RAAD RIJSSEN R.K.S.V.-NIEUWS Excelsior De Nutsspaarbank Aimelo overschreed de 25 miljoen Met hoone heij aaijt wat te dêone Nen kreentstoetn met verrassing CONCERT Grote Metaalnijverheid: 45-urige werkweek Raad wijst voorstel van B. en W. tot uitbreiding semi-permanent gebouw op de Bevervoorde af. Hartelijk afscheid van gemeentebode Goossen VAN DER STOUW voor vulpennen Jaargang 38 No. 38 (Tweede Blad). VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 Weekblad voor Rijssen In verband met de naar de mening van b. en w. onvoldoende huisvesting van de afd. financiën, belastingen, onderwijs en personeelszaken stelden b. en w. de raad voor een crediet van f 40.000 beschikbaar te stellen voor bijbouw van kantoorruim te aan het kantoorgebouw op de Bever voorde. Dat voorstel, dat een van de laat ste punten van de agenda vormde, werd door de raad niet geaccepteerd. De heer Jansen opende de discussie over dit onderwerp met te zeggen, dat voor hem dit voorstel wel volkomen on verwachts was gekomen. Toen indertijd de bouw van het gemeentelijke semi- permanente gebouw op de Bevervoorde in de raad werd gebracht was een der argumenten aldus de heer Jansen, dat de ruimte, die toen door gemeentewerken in gebruik was geweest (een 2-tal loka liteiten van de openbare lagere school) vrij zou komen, om daar de afdelingen financiën enz. in onder te brengen. Er moesten verbeteringen worden aange bracht, en nu blijkt, nadat de lokalen slechts enige jaren dienst hebben gedaan dat de oplossing, die men destijds accep tabel achtte, onvoldoende is geweest. Men voert aan, aldus de heer Jansen, dat de ruimte te klein is (hetgeen hij aanvecht baar vond) en dat het er ongezond wer ken zou zijn, omdat er geen zonlicht kan binnendringen. Van deze argumenten al dus de heer Jansen kan ik niet onder de indruk komen. Tientallen jaren is eén van deze (of beide?) lokalen in gebruik geweest als schoollokaal. Spr. vond het overdreven om in een lokaliteit, waar voldoende ventilatiemogelijkheid is te zeggen, dat deze ongeschikt zou zijn om in te werken. Nadat de lokalen van de Schildschool voor deze afdelingen slechts enkele jaren in gebruik zijn geweest, is er weer een crediet nodig van f 40.000 en ook dan hebben we slechts een noodoplossing. Voor meubilering en aankleding aldus de heer Jansen zal nog wel enkele duizenden guldens meer nodig zijn hetgeen de heer Jansen niet verantwoord achtte, terwijl spr. de decentralisatie die hierdoor zou ontstaan evenmin kon accepteren. Tot slot meende de heer Jansen, dat als over en kele jaren een nieuwe openbare lagere school zal zijn gebouwd voldoende ruimte zou ontstaan, die na een kleine verbou wing zeker geschikt zou kunnen worden gemaakt voor enige afdelingen van de gemeentelijke administratie. Ook de heer Smeijers kon het voorstel van b. en w. niet bevredigen. Spr. vroeg zich af of daarin niet een oplossing zou kunnen worden gevonden om de le klas van de openbare lagere school onder te brengen in een noodlokaal, dat bij de neu trale kleuterschool zou kunnen worden gebouwd, zodat de dan vrij komende ruimte in de Schildschool door de ge meenteadministratie in gebruik zou kun nen worden genomen. De heer Haase wees het voorstel van b. en w. eveneens af. Enkele jaren ge leden was er sprake van een geweldige verbetering, toen enige afdelingen in de Schildschool werden gehuisvest. Nu is het plotseling helemaal mis. De verspreiding van de gemeentelijke administratie-afde lingen vond spr. een groot bezwaar. Spr. dacht een oplossing te kunnen vinden in dezelfde geest als de heer Smeijers, in de bouw van een noodlokaal dus voor de le klas van de openbare lagere school. In zijn antwoord stelde de voorzitter (Burgemeester Landweer) dat het naar het zich liet aanzien nog wel verschillende jaren zou kunnen duren voor de bouw van een nieuw raadhuis zou zijn gereali seerd. Spr. attendeerde nog eens op de grote bezwaren van de huisvesting van de gemeentelijke afdelingen in de Schild school en bleef van mening, dat de huis vesting totaal onvoldoende moest worden geacht. Zagen wij aankomen, aldus de voorzitter, dat de bouw van een nieuw raadhuis binnen 3 a 5 jaar zijn beslag zou kunnen krijgen, dan zouden wij wel licht in deze toestand hebben berust. Nu heeft het college van b. en w. gemeend in de bijbouw van het kantoorgebouw aan de Bevervoorde een oplossing te kun nen vinden. De suggestie door de heer Smeijers en de heer Haase gedaan, tot de bouw van een noodlokaal voor de le klas van de openbare lagere school achtte de burgemeester moeilijk uitvoerbaar, hetgeen ook wethouder Scholman van me ning was. Ook de bouw van een nieuwe openbare lagere school zou naar de me ning van de wethouder de nodige moei lijkheden meebrengen, juist omdat de plaats waar deze school zou moeten wor den gebouwd „buitengewoon moeilijk te vinden" was. Voor 1962 zo ging spr. voort is het bovendien niet mogelijk pogingen aan te wenden om tot de bouw van een nieuwe school te geraken. De heer Haase reageerde met de opmer king, dat hij juist, omdat het nieuwe raadhuis niet spoedig zou kunnen worden gebouwd, de decentralisatie, die men nu voornemens was tot stand te brengen, „nog erger" vond. Spreker informeerde voorts, of er door de opheffing van het achtste leerjaar in de openbare lagere school geen ruimte vrij kwam om door de gemeentelijke administratie in gebruik te worden genomen. Spreker was geens zins overtuigd van de noodzaak tot het uitbreiden van het semi-permanente ge bouw op de Bevervoorde. De discussie, die door de heer Jansen werd geopend, werd ook door dit raads lid besloten met de opmerking, dat hij van mening was, dat binnen de bestaande ruimte een oplossing kon worden gevon den. Spreker vond de bezetting in de hui dige lokaliteiten (in één lokaal zes amb tenaren) niet overdreven. We vergaderen er wel eens, aldus de heer Jansen en och, meneer de voorzitter, het gaat nog wel. Hierna kwam het voorstel in stemming, welke uitwees, dat de meerderheid van de r'aad tegen het voorstel van B. en W. was. Tegen stemden de heren Smeijers, Haase, Voortman, Kamphuis, Kreijkes, Jansen en Pluimers (de raadsleden Ter Horst, Otten en Ter Avest waren afwe zig). Voordien had de raad vier leden en drie plaatsvervangende leden van de commissie voor georganiseerd overleg gekozen. Tot leden werden gekozen de heren H. ter Avest, M. Kreijkes en W. Haase. Tot plaatsvervangende leden de heren A. J. Hodes, G. Otten en G. J. Voortman. Een voorstel tot benoeming van een hoofdmonteur bij het gemeentelijk ener giebedrijf had niet de volledige sympa thie van de heer Jansen, die zich afvroeg of de „top" van dit bedrijf bij deze be noeming niet te zwaar zou worden. Spr. vroeg zich af of aan deze functie behoefte was. In andere takken van dienst consta teren wij hetzelfde verschijnsel en spre ker waarschuwde er tegen in dit bedrijf niet dezelfde kant op te gaan. De voorzitter antwoordde, dat het be roep, dat door deze mensen wordt uitge oefend, niet van gevaar ontbloot is en dat het werk een grote verantwoording meebrengt. Ja, aldus de heer Jansen, maar dat geldt net zo goed voor een ge wone monteur als voor een hoofdmonteur. Spreker dacht, dat een hoofdmonteur ook de verantwoording droeg voor de men sen, die onder hem waren gesteld en de ze is, aldus de heer Jansen, voldoende gedekt door de directeur en door de op zichter. Spreker achtte het onjuist op zulk een kleine groep personeelsleden zo veel hoofdrangen te creëren. De voorzitter zei, dat deze maatregel mede diende om de betreffende ambte naar aan een hoger salaris te helpen. Op een andere manier kan geen mogelijkheid tot loonsverhoging worden gevonden, meende spreker. De heer Jansen, die het eens was met de stelling, dat het overheidspersoneel aan de lage kant werd gesalarieerd, kon echter voor deze omzeiling van de klip pen geen waardering opbrengen en wens te te worden geacht tegen te hebben ge stemd. De overige raadsleden gingen met het voorstel van B. en W. akkoord. Tot lid van de Grietje en Jan ter Horst stichting werd de heer J. Goosen door de raad herbenoemd. De gemeentebode G. Goossen is gister avond na afloop van de raadsvergadering door het college van b. en w. en door de raad een bijzonder welgemeend en harte lijk afscheid bereid, waarvan het hoogte punt was de mededeling van burgemees ter Landweer, dat de heer Goossen bij Koninklijk Besluit de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau was toegekend. Burgemeester Land weer zei, dat het college van b. en w. en de raad een moeilijke taak had afscheid te moeten nemen van de eminente ge meentebode, die de heer Goossen sinds 1934 was geweest. Spreker herinnerde aan het feit, dat de heer Goossen 26 jaar geleden deze betrekking als het ware aan geboden had gekregen. U kreeg een wenk te solliciteren, waarna uw benoeming vrij wel zeker was. U heeft, aldus burgemees ter Landweer, de functie van gemeente bode gedurende al die jaren op een bij zondere wijze vervuld, en Rijssen heeft het toen u werd benoemd met zijn gemeente bode bijzonder getroffen. Het werk dat u verrichtte op een getrouwe en serieuze wijze heeft u altijd in een grote mate van opgewektheid en toewijding verricht. U bent een bekende figuur geworden in Rijs sen. Iedereen kent Goossen en Goossen kent iedereen. De functie van gemeente bode is een belangrijke, aldus spreker, u bent als het ware contactman geweest tussen het plaatselijk bestuur en de be volking. U was voor iedereen even dienst vaardig. Eenvoudige mensen werden door u opgevangen en gebracht op de plaats waar zij moesten zijn, en met een goede wenk kan u deze mensen vaak op hun gemak brengen. Het i s werkelijk geen prettige zaak vandaag van u afscheid te moeten nemen. Een afscheid is altijd min of meer tragisch, aldus de burgemeester, omdat een periode van het leven wordt afgesloten. Het afscheid van u mag niet betekenen, aldus spreker, dat wij geen bin ding met u meer zouden hebben. U bent hier en in ons huis altijd een welkome gast. We mochten je altijd graag, Goos sen, en we brengen je veel dank voor de wijze, waarop je je werk "hebt verricht. Spreker sprak de hoop uit, dat de schei dende gemeentebode nog vele jaren van RKSV leed een verdiende nederlaag tegen een voor rust beter spelend Luc- tor. Het gemis van stopper Kamphuis en back Wolters was de oorzaak, dat de hele ploeg ver beneden haar kunnen speelde. Luctor ging goed van start en reeds na tien minuten spelen had zij een 20 voorsprong, doordat rechtsbuiten De Leeuw fouten van linksback Ebbing goed afstrafte. De aanvallen van de thuisclub waren weinig overtuigend van opzet en vooral de rechtervleugel bracht er bitter weinig van terecht. De Almeloërs combi neerden beter en nog voor rust keek de thuisclub tegen een 30 achterstand op, toen midvoor Augustijn ongehinderd kon inschieten. Na rust was de thuisclub meer in de aanval en reeds na 5 minuten spelen werd een goede voorzet van A. Tusveld door G. Oude Luttighuis in het doel gewerkt. Hoewel er niet hard werd gespeeld, moes ten de gasten twee spelers laten vervan gen, terwijl stopper Bult ook nog een keer groggy ging, maar in de stand kwam geen verandering. Wel hebben beide ploegen hiervoor de kans gehad. Linksbinnen Marktslag miste zelfs een keer voor open doel. Voor zondag staat opnieuw een thuis wedstrijd op het programma. Haaksber gen, één der leiders van haar afdeling, komt haar opwachting maken aan de En- terweg. Gezien het vertoonde spel van j.l. zondag geven we de oranje-witten weinig kans. De Rijssenaren kunnen ech ter beter en daar vertrouwt haar aanhang op. Vooraf speelt het tweede elftal haar laatste en belangrijke wedstrijd tegen Haarlese Boys, terwijl de derde editie in een plaatselijke strijd gewikkeld wordt tegen RV 3. Het junioren-b-elftal speelt tegen RV b. Programma voor a.s. zaterdag. Excelsior b-SQS a Excelsior e-Excelsior d Nijverdal d-Excelsior f Ter gelegenheid van de promotie van Excelsior 1 naar de tweede klasse reci piëren spelers en bestuur na de wedstrij den in hotel „De Kroon". (Zie adverten tie). zijn pensioen mocht genieten en hoopte, dat de heer en mevrouw Goossen voor elkaar en voor ons, aldus spreker, nog lang gespaard mochten blijven. Het zijn geen gemakkelijke jaren ge weest, waarop u de gemeente hebt ge diend, zo ging de burgemeester voort, die herinnerde aan de moelijke jaren vóór de oorlog en vooral ook de oorlogsjaren. Uw grote mate van hulpvaardigheid is niet al leen bekend in Rijssen, maar ook daar buiten, aldus de burgemeester, ook bij de Commissaris van de Koningin. Spreker deelde de scheidende gemeentebode mede, dat 't H.M. de Koningin had behaagd hem de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te ken nen. Nadat de burgemeester de heer Goossen de medaille op de borst had gespeld, sprak hij de hoop uit, dat deze onderscheiding nog vele jaren door hem mocht worden ge dragen. Namens het college van b. en w. en de raad werd als blijk van erkentelijkheid een prachtige rookstoel en tafel aangebo den, alsmede rookgerei, terwijl mevr. Goossen ook een attentie werd geoffreerd. Als oudste raadslid voerde de heer Jan sen namens de raad het woord. Ik kan slechts onderstrepen, aldus de heer Jan sen, wat de burgemeester gezegd heeft. Persoonlijk zei de heer Jansen de gehele periode, waarin de heer Goossen als ge meentebode werkzaam was geweest, te hebben meegemaakt. Spreker zei verheugd te zijn over het feit, dat algemeen gezegd wordt, dat het moeilijk zal zijn, om u als gemeentebode op te volgen. Spreker zei dankbaar te zijn voor de prettige, blijmoe dige en vooral humoristische wijze, waar op de heer Goossen, trots alles, met ijver en toewijding zijn werk heeft weten te verrichten. Spreker dacht niet alleen na mens de raad maar ook namens practisch de gehele bevolking de heer Goossen toe te wensen, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen zou mogen genieten. Namens de verslaggevers van de raads vergaderingen sprak de heer G. Kienhuis, die zei, dat er tussen hen en tussen de gemeentebode eveneens een bijzondere band was ontstaan. Spreker was dankbaar voor de wijze, waarop de heer Goossen de mensen Van „de pers" altijd tegemoet was getreden, waarvoor hij namens het Dagblad Tuban- tia, de Twentse Courant, het Dagblad van het Oosten en het Weekblad voor Rijssen de heer Goossen een kistje sigaren aan bood, vergezeld van de beste wensen voor een goede toekomst. De heer Goossen was dankbaar gestemd in de eerste plaats jegens H.M. de Konin gin voor de Koninklijke onderscheiding en voorts jegens allen, die hem dit indruk wekkende afscheid hadden bereid. Ik vind het niet zo'n verdienste dat ik mijn werk schijnbaar zo goed heb gedaan. Als ik het niet goed had gedaan, dan was het me waarschijnlijk moeilijk gevallen, aldus spreker, die zeer getroffen was door het welgemeende hartelijke afscheid, dat men hem had bereid. Bij de Stichting de Nutsspaarbank te Almelo, met hare bijkantoren in Wierden, Vriezenveen, Rijssen, Nijverdal en Coe- vorden, werd heden een nieuwe mijlpaal bereikt. Het inleggerskapitaal overschreed de 25 miljoen gulden. In 1948 werd de 10 miljoen bereikt, ter wijl in 1952 de 15 miljoen werd overschre den; 2 jaar later, in 1955, bedroeg het in leggerskapitaal reeds meer dan 20 miljoen gulden. Om aan de vele vragen van inleggers tegemoet te komen, zal deze spaarbank vanaf heden gelegenheid geven gelden te storten op termijnspaarrekeningen, waar van de rentevergoeding 3,25 pet. be draagt. De gelden moeten bij terugvra ging tenminste 6 maanden van te voren worden opgezegd. De thans ruim 51000 spaarders bij deze instelling bewijzen, dat sinds de oprich ting in 1839 deze spaarbank meer dan 120 jaar de spaarbank voor iedereen is. GESLAAGD Bij het Kraamcentrum Almelo en Om streken slaagden maandag 22 februari j.l. voor het diploma kraamverzorgster de volgende dames: mej. J. Drijer te Rijssen, mej. A. Fokkert te Wierden, mej. H. v. d. Eist en mej. G. v. d. Keuken, beiden te Almelo en mej. A. Slomp te Vriezenveen- sewijk. Viej zat'n good en wal achter t' bolt jen, of net'spil zo sprak, köm Jan oet Hooltn der in. Zo, zeare, haijt hier ook? Natuur lek, hawt' doar ook, woerumme neet? Mag een meanske non nooit ees n'körk der of loatn doon? Jan gung biej oons zitn en besteeln van t'zelfde as viej, zoonder suu- ker! Non keals nog wat apats? Viej keekn mekoar an en toew zeawe tege- lieke, Graads t'eeste, det van dee radio zeuij wel e heurt hebn in Hooltn? Joa, zea Jan, ik leuze't in 'Almeloosken. Gelukkeg det det nog good is of e lop, zo ist better!! Mer eh, ik heurn doar vanmoarn op de Höfte nog wal n'mooi spil. Doar har der eene vuur n'zetjen nen hoond e kog, en umme det deer een bet jen te wenn en hoeskunnig te maakn, vuurlopeg in thoes e heuln. Mer jeh, iej weet' woer at det geet, nen eggen hooneleefhebber wil der met de weg op. Um de meug ees te loatn zeen det als neet nor de spoarbaanke geet en detter nog wal geeld is vuur ne leef- hebberieje. En zo zeij'koew gung hoone- man met n'hoond nog t'laand hen umme een voortje beetn te haoln. Peerd en waage en hoond en man, het gung bes. t'Heunken kreeg doar op de waage friske löch zat. Het voortje beetn wör rap op e laane en toew t'hoaste gebuurt was, köm nen noaber kuiern: Non Jans, haij der wat neurg, vuur de melk? Det vret nog aal, was 't wierwoord. Mer eh, ik zee n'hoond neet, heij ne ook e zeene? Och, den löp doar gender in t'laand, zea kuierman. Too bliew iej eawn biej t'peerd, ik mur det heunken efkes zeen te kriegn, want ik heb'ne nog neet zo lange!! Jans gangs, de leane duur, mer t'heunken gung vedan van um of, woer harder atte leup. Mooi en lelk wör e rop. In t'lessen de Hagslaage duur, driewn en roopn en gooin met kloetn! Ne moal of wat met t'gestrit vaste op t'stekkeldroadMan oh man, det heij der dan met, woerumme neet an 'reem ge- doane? Mer Jans zat duur en op t'lessen leup n'hoond de Morre in. Biej Dommer- heultjen ook nen skalk) vuur t'hoes kreege ne in 'hook. Doar vreug Jans of ze miskien efkes det heunken in thoes wol helpn driewn, dan kan ik ne an'reem doon. Och, zea Dommerheultjen, det zal wal goan, want den hoond heurt hier in thoes, kiek meer en t'heunken gung haeneg in de maane lign. Jans keek d'oogne oet. Heij ook zo'n, vreuge? Det wör doar eawn lachen, det begriep iej. Jans wör an e roane umme mer op thoes an te goane, miskien zitte al wal in Nijverdal! Of isse nor de deernbeskoarmege hen e lop, umdette 't zo bes biej oew neet har. Iej teut' meer, zea Jans en gung wier op de waage met beetn an. Wat wasse meu van t' geloop duur weulnheupe en t'geklim oawer t'droad. Met de volle vrag isse op thoes an e goane en zo non en dan f luit'ne, mer ginnen hoond. Tow'te in thoes köm, sprung t'heunken al oawer de delle. En zoo'ste goane, zea Jan oet Hooltn. Viej höwn oons op de basse van t'laggen. t'Is miej ook n'spil um nen hoond!! Geewt miej mer n'boltjen en disse keals ook teman eene, zea Jan. Viej hebt'er dan ook nog mer's wier oet e dreunkne op Jan enJans met t'heunken! Iej hebt kaans, zea Graads, det det verhaal van oew nog in t'Kraentjen koomp, want dee leu we'dt zo, iej snapt det neet! Graads knipoogn miej too en Jan oet Hooltn gung weg met de weure: Non bir ik oew, loa'det hier! Doarumme leu, aij't leazet, kuiert'er neet oawer, want Jan oet Hooltn steet neet in vuur boltjes verhaal. Trouwns, met hoone keuj heel wat met maakn, det vroagnt Jans meer ees! JAN VAN EELSEN. (Historisch). Johan den har nen klaen ekreeng, Joa, zinne vrowwe dan, Nen dag of wat doarnoa doar küm Nen heeln grootn kreentwegn an. Den kreentstoetn zag ter lekker oet, Woervülle offe weug? Den 't miej verteeln zear datteg poond, Mear 'k weet neet of hee leug. Non, non Johan, zo zear zin moo, Doar kuej eawn met vedan, Det hak edach, kriengt 't broodmes ees, 'k Lus ter wal 'n poar sneeks van. Zin moo kreeg 't mes en snee der in, Mear det gung neet zo bes, Johan- wat is den kreentstoetn had, Of lig 't misskien an 't mes. Ach wat, iej drukt neet had genog, Geewt miej det mes mear 's eawn, Johan den lukn 't al net zo min, Wel, heb ik van min leawn. Doar is wat met den stoetn gebuurd, De gaste' hebt miej te pakn, Joawa, de müege harn in' stoetn 'n Poar beerfleskes loatn bakn. Johan den stun, det 's earlke woar, Heel efkes roar te kiekn, Mear datte op de kaste zat, Det heffe neet loatn bliekn. En dan doarbiej, helpt miej onthooln, Hee is non nog te drok, Mear vroo of late, det zuej zeen, Dan dut hee eur bie 'n bok. Rijssen. J. ROZENDOM. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer" te Notter hoopt op za terdag 27 februari een concert te geven in het gebouw „Irene". Medewerking wordt verleend door de Chr. Gemengde Zangvereniging „God is mijn lied" te Sib- culo, het kinderkoor Notter en de strij- kersgroep Almelo. Het geheel staat onder leiding van de heer Dick Steen te Almelo. Het programma wordt geopend door het koor Notter met een vijftal nummers, waarna Sibculo volgt met drie nummers. Het eerste gedeelte wordt besloten met een tweetal nummers door Notter en Sib culo samen. Na de pauze treedt het kin derkoor op met een bloemenzangspel, waarvan zeer veel werk is gemaakt. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of dit zal het publiek beslist waarderen. Na nog twee nummers van Sibculo besluit Notter met de kantate „Wat God doet, dat is wel gedaan". De afdeling Rijssen van de Chr. Metaal- bedrijfsbond hield fin gebouw „Jeruël" haar jaarvergadering onder vtoorzitter!- schap van de heer J. Getkate. Na een openingswoord van de voorzit ter werden door de secretaris, de heer G. J. Koedijk en door de penningmeester, de heer J. Baan, de resp. jaarverslagen uit gebracht. Het ledental, aldus de secreta ris, blijft een stijgende lijn vertonen; er werden dit jaar 12 nieuwe leden inge schreven. De financiële positie van onze afdeling kan gezond worden genoemd, al dus de heer Baan, die melding kon ma ken van een batig saldo. Hierna werd het woord gevoerd door de districtsbestuurder, de heer J. Mulder uit Hengelo, over het onderwerp: „Hoe komen lonen en arbeidsvoorwaarden te liggen bij een 45-urige werkweek?" Spreker begon met zijn gehoor te wij zen op het feit, dat wordt uitgegaan van een werkweek van 45 uur, verdeeld over 5 dagen. Op deze algemene regel zijn uit zonderingen mogelijk, o.m. ploegendien sten. De vraag wanneer een onderneming de werktijden kan gaan verkorten, be antwoordde de heer Mulder als volgt: Men kan beginnen op 1 april 1960 met 1 uur per week. Per onderneming heeft men de keus uit geleidelijke verkorting of verkorting met drie uur ineens. Uiterlijk op 1 okto ber 1962 moet de 45-urige werkweek zijn ingevoerd, aldus de heer Mulder. Als men tot werktijdverkorting overgaat, gaat men over van een CAO a naar een CAO b. De lonen moeten met 6,67 pet. worden verhoogd, hetgeen neerkomt op handha ving van het loon, dat bij een 48-urige werkweek werd verdiend. Duidelijk stel de de heer Mulder het feit, dat deze af spraken gelden voor de grote metaalnij verheid. In de kleine metaalnijverheid is hierover nog geen beslissing gevallen, zo dat deze materie nog nader onder de loupe moet worden genomen. Hierop volgde een geanimeerde ge- dachtenwisseling, waarna de heer Mul der de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze beëindigde.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 3