mantelkosiuums suede jasjes TIEN TELEVISIETOESTELLEN VOOR CHRONISCHE ZIEKEN Jaarvergadering Hosanna Jaarvergadering Roode Kruis Spontane actie Rijssense scliooljeugd Op weg naar Eur *opese verkiezingen FRAAI PROGRAMMA VAN DE O.A.D. UNIVERSITEIT VAN CAIRO IS MEKKA VAN AFRIKA EN AZIE Fotowedstrijd Veilig Verkeersactie Sportclub Rijssen verloor onverdiend RAADSVERGADERING Mannenkoor: 2 nieuwe bestuursleden Dank van directeur Roode Kruis CLUBMATCH R.E.O. Sierduivenfokkersvereniging Voor het reisseizoen 1961 Invloed niet te onderschatten Studenten uit 50 landen Examens van de georganiseerde landbouw Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Rijssen in vergadering bijeen Voortman's ijsverkoop partij koemest WERKSTER Te koop: Vrijdag 24 februari 196 Propaganda Drie faculteiten Politiek Via een circulaire heei't het comité TéTéTé een beroep gedaan op alle Rijssense vereni gingen haar te willen steunen in haar doel stelling in korte tijd 10 televisietoestellen te kunnen aanbieden aan patiënten die daarvoor naar het oordeel van de Rijssense huisart sen in aanmerking komen. Omdat het mogelijk is, dat enkele vereni gingen, door het niet bekend zijn van de adressen van de bestuursleden, de circulaire niet hebben ontvangen voldoen wij gaarne aan het verzoek langs deze weg, deze vereni gingen in kennis te stellen met de actie, en bekend te maken met de mogelijkheid op welke wijze men de actie financieel kan steunen. Die verenigingen, die de circulaire niet hebben ontvangen, worden verzocht deze be kendmaking te beschouwen als rechtstreeks tot hen gericht: In het dagelijks leven zijn wij ons dik wijls niet bewust, hoevelen er door chronische ziekte of invaliditeit aan het bed gekluisterd zijn. Wij vragen daarom even Uw aandacht voor dit menselijk leed. Een onderzoek door de plaatselijke huisartsen heeft aan het licht gebracht, dat er in Rijssen thans 10 patiënten, die al meer dan 10 jaren door ziekte of invaliditeit genoodzaakt zijn geweest thuis of zelfs geheel in bed te blij ven. Tien jaar, dat is een bijna onvoorstelbaar lange tijd, wanneer U bedenkt, dat deze men sen door hun tegenspoed welhaast in een volledig isolement zijn geraakt. Tien jaar al leen met hun lot! Een heel klein wereldje, waarin de bezoeken van vrienden of familie leden langzaam aan schaarser worden. Een ook het bezoek is niet meer in staat iets van de wereld buiten die vier muren voor de pa tiënten tot leven te brengen. De hulpmiddelen, die de moderne technische ontwikkeling ons ter beschikking stelt, zijn echter wel in staat een deel van deze leemte te Vullen. Door middel van foto's in kranten en tijdschriften en door de radio dringt het nieuws van de buitenwereld enigszins door in de kamers van deze chronische zieken. Maar, er is nog iets beters, dat ons ter beschik king staat, indien wij daartoe de financiële middelen zouden hebben. TELEVISIE!! Televisie kan de patiënten tot grotere belang stelling stimuleren. Op deze wijze kan hun lot draaglijker worden gemaakt. Het comité TéTéTé, dat zich ten doel stelt De gemeenteraad van Rijssen is a.s. za terdag 25 februari om 12 uur bijeen geroe pen ter bespreking van een agenda, die slechts 3 punten omvat n.l. 1. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de begroting 1961 van het gemeentelijk energiebedrijf, en tot 11e wij ziging van de gemeentebegroting 1961. 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldlening van 300.000,- 3. Voorstel betreffende bouwterrein ten be hoeve van een onderwijzerswoning bij de Wil- helminaschool. Door de Chr. Oratoriumvereniging „Hosan nawerd in Hotel Gijsbers een feestelijke jaarvergadering gehouden. Na een openings woord door de voorzitter, de heer H. J. Over weg, werden door de secretaresse mevr. Eerd- mans-De Hoogh en door de penningmeester de heer E. Dasselaar, de resp. verslagen uitgebracht. De vereniging, die momenteel 80 leden telt heeft met veel succes het Weih- nachtsoratorium van Bach uitgevoerd, welke uitvoering een niet onbelangrijk nadelig saldo heeft opgeleverd, ondanks het feit, dat voor deze gebeurtenis veel belangstelling bestond en men is opgetreden voor een uitverkochte zaal. De heer C. v.d. Ploeg had in een humo ristische bijdrage kans gezien, zijn persoonlij ke visie te geven over de leden, voorvallen enz. welke bijdrage met instemming werd ont vangen. Door mevr. Bosma werd de energieke di rigent de heer G. Peuscher uit Hengelo in een keurig gedicht dank gebracht voor de wijze waarop hij ook het afgelopen jaar de C.O.V. Hosanna heeft geleid. In hotel Gijsbers hield de afd. Rijssen van het Ned. Rode Kruis, haar jaarvergadering on der voorzitterschap van dokter P. Oosthoek. Door de secretaresse mevr. S. C. M. ter Horst-van Dorp werd een jaarverslag uit gebracht, waarin de activiteiten van de afd. werden gereleveerd. In 1960 werden 6 chronische patiënten uit Rijssen in de gelegenheid gesteld een tocht te maken met de „Henri Dunant", welke boot reis, ieder jaar opnieuw de langdurige zieken de zo noodzakelijke afleiding geeft. Naar het Henri Dunant-huis te Zeist konden 3 invaliden worden uitgezonden. Van belang werd geacht dat 12 padvinders van de Oosterhofgroep het E.H.B.O.-insigne behaalden, als bekroning van een cursus, die op initiatief van de afd .was gehouden. Het ledental van de afd. liep wat terug. De penningmeester de heer H. Oldekamp kon in zijn jaarverslag vaststellen, dat de afd. een gunstig jaar achter de rug heeft, o.a. door een bijzondere gift. De Rode Kruis colonne, die steeds in staat van paraatheid moet zijn, heeft in 1960 weinig financiële bijdragen gevraagd. Er heerste een goede teamgeest en men heeft een goed inzicht in de taak en de plaats, die de colonne in de afd. inneemt. De penningmeester kon zijn tevredenheid uiten over de stand van zaken met betrek king tot het Wellf are-werk. Ondanks het vele werk, dat in het raam van dit werk verricht is, kon spr. mededelen, dat de op brengst van de verkochte artikelen, de kosten heeft gedekt. De aftredende bestuursleden dokter P. Oosthoek en de heer H. Oldekamp werden bij acclamatie herkozen. ieder van deze chronische patiënten een televi sietoestel aan te bieden, doet een beroep op U te willen bijdragen in de kosten van deze actie. Een groot aantal inwoners van Rijssen heeft reeds zijn instemming betuigd met deze actie en heeft zich bereid verklaard financieel te willen meewerken. Uw bijdrage kunt u storten op girorekening nr. 959950 ten name van de Twentse Bank N.V. Rijs sen met vermelding Comité TéTéTé. Het Comité TéTéTé Tien Televisie Toestellen. Het Rijssens Mannenkoor zag zich in haar jaarvergadering voor de opgave geplaatst 2 nieuwe bestuurleden te kiezen, in verband met het feit, dat de heren A. J. Beverdam en J. van den Noort voor het bestuurs lidmaatschap hadden bedankt. Beide bestuursleden van het Rijssens Man nenkoor zijn vele jaren zeer verdienstelijke leden geweest van het koor, dat in de loop der jaren zo vele successen heeft weten te bereiken. De heer Beverdam heeft een reeks van jaren de voorzittershamer gehanteerd. In de vacatures werd voorzien door de verkiezing van de heren G. J. Rozendom en B. J. Sanderman. De directeur van het Ned. Rode Kruis heeft zijn grote erkentelijkheid uitgesproken voor de spontane inzamelingsactie ten behoeve van de hongerende jeugd van Kongo, die door de schooljeugd in Rijssen is gehouden. De actie is ontstaan op initiatief van enkele leerlingen van de Chr. Landbouwhuishoud- school waarvan de directrice mej. Aaldcrink ook leerlingen van de andere Rijssense scholen wist te interesseren. In enkele dagen tijd werd een bedrag bijeengebracht van f 1619,64, waar voor 66 dozen melkpoeder kon worden ge kocht met een gewicht van 898 kg netto. Door de directie van de NV Omefa werd aan deze hoeveelheid melkpoeder 20 pet toe- De Kynologenclub R.E.O. houdt zaterdag in het Parkgebouw haar jaarlijkse clubmatch waarvoor ook deze keer grote belangstelling blijkt te bestaan. Er zijn een groot aantal inschrijvingen bin nengekomen, zodat de verschillende klassen ruim bezet zijn, waardoor er sprake is van grote onderlinge concurrentie. Opvallend ruim bezet is de klasse, Cocker spaniels, de Duitse Herders en de Collie's. Voor deze clubmatch zijn door R.E.O. 5 keui meesters aangetrokken n.l. de heren E. van Schuppen uit Veenendaal, S. Franzen uit Brummen, J. v.d. Zanden uit Tilburg, J. Kieftenbelt uit Almelo en L. Knapen uit Haalem. gevoegd, waardoor in totaal 80 dozen zijnde 1088 kg melkpoeder aan het Ned. Rode Kruis konden worden verzonden. De directeur van het Ned. Rode Kruis bevestigde de goede ontvangst van de grote hoeveelheid melkpoeder en sprak zijn grote waardering uit voor het initiatief van de Rijs sense jeugd en voor de medewerking van de N.V. Omefa. Voor de leden van de Rijssense sierduiven fokkersvereniging en ook voor andere liefheb bers van deze tak van sport hield de heer L. Maas uit Enschede een zeer interes sante causerie in café W. Koedijk. De voorzitter van deze nog zeer jonge Rijssense vereniging kon in zijn openingswoord een vrij groot aantal belangstellenden ver welkomen. Hij deed een beroep op allen lid te worden van deze vereniging. Naast een aantal dia's over de natuur liet hij een keur van diverse sierduiven zien. Er zijn ,n ons land 200 soorten. Van iedere soort bestaan tenminste 40 verschillende kleurscha keringen. De film, die hij vertoonde liet heel wat fraaie exemplaren zien. Vooral ook het filmpje over de kringloop in de natuur viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Het was een zeer leerzame en interessante avond, waarmee de opzet het propageren van de sierduivensport in Rijssen en naaste omge ving zeker is gediend. De ontmoeting Sportclub Rijssen-DETO II is voor de thuisclub in meer dan een op zicht op een teleurstelling uitgelopen. We denken hierbij in de eerste plaats aan de aanvechtbare strafschop waarmee de gas ten de score mochten openen. Verder was er het afkeuren van een o.i. zuiver Rijssens doelpunt en last but not least het uit het veld zenden van midvoor Rutterkamp, n,a.v. een aanmerking op de leiding in verband met het afkeuren van bovenvermeld doel punt. Dat na afloop van de wedstrijd de arbi ter door politie beschermd moest worden te gen heethoofdige supporters wc.dt door be stuur zowel als door spelers van Sportclub Rijssen zeer betreurd, doch is alleszins be grijpelijk. Het begin was hoopvol voor de Rijssena- ren. Met redelijk goed opgezette aanvallen trokken de gastheren op de DETO-veste aan, doch hier was het stopper Webbink die van geen wijken wist. Geleidelijk aan begonnen de gasten zich meer te roeren en moest doelman Steen bergen enkele keren handelend optreden. In de 28e min. kregen de bezoekers een vrije trap toegewezen. Hieruit veroorzaakte Grevelink „aangeschoten" hands. „Penalty", besliste de arbiter. Webbink voltrok het vonnis. (0-1) Twaalf minuten was de tweede helft oud toen Rutterkamp het leer net voor de out line wist weg te halen en doelpuntte. „Is uitgeweest", aldus de scheidsrechter. De opmerking van de Sportclubmiddenvoor was aanleiding voor de arbiter om de Rijssense aanvalsleider het verder meespelen te verbie den. In de 14 min. kwam echter toch de ge lijkmaker. Ten Bolscher plaatste een vrije trap tegen de lat, waarna Schellevis het te rugspringende leer rustig in het doel schoot (1-1) Onder voorzitterschap van de heer G. A. Schot hield de Anti Rev. Kiesvereniging Nederland en Oranje een ledenvergadering, voor welke als spreker was aangezocht de heer J. Geleijnse uit Doetinchem, voorzit ter van de Statencentrale Arnhem. Als onderwerp voor zijn inleiding had spr. gekozen: „Op weg naar Europese verkiezin gen?" Nadat spr. een overzicht had gegeven van de geschiedenis rond de idee van de noodzaak en het belang van de Europese eenwording, toonde spr. aan, welke resultaten, de Europe se Beweging, zij het moeizaam, heeft weten te bereiken. Spr. was van mening dat binnen afzienba re tijd, mogelijk binnen de 2 jaar, van de kiezers in de belangstellende landen via de stembus de uitspraak zal worden gevraagd omtrent de gewenstheid van een Europees parlement. In dit verband signaleerde spr. een groot gevaar nl. daar waar gesproken wordt over één Chr. Partij. Uitvoerig schetste spr. de A.R.-principes waarvan spr. het zeer moeilijk achtte deze door aansluiting bij an dere chr. partijen overboord te gooien. Spr. wees een samenwerking met de R.K. Par tij duidelijk af, omdat naar spr.'s mening de Katholieke staatsleer totalitair was. Spr. liet een waarschuwend geluid horen tegen de gedachte de eigen partij te verlaten teneinde een Chr. democratische partij op de been te helpen, ondanks het feit, dat bij de AR, de CH en R.K. jongeren de gedachte van samenwerking sterk leeft. Tien minuten voor het einde kwam DETO tegen de verhouding in, op winst. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval over rechts bracht de DETO-linksbinnen in gunstige schietpositie en dit betekende de eerste Sportclub-nederlaag op eigen terrein (1-2). Zaterdag a.s. ontvangt Sportclub Rijssen het tweede elftal van S.V.Z.W. uit Wierden. De opstelling is a??,- volgt; Doel: Steenbergen; achter: Reterink en M. Rutterkamp; midden: Kosterbok, Ruiter kamp en Grevelink; voor: De Jong, Lohuis, A. J. Rutterkamp, Ten Bolscher en Brugge- man. De N.V. O.A.D. heeft voor het reisseizoen 1961 een zeer fraai reisprogramma uitgege ven, waarin tal van aantrekkelijke reizen wor den gepresenteerd. Bij het doorbladeren van de gids valt het op, dat hieraan grote aandacht is besteed. De enige moeilijkheid, die de reisgids met zich brengt is de beslissing welke reis men moet kiezen, als men althans serieuze plan nen heeft. Het programma is natuurlijk ook alleen maar bedoeld voor deze categorie lezers. Moeilijk is het een keus te maken. De rei zen naar aantrekkelijke oorden als Garmisch Paretenkirchen (14 dagen vanaf 240 moeten leest men de beschrijving - een verademen de verrassing zijn. Grote verwachtingen stelt ook de reis naar Prato in het vooruitzicht. Prato, gelegen aan de voet van een mach tig natuurreservaat leent zich uitstekend voor het maken van uitstapjes, in de majestueuze omgeving o.a. naar het Garda-meer. Aantrekkelijk lijkt ook de reis naar Neu- kirchen am Groos - Venediger (12 dagen 220) Deze reis, is na 3 vakantieseizoenen nog steeds een zeer gewilde, hetgeen niet voor het minst te danken is, aan de grote roem, die nu eenmaal van de Groos-Venediger uit gaat. Een wat duurdere, maar een prachtige reis is gepland naar Gryon in Zwitserland (12 dagen 260). Gryon is een schilderachtige plaats omgeven door een prachtig Alpen-panorama, met top pen tot, over de 3000 meter en met een im ponerend uitzicht op de Rönevallei. Weldadig moet de reis zijn naar Lesa ge legen aan het Lago Maggiore. (13 dagen 290). Zij die de sprankelende sfeer van het be roemde meer geproefd hebben, zij die Lesa hebben leren kennen, weten, dat dit een ideale plaats is, om een ideale vakantie door te brengen. „Met de gouden zon weerspie gelen zich in het matglanzende oppervlak van het meer onze diepste verlangens naar welverdiende rust". De reis naar Wenen, „Wien, Wien, nur du allein", de stad waarvan de naam reeds een muzikaal begrip is, moet een bekoorlijke, moet een indrukwekkende reis worden Met de O.A.D. kost een 14-daag- se reis naar deze bekoorlijke plaats 2-98. Weinig streken in West-Europa zijn zo rijk gezegend met de warme levendige charme van het historische cultuurbezit als dit oude dit romantische Wenen. Een schitterende reis moet ook die zijn naar Finale Ligure (Pia) aan de Italiaanse Ri viera. (14 dagen 315). Daar waar een suptropisch klimaat heerst, waar de zon, de palmen en de bloemen een sprookjesachtig verblijf garanderen, daar moet de gehele vakantie een waar feest worden. Veelbelovend is ook de reis naar Neukir- chen en Colfosco. Na een verblijf in Neukir- chen gaat de reis verder naar Colfosco aan de voet van de gigantische Dolomieten. Wie het majestueuze bergland yvil leren kennen, wie wil genieten van indrukwekkend natuur schoon, die kan er op rekenen, dat deze reis een succesreis wordt. Voor diegenen, die een wat langere vakan tie hebben, kand de reis naar Rome, Napels. Rimini worden aanbevolen (17 dagen 398). Deze reis wordt aangekondigd als Droomreis (Van een speciale correspondent) Aan de oostelijke rand van Kaïro, nog juist binnen de muren van de middeleeuwse stad, rijst de markante minaret omhoog van de moskee van Al Azhar, een van Kïro's fraaiste gebouwen en het middelpunt van een der oudste universiteiten ter wereld. De marinet zelf dateert uit het begin van de veertiende eeuw. De moskee bestond toen echter al meer dan driehonderd jaar. Studenten uit alle delen van de islamietische wereld kwamen er de Koran bestuderen, het boek waarop de moslim zowel taalkun de als recht baseert, dat zijn filosofische richtlijnen bevat en tegelijk een handboek is voor levenswijze en moraal. Nog steeds kan men op de binnenplaats van de moskee studenten zien. Ze gebruiken er hun meegebrachte lunch uit een stuk krant of discussiëren heftig, geleund tegen de eeuwenoude zuilen. Binnen in de eigenlijke moskee vindt men ze ook al, verzameld rond hun leraren, die met gekruiste benen en gehuld in kleurige gewaden en met een witte tulband op het hoofd op de prachtige tapijten zitten. Het is een beeld, dat in de loop der eeuwen onge wijzigd bleef. Deze studenten hebben echter weinig te maken met de hedendaagse universiteit van Al Azhar. De enorme toename van het aan tal studenten heeft geleid tot een drastische wijziging van de oude studiemethoden en de tegenwoordige universiteit van Kaïro be hoort tot de modernste in de wereld. Momenteel staan er circa zevenduizend stu denten ingeschreven, Vijfhonderd komen uit Afrikaanse en Aziatische landen. De univer siteit telt drie grote faculteiten: theologie, Islamietiscb recht en Arabische taal en let terkunde. De sfeer is de laatste jaren nogal verwesterd en het studieprogramma behelst vakken als sociologie, internationaal recht en vreemde talen. Ook de accommodatie der studenten is uit gebreid. Vroeger huisden zij in slaapzalen, die gelegen waren aan een zijde van de bin nenplaats van de moskee. Boven de ingang van die zalen prijken nog de namen der lan den, waaruit de studenten afkomstig waren: Marokko, Ethiopië of Syrië. Die slaapzalen zijn te klein geworden om de leergierigen uit vijftig verschillende landen in Afrika en Azië te herbergen en daarom heeft men een aantal studentenhotels gebouwd in de nabij gelegen voorstad Abassieh. Daar leven de vijfhonderd buitenlandse studenten. Niet meer naar nationaliteit gescheiden, maar broeder lijk tezamen. Ze hebben allen Egyptische studiebeurzen en de universiteit betaalt alle kosten gedurende de vier jaar studie. Soms krijgen ze zelfs een tegemoetkoming in de reiskosten, wanneer ze uit verre landen ko men als Indonesië en de Phillippijnen. Politiek is in dit gemengde gezelschap van zelfsprekend een van de meest geliefde on derwerpen van gesprek. De studenten zijn zich de snelle ontwikkeling der laatste ja ren, die de Aziatische en Afrikaanse landen een belangrijke plaats in de rij der volke ren bezorgde, sterk bewust. En hoewel het programma van de universiteit niet voorziet in een scholing in de politieke doctrines van de V.A.R. mag men de invloed, die Kaïro op het denken van de studenten heeft niet onderschatten. Anderzijds is het een feit, dat de professoren de verplaatsing van het on derwijs van de moskee naar de moderne uni versiteitsgebouwen in zekere zin betreuren. en als we de uitgestippelde route in onze ge dachten volgen en de namen van steden waar mee kennis gemaakt zal worden, lezen dan is dit inderdaad de reis waarvan velen zullen dromen. Denkt u maar eens aan steden als Genua, Pias, Siena, Toscane, Napels, Pompeï, Solfatare, Rome, Rimini, San Marino, Raven na, Bologna, Verona. Het zal voor serieuze vakantiegangers echt moeilijk zijn een keus te doen maar men kan zich troosten met de wetenschap, dat iedere reis, een succesvolle reis betekent. De fotoclub „Aldolem" organiseert een zeer aantrekkelijke fotowedstrijd, in verband met een te houden Veilig Verkeersactie, die in de maand maart, door Rijssense winkeliers zal worden gehouden. Deze fotowedstrijd heeft ook het onder werp (Veilig) Verkeer. Iedere amateur-fotograaf (dus ook niet leden) kunnen hieraan meedoen. Het onderwerp van de foto is (Veilig) Verkeer, b.v. politieagent die het verkeer regelt, een overtreding van een of ander verkeersverbod of iets derge lijks. Het onderwerp is dus binnen het raam van Veilig Verkeer nog zeer ruim. De fo to's moeten in Rijssen zijn genomen. Het minimum formaat is vastgesteld op brief kaartmodel (10 x 15). De foto's worden beoordeeld door een jury, waaronder een verkeersdeskundige. De prij zen, die beschikbaar gesteld worden door de Rijssense Middenstands Centrale, zijn zeer aantrekkelijk, n.l. Ie prijs 50, 2e prijs 25, 3e en 4e prijs elk 12,50. Deelnameformulieren voor deze wedstrij den zijn gratis verkrijgbaar bij het secre tariaat van de fotoclub Haarstraat 28, Rijs sen. Voor deze fotowedstrijd wordt een grote deel name verwacht, de inzendtermijn sluit op 25 maart a.s. Door de Stichting Examens van de Geor ganiseerde Landbouw zal in de maand april examen worden afgenomen voor het diplo ma trekkerbestuurder in de landbouw le klas. Tevens is ingesteld een diploma landbouw mechanisatie, waarvoor reeds examen kan worden afgelegd. De exameneisen, het inschrijfformulier, als mede inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij het Examenbureau, Belgischeplein no. 6 te 's-Gravenhage. Telefonisch te bereiken on der nummer 070-551763. Op dinsdagavond 21 februari sprak in Hotel Gijsbers voor de afdeling Rijssen de Presiden te van het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, mevr. G. H. Key- ser-Hardick. Zij sprak over de reis, die zij in december j.l. naar Nieuw Guinea maak te. Mevr. Keyser was hiertoe uitgenodigd dooi de regering en de K.L.M. als vertegenwoordig ster van de Huisvrouwenvereniging. Dit is toch wel een teken, dat de Nederlandse Ver. van Huisvr. meetelt In de Nederlandse sa menleving. Spreekster behoorde tot een spe ciale groep, die uitgenodigd was om de eers te vlucht met de D.C.8 naar Biak mee te maken. Vanuit Biak werden met kleinere toe stellen tochten gemaakt door grote delen van Nieuw Guinea o.a. Hollandia, Sarmi, Bogan- dini-vallei en Sorong. Zo kwam mevr. Key ser in contact met papoea's die nog in het „stenen tijdperk" leven, waar bv. een vrouw gekocht wordt voor twintig kleine schelpen twee grote en een varkentje. Die elkaar uitmoorden, maar ook met mensen die graag de hulp van het Nederlandse gezag aanvaar den en niets liever willen dan zo spoedig mogelijk „beschaafd" worden. Spreekster was vol bewondering voor de pioniers in de rim boe die zo ontzettend veel werk verrichten voor het welzijn van de papoea-bevolking. We denken hierbij ook aan de leprozenin- richtingen. Met prachtige kleurendia's ver duidelijkte mevr. Keyser haar belevenissen. De aanwezigen hebben zeer aandachtig ge luisterd naar de boeiende en interesante le zing. Ziekenhuiskosten (alles onbeperkt) Hypotheken (lage rente) Financiering W.A.-verz. voor auto, motor enz. Brand-, storm, glas- en spaarverzekering. assu rantiekan foor Markeloseweg 72. tel 2269 Voor bijverdienste, aangeboden, omgeving Beatrixplein. Inlichtingen: Landeweerd, Grotestraat REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en.... goedkoper Drogisterij J. TER HARM- SEL-ten Berge, Eschstraat 4, Rijssen. TE KOOP: DERKSEN, 't Veer. Zo juist ontvangen pracht zending in zwart, blauw en gekleurd. (merk Gelmok) brengen wij in alle kleuren. Profiteer van onze lage prijzen. t.o. POSTKANTOOR gevraagd 1 of 2 dagen per week. Enlerstraal 88. 6 Old-finish kamerstoelen (balpoot) Singertrapnaai- machine. 'f HOEDENIII IS A

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 2