e e 8 Duizenden ogen LET OP! In gemeentebegroting: Geen kapitaalsuitgaven Hogere hondenbelasting Advertenties in Weekblad voor üijssen brengen ieder extra voordelen JONGE HAANTJES WESSELS STQFFENHUIS Körbl Duits-Nederlandse Lederwarenfabriek KOEDIJK's Linnenltiiis ORGELS en PIANO'S GERO - 1ILMETA Fa. G. WOLTERS r~ Uitvoering R.K. Zang vereniging kan geen doorgang vinden De storm WEENTER NIET DOOR J. Zwoferink's Vishandel jongens en meisjes Crêpe Maillots a f 3?95 Accountantskantoor 0 V I N G BOOT's Orgek en Pianoliandel J ADVERTEREN DOET VERKOPEN Met plan Zuid zal spoedig worden aangevangen Feestdagen op komst. Inkopen hebben een fees telijk karakter. Onze altijd actieve winkel zaken hebben feestelijk nieuws in hun aanbiedin gen. oeo oooooook) ao cao o«o cso c«o oeo oeo R.K. Gem. Zangver. „ST. CAECILIA" wvwwwvvwvwww Het college van B. en W. heeft de le den van de gemeenteraad een nota doen toekomen naar aanleiding van de reeds aangeboden gemeentebegroting 1961. Behoudens voor het gemeentelijk ener giebedrijf zijn geen kapitaalsuitgaven ge raamd. Het leek ons, aldus B. en W. niet alleen in verband met de goedkeuring op de begroting wenselijk om de raming van deze uitgaven voorshands achterwege te laten, doch ook om te voorkomen, dat van jaar tot jaar kapitaaluitgaven worden ge raamd die door omstandigheden, niet tot" uitvoering kunnen worden gebracht. In verband hiermede aldus B. en W. valt ver der omtrent de gewone uitgaven weinig te zeggen. Ten aanzien van de diverse begrotin gen van de gemeentelijke bedrijven ma ken B. en W. de volgende opmerkingen: Bij de begroting 1960 werden geraamd de aanleg van het gehele stratenplan etc. in plan Lentfertsstukken, alsmede de aan leg van de nog resterende straten enz. in plan Vennekesgaarden. Voor 1961 zijn daarom geen uitgaven geraamd. Ook voor plan Molenstal is de post aanleg van we gen en rioleringen memorie geraamd. Of in 1961 't dortrekken van de Gravenstraat tot stand kan komen, valt thans nog niet te zeggen. Voorts zal met de uitvoering van plan Zuid spoedig een begin dienen te worden gemaakt. Verwacht wordt echter, dat in 1961 aan dit werk nog niet zal worden toe gekomen. Wegens verkoop van gronden voor wo ningbouw is geraamd de opbrengst van grond voor 30 woningwetwoningen en 25 particuliere woningen. Of dit werkelijk heid zal worden, hangt geheel af van de woningtoewijzing en van de premietoeken ningen. Woningbedrijf. Met ingang van 1 april 1960 is de norm voor het onderhoud van woningwetwonin gen gebracht op f115.per jaar voor de voor-oorlogse complexen en op f 100.per jaar voor de na-oorlogse complexen. Verder is de mogelijkheid geopend een reserve te vormen voor buitengewoon on derhoud en/of wegenverbetering van de voor-oorlogse woningen. Deze reserve wordt gevormd uit de huurverhoging per 1 april 1960. De helft van deze huurverhoging mag n.l. gereser veerd worden voor genoemd doel. Voor nieuwbouw zijn geen uitgaven ge raamd. Verwacht wordt dat de gemeente zelf in 1961 geen woningwetwoningen zal laten bouwen. De in dit bedrijf verantwoorde huren zijn nog niet definitief. Omtrent diverse voor-oorlogse woningen moet de huur adviescommissie nog advies uitbrengen. Ook voor enkele na-oorlogse complexen is de huur nog niet definitief geregeld. Hiervoor zal de beslissing van de minis ter moeten worden afgewacht. Dokter Stokkersfonds. Werd voor het jaar 1960 voor dit bedrijf een winst geraamd van ruim f 14.500.—, voor 1961 is de raming f 3.187.51. Hoofdzakelijk is deze lagere raming het gevolg van het inbrengen in dit be drijf van hetl andgoed „de Oosterhof'. Onder de lasten is voorts nog geraamd een uitkering aan de algemene dienst we gens bijdrage in de kosten van aanslui ting op de waterleiding van percelen ge legen in super-onrendabele gebieden. De raming hiervoor bedraagt f 4.650.vo rig jaar f 1.277.50. De begroting van het bedrijf bezittin gen sluit met een nadelig saldo van f 3.982.09, tegenover het vorig jaar met f5.346.31. Stratenbedrijf. Op dit bedrijf zijn, behalve voor rente en afschrijving, administratie-kosten en onderhoud van straten en riolen, geen uitgaven geraamd. Dit bedrijf sluit met een nadelig saldo van f41.862.88. Eenergiebedrijf. De begroting van dit bedrijf sluit met een voordelig saldo, n.l. voor de afdeling gas met f20.846.en voor de afdeling electrisch met f 40.602. Voor kapitaalswerken is geraamd we gens: a. schilderen gashouder f 3.160. b. hoofdbuizennet (uitbreiding) 3.110. c. ga(saansluitlii<gen (idem) 10.100.— d. gasmeters (idem) 8.280. e. geysers (idem) 23.855.— f. kabelnet/L.S. (idem) 9.985. g. electrische huisaansluitingen (idem) 13.200. h. stroommeters 5.750.— Totaal f 77.440.— Bij de opzet van de begroting is reke ning gehouden met een normale toename van het gas- en electriciteitsverbruik. Gemeentewerken. Ook in dit bedrijf zijn verschillende ka pitaalsuitgaven pro memorie geraamd. B. en w. hopen daarop in de loop van het jaar bij begrotingswijziging terug te kun nen komen. B. en w. stellen voor de ontwerp-begro- tingen vast te stellen. De uitvoering, die door de R.K. Ge mengde Zangvereniging „St. Caecilia" zaterdagavond in helt St. Jozef gebouw zou worden gegeven, kan in verband met ziekte van de dirigent, de heer Vogel- vang te Deventer, geen doorgang vinden. Voor de vereniging, die deze uitvoe ring in verband met haar 25-jarig be staan zou geven, is dit uiteraard een gro te tegenslag, omdat men lange tijd heeft gerepeteerd, om van deze jubileumuit voering een bijzondere gebeurtenis te maken. Ook de receptie, die het bestuur van de jubilerende vereniging voorne mens was te houden, zal geen doorgang vinden. BENOEMD De heer J. de Rooij, onderwijzer aan de Haarschool, werd met ingang van 1 april 1961 benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Landbouwhuishoudschool te Ud- del. B. en w. stellen de raad voor de hon denbelasting te verhogen. Daartoe richt ten b. en w. het volgende schrijven aan de raad. Bij de nota van opmerkingen omtrent de gemeente-begroting 1960 merkten ge deputeerde staten der provincie Overijs sel onder meer op, dat verhoging van de tarieven van hondenbelasting tot f 10. voor een luxe hond, in het beeld van de begroting gewenst is te achten. Nu de resultaten van de begroting 1961 zodanig zijn, dat belastingverhoging nood zakelijk is, menen wij, dat naast de voor gestelde verhoging van straat- en wegen belasting ook de hondenbelasting voor verhoging in aanmerking komt. De thans geldende verordening van 1948 is reeds herhaaldelijk gewijzigd, ter wijl voorts na 1948 bekend geworden richtlijnen omtrent de indeling van ver ordeningen daarin niet zijn verwerkt. Dit in aanmerking nemend, hebben wij ge meend een geheel nieuwe verordening tot stand te moeten brengen, waarin de tarieven voor luxe hond en bedrijfs- of waakhond thans f 7.50 en f 5.bedra gend, worden opgetrokken tot f 10.en f 8.—. Het verschil in tarief tussen „waak hond" en ,,luxe hond" moet op grond van door de minister van binnenlandse zaken gegeven richtlijnen tenminste 20% zijn. Wij achten het, teneinde de moeilijkhe den, welke er bij het bepalen van het be- Reeds eind november en december Viel er een eindeloze regen, Die grote plassen deed ontstaan Op akkers, weiden en de wegen. Een storm, gelijk aan een orkaan Bracht overal verwoesting aan! Er vlogen daken van de huizen En bomen werden neergeveld! Er sloegen gaten in de dijken Door 't alverwoestend stormgeweld. Weer werd gewerkt met man en macht En overal werd hulp gebracht! Wij zitten veilig binnenskamers En stil te luisteren met elkaar. Wij denken aan de schepelingen In deze. ure van gevaar! Dat God hun redding brengen zal En veilig brengen aan de wal! J. C. Boers-Bloem. grip waakhond steeds zijn, tot een mini mum te beperken en er voorts rekening mee houdend, dat een bedrijfshond, waar onder bijv. ook de trekhond van een ne ringdoende werd verstaan, vrijwel niet meer voorkomt, gewenst het verschil in tarief tot hét minimum te beperken. Door de voorgestelde verhoging zal de belasting naar raming pl.m. f 2000.meer opbrengen. Wij stellen U voor de bijgevoegde ont- werp-verordening, waarin de overige ta rieven zijn opgebouwd aan de hand van de hiervoorgenoemde 2 klassen en welke overigens in hoofdlijnen gelijk is aan de thans geldende verordening, ongewijzigd vast te stellen. Joah t' is met reg weenter, ook in Ries- sen. Keal, keal, wat post oew kooit um de butte hen. Aij efkes op n' Skeeld stoat dan heijt a. Nen hoop leu zeet a lelk ver- köln en de wichtere muj a zegn det ze de duurn murn tóo döon. Sommers drukt ze oew de duurn töo en sweenters loat ze ze lös stoan. Zo geet det dan. Teegn theal in, al wat joonk is. Op toognblik zeej ze völle met nen breef met van dee gleunege eerpeln op de haa- ne loopn. Petatn zegnt ze. Gelukkeg meer, zeg de vrouwe, det hek nog leeuwer as al det gesnoöp. Ikke persoonlek magge leeuwer wat aans mer det kuij neet in 'breefken döon, akket zeggn mag. Woer ziej zo lange bleeuwn Jan vreug ter miej les eene. In hebbe mer e zeg: Jonge ak neet wat te zegn hebbe dan zeg ik neet wat! At det woar is, zea den toew, dan haij oew aaijt wal stille könn hooln. Ge lukkeg dan meer vuur oew dek miej ten- minsen een zetjen hebbe stille heuln, kealken. Afijn viej woln 't dan non eawn hebn oawer t' Weenter. Det e sniejt hef det weet non zo tooverdan iedereene wal en det den snee meestied ne wekke of wat te vroo vuur de Kasdaage koomp det weet ook iedereene wal. Doarumme wiewt dan disse keer oawer dee kaante van t' Weenter neet hebn. Nee, viej hebt disse keer wat aans biej n' kop. In t' Weenter dan hew hier in Riessen meestal van als te beleawn binshoes. Zo hawwe van der wekke det Oratorium. Wee at' er e wes is hoow ik niks te verteln woer mooi at e wes is. Det het Twents Orkest doar ne mooie petieje weg hef e geeuwn hoow ik dee leu neet te verteln en det dee zang- vereeniging doar een mooi deenk hef e doane, duur zon spil ook ees in Riessen te brengn, det wik dee aandren dee' ter neet hen zeet e wes heel duudeleke maakn. In Riessen is nooit wat te doone, heuij nog wals van de intelectueeln. Van der wekke hebt ze der könn wean! Dus det is in orde zók hoaste zegn. Mer ik zegge 't neet, want het mut miej van t' hatte det nog aaijt het zelfde spil is: HET KAN NEET OET. Beginnè viej dan te völle en te groote dinge of ziwwe hier achter biej aanderwegges? Ik weet neet, mer ik hop pe det het Mannenkoor der temeer wal met oeit kan want aans zitte viej temeer met de Cultuur op t' gat. Trouwns der steet oons, noa ak heure oet „zuuvere bronn" nog meer te woggen, wat groot zal worn op e zat. De Revue van Trös det mut disse keer iets biejzeuders worn. Ten- minsen war ik der van e heurd hebbe. Den keal oet t' veeld den 't dee achter - deuke skildert, den hek wal en heurd, den mös alle daage op t' Park wean an t' skeeldern. Ik hebbe der een betjen van noa e vroagn (stiekum) en non zik al wal zovölle gewoar e wörn, det ze disse keer noar völle woark hebt e maakt van det daanssen. Iej snapt neet zeg det man teegn miej woer at zé tregte kriegnt. Dee vrouwleu hebt disse daage ontzettend voi le oefent. Smangs leup eur t' zweet van de plette. Was 'ter dan ook woarm, vreug ik? Mer de man keek miej lelk an. Kraantnleu weet de boele aijt klainneern, zegge. Ik hebbe doar mer neet op e sprökn, want ik mur ealke zegn, at zo laate is, dan kriejk aaijt een kaatje van um. Het zal miejs verniejn wat aij der van zegnt, zaere. Jeh, wat zak zegn, ak 'ne nog neet e zeene hebbe dan kaank ter ook nog neet van zegn. Noa ak van oew heure dan wordter wal had an e woarket en det zeg al nen hoop. Hee hef miej nog van als verteelt oawer de meuilekheedn en het vaake oawerlegn um ne oplössege te kriegn. Mer doar hef de kraantenleazer neet zovölle an. Viej hopt meer dat ze vuur alle meuilekheedn ne oplössege veendt en det ze n' eessen oawnd der ook nog een borrelt jen biej dreenkt en dan veerder muwwe der het Weenter mer met in. Miskiens, köwwe dan nog wille hebn an een klain betjen Cultuur wat in Ries sen geboorn is. Jan van t' Park har non al tulefoon e had oawer de Revue umme kaatjes te besprakn. Non vroag ik oew. Geet' de tied dan zo had? Mer achterof hek wal e heurd det det een vergis was. Den man, den har het Mannenkoor be doelt. Doar blik wal oet dette ook nor de Revue hen wol. En zo wok mer zegn, de leu zit neet stille, al is 't dan Weenter. J. v. E. kenman om reeds thans een aanloopje te nemen op wat straks weer gebeuren moet, namelijk voor 'n nieuw seizoen nieuwe voorraden aantrekken. Maar buiten dat: het stemt altijd tot grote voldoening als we de prijzen hier en elders eens vergelijken. Wat slaan on ze altijd aktieve winkelzaken dan een bij zonder goed figuur. Het is maar in som mige opzichten, dat men onze woon plaats zou willen ruilen voor een stad van omvang, of zelfs maar voor de groot ste steden in Nederland. Wie zulke uit stekende adressen achter de hand heeft als die nu weer klaar staan om naast uit stekende service de cliëntele en de be langstellenden te laten profiteren van uiterst voordelige prijzen, die zal het met de „huisvrouw" eens zijn, dat kopen thuis begint en dat men heel dichtbij al zijn wensen kan verwezenlijken, dank zij onze uitstekende winkelzaken. Zie maar eens wat een feestelijk nieuws de krant van heden en volgende weken bevat. Onze winkelzaken weten hoe ze het „versieren" moeten. De voorraden zijn steeds zodanig, dat we nergens meer keus kunnen verlangen en de prijzen passen zich steeds aan de omstandigheden aan. Het nieuws van deze week in de adver tenties in dit blad draagt wel een bij zonder feestelijk karakter. Grote gebeur tenissen tekenen zich als regel van te voren al een beetje af. Het vergevorderd seizoen veroorlooft de vooruitziende za- Met grote vreugde en dank aan God geven wij U ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ELLEN W. A. W. Struik J. G. J. Struik-Freriksen Ad, Trudy Rijssen, 13 december 1960. Enterstraat 188a. Op 27 december a.s. hopen onze ouders de Heer en Mevrouw GROOTHEDDE Q hun 25-jarig huwe- lij ksfeest te vieren. 9 Receptie van 3-4.30 z uur in hotel Spek- horst te Rijssen. Q De kinderen. 8 8 Heden nam de Heere nog vrij onverwacht uit ons midden weg, na een langdurig ziekbed, mijn innig geliefde vrouw en onze zeer zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder GERRITDINA LANKAMP echtgenote van Herman Wolters, in de ouderdom van bij na 74 jaar. De diep bedroefde familie Nij verdal: H. Wolters A. Wolters-Geels J. Wolters H. Wolters-ten Cate H. Wolters J. W. Wolters H. Wolters G. Wolters Rijssen: R. Wolters-Vossebeld en kleinkinderen Nijverdal, 9 dec. 1960. Rijssensestraat 160. De begrafenis heeft in middels plaats gehad op dinsdag 13 dec. 1960 op de algemene begraaf plaats te Hellendoorn. Door omstandigheden gaat de uitvoering, die de a.s. zaterdag in het St. Jo zefgebouw zou houden De uitvoering evenals de receptie wordt naar latere datum verschoven. WWWVWWWWVWl zien en lezen gaarne ons blad. Ook Uw adver tentie. Daarom heeft zij zo n grote waarde. HEBT U AL BESTELT voor de a.s, FEESTDAGEN? Nog niet? Dan vlug naar Ook Uw adres voor prima blanke STOKVIS zonder graat WALSTRA AT 40 TEL. 2594 Wegens omstandigheden bieden wij U aan PRACHT ZWARTE WOLLEN STOF voor jak en rok en japonnen, dubbelbreed, slechts f 5.50 per meter ESSTRAAT 36 TELEFOON 2952 MARKELOSEWEG 18, RIJSSEN VRAAGT voor direct. Leeftijd 1522 jaar. Hoog loon. Weer ontvangen: Enterstraat 44 Rijssen, Dr. Stokkersstraat 35, Telefoon 2274 ADMINISTRATIES CONTROLES BELASTINGEN ASSURANTIËN Onze bijzonder grote voorraad maakt U het kopen gemakkelijk. Levering franco. Lange garantie. KOMT ZIEN OF VRAAGT PRIJSLIJST BODEGRAVEN Telefoon 01726-2541 VOOR NAAR DE HUTTENWAL

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 7