Duizenden belangstellenden bewezen Ds. Blok de laatste eer Droefheid bij Ger. Gemeenten van het gehele land Kleding van LICHTENBERG Coöp. Boerenleenbank „Notfer" Successen op Avicultura NIEUWE VERLICHTING VOOR JULIANASCH00L R.-K. ULO-sehool ondergaat uitbreiding Vergoeding voor personeel van de vrijwillige brandweer 'n Eessen nach zelfbediening Jaargang 39 No. 4 Vrijdag 27 januari 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.10 per kwartaal; voor post-abonnees 1 25 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef. 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. Vertrek van de droeve stoet vanaf de „Noorderkerk" Onafzienbare stoet trok door Rijssen naar het kerkhof ,,'t Lenfert MARKTBERICHT Veemarkt Rijssen rekening-courant O VOORSCHOTTEN HYFOTHEKB HUTTENWAL 31 RIJSSEN PREDIKBEURTEN VERGADERING C. H. V VOOR Dat wijlen Ds. Blok, een zeer grote plaats innam in zijn gemeente, dat hij een beminde figuur was en een geliefde leraar, deed ver wachten, dat zeer velen deze bescheiden en minzame leraar de laatste eer zouden wil len bewijzen. Maar dat de belangstelling zo groot zou zijn, had niemand kunnen verwachten. Het was een droeve stoet die door Rijssen.'' straten trok, praktisch ieder lid van de Ger. Gem., die daartoe in de gelegenheid was, wilde de begrafenis van Ds. Blok bijwonen, terwijl ook uit alle delen van het land waar Gereformeerde Gemeenten gevestigd zijn ve len naar Rijssen waren gekomen. Er was van Deventer af een extra trein ingelegd; 3 autobussen kwamen uit Rotter dam en ongeveer 300 personenauto's hadden velen naar Rijssen gebracht, die Ds. Blok gekend hadden. Hoewel reeds geruime tijd zijn gezondheid te wensen overliet en hij sinds Nieuwjaars dag in het St.. Geertruidenziekenhuis te De venter verpleegd werd, kwam het bericht van zijn heengaan in de nacht van donderdag op vrijdag nog volkomen onverwacht. In Rijssen zowel als daarbuiten werd het verscheiden van de beminde leraar als een persoonlijk gemis gevoeld, en de slag die de Ger. Gem. Noorderkerk getroffen heeft is zwaar. Naast de aanwezigheid van familieleden, de gehele kerkeraad, gemeenteleden uit ver schillende plaatsen uit het land, werden o.a. opgemerkt het voltallige college van B. en W. predikanten van verschillende kerkgenootschap pen, dan wel leden van de kerkeraad als ook studenten van de Theologische School der Ger. Gem. te Rotterdam. Tegen 12 uur namen de belangstellenden hun plaatsen in de Noorderkerk in, en om half één, toen Ds. van Haren uit Kampen de kansel besteeg was het kerkgebouw tot de laatste plaats bezet, terwijl vele extra stoelen waren bijgeplaatst. Ds. van Haren richtte zich in een korte toe spraak tot de familie van Ds. Blok, tot de kerkeraad en tot de gemeente, waarna hij sprak naar aanleiding van het dertiende vers van Openbaringen 14 En ik hoorde een stem uit den hemel, die tot mij zeide: schrijf zalig zijn de doden, die in den Here ster ven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, opdat zij rusten mogen van hunne arbeid: en hun ne werken volgen met hen. Ds. Van Haren, die Ds. Blok in het zieken huis te Deventer had opgezocht, had verno- men, dat de zieke zeer gesterkt was ge worden door Rom. .14 vers 8 Want hetzij, dat wij leven, wij leven den Heere hetzij, dat wij sterven, wij sterven den Heere. Het zij, dan dat wij leven hetzij dat wij sterven, wij zijn des Heeren. Nadat Ds. Rijksen zich gericht had tot de ïitgenote van de overleden predikant, tot zijn kinderen, zijn familie en tot de leden van de Ger. Gem. van Rijssen zette de lange stoet zich in beweging. Bij de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door ouderling G. J. v.d. Stouw, sprekende namens de gemeente en namens het bestuur van de scholen op gereformeerde grondslag. Hier wordt treffend, bewezen, hoe kortston dig het menselijk leven soms is aldus spr. die herinnerde aan de uitspraak van de over ledene, die hij gedaan had op Oudejaars dag, toen hij nog getuigd had naar het woord van Jacobus: Hoedanig is Uw leven? Het is als een damp. Wie weet wat morgen geschie den zal? Ruim 4 jaar aldus de heer v.d. Stouw is Ds. Blok als herder en leraar een lichtend voorbeeld geweest van het licht, dat God aan hem geschonken had, in prediking en vermaning. Spr. herinnerde er aan, hoe Ds Blok zich altijd bijzonder had ingezet voor het geestelijk welzijn van de jeugd. Hij heeft de onnaspeurlijke genade van Chris tus mogen verkondigen aan de zondaren. Hij heeft de enige weg gewezen tot behoud: Je zus Christus. Aan de ene kant zijn wij bedroefd aldus ouderling v.d. Stouw, nu wij geen herder en leraar meer hebben - dit is een zware slag voor ons - maar anderzijds misgunnen wij hem het Leven en de Zaligheid niet aldus spr. die Mevr. Blok en de kinderen Gods sterkte en troost toe bad, waarna hij de aan wezigen verzocht te zingen Ps. 84 6 Namens de particuliere synode Oost en na mens het bejaardentehuis Elim te Beekber gen sprak hierna Ds. Hegeman uit Gene- muiden, die het verscheiden van Ds. Blok ook voor de synode een zware slag noemde. Tenslotte werd het woord gevoerd door Ds. P. Blok uit Dirksland, broer van de over ledene, die namens de familie dank bracht aan de arts, die Ds. Blok jaren lang heeft behandeld, aan de kerkeraad en „allen, die bijstand gegeven hebben"; alsook eenieder die de overledene de laatste eer bewezen had. Aangevoerd: 1015 stuks vee, runderen 95, varkens 920. Prijzen: 11 vette koeien, van 3,- tot 3,20 per kg. slachtgewicht. 56 melk- en kalikoeien van f 1050,- tot f 1150,- per stuk. 6 pinken van 575,- tot 625,- per stuk. 15 graskalveren van 375,- tot f 425,- per stuk. 7 nuchtere kalveren van 60,- tot 100,- per stuk. 14 drachtige zeugen van 350,- tot 425,- per stuk. 23 loopvarkens van 85,- tot 115,- per stuk. 883 biggen van 60,- tot 72,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlug, prijzen hoger. Biggen: Handel kalm, prijzen hoger. Zeugen: Handel redelijk, prijzen onveran derd. ZIT BETER - STAAT BETER BURGELIJKE STAND GEBOREN: Johan Frederik, z.v. B. J. Paalman en J. Nijkamp, Weth. H.H. Korteboslaan 81, 17 jan.; Herman z.v. W. Bosman en J. Traast, Irene- laan 11, 18 jan.; Manna, d.v. H. J. ter Harmsel en J. Har- bers, Bleekstraat 25, 17 jan.; Jannes, z.v. K. Beltman en A. Theijink, Zui derstraat 12, 17 jan.; Johanna Berendina, d.v. W. de Wilde en A. van Brussel, Vennekesgaarden 68, 18 jan.; Gerrit Jan, z.v. J. Eshuis en G. Pongers, Rijssenseveld 6, 18 jan.; Gerda, .d.v. G. J. Wessels en J. Wever, Prinsenstraat 5, 20 jan.; Abraham, z.v. J. Paalman en B. van der Stouw, Pr. Fred. Hendrikstraat 14, 21 jan.; GETROUWD: Hendrik Vos, 26 jaar en Marchien van der Giezen, 23 jaar, Rijssen, Wierdensestraat 89, 20 jan.: OVERLEDEN Gerrit ter Horst, 80 jaar, weduwnaar van G. Eshuis, Wierdensestraat 14, 20 jan. Bernardus Nijstad, 64 jaar, echtgenoot van J. Sorleij, Schoolstraat 12, 15 jan. te Almelo Elizabeth Henrietta Nivel, 68 jaar, Biesterij 3, 15 jan. te Almelo; Marinus Blok, 51 jaar, echtgenoot van A. Ver- weij, Bleekstraat 27, 20 jan. te Deventer; NOTTER Op de Nationale slotshow „Avicultura" be haalden de combinatie Ter Harmsel-Pfijffers de volgende zeer fraaie resultaten met hun inzendingen. Minorca Haan 1 Z.Z.G., Minorca Haan 2 Z.Z.G. Minorca Haan G.G. Minorca Hen 1 Z.Z.G. Minorca Hen 2. Z.G. Minorca Hen 4 G.G. Minorca Hen G.G. Minorca Hen G.G. Minor ca Hen G. Met deze resultaten legden zij beslag op 9 ex-e prijzen, w.o. 1 wisselbeker voor de mooiste collectie, waardoor de wisselbeker definitief in hun bezit kwam, 1 wisselbeker voor het hoogst gemiddelde over 5 tentoonstellingen van het gehele seizoen. NED HERV GROTE KERK: 9.30 uur Ds Vos, 15.00 uur Ds. van Tuyl. Westerkerk 9 uur en 10.45 uur Ds. Kool, 19.00 Ds. Vos. Elzen 10.00 uur Ds. van Tuijl. Woensdag Westerkerk 19.30 uur Ds. Vos. Ger. Gem. Noorderkerk; 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds. L. Rijksen van Rotterdam Ger. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 15,00 uur Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur, de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestraat): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. Op dinsdagavond hield de CHU een leden vergadering in het gebouw „Jeruël". De voorzitter de heer A. W. Smit opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze waarna het raadslid de heer Ter Avest een zeer interessante causerie hield over enkele punten van de gemeentebegroting. Hoe on sympathiek de invoering van nieuwe belas tingen ook is, wanneer de inkomsten der gemeente niet toereikend zijn, dan zullen toch deze inkomsten moeten worden opgevoerd. Na deze. inleiding volgde een zeer levendige discussie, waarbij de heer Ter Avest gele genheid kreeg om op enkele punten nog eens dieper in te gaan. Het was een zeer leerzame vergadering, die echter matig was bezocht. Door het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel is een verzoek tot de gemeente gericht om medewerking voor het aanbren gen van een T.L. verlichting in de Juliana school. Bij het meten van de verlichting is n.l. gebleken, dat in de lokalen het verlichtings niveau met ingeschakelde kunstverlichting slechts 80 lux bedroeg op de donkerste plaat sen, hetgeen volgens een artikel in het bouw besluit tenminste 125 moet bedragen. Bij de vervanging van de in gebruik zijn de gloeilampen door sterkere is gebleken dat het verlichtingsniveau in de lokalen nog geen 100 lux bedroeg, zodat vervanging van de bestaande kunstverlichting, noodzakelijk is ge worden. Bij de T.L. verlichting, die bij wijze van proef in een der lokalen is aangebracht, is gebleken, dat het verlichtingsniveau op al le plaatsen minimaal 150 lux bedroeg. Het schoolbestuur is dan ook voornemens ook voor de andere lokalen over te gaan op het aanbrengen van T.L. verlichting. De kosten hiervan zullen naar raming f 2274,20 bedragen. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deventer heeft meedegedeeld dat hij met het voornemen van het school bestuur akkoord kan gaan. Wel is door deze autoriteit opgemerkt, dat indien in de loka len tenminste 4 doelmatig geplaatste licht punten aanwezig zijn met nog goed bruik bare pendelarmaturen voor lampen van vol doende sterkte, de vervanging van deze pen dels door T.L. armaturen zijn inziens niet noodzakelijk is. Dit is aldus B. en W. in een nota aan de raad, niet het geval, zodat het college de raad voorstelt de gevraagde medewerking te verlenen, aangezien door de inwilliging van de aanvraag de normale eisen aan het geven van lager onderwijs niet zullen worden over schreden. Het bestuur van de r.-k. Ulo school heeft 't gemeentebestuur om medewerking verzocht voor uitbreiding van de school met 2 lokalen. Deze uitbreiding is noodzakelijk gewor den, in verband met de stijging van het aan tal leerlingen tot 165. Aan de school zijn mo menteel 7 leerkrachten verbonden, terwijl het schoolgebouw 5 leslokalen en 1 vaklo kaal voor natuurkunde bevat. Het besluit, over te gaan tot de uitbreiding met 2 loka len is genomen in overleg met de inspecteur van het lager onderwijs te Deventer. De af gifte van een z.g. urgentieverklaring door 't ministerie van onderwijs, kunsten en weten schappen voor deze uitbreiding is zeer bin nenkort te verwachten. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. Vergoeding voor personeel van de vrijwilli- Het besluit van de gemeenteraad de ver goeding voor verleende diensten van het per soneel van de vrijwillige brandweer te ver hogen, heeft noch de instemming kunnen vón den van de minister van binnenlandse zaken noch vanhet college van Ged. Staten. De raad had in haar vergadering van 28 april 1960 besloten de bestaande vergoeding van 2,75 te verhogen tot 3,50 per uur, in afwijking van het voorstel van B. en W., welk college had voorgesteld de uurvergoeding te stellen op 3,- per uur. Ged. Staten hebben het college van B. en W. verzocht in verband met het streven de veigoedingen aan het vrijwillige brandweer personeel in alle gemeenten zoveel mogelijk gelijk te doen zijn, te bevorderen, dat de ver goeding per 1 januari wordt gesteld op 3.- per uur. B. en W. stellen de raad voor aan dit verzoek gevolg te geven. Ze harn nen heeln mooin dag ehad. 't Was almao vlot velop. Toch speet 't eur baejde vaste neet Det 't fees was of elop. Ziezo Jannoa, det hewwe dan Gelukkig wier ehad, Wat zin ik meu, de beene zing'nt Miej earlke onder 't gat. Wat zin ik bliej daw' zeent etrouwd, Wat zag ik daor teeng an, Aans ikke wal, mear Beernd wiej zeent Vuur altied vrow' en man. Allo Jannoa, non rap noar 't hoes, Noar berre met mekoar, Joa Beemd, non kunne wiej det zengn, 't Is ees wal vrumd, neetwoar. Beernd dee de dure lus en woï Wat lech maakng, maar det zat, Det harre heel gauw in de gaatn, Um toch neet zo glad. Miskien was ter nen stopn kepot, Dan hej jums ook gin lech, Beernd lüchen met ne lucifer, Wat, alle stopn warn weg. Mear Beernd den zat neet gaaw veleang, Nee, hee wus ook in 'n bleenn, Al gung 't dan miskien nieet zo rap, Het berre wal te veenn. Mear zee, toen Beernd biej 't berre stun, Toen skruk hee zik toch noar, Doar lea ne keal in 't ledikant, En o wat was dan zwoar. Den keal, ne overal met zaand, 'n Poar honderd kilo zwoar, Was gin beweange in te krieng, Nee det speuln Beernd neet klaor. Doar stun het pas getrouwde stel, Ze keekn mekoar ees an, Wiej kuent ter neet biej in Jannoa, Wie goat noar oonze Jan. Biej oonze Jan steet 'n berre luèg, Ow' hier ook al bliewt staon, En zo zeent baejde, neet van hatn, Biej Jan noar 't berre goan. Beernd zinne kammerrue dee zeent Nog neet etrouwd, nog neet, Gleuwt ees at 't zovear is det eur Dan wat te wochen steet. J. Rozendom, Rijssen. van Ier Horst geldig tot 1 februari Appelmoes (litersblik) 44 Rode bieten (grote pot) 44 Sinaasappelen (14 st) 98 Pindakaas 59 Peren (op sap) liter85 Haring in tomatensaus (gr. blik) 59 Sperciebonen (litersblik)69 Olie (fles) 98 2 pak bakmeel 69 Cocosnoten 35 Frambozenbessen (1) 189 Ham 150 gram69 Snijworst 150 gram59 Ontbijtspek 150 gram39 Kaas volvet jong 500 gr. 129 Kaas volvet oud 500 gr139 cn nog meerdere speciale aanbiedingen ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN RIJSSEN-WIERDEN De zondagsdienst wordt a.s. zondag waar genomen door dierenarts A. van Doorn, Rijssen, teL 2487.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1