Jé combineren Bedikbeurten De heer B. ligfenherg 40 jaar winkelchef INGEZONDEN Financiële toestand van provinciale V.V.V. in discussie (fcnjyï'i BADSPUTTERS GEPENSIONEERDEN VAN TER HORST EN CO. MAAKTEN UITSTAPJE Oriënteringsrit Wie helpt mee? JEUGDRUMBAND IRENE WORDT UITGEBREID SPORTCLUB ENSCHEDE tegen F. C. SANTOS A V OND VIERDAAGSE BALLONWEDSTRIJD Veilig Verkeersexamen SCHOOLREISJE PROVINCIALE V.V.V. VERGADERDE Onderzoek zwemwater 25-jarig jubileum Onderscheiding EERVOL ONTSLAG. De beer L. Tijhuis werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het R.K. Armbestuur. In zijn plaats werd benoemd de heer I. F. J. Groothedde, die tevens werd benoemd tot voorzitter van het R..K Sociaal- Charitatief centrum. ,4, Ned. Herv. Gem. Grote Kerk 9.30 uur Ds. van Tuijl (bed. H. Avondmaal), 15 uur Ds. van Tuijl. Westerkerk 9.30 uur Ds. Vergunst (Bed. H. Avondmaal), 15 uur Ds. Vergunst. Geref. Gem. Noorderkerk 9.30 uur en 19 uur Ds. Blok, 15 uur leesdienst. Geref. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 15 uur Ds. Brinkman. Oud Geref. Gem. Bevervoorde 9.30 uur, 14.30 uur en 19 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. Walkerk 9.30 uur en 15 uur leesdienst. Geref. Gem. in Nederland, Eschkerk 9.30 uur, 14.30 uur en 18 uur leesdienst. Het was voor de heer B. Ligtenberg, win kelchef bij de Coöperatieve Winkelvereni ging in de Haarstraat, een grote verrassing, toen hij bij gelegenheid van zijn 40-jarig dienstj uhileum werd onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De jubilaris ontving het ere-metaal uit handen van burgemeester C. B. J. Landweer op het kantoor van de „Coöperatie" in de Walstraat. Naast bestuursleden van de Coöperatieve WinkelvereniLging en perso neelsleden, waren bij de plechtigheid een aantal bestuursleden aanwezig van vereni gingen, waarvan de heer Ligtenberg even eens bestuurslid is. De heer Ligtenberg ving zijn loopbaan aan op 7 juni 1919 als leerling-winkelbediende. Het was nog in de tijd, dat de Rijssenaren hun boodschappen in de kruiwagen kwamen halen en sindsdien is ook dn Rijssen en ook in de „winkel" veel veranderd. Hoeveel duizenden kilo's kruidenierswaren en hoe veel „stoet'ns" de heer Ligtenberg door zijn handen heeft laten gaan is niet te schatten. Met veel plezier en vooral gemoedelijkheid heeft „Bèèrnd", zoals de heer Ligtenberg in de coöperatie-winkel wordt genoemd, zijn taak verricht. Altijd weet hij zijn opgewekt heid te bewaren en de juiste toon te treffen, ook als de drukte wel eens zo groot was, dat „oe 'n kop aower zol loop'n", zoals men dat in Rijssen pleegt uit te drukken. Met genoegen weet hij te vertellen over zijn leerlingen-periode, toen hij voor een uiterst luttel bedrag toch nog heel wat werk moest verrichten. Aanvankelijk moest hij suiker en ander materiaal afwegen. Als hem een zak met 100 pond suiker werd voor gezet, dan moest hij zo nauwkeurig wegen, dat er precies 100 afgepaste zakken met 1 pond suiker uit moesten komen. Als er de helft van een half ons „tussen" was blijven zitten, was Leiden (de Coöperatie) in last. Veel bestuurswisselingen heeft de heer Ligtenberg meegemaakt en ook uitbreidingen en ontwikkelingen. Burgemeester Landweer gewaagde in zijn toespraak van de nauwgezetheid en grote plichtsbetrachting, die de jubilerende win kelchef (in 1937 als zodanig benoemd) aan de dag had gelegd. Met de hoge Koninklijke onderscheiding wenste de burgemeester de heer Ligtenberg van harte geluk. Zichtbaar aangedaan liet de heer Ligtenberg zich de zilveren medaille door de burgemeester op de rever van zijn colbert spelden. De heren R. Bosma en J. Muller, bestuurs leden van de vereniging Het Groene Kruis, waarvan ook de heer Ligtenberg bestuurs lid is, waren getuige van dit grote moment in het leven van de heer Ligtenberg. De heer Bosma feliciteerde de gedecoreerde op hartelijke wijze en sprak de hoop uit, dat God hem nog kracht mocht schenken om zijn taak nog zo lang mogelijk te verrichten en dat hij nog lang de koninklijke onder scheiding met ere mocht dragen. Namens het bestuur van de Haar- en Banisschool (de heer Ligtenberg is daar ook bestuurslid van) sprak het hoofd der Ba nisschool, de heer JC. Meeuse, en namens het bestuur had verricht en sprak de hoop Molendijk. Beide sprekers lieten uitkomen dat men de persoon van de jubilaris alsook zijn werkzaamheden voor beide besturen op hoge prijs stelt en er werden hartelijke woor den van gelukwens uitgesproken. De voorzitter van de Coöperatieve Winkel vereniging, de heer J. H. Dam Wichers, was verheugd, dat de heer Ligtenberg deze ko ninklijke onderscheiding ten deel was ge vallen. Spreker prees de plichtsbetrachting en de overgave, waarmee de jubilaris zijn wei kzaamheden tot volle tevredenheid van het btseuur had verricht en sprak de hoop uit, dat hij ook zijn gouden dienstjubileum nog m goede geozndheid mocht herdenken en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Namens de commisise van toezicht sprak de heer D. Wesselink. Ook deze spreker uitte waarderende woorden ten aanzien van de persoonlijkheid van de jubilaris, over zijn nauwgezette plichtsbetrachting en wenste hem van harte geluk met deze Koninklijke onderscheiding. De heer Ligtenberg haalde in zijn dank woord enige herinneringen uit zijn loopbaan aan, waarna het bestuur van de coöperatieve winkelvereniging koffie, gebak enz. presen teerde, zodat het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen bleef op het kantoor. Het plan is opgevat de bestaande jeugd drumband „Irene" uit te breiden met een hoornblazerskorps voor jongens en een picoletkorps voor meisjes. De drumbandcommissie heeft al ver schillende voorbereidende werkzaamhe den verricht en momenteel bestaat reeds de gelegenheid zich aan te melden voor de nieuwe korpsen. Als de opleiding een vlot verloop zal hebben, is het niet on waarschijnlijk, dat de nieuwe band reeds het volgend jaar naar buiten kan op treden. De heer H. J. Dam Wichers zal optreden als instructeur voor de hoorn blazers en de picolets, terwijl de heer J. Berkel bereid is gevonden als tamtooer- maitre op te treden. Men stelt zich voor, dat als de nieuwe korpsen bij de bestaan de drumband kunnen worden gevoegd, het gehele korps een imponerende indruk zal kunnen maken. Voor het hoornblazerskorps kunnen zich ongeveer 10 jongens voor opleiding' opgeven, terwijl voor het picoletkorps on geveer 20 meisjes in de leeftijd van 12 jaar en ouder kunnen worden aangeno men. Bij uitzondering kan van deze leef tijdsgrens naar beneden worden afgewe ken. Voor belangstellenden zij vermeld, dat een picolet een dwarsfluit is, voor het bespelen waarvan het vereist is, dat men ook muzieknoten kan lezen. Op de oplei dingscursus wordt hier vanzelfsprekend de nodige aandacht aan gewijd. Belangstellende jongens en meisjes kun nen zich opgeven op dinsdag- en donder dagavonden van kwart voor zeven tot kwart over zeven in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Irene" aan de Ven- nekesgaarden. Toen een poosje geleden het Bartimeüs- koor uit Zeist hier een zeer geslaagde uitvoering gaf, werd door enkele ingeze tenen het plan geopperd om hier ter plaatse een grote ledenwerfactie voor de Bartimeüsstichting te voeren. Niettegen staande zich die avond van het concert reeds velen opgaven als lid meende men dat dit ledental zeer zeker nog hoger zou kunnen worden. Deze week werd dan een commissie in het leven geroepen, die wil trachten door een huis van huis-actie dit ledental op te voeren. Het ligt in de bedoeling van deze commissie om wekelijks verschillende adressen af te werken, die van te voren worden bericht wanneer zij op een bezoek kunnen reke nen. De commissie heeft het volste ver trouwen dat er nog zeer velen zijn die het prachtige werk van Bartimeüs willen steunen en verwacht dat zij 'n groot aan tal contribuanten mag inschrijven. Volgen de week zal 'n begin gemaakt worden met deze ledenwerfactie op de Haarstraat. Bewoners van de Haarstraat zorgt er voor dat de commissie, die vol vertrouwen dit mooie werk begint, door u niet wordt be schaamd. Geeft de commissie, door u op te geven als lid een stimulans om dit werk tot een goed einde te brengen. R, In verband met de enorme belangstel ling voor de wedstrijd Sp. Enschede F. C. Santos op 14 juni a.s. heeft het Sportclub bestuur in samenwerking met de gemeente Enschede besloten de acco- modatie uit te breiden. Hierin is men ge slaagd zodat er ongeveer enkele duizen den mensen meer dan normaal de wed strijd kunnen zien. De bromfietsclub Op Pad organiseerde woensdagavond een oriënteringsrit in de omgeving van Rijssen. De afstand was 35 km. Dat de opgaven niet zo erg gemakke lijk waren bleek uit het aantal strafpun- ten, dat de troostprijswinnaar, wist te be halen. De start en finish vonden plaats bij café Smit aan de Enterweg, alwaar de heer A. Ligtenberg, bestuurslid van „Op Pad", de prijzen uitreikte aan de volgende winnaars: le prijs: H. Bergman, Almelo, 89 str. pt.; 2 J. Scholten, Rijssen, 90 str. pt.; 3 H. van Zuilen, Almelo, 90 str. pt.; 4 W. Poortman, Rijssen, 96 str. pt. De troostprijs werd „gewonnen" door J. H. Wessels met 234 strafpunten. Volgende week woensdag, donderdag, vrij dag en zaterdag wordt in Rijssen weer een Avondvierdaagse wandeltocht georganiseerd door de wandelvereniging WIOL. De start zal plaats vinden bij café Koedijk aan de Varkensmarkt. De eerste 3 dagen zul len de wandelaars 15 km. afleggen, terwijl zaterdag 20 km. zal worden gewandeld. In het Volkspark wordt als sluitstuk door WIOL een ontspanningsavond georganiseerd door het gezelschap Viva la Musica, waarbij als conferencier H. Bartels zal optreden. Onlangs organiseerde het Jeugd Roode Kruis afd. Rijssen een ballonwedstrijd waarvan de baten ten goede komen aan de Algerijnse jeugd. Voor de wedstrijd bestond van de zijde van de Rijssense schooljeugd grote belangstelling. Een aantal ballonnen heeft een verre reis afgelegd. Winnaar van de wedstrijd werd Diny Beldman, Huttenwal, wier ballon terecht was gekomen in Italië. De tweede prijs werd gewonnen door Wim Steenbergen, Haarstraat, die de ballon- kaart terug gestuurd kreeg uit de Franse Jura. Dinsdagmiddag werd door ongeveer 240 leerlingen van de diverse lagere scho len het praktisch gedeelte van het Veilig Verkeersexamen afgelegd. Hoewel de start bij het Parkgebouw aanvankelijk Het uitstapje, dat de directie van de N.V. Ter Horst en Co. jaarlijks voor de gepensioneerden van haar bedrijf organi seert, blijkt altijd voor de bejaarden een vreugdevolle gebeurtenis te zijn. De directie stelt er prijs op de band met haar oud-werknemers in stand te houden en naast andere is de jaarlijkse autotocht niet het minst belangrijke toewijs daar van. Het was op het Stationsplein een hele drukte, toen de Rijssense bejaarden el kaar in opgewekte stemming aantroffen en mede door de gunstige weersomstan digheden waren de verwachtingen hoog gespannen. Het gezelschap bestond uit on geveer 280 personen. De voltallige direc tie van Ter Horst en Co. (w.o. de oudste directeur, de heer J. J. ter Horst) maakte de tocht per auto mee, waarnaast 6 auto bussen waren gecharterd. De tocht voerde door het mooie Twente, waar het bezoek aan Ootmarsum en De- nekamp^ het hoogtepunt was. In café Wub- benhof in Denekamp kreeg het gezelschap enige consumpties aangeboden, hetgeen kennelijk op hoge prijs werd gesteld. In Denekamp werd eveneens een bezoek ge bracht aan het natuur-historisch museum Natura Docet. 't Gezelschap was eigenlijk wat te groot om de rondleiding volledig tot zijn recht te doen komen; evenwel wa ren velen niet weg te slaan bij de prach tige verzamelingen op natuur-historisch gebied. Vanzelfsprekend liep de waarde ring van een en ander uiteen. Had de ene meer belangstelling voor de verzameling vlinders, een ander vond de verzameling vogels belangwekkender. Een Rijssenaar, die met veel interesse de verzameling „oude stenen" stond te bekijken, kreeg van zijn vrouw de opmerking toegevoegd: „Allo, wat he'j toch an die aole keiers, dee ku'j biej oons in 'n hof wal opruum'n". In de bus werden de meningen over het fraaie museum uitgewisseld, waarbij bleek, dat men het allemaal „heel mooi" had gevonden. Via Oldenzaal, Hengelo, Borne, Borner- broek en Enter maakte men nog een rit door een fraai gedeelte van het Holland's Schwarzwald, waarna in het Parkgebouw op intieme wijze het sluitstuk werd ge vierd van deze tocht, die ook dit jaar weer door de bejaarden op hoge prijs werd ge steld. jongs, „springt Mej. Dr. E. Berghorst, zendingsoogarts, wordt door de Baseier Mission begin juli a.s. uitgezonden naar Chana in West Af-, rika om onder de inheemse bevolking te arbeiden. Veele mensen lijden daar aan vreselijke oogzieken en hebben na de operatie staar- brillen nodig, waar meestal geen geld voor is. Ook andere brillen, en alleen glazen zijn zeer welkom. U kunt uw oude bril len voor dit mooie doel afgeven aan de volgende adressen: Fa. Gijsbers, Sigarenmagazijn, Enter straat; Fa. Lichtenberg, Kruidenierswin kel, Vennekesgaarden; J. D. de Witt, Nas- saustraat 36. een vlot verloop had, ontstond er later enige stagnatie door een hevige regenbui. De controles werden op de diverse posten verricht door het personeel van de groep Rijssen van de Rijkspolitie, die het groot ste deel van de organisatie van het exa men in handen heeft. De indruk is ge wekt, dat het overgrote deel van de kan didaten het examen tot een goed einde heeft weten te brengen. Op de route wa ren een aantal verkeersborden geplaatst, waardoor het examen aan betekenis en praktische waarde won. De finish was op de Bevervoorde, waar de kinderen na de inspanningen een ijsje werd aangeboden. De leerlingen van de hoogste klassen van de Chr. school in de Oranjestraat maakten gisteren een schoolreisje, per trein naar Rotterdam. Een van de belang rijkste onderdelen van de reis was het be zoek per boot aan de deltawerken. On danks het minder fraaie weer hebben de kinderen zich de ogen uitgekeken van de ze imponerende werken. Het bezoek aan de diergaarde Blij dorp te Rotterdam was aanleiding tot de vele verhalen die de kinderen aan de thuis blijvers in geuren en kleuren konden doen. „Um twee uur keuij der in", zea de vrowwe, „mar um half twee muj der al wal wean aij nog reelke vuuran weet komn!" Det gef miej vuur det greune peurt je een gedrukü! Afijn, ik veune 't wal bes, al köm ik ook les. De wichtere zeet mer eerdere goane. Het steun eur wal an dak met gung. Wat woij tog, wee wol der zin vaa, as jonge neet geane in 't water zeen lign en boawn toliewn natuurlijk. Toek an kwam, koonk zo tregte, een kaatje vuuran, 't kaatje wier vöt achteran en n' preutje met de badmeaster. Tiehof zat op 't kruksken en ak um doar zo zag zitn, komt miej in de gedaggen, det de man vuur zinne joarn nog steal joonk oetzut. 'n Bes leawn, zök hoaste zegn, al likt makkeleker ast is. Toen ik tenmin- sen biej um steun, hebter in dee 10 mi- nuutn wal 20 wichtere wat e vroagn en klaggen in e deent! Nee, hee mut'er nog wal wat vuur opzegn, det week non! Aij miej vroagnt: wast'er vol, dan kiek ik oew an. Zuk mooi weer en dan ginne in 't bad? Joa, ik weet wal, het is te klain en de huksAch man, o man, wat vermaakt zik de jeugd der aans. As gerookt stoombuknge lignt ze langs de kaant, in 't water zeet ze an 't gooin, pias ken mekoar der oonder stootn. Hier en doar neerg an 't zwemn leern. Achter biej de buske, deet zo mooi as biej gin één zwembad in Hollaand, de weend teegn- hoolt, doar zeej oaweral heupkes kleere lign. Zo dichte meugelek biej 't water, zeui de gaste wal dëankn. Mer loawe in 't water goan. Efkes met 'n teen prebeern oft koold is. 't Is aaltied koold vuur 't eeste. Mer jeh, de jongs deet zelf al kaij duur e pekkeld zeet, loat oew neet lange prebeern. Ze bekiekt efkes wat vuur menken aij zeet en dan muj 't lien, völop geet oew oew um de oorne. "Voröt dan meer, der in klabaafstie, der duur! He, 't vaalt met, neet gek op zonnen woarmen dag. „Vaaaa", skreeuwn de ees van 'n hoogn of". „Nee, min jongen, dan kriekn nen zeern kop." „Dan van 'n leegn, vaa!" Afijn, 't mót gebuurn, tusken doezend naakte leu hen nor de klaine spring- plaanke. Ik kömme aortjes plat, mer tog deepe genog in 't water tregte. De jongs kónn de vrowwe verfeln, dak van de plaanke dörf te skeetn, zoveer wak! Op de rugge zik wat hen en de wier e poedelt. Ik hebbe wat e gooit met 'n bal van 'n poar jongs. Ook mók t'er an gleuwn in 't ondeepe, zwemn leern en op- buurn en griepn as de meuge in 't water sprung van de wal of. Karwai hak wal en nat, nat, mer jeh, det mut in 't bad. Toet Tiehof fluitn, hewwe oons rösteg an e trökne en oaweral zag iej naakt- figuurn met badpeks en bóksens en haanddeukere wosslen. Wat van dee gas te hebt ook zo wier 't hemd an. Dreuge weer zöwwe mer rekn. Tusken de buske, achter teegn wal, oaweral zeg iej ze kroepn um wier in 't hemd te komn. De meessen harn' der met de kleere op e reknt, zo steun ze wier met nen natn pun- gel biej 'n speulbak. Biej 'n oetgaank wast miej 'n gedruk en 'n gewosselte um drin en droet te komn. De vrowwe van Tiehof kömn haane te kort umdet spil in goo weage te lainn. Het verwoondert miej niks of vandaage of moarn skötter eene op 'n kop in det steen- kege sleutje vuur 'n ingaank. Viej zeet'er tog oet e kömne en de jongs warn helemoal blauweg nog van 't water en de opfrissege. „Vaa", zean ze, „mawwe non nen kooln hebn?" Wat dooij in zon geval, iej blauwt mer raak! De vrowwe vuunt good, mer dan mos oonze Mensken ees de bökse aasn umme an- trekn. Later gung ze doar likken, het leup eur um n'kin met dee hette. Non, zea de vrowwe, heij der wille an e had? Og meanske, zeak, het bad is te klein met mooi weer. Mer het lig'ter skitterend mooi beskut en mooi met bloomn. Jam mer, nogmoals jammer, dat 't, zoak oew zegge, te klean is. Een volgend joar goawe nor 't nieje bad en dan hop ik det' ook wier een gemoodelek spilken wordt net as op 'n Mors. Nen badmeaster, woeraij wat met oawerlegn keunt en reelke met de wichtere ummespreenk. Dus dit joar nog één zommer heurkn skainn in 't oole bad en dan der oet. Det hopt van hatn tenminsen, J. v. E. De provinciale VVV hield vorige week vrij dagmorgen In de bovenzaal van 't Parkge bouw te Rijssen onder leiding van baar nieu we voorzitter, de heer H. R. van Bruggen, burgemeester van Dalfsen, haar jaarvergade ring. In zijn welkomstwoord wijdde spreker woorden van waardering aan zijn voorgan ger, burgemeester J. Voetelink van Steen- wijk. Uiteraard had de financiële situatie van de provinciale VW sprekers bijzondere aandacht. Met dankbaarheid memoreerde de voor zitter de in de vorige vergadering uitgespro ken wens van de leden de contributie-af dracht van de plaatselijke VVV's aan de pro vinciale VVV te brengen van 10 op 15 van de normale, niet uit overheidssubsidies, verkregen inkomsten. Bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van het huishou delijk reglement, waardoor deze verhoogde afdracht een feit zou worden, bleek echter dat vooral de WV-Enschede tegen deze ver hoging is. Deze VW beschikt n.l. zelf over een kostbaar apparaat met krachten, die een volledige dagtaak hebben. In een brief aan de provinciale VVV had Enschede dit uit- Er is 'n onderzoek ingesteld naar de toe stand van het water van het zwembad in de Mors. Uit de uitslag van dit onderzoek is gebleken, dat het water zowel bacte riologisch als chemisch voldoet aan de eisen die er aan gesteld worden. Het onderzoek werd verricht op een dag, waarop het zwembad druk bezet was. De heer J. Voortman, werkzaam als centrifugist bij de N.V. Omefa, herdacht dinsdag zijn 25-jarig dienstjubileum. De jubilaris werd in de kantine van het bedrijf toegesproken door de directeur van de N.V. Omefa, de heer B. G. Eerd- mans, die een aantal herinneringen op haalde, waaruit bleek, dat de heer Eerd- mans ook contacten van persoonlijke aard met de jubilaris had gehad. Spr. consta teerde met voldoening, dat de heer Voort man altijd met liefde in het bedrijf werk zaam is geweest en zijn taak op trouwe en verdienstelijke wijze had vervuld. Als blijk van waardering bood spr. de jubila ris een enveloppe met inhoud aan. Mej. Woesthuis feliciteerde de heer Voortman namens de personeelsvereniging en bood hem een cadeau aan, evenals de heer Ter Harmsel, die dat deed namens een groep medearbeiders en namens een aantal oude kameraden" uit het bedrijf. De heer Voortman dankte voor de wij ze, waarop hem deze huldiging, waarbij ongeveer 40 personen tegenwoordig wa ren, was bereid. voerdg meegedeeld. Hierin deelde zij tevens mee, dat zij aanneming van het voorstel zou betreuren. Bij aanneming, aldus de brief, is ons standpunt bepaald. De VW Ommen was, evenals Enschede, tegen verhoging van de afdracht, al distan tieerde zij zich nadrukkelijk van de mede deling van Enschede „bij aanneming is ons standpxmt bepaald". Bij de verdere besprekingen werden de bij dragen van de Overijsselse gemeenten in discussie gebracht. De VVV Almelo wilde de 15 aanhouden, maar dan tot een maxi mum van f 500, een voorstel dat werd ge steund door de VVV Hengelo. Almelo betaalt thans f 600 en Hengelo f 750. De bijdrage van Enschede bedraagt f571.20. COMPROMIS VOORSTEL De vertegenwoordiger van de VW Hol ten noemde het bedrag, dat 35 WV's thans samen afdragen rond f6000 te weinig. Deventer wees op de activiteiten van de pro vinciale VVV, met name in Rotterdam, waar van toch voornamelijk de kleinere plaat sen in de provincie hebben geprofteerd. De VVV s Deventer en Markelo waren voor de verhoogde afdracht. De VVV Nijverdal had tegen de verhoging ook bezwaar. De vertegenwoordiger van de VW Hen gelo kwam met een compromisvoorstel om de vi ede te bewaren en om de provinciale \TVV voor 1959 aan wat inkomsten te hel pen. Spreker wilde VVV's, die in 1958 meer dan f 100 afdroegen, voor 1959 een extra bedrag van f 100 laten afdragen en andere VVV's met een extra-gift van f50 belasten. Tenslotte bleek, het moeilijk tot een voor allen aanvaardbare oplossing te komen. Op voorstel van de voorziter werd het voor stel aangehouden tot de najaarsvergadering. De directeur van de provinciale VVV, de heer J. A. Veldman, richtte vervolgens uit voerig het bestuursvoorstel toe om de pro- paganda-actie 1960 te voeren in Amsterdam zo mogelijk met behoud van een inlichtin gen-stand in Rotterdam. De heer G. R. Ligtenberg, arbeider in de kalanderij van de N.V. ter Horst en Co., werd woensdag onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau wegens 40 jaren trou we dienst, in dienst van bovengenoemde N.V. De onderscheiding werd op het direc tiekantoor van ter Horst en Co. uitge reikt door burgemeester C. B. J. Land weer in bijzijn van de directie en van de personeelschef. Burgemeester Landweer wenste de heer Ligtenberg op hartelijke wijze geluk met zijn onderscheiding, evenals de heer A. H. ter Horst die dat deed namens de directie van ter Horst en Co. De gedecoreerde kreeg eveneens de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aange boden.

Weekblad voor Rijssen | 1959 | | pagina 2