STEUN NU'T WERK VAN HET RODE KRUIS Belangrijkste wijzigingen lomerdienstregeling Viej zeent allemaole femielie van mekaar Wedvlucht „Het Luchtvermaak" Anker Jubileum-rit 29 mei-1 oktober 1960 Vlaggen uil bij jubileum Ter Horst en Co. Winkeliers lieten zich van beste zijde zien Originele, goed verzorgde etalages Anker-actie slaat in Als ge uw cliëntèle prettige ser vice verleent, wat ligt dan meer voor de hand dan regelmatig adverteren Foto rechts: De machines weven, geleid door vakkundige handen, de jute samen tot gelijk matige, stevige doeken. (Foto Cas Oorthuys). Foto links: En opnieuw kammen en evenwijdig leggen. Pas op dat de zo gevormde lont niet afloopt. Breekt de lont, dan breekt het lijn tje. Geen seconde mag de oplettendheid verslappen. (Foto Cas Oorthuys). De postduivenvereniging „Het Luchtver maak" nam deel aan een wedvlucht op Sittard, waarvoor werden ingezet 939 dui ven. De vogels werden gelost om 12 uur. Een duif van de heer W. Scherphof keerde om 14.06.15 als eerste op haar hok terug. Eeni gedeelte van de uitslag: 1 W. Scherphof, 2 J. Harmsen, 3 A. Lan- kamp, 4 H. Koster, 5 en 6 T. Geerling, 7 A. Harbers, 8 G. H. ter Harmsel, 9 G. Kreijkes, 10 G. J. Waggeveld, 11 J. Harm sen, 12 A. Willems, 13 A. A. Pennings, 14 W. Nijzink, 15 W. Schreurs, 16 G. Stro- kop, A. J. Dannenberg, 18 A. J. ter Stee- ge, 19 D. Dennekamp, 20 W. van Brussel. De Rijssense Motorclub RMC in sa menwerking met de bromfietsclub Op Pad en met het Anker-comité (winkeliers), wordt op 2e Pinksterdag een grote oriënteringsrit in 3 klassen georganiseerd. De start zal plaats hebben 's morgens om 7 uur op de Veemarkt. Verwacht wordt, dat er voor deze An ker jubileum^rit een ^rote belangstel ling zal bestaan. Er staan prachtige prijzen beschikbaar zowel in de A-klasse dat is voor auto's over een afstand van 68 km als in de B-klasse motoren als in de klasse voor bromfietsen. BESTUUR NEUTRALE KLEUTERSCHOOL UITGEBREID Het bestuur van de stichting Neutrale Kleuterschool werd uitgebreid met 3 le den en wel met de heren J. ter Haar, J. Hillenius en J. W. Rouwendal. Tot hoofdleidster aan de Neutrale kleu terschool werd benoemd mej. H. Mulder te Almelo en tot leidster mej. H. Klei boer te Lochem. SPEURTOCHT „IRENE" Traditiegetrouw organiseerde de speel tuinvereniging „Irene" op Hemelvaarts dag een speurtocht voor fietsers. Er was ook nu weer een prachtige route uitge zocht, zodat iedereen weer volop kon ge nieten van het prachtige natuurschoon rond Rijssen. De te rijden route was on geveer 15 km lang. De uitslag was als volgt: Junioren: 1 A. Beumer, 23 str.p.; 2 W. Romp, 24 str.p.; 3 J. Nieuwenhuis, 25 st.; 4 J. Puitrum 31 str.p.; 5 G. Brinks, 47 st.; 6 J. W. Brandriet, 47 str.p. Senioren: 1 J. v. d. Noort, 2 str.p.; 2 E. Voortman, 2 str.p.; 3 J. Borkent, 23 str.p.; 4 G Immink, 23 str.p.; 5 M. Tijhof, 24 st.; 6 J. Beunk, 24 str.p. Richting AlAnelo: De meeste stoptreinen vertrekken later. Enige sneltreinen zijn uitgevallen (14.08, 16.08, 20.08), terwijl andere sneltreinen nu stoppen (13.08, 15.08, 19.08). Er is een late trein bijgekomen van en naar Enschede op werkdagen: Naar Enschede: Rijssen vertrek 23.46 Van Enschede: Enschede vertrek 22.19 Almelo vertrek 22.45 Rijssen aankomst 22.57 Richting Deventer: De stoptreinen vertrekken iets vroeger en gaan als regel door naar Apeldoorn. Er is een late trein bijgekomen van en naar Deventer op werkdagen: Naar Deventer: Rijssen vertrek 22.57 Van Deventer: Deventer vertrek 23.26 Rijssen aankomst 23.45 Hieronder een overzicht van de ver trektijden in beide richtingen vanaf sta tion Rijssen: VERTREK RICHTING ALMELO Tijd Bestemming Bijzonderh. Tijd Bestemming Bijzonderh. 6.28 Enschede Alleen op werkd. 6.09 Apeldoorn Alleen op werkd. 6.43 Almelo Alleen op werkd. 6.24 Haag-Rott. Alleen op werkd. 7.26 Enschede Alleen op werkd. 7.16 Apeldoorn Alleen op werkd. 8.08 Enschede Alleen op werkd. 7.57 Apeldoorn Alleen op werkd. 8.46 Enschede 8.32 Haag-Rott. 9.46 Enschede Alleen op werkd. 9.18 Apeldoorn 10.46 Enschede 9.57 Apeldoorn Alleen op werkd. 11.08 Enschede Alleen op werkd. 10.32 Haag-Rott. 11.46 Enschede 10.57 Apeldoorn 12.46 Enschede 11.57 Apeldoorn behalve zaterdags 13.08 Enschede Alleen op werkd. 12.22 Deventer Alleen zaterdags 13.43 Enschede 12.57 Apeldoorn Alleen op werkd. 14.46 Enschede Alleen op werkd. 13.32 Amsterdam 15.08 Enschede Alleen op werkd. 13.57 Apeldoorn 15.46 Enschede 14.57 Apeldoorn Alleen op werkd. 16.46 Enschede Alleen op werkd. 15.57 Apeldoorn 17.08 Enschede Alleen op werkd. 16.57 Amersfoort 17.26 Hengelo Alleen op werkd. 17.51 Deventer Alleen op werkd. 17.51 Enschede behalve zaterdags 18.46 Enschede 17.57 Deventer Alleen op zat. en 19.08 Enschede zon- en feestdagen 19.46 Enschede Alleen op werkd. 18.12 Apeldoorn Alleen op werkd. 20.46 Enschede beh. zaterdags 21.08 Enschede 18.32 Haag-Rott. 21.28 Enschede 18.57 Apeldoorn Alleen op werkd. 22.08 Enschede 19.57 Apeldoorn 22.46 Enschede 20.57 Apeldoorn 23.08 Enschede behalve zaterdags 21.57 D.v. 23.46 Enschede zat. Amersfoort 00.08 Enschede Alleen 's nachts zon- en feestd. van zondag op Apeldoorn maandag en 's 22.32 Haag-Rott. Alleen op zon nachts na 'n feestd. 22.57 Deventer en feestdagen VERTREK RICHTING DEVENTER Het juttegedien is opetrukn. De stoom- geste kriengt groot fees. En de aowerege Riessender preuwt dr aalt wat van met. Ha, wat har de Almelose kraante 'n mooi blad emaakt vuur disse geleengn- haid. Ik hebbe nog nooit zonne mooie kraante zeene. Det koomp ook umdet ik dr zulf met 'n kokker in stao. Ik hebbe dr met vuile wille in zit'n leazen. Ook aower miej zulf. Plet is 'n raor geveul at ze aower oe skriewt in de kraante. Det he'k non zulf oonderveun'. Oonze Jenne hef de kraante zeuneg vot elech in 't kamnet. Vuur da'j ne metnemt nao 't huuske, zegge. Non ja, het is ne kraante om te bewaorne, det is waorhaid. Non, ieleu hebt wal elaezen de'k nen mooi'n viskebak in 't kokhoes har staon en det ze miej 3 viskestukke an woln been. Met den viskebak zink naor bliej met. Dee leu dee't ne miej biej 't hoes hebt ebrach langs disse weg daank ik oeleu. Ik weer ealke neet langs wonnen aandern weg ik den daank oet mur sprek'n Ik hebbe dr nao vuile wille an. Het is ook 'n mooi raad-kwaak-iej-um, det is volgens oonze Jenne nen vrumden naam vuur nen viskebak. Uurne he'k dr al vuur zit'n kiek'n, ik zee van alns in 'n bak, ieleu heurt dr nog wals van wier. Het wodt 'n heel fees van 'n stoom. Zo lange bestaon hemn, dan is 't ook waerd, det dr fees van emaakt wordt. Deepe zet' ik de pette of vuur al dee leu van Ter Hös, deet in vrooger jaor'n zo good biej hebt ewes, um 'n bedrief op te richen woert rechtevoort het hele Ries- sen belang biej hef en det in de hele weald de jutte nen groot'n naam hef. Het gung dr vrogger aanders langs as vandage an 'n dag, det is waorhaid, meer viej murn neet vegett'n det 't vrooger ook ne hele aandere weald was. Naons in de hele waeld was 't in vroogere jaor'n nen vetpot en vanzulf ook in Riessen neet. In latere paorn zeent der heupe verbette- regen ekumn, en vandage an 'n dag wodt dr duur de hearn nen hoop vuur de aor- baiders edaon. Honderviewntwenteg jaor hef 'n stoom edreeit, neet allene de hearn, ook viejleu oet t' gewone volk viej zent dr greuts op, det zon bedrief zo lange hef bestaon. Hearn van 'n stoom ik filseteer oeleu vuste. Benaaind meneer Jan, as 'n ennigsen van de aole garde. Ik hoppe de'j der nog veskaid'n jaor mangt kukker'n en da' jvedan getuuge mangt wean van 'n bleui van oewn en van oonzen stoom. Ook de jonge garde, menear Auke, menear Tim en menear Jordaan ik filseteer oeleu ook de kommnde honded jaor good geet, want at 'n stoam good geet, dan geet 't good in 't hele Riessen. Want 'n stoom en Riessen heurt biej mekaor as koffie in de smorre. In verband met de belangrijkheid van het jubileum bij Ter Horst en Co en ge zien de grote betekenis van het jubile rende bedrijf, worden alle Rijssenaren opgewekt tijdens de jubileumdagen (don derdag, vrijdag en zaterdag) de vlaggen uit te steken. Rijssen zal daardoor een feestelijk ca chet krijgen en men zal daardoor getui genis afleggen van de verbondenheid die er bestaat tussen Rijssen en Ter Horst en Co. Ik wus vegangn waekke neet wa'k heurn, det ze miej op 't petret woln zett'n in de Almelose kraante. Ik har dr ees neet met op, mer den keal heul zo vaste, det 't miej op 't leste ook neet meer skel'n kon. Oonze Jenne was dr stoomp teengn. „Nog wal n' mooi petret oonze Gaoit um den op 't petret te zett'n." Mer daor dee det kealken van Almelo neet wat op oet. Hee veteel'n miej dette Vos hett'n. Ik zegge: ziej nog femielie van Jan Vos oet de Eelsenerstraote en van oonzen niej'n domie, den het ook Vos. Och, zegge, viej zeent allemaole femielie van mekaor. Daor zeenk op an 't prakkezeer'n ekumn. En ik gleuwe det 't waor is. Viej zeent alle maole femielie van mekaor en aj good ach geewt ku'j 't wal vake aan de naam'n of de skealdnaamn zeen. Begint mer biej de burgemaestr, den het net zo als Mriens van 'n Platvoot en umsgelieks zeent dee leu femielie. Skol- man kon wal nen neewe ween van Jans- koolsmans, dezulfde naamn lingt duude- lijke vuur oe. Den aandern wethoolder den op de Haor woont is femilie ewes van een of 'n aandern Konek, misskien wal nen Konek van 't laand woer Eenooge de tuwkes in de haane hef. Gaot mer vedan. Kiekt mer is nao een van de firmant'n van 'n stoom. Det kon toch makkelijk nen ach- terneawe wean van Zjonnie Jordaan. Of 'n Riessender eawn good zingn kan as 'n Amsterdammer det weer ik neet. Awaor stoomgeste, beent um ees op 't spek met 't fees. Laote es prebeern watte kan. De peardjes van de Spahi's wordt dr miskien nog wal traampel van. Allemaol femielie van mekaor. Kiekt mer naor meneer Auke en meneer Tim,de zulde naam' nas Gool'n Truike van 'n Zwatt'n weg. Ik kan ze oe pik biej graot op- De door het Ankercomité, waarin ver schillende Rijssense winkeliers zitting hebben ontplooide acitiviteiten om ook de hele bevolking te betrekken in de feestelijkheden ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum van de N.V. Ter Horst en Co., zijn niet zonder resultaat geble ven. Zowel de etalagewedstrijd, als de An ker-actie en de Ankerspeurtocht voor de jeugd is ingeslagen op een wijze, die de stoutste verwachtingen overtroffen. De deelnemers aan de etalagewedstrijd, hebben Rijssen geheel in het Ter Horst jubileum gebracht, over het algemeen is er bijzonder veel aandacht aan de etala ges, die zeer veel belangstelling trekken, besteed. Op zeer originele wijze, heeft men inge haakt op de jubileumviering van de Rijs sense jutefabrieken, en de mogelijkhe den, die er (symbolisch) op dit gebied lagen zijn op een logische wijze uitge buit. De jury, die woensdag de moeilijke taak had de etalages aan een oordeel te on derwerpen was eenparig vol lof, voor dat gene wat de Rijssense middenstand had weten te presteren. Ook de deelnemers aan de etalagewedstrijd zelf, zullen zo wil het ons voorkomen zeer tevreden zijn over de grote belangstelling, die men heeft ondervonden. Omdat wij niet voor- neum'n. Dr zit dr eene biej de hearn op 't ketoor Tomassen hette. Miskien wal nen vol'n neawe van Graat van Tooms, dr den meneer den vuur Logman in de plaase is ekumn Boonstra, femielie van Boon' Aale, daor kuj vaste op an. 'n Directeur van 't gasfebriek femielie van de Kapelle van 'n Ustrofweg. 'n Directeur van ge meentelijke bouwerieje en van de gemeen telijke buske, den is verwaant an 'n Hol lander oet de Oranjestraote. ('n Een is nen grutter'n skalk as 'n aander'n, mer femie lie jao, o jao). Dr zit dr nog eene biej de gemeente vlak oonder de baas, Bolman het den, kan toch makkelijk nen achterneawe wean van Boljentjen. Kiekt ees naor 'n niejen netaores, det kon wal nen eumzegger weann van 'n Lang'n Jan, ze hebt preenspaol dezulfde naam'n. 'n Niej'n maester van de Wilhelmina- skoole Altena hette, dn de wiedte femielie van de jongs van Doktesheendek op 'n Banies. Nen maestr an de Haorskoole (de Rooi) mut biej 'n Roo Dieks of biej de Roo Jan op 'n stamboom staon. De baownmaestr van de Baniesskoole Meew- se, miskien wal nen voll 'n neawe van MeeuwsJan. Het lig der toch almaole dikke op. De baownmaestr van de R.K. Jongsskoole hef 'n zulfden naam as de Vloogerre zinn kael. Het kan wal lange wean elene, mer nen femieliebaand mut dr ewes wean. De baownmaestr van de Skeeldskoole kon bes nen neawe wean van Garrad van 't Maierke. De baown maestr van de Haorskoole (Molendijk) hef wat te maak'n met MulnJentje. Het lig dr toch allemaole dikke op. En det is nog mer plaaselijk. Mer kiekt ees wieder, 'n Vuuregen minister-president, woere wiej ees van truk'n en den non van zik zulf trekt det kon toch wal nen eum wean van Gerrat van Drees en van Jentjen van Drees den op 't gemeente hoes zit. En non skai ik dr oet. Ik hoppe det ik en de aandere stoomgeste mooi weer hebt met de dage, dan hebt det de aandere Riessender ook. GAOIT (EUM). uit willen lopen op het bekend maken van de uitslag van de jury, kunnen wij geen oordeel uitspreken en moeten wij ons bepalen tot dit algemene beeld. Het publiek heeft zelf wel uitgemaakt waar originele en goed verzorgde etalages zijn ingericht. Al met al veel respect voor al le deelnemers. De jeugd van Rijssen is reeds de eer ste dag waarop de Ankerspeurtocht werd opengesteld zeer actief geweest. De hele dag kon men de jeugd in de weer zien, gewapend met potlood en de uit de krant geknipte lijst, waarop de deelnemers aan de Anker-actie stonden vermeld. Reeds intensief is er geschat, gewikt en gewogen, omtrent het gewicht van het enorme scheepsanker, dat staat opge steld voor het kantoorgebouw van de Twentse Bank. Honderden formulieren met het geschatte gewicht zijn reeds in geleverd, en alle deelnemers wachten-vol spanning af, wie winnaar zal worden van de hoofdprijs (f 1000.aan waardebon nen) in deze actie, die zo prachtig aansluit bij het 125-jarig jubileum van de Rijssen se jutefabrieken.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 4