERENIGING „DE GONG" VERZORGDE GOEDE UITVOERING Kleding van LICHTENBERG ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP De heer G. Bakker (74 jaar) overleden BEROEPEN SCHRIK VAN DE WEGPIRATEN '"MBk «Hp* GESPAARD GEBOORTEKAATJES VEEMARKT RIJSSEN EN Coöp. Boerenleenbank „Notter OUDERAVOND WILHELMINASCH00L Collecte T.B.C.-bestrijding s Vrijdag 10 maart 1961 Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. De heer Valentin de Yarmonkine uit Maubeuge in Frankrijk heeft een volautomatische camera ontworpen, welke kan worden ge bruikt voor het fotograferen van auto's en dergelijke, die zich niet aan snelheidsbeperkingen storen. De camera wordt ont spannen en weer „schietklaar" gemaakt door twee over de weg gespannen slangen, zoals die voor de telling van het verkeer wor den gebruikt en komt alleen in werking als de passerende wagen harder rijdt dan de voorgeschreven en ingestelde snelheid. De kosten van deze camera bedragen ongeveer tweehonderd gulden. De foto toont de uitvinder met zijn camera, welke wel eens de schrik van snelheids-maniakken zou kunnen worden 11 PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND „TEN BERGE" I HUTTENWAL 31 - RIJSSEN m de lanaenjKe peis, HMMPHIPL tijd met de noodzakelijke schroom en de vereiste objectiviteit aandacht besteed en hiel en daar zijn zaken en omstandigheden scheef getrokken, hetgeen door het actie comité zeer wordt betreurd. Dat was althans de duidelijke conclusie van ons gesprek met enige leden van het comité TTT. Wat o.a. door de landelijke pers een enkele keer uit het oog is verloren is het feit, dat het een ieder vrij is zijn mening te uiten. Zoals iedereen het recht heeft enthousiast te zijn over de mogelijkheden die de televisie biedt, heeft ook een ieder het recht deze mo gelijkheid van ontwikkeling en ontspanning af te keuren. Zo goed als het comité het recht had een actie te ontketenen hebben an deren het recht deze actie te ontraden of deze af te wijzen. Vast staat, dat door het afwijzende stand punt van kerkeraden uit enige plaatselijke Ger. Gemeentes, een groot aantal Rijssena- ren zich van steun aan de TV actie hebben onthouden. Anderszins echter staat vast, dat in Rijssen nimmer tevoren met zulk een gul heid is geofferd dan juist voor deze TV-actie. Het doel, waarmee de actie is ondernomen, heeft kennelijk een grote weerklank gevonden in. de harten van vele Rijssenaren, hetgeen op de meest duidelijke wijze tot uiting kwam in de opbrengst van de huis aan huis collec te. Deze opbrengst was n.l. ruim 2.900 waar bij vermeld dient te worden dat een aantal Rijssenaren te kennen gaf dat men het bedrag, dat men voor de TTT actie beschik baar wil stellen, per giro of op andere wijze wenste over te maken. Naast giften van verenigingen, instellingen en stichtingen is het totale bedrag gestegen tot ongeveer 4.000.- waarnaast men nog wacht op enige niet onbelangrijke toezeggin gen. Ten aanzien van het uiteindelijk resultaat is het comité TTT zeer optimistisch en verwacht wordt, dat aan het einde van de volgende week, die patiënten die daarvoor in aanmer king willen komen een televisietoestel zal kun nen worden aangeboden. ZIT BETER - STAAT BETER Een schok ging maandagochtend door Rijssen toen bekend werd dat de 47-jarige metselaar J. ter Steege een ongeval met do delijk gevolg was overkomen. De heer Ter Steege, wonende Holterstraat- weg, was maandag bezig met een dakrepara tie aan de Hagweg. Door onverklaarbare oorzaak is de metselaar ten val gekomen, waardoor hij op het ijzeren hek terecht kwam. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 6 kinderen. Maandagavond hield de begrafenisvereni ging „De Laatste Eer" in café Beumer haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord door voorzitter R. Bosma volgden de notulen en het jaar overzicht van secretaris J. Weersink. Uit dit jaaroverzicht bleek, dat het leden aantal stijgt. Steeds meer leden maken gebruik van het Suppletie-fonds. In plaats van de lijkwagen wordt steeds meer gebruik gemaakt van de rouw-auto. Er is een 2e aanzegger aangesteld, terwijl het tekort aan dragers ook kon wor den opgeheven. Het nemen van een voorganger bij het uitlenen van de lijkwagen is facultatief ge steld, hoewel een toezicht op het gebruik van materiaal, voertuig en verkeer dit alles ten goede komt. Het huishoudelijk reglement werd zodanig gewijzigd, dat dit voor inwonende weduwen of weduwnaars en voor personen, die op hoge leeftijd naar elders verhuizen voordeel biedt. De restitutie die de verdediging biedt, bij het vervoer van leden, die elders overleden zijn zal alleen gelden voor het binnenland. Bij de bestuursverkiezing werd de heer R. Smelt herkozen. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN RIJS- SEN-WIERDEN. De dienst wordt a.s. zondag waargenomen door dierenarts A. v. Doorn, Rijssen, tel 2487, VOOR RUSSEN :tie idigd, estel- iingen 0,20. Suizen: Na een langdurige ziekte is zaterdag over leden de heer G. Bakker een bekende figuur in Rijssen, door zijn grote vaderlandslievend heid. In de voormalige landstorm heeft de overledene vele jaren dienst gedaan, terwijl hij na de oorlog bestuurslid werd van Nationale Reserve. "Wijlen de heer Bakker was ook enige jaren lid van de gemeenteraad voor de Chr. Histo rische Unie. Door de Ger. Gem (Noorderkelk) werd een beroep uitgebracht op ds. W. Hage te Mid delburg. y-*'- *V "V Hf- t s Op de wijze waarop het bestuur van de speeltuinvereniging Irene zich kans heeft ge zien de contactavond, die zaterdagavond in Gebouw Jeruël werd gehouden te verzorgen, kan de conclusie getrokken worden dat met beleid de leden van de speeltuinvereniging in het kader van de vrije tijdsbesteding veel kan worden bijgebracht. De avond werd nl. geheel verzorgd, door „eigen" krachten, hetgeen de aantrekkelijkheid van de avond in niet onbelangrijke mate moet hebben verhoogd. De voorzitter heette in zijn welkomstwoord in het bijzonder welkom de heer M. Kreijkes, gedelegeerde bij de speeltuinvereniging Irene uit de gemeenteraad, alsook de adjudant van de Rijkspolitie de heer D. v.d. Vegt en de 2 afgevaardigden van de speeltuinver eniging Margriet n.l. de heren Jhr. Barnaart en Mulder. Door de heer Berkel werd een korte uiteen zetting gegeven van de besteding van de vorstelijke gift, die de speeltuinvereniging bij gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de NV ter Horst en Co van de directie van deze onderneming had ontvangen. Spr. deelde mede, dat het ledenaantal van de vereniging nog steeds een stijgende lijn vertoont, terwijl ook het ledenaantal van de jeugddrumband die onder leiding staat van de heer Wichers en de wandelvereniging Ire ne, onder leiding van de heer Borkent groeien de blijft. Van een groot voorstander van 't jeugdwerk mocht de voorzitter vervolgens een 3 tal fraaie schilden in ontvangst nemen, die zijn bestemd voor de jongste aanwinst van Irene n.l. het bandje „The Luckv Stars." Dit ama teursensemble heeft de gehele verdere avond op zeer verantwoorde wijze, onder leiding van mevr. Jansen-van Weele verzorgd, met muziek zang en spel. Een opvallend aandeel in de gezellige avond heeft gehad Ansje Beumer, die als een char mante omroepster fungeerde, terwijl ze ook op zeer aantrekkelijke wijze een aantal lied jes zong. Niet onvermeld mogen verder blijven de beide zangeresjes Alie Bolks en Sinie Bie- Gedurende de maand februari werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Al melo, ingelegd een bedrag van 164.080,81 en terugbetaald 129.218,13. zemaat o.a. met de nummers „Rocking Billy" en „Ik ben zo blij". Veelbelovend was ook het optreden van de jonge accordeonist Herman Ligtenberg de trompettist J. Kappert, en de drummer J. Berkel. Veel hilariteit oogstten de verschillende schetsjes, zodat er een gezellige sfeer heerste in de zaal. Dat het gebodene bij het publiek zeer in de smaak viel, bleek duidelijk uit het enthou siaste applaus. Ook de spraakwaterval oogstte veel bijval. Na de pauze werd een verloting gehouden, waaraan een veelheid van prijzen verbon den was, door de medewerking van een groot aantal met het speeltuinwerk sympathiserende winkeliers. Aan het slot van de avond werd de leidster mevr. Jansen dank gebracht voor haar veel omvattende medewerking welk dankwoord vergezeld ging van een fraaie ruiker bloe men. Het bestuur van de speeltuinvereniging Ire ne verzoekt ons mede te delen, dat op za terdag 11 maart een contactavond gegeven wordt voor de kinderen. (Gebouw Jeruël, aan vang 19.30 uur). Ned.-herv. gein., Grote Kerk 9 uur ds. Kool (voorber. H. Avondmaal), 10.45 uur ds. Kool (voorber. H. Avondmaal), 19.00 u. ds. G. West- land van Driesum. Westerkerk, 9.30 uur ds. G. Westland (voor ber. H.A.). 15.00 uur ds Van Tuijl. Elzen 10 uur ds. Van Tuijl. Geref. gem. Noorderkerk 9.30 uur, 3 uur en 7 uur ds. Hegeman van Genemuiden. Geref. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. Oud-Geref. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 ur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Nederland (Oranjestr.) 9.30 uur en 15.00 uur ds. W. van Dijk. Geref. Gem. in Nederland (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. GEBOREN: Gerritdina, d.v. M. pongers en H. G. Brem- mer, Markeloseweg 71, 1 maart; Jan Hen drik, z.v. J. Hoekstra en J. Vossebelt, Kei- zersdijk 13, 3 maart; Gerrit Jan, z.v. G. Kamphuis en M. Sanderman, Huttenwal 4, 4 maart; ONDERTROUWD: Gerrit Maassen van de Brink, 23 jaar, Rijs sen, Leijerweerdsdijk 9, en Berendina Kolk man, 20 jaar, Wierden, Molendijk 9, 2 maart. GETROUWD: Hendrikus Meijerink, 21 jaar, en Aleida Koster, 25 jaar, Rijssen, Graaf Adolfstraat 8, 3 maart; Gerrit Jan Witten, 26 jaar, en Cornelia Zandbergen, 21 jaar, Rijssen Boomkamp 41, 3 maart; O VERLEI *,N: Gerrit Bakker, 74 jaar, echtgenoot van G. Van den Berg, Huttenwal 29, 4 maart; Jan Nijkamp 81 jaar, echtgenoot van W. Meenks Holtentorensweg 39, 4 maart; Jan ter Stee ge, 47 jaar, echtgenoot van M. M, Reterink, Holterstraatweg 38, 6 maart. 't Was wier een juenkn, een heel leef wich, Zuewn poond weug het zowat, Ze warn der bliej met ook al harn Ze gearne 'n meakn ehad. Mear och wiej zeent nog joonk, dach Graads, Nog reelek in de fluurn, Wiej staot pas an 't begin, doar kan Nog jums van als gebuurn. Graads har de envelopn eskreewn, 'k Gleuw det ter zestig warn, De kunnegaejd dee mos toch weetn Det z' der nen klaen biej harn. Ik breng ze efkes noar de Pos Jannoa, dan ziew' ze kwiet, Joa doot det Graads, dan kriengt de leu De kaatjes mooi op tied. Zo wur ezeg en zo edoan, Graads brag de kaatjes weg, Ziezo, det har' um rap elapt, Joa, det mog worn ezeg. Mear 'n aandern moarn, Graads har nog vriej, Zag hee, iej kuent, 't neet roan, De kaatjes ligng, woervan hee mean' Det ze warn vot agoan. De envelopn warn vot estuerd, Mear wat har Graads doar an, Nen heeln hoop leu dee kreeng non pos, Mear wussen neet woer van. En Graads, wat mosse aanders doon, Is wier an 't skriewn agoan, Non wurn de kaatjes heel sekuur In d' envelopn edoan. J. Rozendom Rijssen. De uitvoering, die de Rijssense liefdadig heidstoneel vereniging, dinsdagavond in het Parkgebouw gaf had meer belangstelling ver diend. Zij bracht met succes het bekende blijspel van Hans Nesna „Een baby van 1000 weken" voor het voetlicht. De komst van een rijke Amerikaan Louis, een broer van pensionhouder Dorsi is oor zaak, dat het gezin Boederman in allerijl het Advertentie Korr voor IJw CORSET f§ H naar ons. Wij adviseren •g U deskundig. Drogisterij H afd. med. bandages H Telefoon 293 si Aaangevoerd: 1055 stuks vee, runderen 148 en varken 907. Prijzen: 12 vette koeien, eerste kwaliteit van 2,90 tot f 3.10 per kg. slachtgewicht. 61 melk- en kalfkoeien van 1000.— tot 1100 30 pinken van 575,— tot 700,— per stuk per stuk. 28 graskalveren van 350,— tot 450,— per stuk. 17 nuchtere klaveren van 45.- tot 65,-- per stuk. 20 drachtige zeugen van 325,— tot 400 per- stuk. 24 loopvarkens van f 95,— tot 125,— per stuk. 863 biggen van 65,— tot 80,— per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen hoger. Zeugen: Handel matig, prijzen onveranderd. Biggene Handel vlot, prijzen hoger. De deur van onze spaarbank slaat wijd open voor iedereen. Bovendien kennen wij die moderne spunrormen en werken mede met: bcdrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren - jeugdsparen schoolspareo. NEEM OOK ESN SPAARBOEKJE BIJ Dt: li dienstmeisje Trees als dochter gaat adopteren. Dit geeft aanleiding tot allerlei verwikkelin gen. Vooral wanneer Oom Louis er achter komt, dat hij om de tuin geleid is. Toch blijkt uiteindelijk, dat de liefde, die aanvan kelijk tussen oom en nicht is ontstaan, alles overwint en uiteindelijk voor het happy end zorgt. Mevr. Bouwmeester-ten Berge, die de rol uit beeldde van Trees het tot dochtertje „ge promoveerde" dienstmeisje deed dit met een flair en overgave, die bijzonder prettig aan deed. Heel goed spel liet deze avond de heer H. Bouwmeester zien, als Dorus de humoristische pensionhouder. Hij werd hierbij heel goed aangevuld door mevr. Kolthof-Dijkgraaf in de rol van Marie, zijn bazige echtgenote. Een uitstekende creatie van de werkster, Sophie gaf wel mevr. van Geenen-Pijffers, de vrijgezel, die niet op haar mondje ge vallen was. De postbode, Gijs (waarvan G. Slokker een aanvaardbare rol maakte bleek haar reeds 10 jaar het hof te maken. A. van Geenen gaf de rol van Louis, de rijke Amerikaan een goede inhoud. Ruim voldoende haalde ook J. Zandbergen, als boemelstudent Henk van Waveren. Opmerkelijk spel leverde mej. H. Mulder, ais Julia, een mondain meisje. H. Roosink liet weer zien, dat hij ook nog veel in zijn mars heeft, ofschoon hij dit keer geen grote rol had. Vooraf werd meegedeeld, dat de vereniging- haar batig saldo van haar uitvoeringen dit seizoen zal afdragen aan een nader bekend te maken vereniging, die werkt op maat schappelijk terrein. De regie was bij de heer J.C.G. van de Berg in goede handen. In de Wilhelminaschool wordt een ouder avond gehouden, welke goed bezocht werd. Na een openingswoord van de voorzitter van het schoolbestuur de heer R. Bosma, werd door het hoofd van de Wilhelminaschool de heer Altena een jaaroverzicht gegeven, waarin tot uiting kwam dat er van de leer lingen, die in september de school verlieten er 4 naar de lagere technische school gingen, 5 naar de chr. landbouwhuishoudschool, 3 naar het Chr. Lyceum te Almelo en 10 naar de Chr. ULO school. Door een aantal jongens van de 6e klas werd vervolgens een terugblik van de ge beurtenissen van het afgelopen jaar gegeven, waarna onder leiding van mej. Nieuwenhuis 'n spel werd opgevoerd. Nadat een koortje ge vormd uit leerlingen van de 3e klas, onder leiding van mej. Bos een aantal werkjes had gezongen, mochten verschillende leerlingen een declamatie ten beste geven. De heer Ligterink, een der leerkrachten van de Wilhelminaschool gaf een interessante les over het onderwerp „In sloot en plas" waarna een meisjeskoor eveneens onder leiding van de heer Ligterink optrad, waarbij dit koortje werd begeleid door orgel en blokfluit muziek. Tot slot mochten Jenny Overweg (zang) en Jannie van Losser (declamatie) nog een aan deel leveren in deze avond, welke door de ouders als zeer geslaagd werd beschouwd. In de week van 13 tot 18 maart zal in Rijs sen een huis-aan-huis-collecte worden gehou den ten bate van de beide chr, inrichtingen „Sonnevanek" an„Zonnegloren",,

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1