GEMEENTERAAD RIJSSEN Nieuwe zwembad De Koerbelt in exploitatie overgedragen aan zwem- en polovereniging Prinses Marijke 14 jaar Vrije zaterdag bij Ter Horst Co. Coop. Boerenleenbank „Hotter" Waar ligt de grens? HOE VERTEL !K HET MIJN OUDERS W oningbouwver. „Riessen gaat woningen bouwen Onderhoud tuintjes Gevaarlijk kruispunt wordt beveiligd Uitbreiding benzinepompinstallatie WmwÊÊÊm. Vuurjoctrswear BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Kleding van LICHTENBERG EXTRA UITVOERING TER HORST-REVUE Een baby van 1000 wekeri" Jaargang 39 No. 7 Vrijdag 17 februari 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.10 per kwartaal; voor post-abonnees 25 per kwar'aal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 iur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract ko'ting. Onze jongste prinses hoopt a.s. zaterdag 14 jaar te worden. Deze snapshot werd gemaakt tijdens de viering van haar elfde verjaardag. HUTTENWAL 31 RIJSSEN Het nieuwe zwembad „De Koerbelt" te Rijssen Tot ouderling benoemd LEZING WEEKBLAD VOOR RUSSEN Op vlotte wijze heeft de Rijssense gemeente raad zich door de 25 punten tellende agenda van de vergadering, die gisteravond werd ge houden, gewerkt. Het meest belangrijke punt van de agenda was zonder twijfel het voorstel van B. en W. om de exploitatie van het nieuwe zwembad de Koerbelt in handen te leggen van een vereni ging, waartoe een principieel besluit door de raad reeds eerder was genomen. De samenstelling van het bestuur van deze vereniging is aldus B. en W. zodanig, dat zonder meer de waarborg aanwezig is, dat gerekend kan worden op een verantwoord be heer. Omtrent de ingebruikgeving zijn enige rege len gesteld, welke waarborgen, dat uren van openstelling, tarieven, financieel en technisch beheer e.d. geschieden met inachtneming van door het gemeentebestuur te stellen normen. Als een der voorwaarden, waaronder de ex ploitatie in handen van de zwem- en polover eniging „De Koerbelt" zal worden gegeven, is de bepaling opgenomen, dat het zwembad op zondagen gesloten zal moeten zijn. Het nadelig saldo van de jaarexploitatie zal door de gemeente aan de vereniging worden uitgekeerd, terwijl een eventueel batig saldo door de vereniging aan de gemeente zal wor den overgedragen. De exploitatie van de zweminrichting, mede daar onder te verstaan een juist gebruik van het bad, een juiste bediening der apparaturen, een goed toezicht op de badgasten, de garde robe, kantine en het personeel, alsmede de zorg voor goed zwemwater, geschiedt onder ver antwoordelijkheid der vereniging. Bij liquidatie der vereniging of bij het be ëindigen der overeenkomst gaan alle bezittin gen en schulden over naar de gemeente. De raad kon zich met het voorstel van B. en W. verenigen, hoewel de heer Jansen op merkte, dat waar ook hij zich met het voorstel kon verenigen, dit niet betekende, dat hij zich met alle bepalingen, door B. en W. aan de ver eniging gesteld, akkoord kon verklaren. Met name was spr. een tegenstander van de bepaling, dat het zwembad op zondagen ge sloten moest zijn. Zolang de raad de huidige samenstelling blijft behouden, zal daar wel niets aan zijn te veranderen, was de heer Jansen van mening. De heer Ter Avp«d was verwonderd, dat de tarieven, die thans in de begroting van het zwembad zijn opgenomen, afwijken van die, welke het vorig jaar door de raad zijn vast gesteld. Ook was spr. benieuwd naar het antwoord op de vraag, of de raad straks geen enkele zeggenschap meer over de exploitatie enz. van het nieuwe bad zou hebben. Voorts miste spr. in de opzet van de tarieven de vrijstelling voor kleuters, waartoe de raad eveneens het vorig jaar een besluit had genomen. De voorzitter (burgemeester Landweer) wist zich duidelijk te herinneren, dat er inderdaad over de vrijstelling van kleuters een besluit was genomen en was het met de heer Ter Avest eens, dat de betreffende bepaling niet werd teruggevonden in de exploitatieopzet van de vereniging. De regeling vereist inderdaad een aanvulling, aldus de voorzitter. Enige andere bepalingen hadden ook vragen doen rijzen bij de heer Ter Avest. Er wordt in de voorwaarden nl. gesproken van de ver plichting, dat bij onregelmatigheden van ern stige aard, alsmede bij stagnaties van ernstige aard het college van B. en W. hiermede on verwijld in kennis moet worden gebracht. Dat is moeilijk vast te stellen, aldus de heer- Ter Avest. De vereniging zou eventuele on regelmatigheden als niet ernstig kunnen be schouwen, terwijl B. en W. daarover geheel anders zouden kunnen denken. Waar ligt de grens tussen ernstige onregelmatigheden en die van minder ernstige aard. De voorzitter stelde, dat het uiterst moeilijk zou zijn, om deze grens aan te geven. Bedoeld wordt uiteraard, dat men niet iedere futiliteit zou hoeven te melden aan B. en W. Wat betreft de bepaling, dat bij stagnatie van ernstige aard in de apparaturen het col lege van B. en W. in kennis moest worden gesteld, was de heer Ter Avest van mening, dat hierin wijziging moest worden gebracht, nl. zo, dat iedere stagnatie, ook de minder ern stige, moest worden doorgegeven. Daar kon de voorzitter zich bij neerleggen, zodat ook deze bepaling zal worden gewijzigd. Overigens had de voorzitter voldoende ver trouwen in het bestuur van de vereniging, dat hij de exploitatie met een gerust hart durfde over te dragen. De heer Haase informeerde naar de situatie waarin de badmeester zou komen te staan. Treedt deze in dienst van de vereniging?, zo vroeg spr. De voorzitter antwoordde, dat de badmees ter zou worden „uitgeleend" aan de vereniging, zodat deze normaal in dienstverband bij de gemeente blijft. Advertentie ft Kijk eens op bladzijde 2 van dit blad. De heer Pluimers zag graag, dat als het nieuwe zwembad zou overgaan naar de zwem en polovereniging, alle onderdelen volkomen zouden zijn afgewerkt, en dat er niets meer aan zou mankeren. De voorzitter zei voldoende vertrouwen te hebben, dat het met de afwerking van een en ander goed voor elkaar zou komen. De heer Nijland: Het komt nog op mijn zeggen uit, meneer de voorzitter. De voorzitter: Wat hebt u dan gezegd? De heer Nijland: Dat het nog lang niet voor elkaar is. De voorzitter sprak nogmaals zijn vertrou wen uit, dat de afwerking goed in orde zou komen. De plannen van de algemene woningbouw vereniging „Riessen" komen in een verder sta dium van ontwikkeling. De vereniging is voornemens om in het plan Lentfersstukken een 24-tal woningwetwonin gen te bouwen. De desbetreffende plannen zijn, na de ge meentelijke instanties te zijn gepasseerd, door gezonden naar de directie van de volkshuis vesting en de bouwnijverheid in de provincie Overijssel te Zwolle. De grondkosten worden geraamd op 43.992.50 en de bouwkosten op 349.424.29. De rijksbijdrage is berekend op f 5.782.02 per jaar en de huur op 12.85 per week per woning. B. en W. stellen de raad voor de voor de bouw van deze woningen benodigde voorschot ten en bijdragen uit 's rijks kas aan te vragen en te aanvaarden. Naast de gebruikelijke werden door B. en W. nog enige bijzondere voorwaarden gesteld, o.a. dat de grondstrook, gelegen tussen de Graaf Ottostraat en de voorgevels der te bou wen woningen en tussen de Trompstraat en de zijgevel van de hoekwoning van gemeente wege als plantsoen zal worden aangelegd en door de gemeente zal worden onderhouden, zo dra de woningen gereed zijn. Door de woning bouwvereniging zal voor dit onderhoud per woning 'en per week een bedrag van 0.25 ".erschuldigd zijn, waarbij de gemeente zich., het recht voorbehoudt, dat zij deze voorwaarde ten allen tijde zal kunnen opzeggen. De heer Voortman (SGP) vroeg of deze verplichting, die de woningbouwvereniging en de bewoners van de te bouwen woningen wordt opgelegd „eigenlijk niet te ver ging". Of gaat de vereniging met deze verplichting akkoord?, zo vroeg hij. Wethouder Goosen stelde, dat het college van B. en W. er naar streefde een zo groot moge lijke uniformiteit te verkrijgen, wat de aanleg en het onderhoud van dergelijke voortuintjes betreft. Van bezwaren van de vereniging heb ik niet gehoord, aldus wethouder Goosen. De heer Voortman (SGP) informeerde naar de gang van zaken betreffende het onderhoud van de voortuintjes van de woningen van de r.-k. bouwvereniging. „Krabbelt men, nu de tuintjes klaar zijn, terug?" was zijn vraag. Wethouder Goosen antwoordde, dat voor het betalen van het onderhoud destijds geen ver plichting is gesteld. Het schijnt, dat de meeste bewoners de tuintjes liever zelf onderhouden en nu kunnen wij een verplichting wat betreft het onderhoud door de gemeente niet meer opleggen. De heer Otten verklaarde, dat, omdat de Algemene bouwvereniging de verplichting krijgt 0.25 voor het onderhoud van de tuin tjes te betalen, hij tegen het voorstel zou stem men. De heer Kreijkes (bestuurslid van de Alg. Woningbouwvereniging) deelde mede, dat het bestuur van zijn vereniging met de door B. en W. gestelde voorw-aarde akkoord ging, welke opmerking wethouder Goosen de ont boezeming deed ontlokken: Dat is een prima standpunt. Dat werkt aldus wethouder Goo sen de uniformiteit, waarnaar B. en W. streven, in de hand. „Dat kan wel", zo reageerde de heer Otten, maar ik betwijfel of het onderhoud in de toe komst verantwooid is. Het kost de gemeente heel wat geld. Het kwartje, dat men per week betaalt, is maar een klein gedeelte van de werkelijke kosten, die hiervoor door de ge meente moeten worden gemaakt. Spr. bleef er bij, dat hij tegen het voorste van B. en W. zou stemmen, welke verklaring ook werd afgelegd door de heer Voortman (SGP). De heer Jansen herinnerde er aan, dat de regeling tot stand is gekomen, omdat het on derhoud van de voortuintjes van de gemeente woningen veel te wensen overliet. Dat de ge meente „er geld bij moest leggen" was voor de heer Jansen geen bezwaar, want, zo was spreker van mening, de gemeente mag er best wat voor over hebben, dat de woonwijken een behoorlijk aanzien hebben, hetgeen mede kan worden verkregen door een verantwoord on derhoud van de tuintjes. Het voorstel werd in stemming gebracht, en wérd aangenomen met de stemmen van de heren Otten en Voortman tegen. (Afwezig wa ren de heren Hodes, Ter Horst en Siegerink). Besloten werd tot aankoop van grond van de wed. H. Averesch, van G. en J. Voortman, van H. Stegeman c.s., van H. Dannenberg en van W. ter Harmsel, en tot verkoop van bouw terrein aan: H. van Weerd en S. Wierda, aan H. J. Nijland, aan J. Slots en aan J. Willems. Advertentie iiii:i:;i!!i!iii:i;!»:iiiiii:i iiciiiiiiitia.iiriiiiisiaiiiisiiiiiiiKiifitiiiiiiiiniiiiiii!:! ACCOUNTANTSKANTOOR POUW - r Enterstraat 33 Rijssen Tel. 2737 - 'm behartigt: - aangiftes inkomstenbelasting ■■li ■:ii!iiiji:ii!!ini!:i!ii:ii;:|ij|j ji!iu:iiiiiji]:t Met ingang van maandag 13 februari is bij de N.V. ter Horst en Co. de 45-urige werkweek ingevoerd. De werktijd voor de z.g. dagploegen is met ingang van maandag j.l. teruggebracht van 48 op 45 uur. Teneinde de vrije zaterdag mogelijk te ma ken, is tussen de directie en de onderne mingsraad overeenstemming bereikt over de wijze, waarop het „werkschema" moest wor den samengesteld. De dagploegen zullen van maandag tot en met vrijdag 9 uur per dag werken en wel van 7.15 uur tot 12 uur en van 13.30 tot 17.45 uur. Deze belangrijke so< v>; verbetering betekent een loonsverhoging -Can 6,7 pet omdat men met minder arbeidsuren hetzelfde loon ver dient als dat het geval was bij de 48-urige werkweek. Ten aanzien van de overige ploegen is prac- tisch geen verandering doorgevoerd. Voor deze groep werknemers van Ter Horst en Co. gold reeds een 44-urige werkweek; men maak te althans in 2 weken 88 uur. Waarschijnlijk zullen voor deze groepen ar beiders nog verbeteringen kunnen worden doorgevoerd, maar voorlopig is dit nog niet aan de orde. Aangezien het kruispunt Holterstraatweg- Nijverdalseweg-Haarstraat zeer druk is ge worden, hetgeen onder meer wordt veroor zaakt doordat het doorgaande verkeer veel vuldig gebruik maakt van de Molenstalweg, zijn B. en W. van mening, dat hiervoor een voorziening dient te worden aangebracht. Door de directie Overijssel van de Provin ciale Waterstaat is aanbevolen om ter be vordering van de veiligheid van het ver keer komende uit de richting Nijverdal in de Nijverdalseweg een geel knipperlicht te doen aanbrengen. B. en W. stelden de raad voor, het be drag' voor de aanschaffing en de montage van de installatie te voteren met welk voor stel zich de raad kon verenigen. De N.V. Esso-Nederland heeft de gemeen te een vergunning gevraagd voor de uitbrei ding van haar benzine installatie in gemeen te grond bij het pand Haarstraat 140 (Gara ge Wessels) De uitbreiding omvat het bij plaatsen van een 6000 1. tank voor mengsme- ring en het vervangen van een bestaande elektrische pomp voor autogasolie door een dubbele elektrische pomp voor autogasolie en mengsmering. Aangezien in de loop der jaren verschillende vergunningen zijn afge geven, achten B. en W. het thans wenselijk deze door één nieuwe te vervangen voor de totale installatie. De fa. Gebr. Wessels heeft verzocht de vergunning op haar naam te stellen, aan welk verzoek B. en W. wilden voldoen. De raad ging met het desbetreffende voor stel van B. en W. akkoord. Advertentie 'G Onze landelijke reserves van ruim f 100.- miljoen stellen ook Uw spaarsaldo veilig. Wendt U vol vertrouwen tot de Wat skeen het zunke disse wekke Oons a wier lekker duur de roetn, Iej steun toch ech de leste dage Wier met plezeer een zetje boetn. Al was 't dan neet daj zoonder duffel Um zo te zeg'n al had mon zweetn, Toch hoow'n wiej neet mear had te stokken, Wiej kon het met de koln bes weetn. Wiej zol'n 't neet better hemm kun wuens- ken, Het was gewoonweg sommerwear, Um min pat gef oons februoari Van zukke dage nog 'n poar mear. Al is het dan nog aaltied weenter, Dit is a vuste met enumm, En vergelekn biej 't boetnlaand ziewwe Tot non too heel good vot ekumm. En ook al kriege wiej dan miskien Binnkot nog wal wier aander wear, In elk geval maakt oons het weenter Zo at het lik, neet vuile mear. Woer lange doert het nog dan hewwe Toch a wier meert, ne wekk' of wat, Zo at 't miej duch dan hewwe 't meeste Van 't weenter a wal wier ehad. J. Rozendom, Rijssen. GEBOREN: Aleida, d.v. H. J. Spenkelink en J, Ave resch, Leijerweerdsdijk 12, 6 feb.; Gerrit, z.v. G. Nieuwenhuis en J. J. Poort man, Hangerad 13, 7 feb. Janna, d.v. D. J. Sprakel en J. Seppen- woolde, Holterstraatweg 45, 10 feb.; Hendrika Everdina, d.v. J. W. Dommerholt en H. G. Wildeman, Julianastraat 4, 12 feb.; Janneke Herma, d.v. J. J. Tijselink en H. Dommerholt, Biesterij 6, 11 feb.; ONDERTROUWD: Hendrikus Meijerink, 21 jaar, Rijssen, Hag- weg 22, en Aleida Koster, 25 jaar, Rijssen, Arend Baanstraat 4, 9 feb.; OVERLEDEN: Heinrich Snippe, 4 dagen, z.v. N. Snippe en G. G. Slettenhaar, Bloemstraat. 33, 5 feb. te Almelo. NED.-HERV. GEM., Grote Kerk 9.30 uur ds. Vos, 15.00 uur ds. Van Tuijl. Westerkerk 9.30 uur en 10.45 uur ds. Kool, 19.00 uur ds. Vos. Westerkerk woensdag 19.30 uur ds. Vos. Notter 19.30 uur ds. Van Tuijl. GEREF. GEM., Noorderkerk 9.30 uur, 15,00 uur en 19.00 uur ds. Hegeman van Genemui- den. GEREF. KERK, Boomkamp 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. OUD-GEREF. GEM., Bevervoorde 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees- dienst. Woensdag' 19.30 uur de heer Vosman. OUD-GEREFORM. GEM. IN NEDERLAND (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur ds. W. van Dijk. GEREF. GEM. IN NEDERLAND (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. NED. PROTESTANTENBOND afd. Rjjssen 10.45 uur ds. P. Simoons van Wierden. Advertentie ZIT BETER - STAAT BETER Vanwege de overweldigende belangstelling voor de revue van Ter Horst en Co heeft het gezelschap besloten nog 1 extra voorstel ling in te lassen. Aangezien de laatste voorstelling was vast gesteld op 9 maart en alle plaatskaarten hier voor reeds waren uitverkocht, terwijl er nog zeer vele aanvragen binnenkwamen, heeft men besloten een extra opvoering te geven op maandag 6 maart. Voor deze uitvoering zijn dus nog kaar ten verkrijgbaar. De heer G. Siemerink, werd bij de Ned. Herv. Kerk tot ouderling, oenoemd. Hij aan vaardde deze benoeming. Dinsdag 21 februari wordt in café Koedijk door de Rijssense sierduivenvereniging een lezing met films en dia's gehouden, ver zorgd door de heer L. Maas uit Enschede. De toneelvereniging „De Gong" heeft mo menteel in studie het blijspel „Een baby van 1000 weken" door Hans Nesna. De uitvoering van dit populaire blijspel zal plaats vinden op 7 maart a.s.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1