Voor een exclusieve naar de niemüe MoHeilhUïS g! i(pa&6 PHOENIX soepballetjes Dessert- pudding Douwe Egberts Krul- vermicelli Big RIVO-NIEUWS Fa. GEBR. BLOEMENDAL G. J. KASTENBERG 1 IF8 i IPs ff 1 Excelsior '31 78ct-io°» Deze speciale PICKWICK theepot speciaalzaak. Zie etalage Telefoon 2952 250 gram en 1 blik stekker mooier bij 2 pakjes het 3e pakje voor de halve de fijne "Engelse Melange f Sparretje voor de lunch: Saks. lever-worst Sparretje van de week Appelmoes BRUIDSJAPON ROV-RIVO 0—3 Donderdag 18 februari werd in Hengelo door een rustig spelend RIVO een ver diende 03 zege op het sterk teleurstel lende ROV behaald. De setstanden waren: 615, 415, 815. RIVO-DIS 3—1. Zaterdagmiddag gaf een weer sterk spelend RIVO |de Winterswijkers geen schijn van kans. Bij een 20 set-voor sprong ging de derde set verloren door nonchalant spel, doch in de vierde set was er geen twijfel meer omtrent de sterkste ploeg. Setstanden: 1513, 1511, 1015 en 158. Dinsdagavond stonden twee wedstrij den op het programma tegen Enschedese ploegen: Sparta-Wilhelmina (no. 2) en de derde Ulo, de lijstaanvoerders. Tegen Sparta-W. zag men kans een 2-0 achterstand volledig weg te werken, maar door enkele ongelukkige momenten werd de beslissende vijfde set op het nippertje verloren. Setstanden: 1512, 1512, 14 16, 1115 en 1513. De wedstrijd tegen derde Ulo werd het hoogtepunt van de avond. Door subliem spel wist RIVO de eerste set te winnen. De kampioenen moesten daarna in elke set alles geven om RIVO van de winst af te houden. In de derde set stond RIVO xnet 122 achter, doch door goed serve ren van Nijsink en prachtig afblokken van de Enschedese smashes werd het 12— 12 voordat derde Ulo de stand in haar voordeel kon beslissen. Ook in de vierde set spande het duchtig, maar nu bleek toch wel duidelijk, dat de Enschedeërs niet voor niets bovenaan staan. Setstan den: 14—16, 15—9, 16—14 en 15—13. RIJSSEN VOORUIT Rijssen Vooruit verdiende meer dan gelijk spel. Het zaterdagmiddagelftal van Rijssen Vooruit heeft in haar laatste thuiswed strijd tegen Vroomshoopse Boys weer eens overduidelijk bewezen, dat zij qua spel eigenlijk een hogere plaats op de ranglijst zou moeten innemen dan zij mo menteel bereikt heeft. Verschillende om standigheden (blessures e.d.) zijn er ech ter oorzaak van, dat wedstrijden, die be slist gewonnen hadden kunnen worden, verloren werden. Bovendien heeft het spelersverloop van de laatste jaren het elftal ook geen goed gedaan en dat er oud-RV-spelers zijn, die hun „eerste lief de" verlieten en thans in clubs buiten Rijssen triomfen vieren, is voor het oude Sparta" zeer te betreuren. Bedoelde spelers zouden o.i. meer eer behaald hebben, wanneer zij hun eigen club hogerop hadden gebracht. Gedane zaken nemen echter geen keer en de RV- ers zien de volgende competitie reeds vol optimisme tegemoet, in de overtui ging, dat er met het elftal, dat zaterdag van de vorige week tegen de „Boys" uit kwam, ontegenzeggelijk goede resultaten te bereiken zijn. Over de laatste thuiswedstrijd het vol gende: Het had eerst heel wat voeten in de aarde voor de wedstrijd een aanvang kon nemen. Door de consul was het ter rein n.l. afgekeurd, doch daar dit be richt te laat in Vroomshoop doorkwam en ook de arbiter geen bericht van afkeuring doorkreeg, liet scheidsrechter Van de Kamp uit Zwolle de ontmoeting alsnog doorgaan. Van meet af ontwikkelde zich een felle strijd om de punten, waarbij de thuisclub het voordeel had tegenover een nogal zenuwachtige tegenstander te staan. Doordat er voor de RV-ers niets op het spel stond, konden zij een rustig spelletje spelen en nu bleek weer eens, dat men met rustig spel juist goed voetbal kan spelen. Herhaaldelijk kwam het doel van Wolters in gevaar, doch het was mede te wijten aan de slechte terreingesteldheid, dat het Voorloplig niet tot doelpunten kwam. Het was vooral rechtsbuiten Schel- levis, die zich onderscheidde in de RV- voorhoede. In de RV-verdediging konden zowel spil Ruiterkamp als linksachter Rutterkamp (na rust) tot de uitblinkers gerekend worden. Na 37 minuten spelen (Vroomshoopse Boys kwam er steeds beter in) kreeg Braakman een vrije trap te nemen. De Vroomshoop-linksbuiten plaatste het leer precies op het hoofd van midvoor De Lan ge, die ongedekt stond en dit betekende 0—1. Met deze stand ging tevens de rust in. De tweede helft stond geheel in het te ken van Rijssen Vooruit. Nadat Jansen een schot van Braakman op keurige wij ze onschadelijk had gemaakt, schakelde de thuisclub op een hogere versnelling in. Hierop hadden de Boys niet direkt het juiste antwoord klaar. Goed samenspel tussen Schellevis en Schreurs leidde in de zesde minuut na rust tot de gelijkmaker. Uit de voorzet van de RV-rechtsbuiten schoot Bruggeman onhoudbaar in (11). Nog geen minuut later leidde de thuis club. Bij een aanval over links werd rechtsachter Poel door Lohuis en Ten Bolscher dermate in het nauw gebracht, dat deze in de moed der wanhoop maar op zijn eigen doelman terugspeelde. Kee per Wolters had zijn doel echter juist ver laten om in te grijpen en kon zodoende niet verhinderen, dat het leer tergend langzaam tussen de palen rolde (2—1). Rijssen Vooruit bleef de situatie volko men beheersen, doch nu bleek Vrouwe Fortuna op de hand der gasten. Menige penibele kwestie voor het Boys-doel werd door Lambers c.s. met kunst en vliegwerk opgelost. De overwinning bleek zeker voor de thuisclub, doch met nog vier mi nuten te spelen gebeurde het „wonder". Uit een ongevaarlijke aanval zagen spil Ruiterkamp en doelman Jansen kans het leer in eigen doel te werken, waardoor de stand nog op 2—2 werd gebracht. Grote consternatie bij de thuisclub en grote vreugde bij de bezoekers, vooral toen bleek, dat hun naaste concurrent door SVVN met 70 geklopt was, waardoor het kampioenschap een 'feit geworden was. Zaterdag speelt RV (ZM) haar laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. De RV-ers gaan naar Sportlust, dat nog in degradatie-gevaar verkeert. We houden het ook nu weer op een gelijk spel. Onder slechte weersomstandigheden speelde Excelsior zaterdag j.l. haar laat ste uitwedstrijd tegen Urk. Door de af wezigheid van D. Nieuwenhuis en H, Schuiterd moest 'Smalbrugge de midvoor- plaats weer bezetten en werden de vleu gels ingenomen door D. Baan en Gerrit sen. Deze wijzigingen brachten uiteraard geen versterking van het elftal, doch Smalbrugge en Gerritsen haalden wel de voldoende. Op het gladde terrein kon rechtsbuiten Baan echter slecht uit de voeten komen. Door het goede spel van de binnenspelers en de achterhoede wa ren de rood-witten nochtans gemakkelijk in staat 'hun zegetocht voort te zetten en de achtste overwinning in successie te be halen. Na het beginsignaal van scheidsrechter Faber nam Excelsior meteen het heft in handen en de Urker doelman moest me nige safe verrichten om doelpunten te voorkomen. De eilandbewoners kwamen vrijwel nooit verder dan de middenlinie, terwijl hun enthousiaste spel maar po vertjes afstak bij het technisch goede spel van onze plaatsgenoten. De aanvals- linie der rood-witten speelde de Urker defensie keer op keer uit positie, zodat doelpunten niet konden uitblijven. Uit een goed door Smalbrugge teruggegeven bal kon Sprakel na 15 minuten de score openen. Elk ogenblik scheen de tweede treffer te zullen ontstaan, doch zoals zo vaak gebeurt, kwam aan de andere kant de gelijkmaker, 11. Excelsior bleef druk uitoefenen op het doel der gasten. Sprakel doelpuntte nog eens, maar deze goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Een kwartier voor de rust scoorde Smalbrugge uit een goede voorzet van Gerritsen met een harde schuiver het tweede doelpunt der rood- witten, 12. Door gebrek aan schutters en het prima doelverdedigen van de Ur ker doelman bleven de gastheren voor een grotere achterstand gespaard. Na de rust hadden de Urkers 'het voor deel de regen en de wind in de rug te hebben. Zij waren wel het grootste ge deelte in de aanval, maar het degelijke en rustige spel van de Excelsior-achter- hoede gaf hün geen kansen. De aanvallen der rood-witten waren veel gevaarlijker. Reeds spoedig knalde D. Baan via de paal nummer drie in de touwen. De eilandbewoners bleven enthousiast en sportief doorvechten, maar kwamen niet tot resultaten. Aan de andere kant scho ten Sprakel en Smalbrugge nog tegen de paal, voordat Gerritsen van dichtbij de stand op 14 bepaalde. Excelsior 2 versloeg in de Mors de re serves van DES uit Nijverdal met 31. Het derde elftal, dat in de eerste klasse nog steeds prima prestaties levert, ging op deze weg voort en klopte in Almelo het tweede elftal van Oranje Nassau met 5—2. Door een 42 zege op Omhoog b wisten de d-junioren zich als tweede kampioens elftal der rood-witten te melden, nadat Excelsior a de titel reeds in zijn bezit had. De doelcijfers van 109 voor en 6 te gen tekenen duidelijk de kracht van deze knapen. Jongens, van harte proficiat en ga zo door! De uitslag van de andere ontmoeting is: Excelsior a-De Zweef a 20. Morgen ontvangen Excelsior 1, 2 en 3 resp. DETO 1, ASV 1 en Sportclub De nekamp 1. Bij alle drie wedstrijden wordt er gestreden voor het kampioenschap of voor de promotie. Op de Mors zal het aan spanning niet ontbreken. De wedstrijd Excelsior 1-DETO 1 is vooral van belang voor de Vriezenveners, die door een overwinning nog een kleine kans hebben Oranje Nassau of Enter Vooruit in te halen. Het kan een interes sante strijd worden tussen de produktief- ste voorhoede en de slechtste defensie uit de afdeling. Gezien de prestaties van de laatste tijd, geloven wij, dat de gasten weinig kans zullen krijgen, temeer daar Excelsior bij een overwinning zelf nog op de eerste of tweede plaats van de ranglijst kan komen. Excelsior 2 en 3 krijgen het moeilijk tegen ASV en Sportclub Denekamp. De Sportclub heeft met nog twee wedstrij den te spelen twee punten meer dan de Aadorpers, maar zij moeten nog bij ASV op bezoek. Een overwinning van de De nekampers en één verliespunt van ASV tegen Excelsior 2 brengt Sportclub De nekamp reeds de begeerde titel. Terwijl omgékeetrd de kansen v|an ASV weer stijgen. In ieder geval zijn het twee zeer interessante wedstrijden. Eri...weer dubbel Sparzegels deze weekl Wij gaan met zijn allen heen... naar de Spar-winkelier, de aJɧ échte dubbel-voor- deel kruidenier I m ||P Tijd voor een nieuwe nets Kies dan de PHOENIX Sport Medio! Een stevige sportfiets van sierlijke bouw.op jaren lang intensief gebruik berekend. Loopt licht, stuurt soepel, remt krachtig. Een fiets waar u onder alle omstandigheden op kunt rekenen... voor'n prijs, die lager ligt, dan u op het oog taxeert! heid hoogtij. Daar geurt ook veelal de Pickwick Thee.... zo verkwikkend van smaakzo rijk-aan geur en gou den afschenk... de unieke Engelse thee van Douwe Egberts! En wie het nu wel zijn: het doet er niet toe. Bij duizenden immers vindt u die hartelijke Nederlandse gezinnen, waar het „welkom" geen ijdel woord is. In die gezinnen viert de behagelijk- KIJK, DE PMOENIX SPORT MEDIO dubbeldichte banden, versterkte achterspaken, inch jasbeschermer, pomp en slot. Reeds v.a. f. 159.50 ZURE HARING 8 stuks ZURE UARINGr 4 stuks SHAMPOO KNABBELKOEKEN KNAKWORST inhoud 8 stuks RAAK alkalivrij wasmiddel WSF alkalivrij wasmiddel is verkrijgbaar tegen 750 Douwe Egberts waardepuntcn (of 650 voor de kleinere pot)* 1,Tuit kan niet lekken 2, Ruime opening, dus gcmakke- ljjk schoonmaken 3, Hoog kraagdeksel blijft stevig op zijn plaats. 10punten op een pak koffie of potje Moccona en 4 punten op een pakje thee of doosje theezakjes. 't Koekje voor de zondag 150 gram 56 ct-i' van goudreinetten gS® literblik O Phoenix banden: steeds fabrikaat ©Vredestein Wenst u een versnelling Dan Sturmey-Archer! Verkrijgbaar bij: WIERDENSESTRAAT 106, RIJSSEN. Verkrijgbaar bij: HAARSTRAAT 42, RIJSSEN, Kopen bij De Spar is sparen bij de koop

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 4