Algemeen Ziehenionas Rij» RO M A J. I Ja» - mm 15 Werkmanskleeding naar v. d. Willige 's Maandagsavonds PETTEN Gebr* Kamphuis Als steeds voordeelig Voor alle Fondszakén 8-91 Kerkstraat 16. ook m blauw en brum Goed en niet duur te worden en zij toont de opleiding van de zusters en haar werk als verpleegster in de vereeniging „Het Groene Kruis". De heer Veldhuis, bestuurslid der vereeni ging, wist bovendien door zijn aangenamen verteltrant zijn gehoor te boeien. o— HOE OUD DIENT EEN LANDVERHUIZER TE ZITN? Thans willen we een paar din gen zeggen over de leeftijd van den emigrant of landverhuizer. Verhuizen is geen kinderwerk. Landverhuizen nog minder. Wie op zich zelt alléén zou willen vertrekken moet wel wecen wat hij doet, en mag wel over eenige levenservaring beschikken. Hij moet in staat zijn afscheid te nemen van familie en verwanten. 't Zal dus goed zijn, dat hun reeds hier een zelfstandig bestaan heeft gekend. Wie uit de beschuttende kring van het huisgezin zoo plotseling op zich zelf zou komen te staan, en dan nog wel in den vreemde, kan op een harde leerschool rekenen. Al is het ook hier niet alles koek en ei, men is dan tenslotte nog thuis. Dus wie alleen vertrekt, vertrek- ke niet te jong. Thans nog iets over den leeftijd grens naar boven. Iemand, die hier geen zorg meer heeft voor opgroeiende kinderen, zal uit den aard der zaak er niet spoedig over denken. 't Gaat hier dus om den man, die om der wille van de toekomst zijner kinderen, besluit 't land te verlaten. Hij zal dan goed doen met ge- noegzame reserve krachten in vol wassen zoons te vertrekken. Alleen te staan in den vreemde in de zorg voor vrouw en onvol wassen kinderen, is nog moeilijker dan hier. Daarom zij de volwassen man, die alleen zou willen vertrekken, voorzichtig, en vrage zich af, of hij de macht heeft de moeilijkheden te overwinnen. Heeft men terstond onderlinge hulp door grootere kinderen, dan staat men gezamenlijk veel sterker. Doch in alle dingen ga men te rade met concientie. Men zoeke, jong of oud, in al zijn gedrag een goed geweten te bewaren. Dan zal men over allerlei vragen zelfstandig zich een oordeel kunnen vormen. ders), 7 sigarenmakers, 6 werkzaam bij andere voedings- of genotmid delen, 12 werkzaam in de landbouw, 5 in de handel, 7 bij het verkeer en 35 ongeschoolden, werkzaam in diverse bedrijven. o Gevonden Een portemonnaie met f 0,10, een boodschappentasch, een ceintuur (groen), een heeren polshorloge, een rol glad ijzerdraad, een blauw fluweelen tasch, een portemonnaie met f 1,26, een portemonnaie met f 0,40, een portemonnaie met f 0,01, een gele hond (gecoupeerd), een hondenbelastingpenning, een por temonnaie met f 0,38, vijf belas tingplaatjes. Verloren Een hondepenning aan koperen ketting, een groene das met witte blokken, een zwarte ceintuur, een kosteloos belastingplaatje, een kwartje, een gymnastiekschoen, een portemonnaie met f 0,15, twee dubbeltjes, een kwartje, een knot zwarte wol, een portemonnaie met f 0,86, een belastingplaatje met elastiek. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. Kantooruren N.V.Middenstands- Credietbank Rljssen. MAANDAG, WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 79 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. „Jeruël" een openbare tijdrede te houden over „De hedendaagsche Jodenvervol ging". Wie de lezing, den vorigen winter door Prof. Wisse hier gehouden heeft bijgewoond, behoeven we zeker niet op te wekken om Donderdagavond aanwezig te zijn. Ook ditmaal is de toegangsprijs zoo laag gesteld, dat de kosten voor nie mand een beletsel behoeven te zijn dezen avond bij te wonen. Voor SPORT. Het eerste elftal van R.V. heeft Zondagmiddag een heel goede beurt gemaakt door den voor beide partijen zoo belangrijken uitwedstrijd tegen Almelo met 10 te winnen. Het spreekt wel vanzelf, dat in een ontmoeting als deze de zenuwen een woordje mee spreken, doch onze plaatsgenooten hebben zeer zeker het meest beheersch- te spel gespeeld een daarbij een tactiek toegepast, die in dit geval de juiste bleek te zijn. De verdediging, die het vaak wel hard te verantwoorden kreeg, gaf het doel niet bloot en zat steeds fel op den bal, waardoor Almelo weinig schietkansen kreeg. De keeper in laatste instantie heeft enkele moei lijke karweitjes netjes opgeknapt en zoo is door sublieme samenwerking het doel aan R.V.'s zijde geen enkelen keer doorboort. Een goede samenwer king manifesteerde zich trouwens in het geheele elftal en ook de voorhoede heeft herhaalde malen storm geloopen op de vijandelijke verdediging. Bij een dezer stormloopen reeds vrij spoedig ra het begin gelukte het Voortman voor zijn ploeg te doelpunten en het was te voor zien, dat in deze ontmoeting de doel punten wel heel kostbaar zouden zijn. Het bleef bij dit simpele doelpunt in den geheelen wedstrijd en hiermede is voldoende verklaart, hoe het gespannen heeft. Eind Februari waren bij de Ge meentelijke Arbeidsbemiddeling in totaal 926 personen ingeschreven, waarvan 818 mannen boven 18 jaar en 93 er beneden, verder 7 vrouwen boven 18 jaar en 8 daar beneden. Hiervan waren 442 mannen ge deeltelijk werkloos. Werkzaam als jeugdige werklozen waren toen 52 personen terwijl in de steunregeling waren opgenomen 62 geheel en 243 gedeeltelijk werklozen. Bij de werk verschaffing waren 289 personen geplaatst. Verdeeld over de verschillende vakgroepen waren 29 steenfabrieks arbeiders, 51 bouwarbeiders, 1 hout bewerker, 1 metaalbewerker, 223 textielarbeiders, (de gedeeltelijke werklozen zijn allen textielarbei- Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 994 stuks vee 370 Koeien 16 Stieren 161 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 11 V arkens 436 biggen Vette koeien f 0,26—0,62 per Kg. Neurende - 160—f235 p. stuk. Guste - 100—f185 Stieren - 50190 Ossen - 00-- 000 Pinken - 55110 Kalveren - 2550 Nucht. kalveren - 0000 Schapen - 0000 Lammeren - 00— - 00 Varkens - 4585 Biggen - 1,50— 2,20 per week Handel vlug. o— Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40 -f 0,75 Jonge Kippen f 1,00—f 1,05 Quae Hanen f 0,45 —f 0,70 Jonge Hanen f 0,35 f 0,80 Tamme Konijnen f 0,35— 1,20 Tamme Eenden f 0,35f 0,35 Kippeneieren f3,00—f3,15 per 100. o Blijkens de in dit nummer voor komende advertentie hoopt de Wel Eerw. Hooggel. Heer Prof. Dr G. Wisse Donderdagavond 16 Maart in Het dagblad „Tubantia schrijft over deze ontmoeting o.m. „De gasten hebben enthousiast ge speeld, wetende, waar het om ging en door dit enthousiasme een verdien de overwinning behaald. De goede verdediging van Rijssen wist met de tamme aanvallen van de thuisclub wel raad en na ongeveer 20 min. zag de midvoor der gasten kans het eerste en eenige doelpunt te scoren. Na rust heeft Almelo wind mee en legt R.V. zich meer op verdedigen toe. Bijna was de voorsprong ver loren gegaan, toen een schot van Jansen kalm naar de doellijn rolde en de keeper van R.V. op den grond lag, maar inplaats dat een der voor waarts van Almelo naar voren stormde om de kans te benutten, was het de stoere back Dommerholt, die nog net bijtijds den bal van den doellijn wist weg te trappen." Het Tw. Zondagsblad schrijft onder den titel „R.V. krijgt loon naar werken" „Voor rust was Almelo meer in den aanval, maar door stuntelig schieten en uitstekend verdedigen had de Almelo aanval, geen succes. R.V. kende tegen dit Almelo-spel het goede antwoord, onvermoeid werken en geen Almeloer vrij laten. Dit speltype hebben de geelzwarten tot het einde vol gehouden. De tweede helft begon met een stevig R.V. offensief, maar naar een kwartier zet Almelo alles op alles en trekt naar voren. Onophoudelijk plaatsen Be- verdam en Jansen het leer in den R.V. doelmond, maar men ziet geen kans er door te komen, omdat de R.V.'ers geen schietkans weggeven. Tegen het einde is R.V. weer aan vallend. met gevolg nog een drietal corners. De R.V.-ers probeeren uit alle standen op het doel te schieten en enkele schoten gaan rakeling naast of belanden in veilige handen van Ezendam. En tot slot schrijft het Tw. Z. BI.als het eindsignaal weerklinkt, prankt zich een luid hoerageroep „uit het benauwde ge moed van talrijke Rijssensche sup porters. zouden zijn en dat het, voor welke partij dan ook, een benauwde over winning zou worden. Maar die talrijke supporters waren heel niet benauwd, toen zij den terugweg aanvaardden. Overal vroolijke, verheugde gezichten, waarvan elke spanning volkomen ge weken was. En de spelers in de kleed kamer. Och, waarde lezer, dat behoeven wij U van deze plaats niet te zeggen. Voetbalvreugd, tot in alle hoeken. R.V. 4 schijnt langslapers in de ploeg te hebben, althans, het moest tegen Hector 2 onvolledig aantreden en ver loor daardoor. R.V. a won op 't nippertje van Heracles b met 1-0, terwijl R.V. b met slechts 2 0 in Almelo verloor van Heracles c. Door de overwinning van R.V. 1 is de spanning voor de bezetting van de onderste plaats nog lang niet ge weken, maar staat zij nog meer in het middenpunt van de belangstelling. Hoe zal het Z,ondag gaan. Zal Almelo er in slagen winst op het bezoekende Borne te behalen en den achterstand inloopen. Of zal R.V. verder uitloopen in den wedstrijd op eigen terrein tegen K.H.C. Op beide vragen is moeilijk een antwoord te geven. Wanneer R. V. speelt als Zondag in Almelo, taai en vasthoudend, zooveel mogelijk be- heerscht en iedere speler steeds deel nemend aan het spel, ook wanneer hij den bal niet heeft, is er zeker een kans op winst. Wij herhalen het echter van deze plaats nog eens, hetgeen wij vo- rige week schreven. De spelers moeten zooveel mogelijk trachten zonder pu bliek te spelen, geen aandacht schen ken aan op of aanmerkingen van de massa, doch alle aandacht op het spel geconcentreerd houden. Men begrijpt dat wij hiermede niets ten nadeele zeggen van de talrijke supporters, die om de lijn geschaard zullen zijn, maar wij bedoelen er uitsluitend mee te zeg gen, dat de spelers moeten trachten zichzelf te blijven, in volle aandacht voor het spel. Dan ligt ook Zondagmiddag de weg naar succes open. Good luck, R.V.-ers!!! De wedstrijd R.V.2—Wierden 2 is tot volgende week uitgesteld. Het vierde elftal gaat op bezoek bij G.F.C. 3, R.V. a naar La Première, terwijl het b-elftal Zaterdagmiddag Heracles b ontvangt. Wij teekenen hierbij aan, dat dit nogal „wiedes is. Het was immers duidelijk, dat doelpunten zeer, zeer duur "—O" —O

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2