Be Alsem «üeriig n.u. Ddidiiensiands-Creiiieiiianii Êüemeen Mam Rijssen 1 111 JM PAS Li Maandag 8 April a.s* fs Maandagsavonds Luchtbescherming, Voor alle Fondszaken 8-9, Kerkstraat 16. Deze bloedtransfusies zijn volko men onschadelijk en pijnloos. Velen hebben zich reeds opgeven. Het aantal van pl.m. 200 aanmeldingen is echter nog niet bereikt. Geeft U op, nog heden, en stelt een weinig bloed beschikbaar om een medemensch te helpen en te redden. o Ten behoeve van de Luchtbe scherming, waaronder is te verstaan het voorbereiden en treffen van maatregelen door de gemeentelijke autoriteiten en de burgerbevolking, welke maatregelen ten doel hebben de gevolgen van aanvallen uit de lucht ten tijde van een onverhoopten oorlog zoveel mogelijk te beperken, althans te verzachten, is de wettelijke voor geschreven gemeentel ij ke luchtbeschermingsdienst in gesteld. De leiding van deze dienst berust bij het Hoofd van de luchtbe schermingsdienst, welke functionaris tot taak heeft, de daarvoor vereiste organisatie in het leven te roepen en tot ontwikkeling te brengen. Dit geschiedt in overleg en samen werking met bestaande Gemeentedien sten en enige daarnaast in te stellen hulpdiensten. Het personeel van de overheids diensten is echter lang niet toereikend voor de bezetting en goede werking van alle onderdelen van de luchtbe schermingsdienst, zodat wil deze dienst inderdaad zo doeltreffend moge lijk de hem gestelde taak vervullen gerekend zal moeten worden op de vrijwillige medewerking van de burgerij. Het zal echter ook een ieder ook degenen, die slechts ten dele of slechts zeer weinig op de hoogte zijn van de mogelijkheden van de huidige aanvals middelen uit de lucht en de „verspreide" uitwerking daarvan terstond duide lijk te zijn, dat zelfs een volledig be zette en toegeruste luchtbeschermings dienst daargelaten of deze y dv» 'b^ïhêcktay b£»jfede 'ï?ry te bereiken is te kort moet schieten, indien daarvan een op alle plaatsen van onheil soms tegelijk te verlenen hulpactie verwacht wordt. Daarom wordt de overheidsorgani satie ook zo ingericht, dat ieder zich, in eerste instantie, zelf moet helpen. Eerst wanneer blijkt, dat hier of daar de eigen hulp niet bij machte is voldoende krachtig op te treden, zal, zo mogelijk, de overheids dienst in actie komen. Afd. Rijssen Ned. Ver. v. Luchtbescherming. Op Dinsdagavond, 2 April, werd de eindles van de 3de jaars landbouw- cursus te Rijssen gehouden. Aanwezig waren hierbij de leden der commissie van toezicht de Heren H. H, Müller en B. W. Hakkert, terwijl de Heer Burgemeester, voorzitter van die com missie, bericht van verhindering had gezonden. Het rijkstoezicht was ver tegenwoordigd door de Heer Verhage, leraar aan de Rijkslandbouwwinter- school te Hengelo. De zeven cursisten werd gedurende twee uren in 't bijzonder over de vakken natuurkunde, bemestingsleer, pluimvee teelt en boekhouden ondervraagd. Hun antwoorden toonden aan dat ze de lessen trouw en met ijver hadden gevolgd. Na enige bespreking werd dan ook besloten aan alle cursisten n.i. W. Harbers te Rijssen, J. W. ter Stal te Zuna, H. Meijer te Zuna, H. van Pijckeren Grimberg, G, H. Wessels Grimberg, J. Veldhuis Grimberg en Ezeman Grimberg het diploma met zeer veel vrucht uit te reiken. De uitreiking geschiedde door den Heer Verhage, met een ernstig en toepasselijk woord. Hij feliciteerde de jongelui met het behaalde succes en dankte de leraren, de Heren L. Iwema en G. Eshuïs voor de met zorg en liefde gegeven lessen. Nadat ook de Heer Müller nog even het woord had gevoerd, namen leraren en cursisten met een tot weerziens hartelijk afscheid van elkander. PREDIKBEURTEN op Zondag 7 April 1940. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Gerei. Kerk. Zondagvoormiddag hall tien Ds. D. Bremmer, Bed. H. Avondm.narö. hall drie Ds. D. Bremmer. voortz. H. Avondm. en Nabetrachting. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis, in de Nieuwe Kerk Zondagvoormiddag half tien, n$m. half drie en zes uur ds.van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoormiddag half tien, mstm. half drie en zeven uur Ds. J. Vreug- denhil. Dordtsch Geref. Gem* Zondagvoormiddag hall tien, nam. half drie en 6 uur Preeklezen. o— BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RIJSSEN van 27 Maart tot en met 2 April 1940 Geboren Jan z. v. J. Scholman en J. Krui melaar, Middelveen 2 Johannes Hendrikus z. v. G. J. Schreurs en W. J. Reterink, Molendijk 50 Gerrit Jan z. v. W. Pijffers en G. J. Koning, Enterstraat 52 Janna Josephina Maria d. v. H. M. Bult huis en J. Bentert. MiddeldijLl Berend Jan z. v. J. H. NiilaraL en A. Berendijk,Nij verdalsche weg 42 Gehuwd J. Strokap 26 j. en D. F. Baan 27 j. J. Schreurs 22 j. en G. Nieuwenhuis 23 j. J. Troost 29 j. en G. Timmerman 21 j. Overleden K. Spanjar 76 j. weduwn. v. S. Cohen o De schietvereniging „Tubantia" behaalde in de winterwedstrijd van de Kon. Ver. v. Scherpschut ters met haar eerste zevental een vierde priis met 439 punten. Deel genomen werd door 25 corpsen. Bovendien wist een der leden zich in een persoonlijke wedstrijd bij een deelname van 62 schutters no. 12 te plaatsen. o Gevonden Een nummerplaat E 13393, een belastingplaatje met zwart bandje, een portemonnaie met 1 3,00, een vergasser van auto, een zwarte imitatie leeren regenjas, een grijze vilten hoed, een belastingplaatje met wit lintje, een dames pols horloge, een blauwe rechter dames handschoen, een zwart vulpotlood, een kinderportemonnaie, radioteur- dop, een blauwe mantelceintuur met gesp, een gele kanarievogel, een gebreide handschoen (groen), een grijsachtige ceintuur, een hon- depenning no. 171, een geldstuk. Verloren: Een nieuwe autoband op velg, een bruin kinderkousje met stop garen, een damespolshorloge, een wagenrong, een vleeschmandje, een blauwe gebreide vuisthandschoen, een nieuwe motorhandschoen, een VAN AANDEELHOUDERS DER RUSSEN gevestigd te Rijssen, zal plaats hebben op 's avonds om 8 uur ten kantore van de vennootschap, alwaar ook de Balans en de Verlies- en Winst rekening per 31 December 1939, alsmede de agenda der te behan delen punten ter inzage liggen. Namens den Raad van Comm. J. H. TER HORST, Voorz. br. kinderhandschoentje (rechter), eenige belastingplaatjes, een dames- portemonnaie met f 1,00. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. —o Weekmarkt. Oude Kippen f 0,45—f 0,80 longe Kippen f 1,10—f 1 30 Oude Hanen f 0,50 f 0,85 Jonge Hanen f 0,85f 1,00 Tamme Konijnen f 0,30— f 1,75 Tamme Eenden f 0,00—10,00 Kippeneieren f3,25—f3,90 per 100. SPORT. R.V. 1 brengt uit Hengelo één punt mee. R.V. 3 kampioen. De laatste wedstrijden hebben voor onze plaatsgenooten een vrij gunstig verloop gehad. Het eerste elftal trok zwaar gehavend naar Hengelo om daar Golto kamp te leveren. Behalve de gewone inval lers, die „ergens in Nederland" gehuisvest zijn, ontbraken thans ook de rechtsbuiten en middenhalf, waarvoor de veteranen Beverdam en Ruckhörmann invielen. Doch wij moeten er direct aan toevoe gen, dat deze veteranen hun partij zeer behoorlijk meegeblazen hebben en het elftal vormde een veel betere partij dan in den voorgaanden „vergokten" wedstrijd tegen Nijver dal. In tegenstelling met den laatsten thuiswedstrijd zat er nu veel meer veerkracht in de ploeg, iedere speler bezette zijn plaats zoo goed mogelijk en al sloot alles dan niet altijd als een bus, de onverzettelijke wil om er van te maken wat er van te maken was heeft tenslotte tot een zeer behoorlijk resultaat geleid. Zelfs heeft R.V. de kans gehad op beide punten, want nadat Hammers in de tweede helft zijn club de leiding had weten te geven, was het einde reeds in zicht, toen het eindelijk Golto gelukte uit een corner gelijk te maken. Misschien heeft de R.V. voorhoede nog niet geheel bereikt, wat zij in deze ontmoeting had kunnen bereiken. Golto beschikte over een zeer stevi ge verdediging die ook, zij het niet ongepast, steeds stevig ingreep. Tegen dit spel was de lichtere R.V. voorhoede niet bestand en in deze omstandigheden hadden de spelers meer naar omstandigheden kun nen handelen door deze verdediging zooveel mogelijk met snelheid te omspelen. Doch wij geven toe, dat dat is theorie, die niet steeds ge makkelijk in de praktijk toe te passen is. Het tweede elftal was vrij, en het derde besloot de compifitie met beslag te leggen op het kampioen schap. Gemakkelijk hebben de R.V.'ers het in Almelo aan Twenthe 2 niet gehad, hetgeen uit een magere 0—1 overwinning wel moge blijken. Doch het resultaat is des te eer voller en een eeresaluut voor dit elftal is hier zeker niet verplaatst. Jammer dat dit jaar geen promo tiekans gegeven wordt, doch wat R.V. 3 dit jaar wist te bereiken en gezien wat zij in de laatste jaren wist te bereiken, kan ook een volgend jaar tot stand gebracht worden. Hopelijk zullen wij dan weer een normale competitie spelen en zullen dan van nieuwe successen vruchten geplukt worden. Een van de zwaarste wedstrijden, misschien wel de zwaarste van het seizoen, staat R.V. 1 Zondag middag te wachten. Dan toch zal te Borne den strijd tegen de club van dien naam moeten worden aangebonden. Op eigen terrein speelde R.V. tegen Borne een uitstekende partij en zij wist toen Borne een gelijk spel af te dwingen. Zelfs had het een overwinning voor onze plaatsgenooten kunnan en eigenlijk moeten zijn. Doch Zondag spelen onze plaatsgenooten niet onder diezelfde gunstige om standigheden, d.w.z. op eigen grond. Hier staat echter tegenover, dat juist op eigen terrein dit jaar over het algemeen minder goed gespeeld wordt dan in uitwedstrij den. Wij weten niet, welk elftal R.V. Zondag in het veld kan bren gen, doch hoe de samenstelling ook zal zijn, wij vertrouwen, dat elke speler naar zijn beste kunnen partij zal geven tot het einde om een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Voetbal is en blijft nu eenmaal voetbal, het spel van ver rassingen. Borne is gevreesd en zeer zeker ook niet te onderschatten. Doch het zou ook al heel verkeerd zijn haar in kracht te onderschatten. Ook Borne behaalde dit seizoen meerdere benauwde overwinnin gen. Laten de spelers van R.V. de voorhoede goed vasthouden en laat R.V.'s voorhoede zich niet laten verleiden tot kort spel. Snelle aan vallen met lang spel, waarop de backs geen vat hebben, schieten uit alle mogelijke standen, niet in het wilde weg, doch op de „kist". R.V.'ers, ge hebt Uw eer als tweede DE BESTE DE HELDERSTE DE GOEDKOOPSTE klasser tegenover een tweede klasser in de eerste ronde hoog gehouden, tracht met man en macht thans hetzelfde te doen in fairen kamp. En laat U in Uw spel door niemand of niets afleiden, door geen scheidsrechter of tegenpartij, laat ook het publiek om de lijn „lucht" voor U zijn. Concentratie, de volle concentractie op het spel is voor allen een allereerste eisch. Het tweede elftal ontvangt be zoek van Oldenzaal II. V.V. EXCELSIOR, Op een zeer zwaar bespeelbaar terrein heeft Excelsior Zaterdag prac- tisch haar laatste kans om het kampi oenschap verspeeld door een onver diende 3 1 nederlaag tegen Juliana. Jammer was, het, dat de scheidsrechter o.i. een tweetal grove fouten maakte, die Exc. 2 doelpunten kostte. De wedstrijd die zeer spannend was stond op hoog peil. Voor rust was Juliana een tikje sterker. Op zeer goedkoope wijze kwamen de gasten aan de leiding. Een schot van den linksbinnen wist de doelverdediger nog voor de lijn te stoppen, doch tot aller verwondering kende de scheidsrechter een doelpunt toe. De rust ging in met 2—0 voor Juliana. Na rust was Exc. veel sterker, en al vrij spoedig wisten wij de achterstand te verkleinen. Het werd toen een strijd tusschen de Exc. voorhoede en de achterhoede van Juliana die echter alles wist te keeren. Het gelukte Exc. niet om de verdiende gelijkmaker te scoren, integendeel even voor het einde kende de scheidsrechter, waarvoor begrijpen we niet aan de gasten een strafschop toe, waarmede zij hun overwinning geruststelden. In de stand kwam dan ook geen verandering meer. De Junioren wonnen met 7—2 van D.E.S. Hedenmiddag ontvangt Exc. de Vroomsh. Boys, de hekkensluiters der eerste klasse. Wanneer onze plaatsge nooten de tegenpartij niet onder schat, dan blijven de punten in Rijssen. o- 'O—

Weekblad voor Rijssen | 1940 | | pagina 2