Alle Rijssense verenigingen opgeroepen om de actie 10 televisietoestellen voor Rijssense zieken, te steunen bij Verantwoordelijkheid TéTéTé BURGEMEESTER LANDWEER WARME AANBEVELING Geen ernstige gevolgen OUDERAVOND R.K. ULO-SCHOOL R.V. atleten Zandbergen en Voortman le en 2e Sisu Cross ggJ PREDIKBEURTEN VEEMARKT RIJSSEN Officieel afscheid van gemeentesecretaris BURGERLIJKE STAND Herdenking van oprichter Lord Baden Powell WARME AANBEVELING Prachtige actie van Rijssens comité dat belangstelling en medewerking verdient Kleding van LICHTENBERG PAARD SPRQIO OP AUTO Coëp. Boerenleenbank „Notier" Jaargang 39 No. 8 Vrijdag 24 februari 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.10 per kwartaal; voor post-abonnees f 1 25 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen - Telef 2103 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 ïur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract ko'ttrg. ONDERWIJZER BENOEMD „TéTéTé-actie verdient onze volle steun" Hedenavond voor de RONO Té Té Té-ACTIE EN TER HORST-REVUE VOORSCHOTTEN HYPOTHEKEN HUTTENWAL 31 RIJSSEN Bij de C- en D- klassers in de Sisu Cross moest J. Voortman vorige zaterdag zijn meerdere erkennen in clubgenoot Zandbergen. I Oude afrastering rond gasfabriek versleten en vernield v WEEKBLAD VOOR RUSSEN Een comité bestaande uit 6 personen be reidt een grootse actie voor met als doel het bijeenbrengen van een bedrag, waarvoor 10 televisietoestellen kunnen worden gekocht, die zullen worden aangeboden aan langdurige zieken c.q. ernstige invaliden, die daarvoor naar het oordeel van de Rijssense huisartsen in aanmerking komen. Het is geen kleine opgave, waarvoor het comité zich heeft geplaatst, maar uit de reac ties, die men uit vele kringen reeds heeft ontvangen put men het enthousiasme en het optimisme om te verwachten dat het gestelde doel zal kunnen worden bereikt. Als dat het geval is, zal een grote wens in vervulling zijn gegaan van de jonge dok ter D. Oosthoek, die bij herhaling werd ge confronteerd met de omstandigheden waarin enkele zijner patiënten hun langdurige ziek te moesten dragen. Een van de prachtigste mogelijkheden, deze zieken, die soms vele jaren aan hun ziekbed gekluisterd zijn, wat afleiding te bie den zou naar de mening van dokter Oosthoek een televisietoestel zijn. Lang heeft hij rondgelopen met deze gedach te, tot hij besloot te trachten een actie te ondernemen. Hij stelde zich in verbinding met de ande re Rijssense huisartsen, waaruit bleek, dat niet minder dan 10 chronische zieken of in validen in aanmerking dienden te komen. Door een televisietoestel zouden deze pa tiënten min of meer uit hun isolement wor den verlost en zouden zij de ongekende weel de gaan kennen van zeer nabij, vanuit hun eigen zieken- of huiskamer belangrijke gebeur tenissen te kunnen meemaken. Dokter Oosthoek wist voldoende Rijssena- ren te intersseren, om hun schouders onder dit werk te zetten. Er werd een comité ge vormd, dat in de paar weken, waarin men reeds heeft gewerkt reeds veel werk heeft verzet. In het comité namen zitting de heren: D. J. Nijhuis (voorzitter) G. J. Kienhuis secretaris, W. Markvoort, pen ningmeester G. Franssen, J. Mensink, en B. J. Schepers. Bij de vele besprekingen, die in allerlei kringen zijn gevoerd, is gebleken, dat het comité kan rekenen op veler belangstelling en medewerking. Van de huis aan huiscollecte, die volgen de week in Rijssen zal worden gehouden ver wacht men een groot resultaat. De collecte zal in 3 dagen worden afge werkt n.l. op dinsdag 28 februari, en woens dag en donderdag resp. 1 en 2 maart. Er is een comité van aanbeveling gevormd, met aan het hoofd Burgemeester C. B. J. Landweer, die de actie van het comité Tétété op hartelijke wijze aanbeveelt. Er is een be roep gedaan op practisch alle Rijssense ver enigingen en instellingen alsook op het ge- drijfsleven. Het comité heeft goede hoop dat dit be roep niet vergeefs zal zijn. Bij de start van de actie TéTéTé voel ik mij geroepen, mij door middel van dit schrijven persoonlijk tot u te richten. Elders in dit blad vindt u reeds een uit eenzetting omtrent het doel van deze actie. Wij zijn als comité gedwongen publiciteit aan deze actie te geven, aangezien voor de aankoop van 10 televisietoestellen geld nodig is, veel geld zelfs. Slechts bij welwillende medewerking van de gehele Rijssense bevolking heeft deze ac tie kans van slagen. Daarom hebben wij gezocht naar middelen om de sympathie van u allen te winnen. Een van deze middelen was publiciteit. Hiermede hebben wij echter als comité een grote verantwoordelijkheid op ons genomen. Immers onder de lezers kunnen zich ook de voor een tv.-toestel in aanmerking komende zieken bevinden, die evenals u thans op de hoogte zijn van de actie die gaande is. Hoop, dat ook zij tot diegenen zullen be horen die een t.v.-toestel krijgen, zal tijdens het lezen bij hen boven komen. Bij een mislukken van deze actie zullen deze zieken i.pl.v. een geschenk te ontvangen een diepe teleurstelling moeten incasseren. Toch hebben wij gemeend in het volle besef van onze verantwoordelijkheid dit risico te moeten nemen. Het is aan u om een deel van deze ver antwoording van onze schouders te nemen door met milde hand te geven. D. J. Nijhuis Voorzitter Comité TéTéTé. Tot onderwijzer aan de r.k. Ulo-school te Rijssen in de vacature J. Heijer, die aange steld is aan de Dr. Schaepman-ulo te Hengelo is benoemd de heer J. Huls uit Oegstgeest. Grote verwachtingen heeft men vooral van het resultaat van de huis aan huiscollecte en het comité hoopt, dat de Rijssense burge rij zich van haar beste zijde zal laten zien. Nu krijgt men de gelegenheid te tonen, be grip te hebben voor de omstandigheden waarin verschillende zieken, soms al jaren- hebben geleefd. Het zou voor deze patiënten als een won der zijn, als ze door de naastenliefde van de Rijssense bevolking plotseling uit hun iso lement zouden worden verlost. Welk een wel dadige verrassing zal het zijn, als deze men sen plotseling een geschenk zal worden aan geboden waarop men eigenlijk nooit heeft durven hopen, een televisietoestel, waarvan zij het bestaan weten, en waarvan zij onge veer weten wat het moet zijn, maar waar van zij de verrassende mogelijkheden nooit zelf hebben gezien. Daaraan een financiële bijdrage te kunnen leveren moet iedere Rijssenaar het gevoel geven, mede te wer ken aan een grootse actie en aan een prach tige doelstelling. Advertentie ZIT BETER - STAAT BETER Aan het verzoek van het comité Téttéé, de te houden collecte aan te bevelen, vol doe ik gaarne. Het geven van ontspanning aan hen, die langdurig ziek zijn, is een lofwaardig doel en verdient onze volle steun. M'ede omdat de actie gericht is op de ver strekking van een t.v.-toestel aan chronische zieken uit onze eigen plaats, mag ik zeker aannemen, dat een beroep op de offervaar digheid van de ingezetenen niet vergeefs ge daan wordt. Ia* spreek bij deze de houp uit, dat het comité in staat is binnenkort de toestellen te kopen en er de beoogde bestemming aan te geven. C. B. J. Landweer. Ondergetekenden bevelen graag de actie van het Rijssense comité TéTéTé in Uw warme belangstelling aan. Tien Televisie Toe stellen voor Tien chronische patiënten, is het streven van het comité, dat onlangs in onze plaats werd opgericht. Een mooi doel, dat recht heeft op de sympathie van ieder een met goede burgerzin. Het Comité van Aanbeveling. C. B. J. Landweer, Burgemeester van Rijssen. J. A. Scholman, Wethouder van Sociale Za ken van de gemeente Rijssen. A. C. Kousemaker, arts. H. de Mol van Otterloo, arts. P. Oosthoek, arts. D. Oosthoek, arts. N. L. J. Zillinger Molenaar, arts. D. Duindam, Hoofd R.K. Ulo Rijssen. J. Hazewinkel, Voorzitter K.A.B. Rijssen. H. J. van Heek, Directeur Heka N.V. Arn. J. Hodes, Voorzitter R.K. Middenstands vereniging. G. W. ter Horst, Directeur N.V. ter Horsst en Co. M. Kreykes, Voorzitter van het N.V.V. Rijs sen. I. de Lange, Voorzitter Middenstandsvereni ging H.A.B.I. P. J. Otte, Hoofd Chr. Ulo school. P. T. de Ridder, Directeur Lagere Technische School. F. van Schooten, Notaris. G. Strijker, Voorzitter C.N.V. Rijssen. D. Slettenhaar, Directeur van de Twentse Bank N.V. Mej. N. Vink, Sociaal werkster van de N.V. ter Horst en Co. Voor de Tétété-actie, die volgende week van start gaat en waarover men elders in dit num mer meer kan lezen, is reeds belangstelling getoond van de zijde van de Regionale Om roep Noord en Oost (RONO). In het actualiteiten-programma van heden avond wordt een kort gesprek gevoerd met een tweetal comitéleden, waaruit het doel van de actie nog eens duidelijk wordt onderstreept. In het streekprogramma „Tussen grèèns en Iessel" wordt een gedeelte van Ter Horst revue 1961 „Woj dr oet, Komt dr in" uitge zonden, zodat het programma van hedenavond vooral voor Rijssenaren zeker de moeite loont om op de RONO af te stemmen. Zaterdagavond om (...a f eer 2 uur had er op de Wierdensestraat even voorbij de zaak van de firma Schuitemaker een aanrijding plaats, die achteraf wonderlijk goed is afge lopen. Mej. J. Nijhuis uit Rijssen kwam in haar auto vanaf de richting Wierden gereden, teoen onverwachts een op hol geslagen paard bij haar voor op de motorkap sprong. Met veel tegenwoordigheid van geest slaagde zij erin de wagen tot stilstand te brengen. De voorruit was geheel vernield, terwijl de kap flink ingedeukt was. Toen landbouwer B. 's avonds het paard uit de wei wilde halen, was het dier losge komen en op hol geslagen. Het dier liep overigens vrijwel geen verwondingen op. B. was verzekerd. Voor de ouderavond van de r.k. ULO-school gehouden in het St. Jozef gebouw bestond grote belangstelling. Als spreker fungeerde kapelaan D. van den Hoorn. Uitvoerig schetste spr. de levenssituatie van de opgroeiende jeugd. Hij tekende de achter grond van hun gedragingen. In dit verband wees hij de ouders erop zich hierbij niet af zijdig te houden, maar juist inzicht te be trachten. De hedendaagse jeugd leeft in 'n tijd van hoogconjunctuur, waarop zij ook haar eisen fundeert. Spreker gaf duidelijke richt lijnen aan in hoeverre de opvoedkundige lei ding moet gaan. Vooraf had het hoofd der school, de heer D. Duindam, de ouders gewezen toezicht uit te oefenen op het huiswerk. Gemiddeld dienen de leerlingen 2i/2 uur per dag te studeren, aldus spr. In verband met de verkeersveilig heid deed hij vooral een beroep op de ouders hun kinderen op het roekeloos rijden op de weg te wijzen bij het van en naar school gaan. Advertentie REKENING Zaterdag jl. organiseerde de Almelose at letiekvereniging SISU een cross nabij de Pook. Het parcours dat door haar ligging reeds zeer zwaar was had men nog extra ver sterkt door een viertal bomen over de weg te plaatsen op een hoogte van 1.20 m. Er moesten 7 ronden gelopen worden van 1165 m. J. Zandbergen van R.V. zorgde wel voor een bijzondere prestatie door in de C-D klasse J. Voortman van R.V. te kloppen en hier- door de le plaats voor zien op te eisen m de tijd van 30.23.7 Voortman bezette de 2e plaats in de tijd van 30.27. R. Zoomes van R.V. werd lie in de A.B-.klasse zegevierde R. Spierenburg in de tijd van 28.24.5. Ter Weeme van A.S.V. Eibergen werd tweede (28.32.7) en G. Kluivers derde (29.23.2) J. Voortman en J. Zand bergen hebben zich in diverse cross-wedstrij den doen kennen als zeer gevreesde tegen standers. Beiden eisten steeds de ereplaat sen voor zich op. Zij kunnen het a.s. sei zoen met vertrouwen tegemoet zien. Ned.-herv. Kerk, Grote kerk 9.30 uur ds. J, .Tongerden van Bruchem-Kerkwijk, 15 00 uur ds. Kool. Westerkerk 9 uur ds. Vos, 10.45 uur ds. Vos, 19.00 uur ds. Jongerden. Elzen 10 uur ds. Kool. Woensdag 1 maart 19.30 uur, Westerkerk, ds. Vos. Geref. gem., Noorderkerk 9.30 uur en 15.00 uur en 19.00 uur ds. P. van der Bijl. Geref. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Nierop uit Harderwijk. Oud-Geref. gem. Bevervoorde 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Woensdag 1 maart, 19.30 uur, ds. Middel koop uit Zwolle. Oud-Geref. gem. in Nederland (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk Geref. gem. in Nederland (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur lees dienst. Het college van B. en W. van Rijssen is voornemens om een tuinmuur te doen aan brengen op het terrein van de voormalige gasfabriek. De oude afrastering is geheel versleten en vernield, zodat het geheel thans een romme lig aanzien heeft verkregen. B. en W. ach ten het dan ook noodzakelijk hier een voor ziening te treffen. Aan de wegzijde van de Dannenberg zal de tuinmuur worden aangebracht zodanig, dat deze direct aansluit bij het reeds be staande gedeelte voor het vroegere kantoor gebouw van de gasfabriek. B. en W. stellen de raad voor, het voor deze voorziening benodigde crediet beschik baar te stelen. Aangevoerd 1061 stuks vee, runderen 104 en varkens 957. Prijzen: 12 vette koeien, eerste kwaliteit van 2,80 tot 3,- per kg. slachtgewicht. 43 melk- en kalfkoeien van 900 tot 1050 per stuk. 30 pinken van 500 tot 700 per stuk. 2 graskalveren van f 350 tot 450 per stuk. 17 nuchtere kalveren van 45 tot f 75 per stuk. 24 drachtige zeugen van 325 tot f 400 per stuk. 27 loopvarkens van f 90 tot 120 per stuk. 906 biggen van f 62 tot 75 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen iets hoger. Biggen: Handel redelijk, prijzen onveranderd, Zeugen: Handel traag, prijzen onveranderd. Het college van B. en W. en de gemeenteraad zal in een speciale raadszitting, die dinsdag 28 februari wordt gehouden, afscheid nemen van de gemeentesecretaris, de heer C. Lug- tigheid. Deze raadsvergadering, waarin ook de be ëdiging van de nieuwe gemeente-secretaris, de heer H. J. Nijland, zal plaats vinden, vangt aan om 14.15 uur. GEBOREN:. Aibertus Jacobus, z.v. J. A. Haarman en H. J. Nijenhuis, Wierdensestraat 44, 14 feb.; Hermannus, z.v. H. J. Wind en J. H. Poort man, Zuiderstraat 19, 14 feb.; Johanna Ger- ritdina, d.v. A. G. Gijsbers en A. ten Hove, Wierdensestraat 81, 15 feb.; Gerri, d.v. G. W. Slot en G. H. ten Brinke, Zuiderstraat 21, 20 febr.; Maria Wilhelmina Geertruida Francisca, d.v. F. G. J. Spit en G. A. Bouwma, Vennekes- gaarden 22, 19 feb.; Johannes Hendrikus Jo zef, z.v. E. J. Bessembinder en W. J. Ni- kamp, Ligtenbergerweg 1, 17 feb.; Hendrika, d.v. J. Baan en M. ten Hove, Blinde Banisweg 34, 19 feb.; Gradus, z.v. H. Baan en J. ten Hove, Wierdensestraat 70, 17 feb.; Gradus, z.v. H. Poortman en A. Haase, Baankamp 15, 16 feb. te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit Jan Witten, 26 jaar, Rijssen, Graaf Ottostraat 72, en Cornelia Zandbergen, 21 jaar, Rijssen, Boomkamp 41, 17 feb.; Jan Arie de Vree, 33 jaar, den Ham, Mo lenstraat 27, en Elssiena Harhuis, 34 jaar, Rijssen, Oosterhofweg 39a, 18 feb.; GETROUWD: Gerrit Hendrik Brinks, 23 jaar, en Claziena Pijffers, 22 jaar, Rijssen, Nijverdalseweg 19 15 feb.; OVERLEDEN: Aibertus Struik 81 jaar, weduwnaar van A. W. H. Siegerink, Oranjestraat 24, 16 febr.; Janna van den Berg, 58 jaar, echtgenote van G. Hofstede, Huttenwal 17 18 feb.; Arie Sep- penwoolde, 4 jaar, z.v. J. Seppenwoolde en M. E. Blokland, Welleweg 16, 8 feb. te Al melo; Jurrien Blik, 51 jaar, echtgenoot van M. M. Koops, Beatrixstraat 7, 10 feb. te Almelo; Berend Pongers, 63 jaar, weduwnaar van G. te Braak, Brekeldlaan 8, 11 feb. te Almelo. De verjaardag van Lord Baden Powell is voor de Rijssense Gidsen en Padvindsters niet ongemerkt voorbijgegaan. Reeds in de vroege morgen kwamen ze bijeen op het terrein van het NPG om de vlag te hijsen. De vlaggenparade werd geleid door mevr. Jordaan-Ter Horst, groepleidster van de Groep Nieuw Begin van het N.P.G. in Rijssen. De vlag werd gehesen door een Gids en twee Pad vindsters. Hierna werd achtereenvolgens door een Gids de belofte hernieuwd. Mevr. Jordaan wees er nog eens op, dat allen de liefde en vriendschap hoog zouden houden, zoals Baden Powell het bij de stichting van zijn verken nersbeweging bedoelde. De vlaggenparade werd met het uitdelen van het klimopblaadje en sneeuwklokjes besloten. 's Avonds waren de gidsen en kabouters van de St. Walburgisgroep bij elkaar voor de bonte ring in het St. Louisahuis. Zij vierden deze avond meteen hun 15-jarig bestaan. De avond werd doorgebracht met voordraehtjes, schetsjes en liedjes. Twee gidsen kregen nog een attentie voor de grootste oliebollenverkoop op Oudejaarsavond. Er werd door de pionier sters een schets gebracht over de afgelopen 15 jaar. Al met al was het een geslaagde avond.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1