Hmn bums lissen Jeiociiesclraii* is ie ZATERDAG. HOCTIIEt, 'S aiMS 8 uur mi! ia li mm ie hemde zanger BENJAMINO GG LI fs Maandagsavonds PARKGEBOUW - RIJSSEN P ETT E Gebr. Kamphuis Verder medespelenden ö.cl Carla Rust Paul Kemp, Theo Lingen. Voor alle Fondszaken 8-9 f Kerkstraat 16* Goed en niet duur De alhier gelegerde militairen hebben, nu de winter voor de deur staat zich zoo gerieflijk mogelijk ingericht en hebben zich een soort „home" geschapen. Dat wil natuur lijk niet zeggen, dat zij niet op prijs stellen, dat zij overal har telijk ontvangen worden en gebrek hebben aan een gezellige omge ving, Integendeel, maar met het ko mende winterseizoen hebben zij nog meer dan anders huiselijke gezelligheid noodig. Toch kunnen de omstandigheden het medebren gen, dat zij gebonden zijn aan hun eigen kwartier. Daarom hebben zij daar zooveel zorg aan besteed. Nu ontbreken echter nog eenige huiselijke voorwerpen, zooals een klokje, een spiegel, gordijntjes en een tafelkleedje. Het ieit, dat verder alles op zoo'n prachtige wijze tot stand is gekomen, getuigd van een goede onderlinge geest onder de jongens. Die geest moet zoo blijven Indien gij dus een van boven genoemde voorwerpen over hebt, aarzelt niet en helpt de jongens van Rijssen. Gij doet daarmede een goed werk. P.S. Ook gramofoonplaten zijn reuze welkom. I Van 3 tot en met 9 November 1939 zal te Almelo een luchtbeschermings tentoonstelling worden gehouden, welke van groot belang belooft te worden. Deze tentoonstelling wordt georgani seerd door de Afdeeling Almelo van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. De voorbereiding van een en ander is opgedragen aan een Comité waarin ook vertegenwoordigers van Borne, Enter, Den Ham, Nijverdal, Rijssen, Tubbergen, Vriezenveen en Wierden zitting hebben genomen, zullen, in over eenstemming zijn met het gewestelijk karakter, dat de tentoonstelling zal verkrijgen. Uit de leden van het groote Comité zijn werk-commissies samengesteld, t.w. een Technische Commissie, een Finan- cieele Commissie, welke rechtstreeks met de voorbereiding zijn belast. De bedoeling is, dat de tentoonstelling een volledig beeld zal geven van de middelen, welke de bevolking ten dienste staan om zich tegen luchtaan vallen te beschermen, waarbij in het bijzonder aandacht zal worden geschon ken aan die zaken, welke voor de praktijk van onmiddellijk belang zijn. Ook zullen naast de belangwekkende inzending van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming (N.V.L.) door de Afdeeling Almelo o.m. een schuilkelder en een buiten- schuilgelegenheid op ware grootte worden ingericht. Verder zullen ver schillende firma's, welke artikelen op het gebied van de Luchtbescherming in den handel brengen, een stand be trekken, Van een negental firma's staat reeds thans de deelname vast, terwijl met enkele andere dienaangaande nog overleg wordt gepleegd. Ook voor de bevolking van het platteland moet een zoodanige tentoon stelling van veel belang worden be schouwd, omdat ook voor haar, zooals in de praktijk maar al te zeer is gebleken, het luchtgevaar verre van Pt Prijzen der plaatsen en reductie als gewoon. Toegang alle leeftijden. denkbeeldig is. Teneinde het vervoer van bezoekers aan de tentoonstelling uit de buitengemeenten voor zooveel noodig te vergemakkelijken, zullen door het Comité met enkele busondernemers besprekingen worden gevoerd over de mogelijkheid om op daarvoor in aan merking komende tijdstippen tijdens den duur van de tentoonstelling extra bussen te doen rijden. Te zijner tijd zullen naast andere, ook dienaangaande nadere mededeelingen in de plaatselijke bladen verschijnen. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40—f 0,60 Tonge Kippen f 1,10—f 1,15 Oude Hanen f 0,35f 0,60 jonge Hanen f 0,40—f 0,60 Tamme Konijnen f 0,35f 1,50 Tamme Eenden f0,Ö0—f0,'00 Kippeneieren f3,25—f4,10 per 100. Uit de Raadsvergadering van 30 September 1912. Na heropening der openbare zitting leest de Voorzitter (de Heer T. Lod der Kzn.) het door de Directie van de Maatschappij tot bouw en exploitatie van Gemeentebedrijven te Utrecht d.d. 22 Mei j.l. ingediende adres van den 21 Mei bevorens voor, waarbij wordt verzocht de Maatschappij in aanmer king te laten komen voor het verkrij gen van eene concessie voor de op richting eener gasfabriek en de levering van steenkolengas in de kom der ge meente Rijssen. De voorzitter leest het volgende tweeledig voorstel voor: „Ik stel U voor op deze aanvrage afwijzend te beschikken; aangezien bij verleening der gevraagde vergunning alle winsten met de gas- en cokes-ex ploitatie gemaakt, voor de gemeente verloren zouden gaan en deze uitslui tend ten bate zouden komen van den oprichter der fabriek. Daar ik het een nadeel voor de ge meente zou vinden de gasexploitatie voor langen duur uit handen te geven en er blijkens ingekomen voorstellen van de hierbovengenoemde maatschap pij nog andere wegen kunnen worden ingeslagen om voor de gemeente Rijs sen eene steenkolengasfabriek te stichten, zonder dat daarin eenig pricipiëel risico voor de gemeente verbonden is, stel ik U voor: 'le. te besluiten tot stichting eener ge meentelijke steenkolengasfabriek en daartoe te zijner tijd eene geldlee- ning aan te gaan tot een nader vast te stellen bedrag 2e. te besluiten deze gasfabriek c.a. te doen bouwen door de maatschappij tot bouw en exploitatie van gemeen tebedrijven overeenkomstig nader door deze maatschappij in te dienen en door den Gemeenteraad goed te keuren plannen, teekeningen be grootingen enz. onder toezicht van eene door den Raad te benoemen Commissie, zoo noodig voorgelicht door een of meer deskundigen. 3e. te besluiten het bedrijf dezer gas- u fabriek te verpachten aan de Mij. e', bouw en exploitatie van Ge meentebedrijven onder de volgende hoofdvoorwaarden a. de Maatschappij betaalt jaarlijks aan de gemeente het bedrag, dat de gemeente zelf voor rente en aflos sing harer geldleening verschuldigd is; b. de gemeente kan de overeenkomst na het einde van het 5e jaar jaar lijks doen eindigen c. de Maatschappij moet, wanneer de gemeente dit wenscht, de fabriek gedurende 30 jaren exploiteeren of zooveel langer als de geldleening loopt d. de Gemeente ontvangt de helft van de gemaakte overwinst; e. de Gemeente laat door eene Com missie, benoemd uit' den Raad, zoo noodig voorgelicht door een des kundige, toezicht houden op het door de Maatschappij uitgeoefende beheer; alle eventueel voorkomende ge schillen worden langs scheidsrechter lijken weg beslist; 4e. te besluiten Burgemeester en Wet houders op te dragen om zoo spoe dig mogelijk definitief uitgewerkte plannen, teekeningen, begrootingen, exploitatierekeningen, alsmede eene concept-bouwovereenkomst aan den Raad te doen toekomen." Na beraadslaging, waarbij de Heer A. Baan nog bevestigd wil zien dat alle Zondagsarbeid, ook in de fabriek, uitgesloten zal zijn, hetgeen door den Voorzitter wordt toegestemd met aan geving van de wijze, waarop hierin kan worden voorzien, wordt het voor stel des voorzitters, om op de inge diende concessie-aanvrage afwijzend te beschikken, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Vervolgens wordt door hem in rond vraag gebracht het tweede voorstel inzake stichting eener gemeentelijke gasfabriek onder de opgemelde voor waarden, hetwelk met tien tegen één stem, die van den Heer A. Koedijk, wordt aangenomen. Benoemd tot commies 2e klasse ter secretarie, de heer A. Vis- adj. commies ter secretarie te Enk huizen. o SPORT. Wanneer wij ons wekelijksch overzichtje schrijven, hebben wij daarbij niet het gevoel ons geweld te moeten aandoen, zooals dat de laatste jaren, waarom zouden we het verwijzen, wel eens geval is geweest. Thans kunnen wij ten minste naar waarheid getuigen, dat er in R.V. een frissche wind zwaait, dat er uit de jongeren een elftal naar voren is gekomen, dat blijk geeft het niet met schoone woorden te willen doen, doch dat voor de eer van de clubkleuren als e'e'n man opkomt. Een elftal, dat er op uit is werkelijk een elftal te willen zijn, waarin de spelers elkaar helpen en steunen in den strijd naar de overwinning of, wanneer het niet kan, naar een eervolle nederlaag. Zoo was het ook Zondag j.l,, toen R.V. den strijd aanbood tegen D a v o, de Deventer 3e klasser, die hier een uitstekende partij speelde. Over het geheel genomen speelden de gasten sneller en een meer sluitend spel dan R.V. doch de thuisclub stelde hiertegen een élan, dat prettig aandeed en dat haar tenslotte naar een 2—1 over winning leidde. Doordat Schintz op het appel ontbrak en Nijveld diensplaats innam, ging er van den link. vleugel niet zooveel kracht uit als gewoon en deze omzetting was eigenlijk van invloed op de geheele ploeg, wij zien Nijveld nu eenmaal liever als kanthalf, waar aanvallend zoowel als verdedigend meer kracht van hem uitgaat. Wanneer wij spel en spelers vérder de revue zouden laten passeeren, zouden wij enkele spelers moeten noemen, die bijzonder krachtig tot de zege hebben bijgedragen, doch men houde ons ten goede, dat wij hierop niet dieper ingaan. Dat zou niet billijk zijn tegenover anderen, die wat minder op den voorgrond traden, doch die zich niet minder gaven. Wat is er met R.V. 2? Uit het verslag, dat wij van dezen wedstrijd ontvingen, blijkt, dat Heracles 4 een sterke tegenpartij vormde, doch een uitslag van 14-0 kunnen wij niet anders dan abnormaal beschouwen. Met tactiek, desnoods sterk verdedigend met suelle uit vallen, had men o.i. zoo'n debacle kunnen en moeten voorkomen. Wellicht treft den spelers hier in ander opzicht ook wel eenig verwijt. De meesten vangen de competitie volkomen ongetraind aan en dat moet zich wel wreken, vooral, wanneer men direct al tegen een tegenpartij geplaatst wordt, waar het groote nut van een regelmatige training beter ingezien wordt. De eerste wedstrijd in de le klas is een fiasco geworden. R.V. 2 is het aan zijn eer verplicht deze slechte beurt zoo spoedig mogelijk weer goed te maken. Het derde elftal verloor te Goor van Hector 3 met 4—1, wellicht, doordat het onvolledig moest aan treden met 10 spelers. Het is laak- baat wanneer spelers niet of op het laatste oogenblik voor een wedstrijd afschrijven, vooralthans, nu het clubbestuur coch al zooveel moeilijkheden heeft door de afwe zigheid van zooveel leden.

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2