Winter modellen De Engelse M Douwe Egberts Alle dagen markt aan huis êmadê JE3I 1 P9H ■pT; e e o o o e o e MANTELS en KINDERKLEDING I. J. LIGTEIBERO mm O de thee met de rijke afschenk Wr /PM Koopt nu WOLLEN DEKENS! We hebben ruime keuze. Ook voor BREI WOL naar DÖMMERHOLT - Markeloseweg Postduivennieuws Fihnnieuws Op miljoenennota f 539.ÖÖ0.Ö00 tekort lil m - Hieronder vatten wij de inhoud van de Troonrede in een 14-tal punten samen Rijk gevarieerd is onze collectie met en zonder boni in diverse prijsklassen. Heerlijk! Zo oordeelt men al-. gemeen over de pittige smaak f"| van Douwe Egberts Pickwick /p" Thee, 'n fijne en geurige Engel- se melange. En ook de royale, goudkleurige afschenk is een bijzonder prettige verrassing! w Jul, Koopt voordeliger uit een betere collectie JAPONNEN - BLOUSES - ROKKEN OOK VOOR POSITIE KLEDING!! SsS Ceylon Melange Geel etiket) 108 ct. Engelse Melange Groen etiket) 90 ct. Vraagt uw winkelier ook eens naar de handige groot formaat PICKWICK THEEZAKJES. De afgepaste hoeveelheid is voldoende voor 4 5 koppen heerlijke thee. Per doosje van 20 st. 98 ct. Wm. twii Vermindering belastingen f MËtmm 1111119 Mi JS Zojuist hebben wij weer een mooie partij ONDERLEGGERS ontvangen. Ook lapjes van badstof en theedoeken. Verder zijn wij ruim voorzien in vele soorten lappen. Alles vrij te bezichtigen als op de markt, bij De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" nam op 4 september deel aan een wedvlucht op Bonn, waarvan winnaar werd de heer H. A. Koedijk. Tweede werd F. Dommerholt; 3 F. Ziekman; 4 H. Koedijk; 5 A. Struik; 6 H. Koedijk; 7 Geuzendam; 8 en 9 H. Koedijk; 10 Geu zendam. Op 11 september nam „De Zwaluw" deel aan een wedvlucht op Andernach. De duiven werden gelost om 11 uur. Win naar werd F. Ziekman (13.44.45). Twee de werd H. A. Koedijk; 3 Geuzendam; 4 Koedijk; 5 Geuzendam; 6 Bakker; 7, 8 en 9 H. A. Koedijk; 10 H. D. Broekhaar. Op 18 september werd deelgenomen aan een wedvlucht op Frankfurt. De vo gels werden gelost om 8 uur. Winnaar werd H. A. Koedijk (12.03.02). Tweede werd F. Ziekman; 3 H. Koedijk; 4 Bak ker; 5, 6 en 7 F. Ziekman; 8 Bakker. De eindklassering „generaal" van de P.V. „De Zwaluw" luidt: 1 M. Geuzen dam 93 ,pt.; 2 en 3 H. A. Koedijk en F. Ziekman, ieder 89 pt. De postduivenhoudersvereniging „Het. Luchtvermaak" nam deel aan een wedvlucht op Maastricht. De duiven wer den gelost om 11.40 uur. Winnaar van de vlucht werd A. Jansen (eerste om 1.38.39 uur). Een gedeelte van de uitslag: 1 en 2 A. Jansen, 3 A. Harbers, 4 J. Kamp. 5 H. J. Beltman, 6 A. D. Ligten- berg, 7 A. J. v. d. Willige. 8 M. Boer. man. 9 J. Slagman. 10 A. D. Ligtenberg. 11 B. Kreijkes. 12 W. Schreurs. 13 A. D. Ligtenberg, 14 H. Waggeveld. 15 A. M. Otto. 16 A. D. Ligtenberg. 17 A. Jansen. 18 A. M. Otto. 19 M. Pieffers. 20 A. J. v. d. Maat. Winnaar serie van 2 werd W. Schreurs, winnaar van de serie van 3 J. Nijland. Het totaal der staatsinkomsten wordt ge raamd op 9.396 miljoen gulden, dat der uitgaven op 9.935 miljoen gulden, hetgeen ruim 390 miljoen meer is dan in 1960. De regering kondigt aan: Verlaging van de inkomsten- en loonbe lasting met ingang van 1 juli 1961 indien de conjunctuur gunstig blijft; V ermindering vennootschapsbelasting verlaging vermogensbelasting ver mindering omzetbelasting op sigaretten verlaging omzetbelasting op personen auto's, motorrijwielen afschaffing van de omzetbelasting op boter. Al met al blijft 1961, volgens minister Zijlstra, een moeilijk jaar. Baankamp 24- Hij wil de tocht bij klaarlichte dag ma ken, in zijn uniform van krijgsgevangene, eenvoudig van een koe, die de goedwil lende boerin hem door tussenkomst van een lotgenoot moet verschaffen. En zo vertrekt Charles Bailly, met Mar- guérite, het goedige koebeest aan de ene hand, een melkemmertje^aan de andere en zijn schamele bezittingen over de schouder voor de grote avontuurlijke tocht. Melk is het gezonde voedsel, dat hij steeds rijkelijk bij de hand heeft. Vin dingrijkheid zal hem moeten dienen om zijn plan te doen slagen. De afstand is groot, de wederwaardig heden zijn talrijk, maar wie kan zich een trouwer, liever en meegaander metgezellin voorstellen dan Marguérite? Ja, men mag wel spreken van een buitengewoon origi neel paar: Fernandel en Marguérite. Zullen zij samen het grote doel berei ken? De film geeft hierop het meest verras sende antwoord, dat men zich denken kan. Het hier te verraden zou betekenen, dat wij de lezer veel te kort zouden doen bij wat bijna twee uur kostelijk amusement hem te bieden heeft! Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd: 2086 stuks vee, runderen 88, varkens 1206. Prijzen: 14 vette koeien, eerste kwaliteit van f 3,tot f 3,20 per kg slachtgewicht; 37 melk- en kalfkoeien van f 1000,tot f 1150,per stuk; 12 graskalveren van f 275,tot f 350,per stuk; 4 nuchtere kalveren van f 100,tot f 125,per stuk; 20 drachtige zeugen van f 225,— tot f 300,— per stuk; 1186 biggen van f 45,tot f 57, per stuk. Rundvee: Handel kalm, gelijkblijvende prijzen. Varkens en biggen: Handel vlugger, prijzen hoger. De door minister Zijlstra bij de Tweede Kamer ingediende Miljoenennota 1961 ver toont een tekort van 539 miljoen gulden. „PARKGEBOUW" RIJSSEN Woensdag de film: „Zwei lierzen im Mai". Frisse romantische melodietjes schrijft de jonge Peter Müller bij de vleet. Hij speelt ze zelf op de piano, dan eens hier, dan eens daar en ze vallen goed in de smaak bij het publiek. Zijn vriend Ralf Siedler, schrijft er even romantische tek sten bij. Zodoende kunnen zij zij het met moeite en schulden het hoofd bo ven water houden. Dat verandert als uit gever Gesenius hen toevallig hoort en be sluit zich hun lot aan te trekken. Gese nius maakt de liedjes van de gelukkig getrouwde barpianist wereldberoemd en Peter krijgt zijn deel. Dat is al spoedig zoveel, dat Peter zich financieel vele har- tewensen kan veroorloven, maar nu gunt hij zich niet de tijd er van te genieten. Het succes komt zo plotseling en is zo groot, dat het hem naar het hoofd stijgt. De vriendelijke, altijd goed gehumeurde man verandert in een arrogante, ij dele, over het paard getilde kwast, die onbe heerste dingen doet en zelfs gaat neerzien op de burgerlijke omgeving waaruit hij is voortgekomen. Zijn trouwe vriend en tekstschrijver Ralf Siedler laat hij in de steek, tot groot verdriet van Peters vrouw Annemie, die zwaar lijdt onder de veran deringen. Vaak gedraagt Peter zich harte loos tegenover haar en het komt zelfs zo ver, dat zijn egoïsme en zijn zwakke ka rakter hem in de armen voeren van de ambitieuze soubrette Marion Dehl. Het streelt zijn mannelijk gevoel dat de knap pe Marion zich door hem het hof laat ma ken. Al vlijend misbruikt zij hem evenwel voor de opbouw van haar eigen carrière. Als zij bemerkt, dat Peters grote jaren voorbij zijn, laat ze hem eenvoudig in de steek. Vrijdag en zaterdag de film: „De koe en de gevangene", met de Franse komiek Fernandel. Duitsland 1944 Charles Bailly, met enkele kameraden sedert vier jaar krijgsgevangen op een boerderij in Beieren, verlangt met de dag meer terug naar Frankrijk, naar zijn vrouw Zijn lot is niet het slechtste, dat men zich tijdens de oorlog kan denken, maar zijn heimwee is des te groter. Hij besluit te ontvluchten. Maar niet zoals vele onfortuinlijke ka meraden dit al hebben geprobeerd, niet heimelijk bij nacht en ontij. Nee, hij heeft een veel beter, veel genialer plan om de 800 kilometer te doorkruisen, die hem van de Franse grens scheiden. v J... V.l.n.r.H.K.H, Prinses Beatrix, H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en H.K.H. Prinses Irene medewerking aan een verdere en versnelde uitvoering van het verdrag inzake de Europese Economische Gemeen schap, waarbij echter een reële gemeenschappelijke land bouwpolitiek tot stand zal moeten komen en tijdig een we zenlijke verruiming van de mogelijkheden voor agrarische export moet worden bereikt- Ook zal hierbij bijzonder worden gelet op de grote belangen van ons land bij de in ternationale vervoersdiensten. volledige steun aan voorstellen, die de eenheid van geheel vrij Europa ook in politiek opzicht bevorderen. voor ons aandeel in de defensie der Atlantische landen zullen grotere financiële bijdragen dan voorheen worden gevraagd- de hulp aan economisch en sociaal achtergebleven gebie den dient bij voorkeur in zo breed mogelijk internationaal verband volbracht te worden. verdere medewerking aan de economische ontwikkeling van Suriname en de Ned- Antillen, waartoe wetsontwer pen worden ingediend- de verwezenlijking van de stellingen der regering met be trekking tot Ned- Nieuw-Guinea zullen krachtig blijven worden nagestreefd. de regering zal van de grondslagen van het gevoerde be leid der gedifferentieerde loonvorming, die aan de ver wachtingen heeft beantwoord, niet afwijken. Daarbij blijft de mogelijkheid open voor ondernemingsgewijze activitei ten, die ten doel hebben de bezitsvorming te bevorderen door middel van winstdeling en gepremieerde spaarrege lingen- de Sociaal Economische Raad zal de vraag worden voor gelegd of het wenselijk is bij de loonvorming, naast de maatstaf van de produktiviteit, ook andere maatstaven in aanmerking te nemen- Binnenkort zal deze Raad een voor ontwerp van wet op de loonvorming worden voorgelegd, regelende de bevoegdheden ter zake van overheid en geor ganiseerd bedrijfsleven aangeboden worden wetsontwerpen, die naast het besten digen van enige tijdelijke belastingverhogingen, in het bijzonder beogen een verlaging van de inkomsten- en loonbelasting. De regering is van plan deze op 1 juli 1961 te doen ingaan, tenzij een verdere verscherping van de conjunctuur uitstel noodzakelijk maakt. Voorts zullen voorstellen worden gedaan tot verruiming van het ge meentelijke belastinggebied. de woningbouw behoudt hoge prioriteit. De subsidies zul len in de eerste plaats ten goede komen aan de bouw van volkswoningen. een ontwerp van wet op de subsidiëring van de kerken bouw zal binnenkort worden ingediend. het scheppen van voldoende werkgelegenheid en de vor ming en de ontwikkeling van de jeugd blijven kernpun ten van het beleid, Voor industrialisatie, structuurverbe teringen in de landbouw c-a- zullen opnieuw aanzienlijke bedragen moeten worden bestemd- het regionale ontwikkelingsgebied op economisch, maat schappelijk en technisch terrein zal de regering in de ko mende jaren krachtig blijven bevorderen. voortgegaan wordt met het treffen van maatregelen tot uitbreiding en verbetering van het onderwijs in al zijn ge ledingen, speciaal ook voor het hoger onderwijs en de ontwikkeling, van het wetenschappelijk onderzoek-

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 4