Er pü ZGIERDA6, 21 maait, 's avonds I uur SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN een na 1881 üm loieündg sefeeHende hOGhllüm ii i lefierlsodscni lasi. Kindervoorstelling iilEiii, i uil is., 'sgyois o uur VOORDRACHT MET LICHTBEELDEN Hsilaaiers in mooi zim mriia. PARKGEBOUW - RUSSEN PARKGEBOUW - RUSSEN I Zaterdag 25 Maart 1939 Uitgave van Drukkerij G. ten Gate Hzd., Rljssen Telef. no, 41 Postrekening no» 13337 Entrée en reductie als gewoon. 's middags 3 uur Hl Sf en brandveilige Agfa smalfilm door den Heer Dr. W» G. N» van der Sleen te Haarlem» Onderwerp: Abonnementsprijs per 3 maand 30 cent per week 3 cent ffiga AM? Advertentiën l~o regels 55 cent, elke regel meer 10 cent. Advertentïën op de le bladz. dubbel tarief. Voor de handel speciale prijzen ^zending tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 9 uur. Ingezonden Stukken enz. tot Donderdagsmiddags 2 uur. Entree 10 cent voor kinderen Grooteren betalen avondprijzen. Donderdag 23 Maart vond in Hotel Weitering de oprichting plaats van de Afd. Rijssen van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Tot bestuursleden werden ge kozen: de heer R. Huisman, voorzitter, mevr. B. J. H. E. de Bruyn— ter Bals, Markeloscheweg 105, secretaresse, de heer B. van der Werf, penningmeester. o~ Van den expediteur Wessels, was Dinsdag een zware vracht auto, bestuurd door den chalïeur Kienhuis, eveneens van hier met een lading machineriën uit Almelo op weg naar Zuidlaren. Bij Balkbrug reed de auto tegen een boom met het gevolg, dat de inzittenden, chauffeur en monteurs, ernstig gewond werden. Vooral de eerste had zo'n ernstige hersenschudding opgelopen, dat hij niet vervoerd kon worden. o— De heer Kamphuis was dezer dagen met zijn auto naar Almelo gereden, ergens binnengegaan en toen hij weer in wou stappen, was het voertuig verdwenen; anderen waren hem voor geweest. De auto is nu weer terecht, doch de toeristen, die 120 k.m. hadden gereden, zijn nog onbekend. o— Gelieve in de locale telefoongids bij te schrijven No. 135 R. de Boer, slager, Eschstraat, No. 61 J. ter Harmsel, Aardappelen en Veevoe ders, Stationsdwarsweg, No. 6 Fa. J. Oldekamp Zn., Haarstraat. De heer W. Brinks, baas in de smederij der N. V. Ter Horst Co., herdacht dezer dagen de dag, waarop hij voor vijftig jaar bij genoemde firma werkzaam was. Als aandenken werd hem door de firma een gouden horloge met dito ketting aangeboden. o— PREDIKBEURTEN op Zondag 26 Maart Dinsdag 28 en Donderdag 30 Maart Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur, Nam. 2,30 uur Ds. D. Bremmer. Zelfst, Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur den heer J. Bischop van Rouveen. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30, nam. 2,30 en en 7 uur Ds. Vreugdenhil. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur en 's avonds 6 uur Preeklezen. Dinsdagnam. half 3 en half 8 Ds. Barth van Dordrecht. Donderdagnam. half 3 en half 8 Ds. Heykoop van Utrecht. o Gevonden Een aanzetslinger van een auto, een heerenhorloge, een belasting- merk in étui, een belastingplaatje met wit bandje, een belasting- Si Lichtbeelden en film zijn naar eigen opnamen van den spreker. Entree 25 cent plaatje met zwart boorband, een -doublé armbandhorloge, een zilve ren kettingtje, een portemonnaie met f 1,16, een portemonnaie met f 1,65, een lederen handschoen, een tam konijn (geel), een portemonnaie met f 0,20, een portemonnaie met f 0,35, een ceintuur (rood), een rij- wielbelastingmerk in étui. Verloren Een kwartje, een portemonnaie met f 1,00, een kip, een hondenpenning, een damespolshorloge, twee huis sleutels, een portemonnaie met f 0,75 en toto, een hondenhalsband met penning, eenige belastingplaat jes, een heerenpolshorloge, een groote schaar, een heerenporte- monnaie met f 0,20. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o— WELK HANDWERK OF WELK BEDRIJF DIENT EEN EMIGRANT TE VERSTAAN? Het fundament der samenleving wordt gevormd door de landbouw en de veeteelt. Neem landbouw en veeteelt weg, en de voorziening in de meest een voudige levensbehoeften vervalt, Het is duidelijk dat landbouwers en veehouders allereerst voor emigratie in aanmerking komen. Bovendien is de zoogenoemde agra rische bevolkingsdruk in ons land vrij sterk. Wie over emigratie denkt dient dus op de hoogte te zijn van landbouw en veeteelt. En liefst goed op de hoogte ook. Hoe beter men het bedrijf ver staat, hoe meer men opgaat in zijn bedrijf, hoe beter kans van slagen iemand zal hebben. Toch wil dit niet zeggen, dat geen enkele handwerksman ooit zou kunnen emigreeren. Het ligt voor de hand dat in nieuwe nederzettingen al spoedig smidswerk te verrichten valt. Een beetje timmeren en knutse len kan ieder wel, voor smidswerk heeft men nog spoediger vakkun dige hulp noodig. Het kan echter van groote waarde zijn dat personen, die zoowel het een als het ander behoorlijk ver staan zich in een nederzetting zouden vestigen. Wie bijv. in ons land een am bachtschool heeft bezocht en ook nog eenige practische oefening heeft opgedaan, zal zoo hij van jongsaf op een boerderij is groot geworden en soms heeft meege holpen soms een zeer te waardeeren kracht zijn. In alle geval zie men vakbe kwaamheid zich te verwerven zooveel men kan. Op het gebied van onderwijs staat ons land ge lukkig niet achteraan vergeleken bij vele andere landen. I och hoede men zich voor zelf overschatting. Die handwerken komen uit den aard der zaak het eerst in aan merking, die bij den landbouw het nauwst zijn betrokken. i och, men veronachtzame dit niet geheel, bestaat er aan kundige vaklieden soms in andere landen nog wel een zekere behoefte. o— SPORT. Het laatste voetbaltreffen is voor de geelzwarte kleuren niet ongun stig geweest. i i

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 1