VOOR UW KIND MET GOUD BEKROOND. je! Eroeuejfuis Riissen" fflgsme Ledesueroiderine 1939. (de heer Ter Horst had zich zoolang verwijderd). Het voorstel van B. en W. om woningen te bouwen voor groote gezinnen werd daarna behandeld. Na een breedvoerige discussie werd besloten om 7 dubbele wonin gen te bouwen of 5 dubbele en 4 enkele. Er zal getracht worden zooveel mogelijk Rijssensche ar beiders te werk te stellen. Aan de besturen van Bijzondere Scholen zal een voorschot volgens art. 101 der L.O. wet worden verstrekt. Voor de vereen, tot Stichting en Instandhouding van Scholen m. d. Bijbel, is dit 17322,56; voorvereen. tot het verstrekken van l.o. op Geref. grondslag f 4581,60; voor R.K. Kerkbestuur f 2490,60 en voor Vereen, tot Stichting en Instand houding van een U.L.O.-school met den Bijbel f 1690. o POSTE RIJEN. Op Woendag 8 Maart, den biddag voor het gewas, wordt geen avond bestelling uitgevoerd. Van 18 uur tot 16,30 uur kan dan de post worden afgehaald. o— Gelieve in de lokale telefoongids bij te schrijven: No. 133, G. Mid delburg, huize „de Wakel". o BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RIJSSEN van 22 tot en met 28 Februari Geboren Alberta dv J. W. Wermink en W. Jansen, Huttenwal 10 Arend zv G. Plas en J. Baan, Baankamp 23 Hendrina dv H. Meenks en M. Harbers, Holtentorensweg 5. o— De bezetting van de stembureau's is door den raad als volgt vast gesteld Stemdistrict I, Schildschool: voor zitter: de burgemeester (ambts halve); leden, J. J. ter Horst, J. Müiler; plaatsvervangende leden: L. Kielsta, G. Goossen. Stemdistrict II, Julianaschool: voorzitter: A. W. Smit; leden: M. Meijerink, D. ter Avest; pl.v. leden H. Hein, R. Eppinga. Stemdistrict III, Catechisatielo kaal Westerkerk: voorzitter:J.Jan senleden: J. Lohuis, J. J. Simpe laar; pl.v. leden: Joh. Mensink, G. de Goeijen. Stemdistrict IV.Haarschool: voor zitter: J. W. Otten; leden: H. Lig- tenberg, B. D. v. d. Noort; pl.v. leden: H. van Rees, H. Batelaan. Stemdistrict V, „Jeruël": voor zitter: C. Lugtigheid; leden: A. H Scheuter, G. H. Brinks; p.v. leden G. Nijland, J. Ligtenberg. Stemdistrict VI, St Josephge- bouw: voorzitter: R. Bosma; leden: H. J. H. Siegerink, B. J. Scheppink: pl.v. leden: D. ter Avest Wzn., J. H. ter Horst. Stemdistrict VII, Chr. Bewaar school: voorzitter: G. ten Hove; leden: "H. J. Brandriet, H. van de Poll; pl.v. leden: H. Weenink, D. Eerdmans. van de vereeniging „Het Groene Kruis Rijssen" op MAANDAG 13 MAART des avonds te 8 uur in het Hotel Weitering. Agenda: 1. Opening. 2. Lezing der notulen. 3. Jaarverslag over 1938. 4. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 5. Bestuursverkiezing. 6. Ingekomen voorstellen. 7. Rondvraag en sluiting. De waarn. Secretaris, J.H. A. VAN DEN BERG De rekening ligt voor de leden ter visie ten huize van den Penning meester, den heer H. F. Roelofs. PREDIKBEURTEN op Zondag 5 en Woensdag 8 Maart Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur, Nam. 2,30 uur Ds. D. Bremmer. Woensdagvoorm. 9,30 uur Ds. D. Bremmer. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 uur Bed. H. Doop, en 6 uur ds. J. van Wier. Woensdag voorm. 9,30, nam 2,30 en 7,30 uur Ds. J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30, nam. 2,30 en 7 uur Ds. J. Vreugdenhil. Woensdag voorm. 9,30, nam. 2,30 en 7,30 uur Ds. J, Vreugdenhil. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur en 's avonds 6 uur Preeklezen. Woensdag voorm. 9,30, nam 2,30 en 7,30 uur Ds. Hofman van Moer- kapelle. o Gevonden Een handbeschermer, een wollen das, een padvindersmes, een jon gensjas, een donkerblauwe muts, een zelf binder, een kanarievogel, eenig scheepjeswol, een fluweelen tasch, een bruine portemonnaie, een ceintuur, een combinatietang, een sleutel, een damesring, een padvindersftesch, een belasting plaatje. Verloren Een lederen damestasch, een acte- tasch. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. Donderdagavond gat de aid. Rijssen van de S.D.A.P. in de zaal van den heer Hegeman een film avond, met als voornaamste num mers „Samengevoegd tot grodoel" en „Practisch Socialisme". Tussen beide sprak de heer T. van der Zee uit Amsterdam een propa gandistisch woord. Het geheel gaf een leerzame en tevens aangename avond. Zeer duidelijk is voorge steld, wat de arbeidersbeweging heeft tot stand gebracht en de tegenstelling „Vroeger" en „Nu" wordt in „Practisch Socialisme" duidelijk gedemonstreerd. De heer Joh. Jansen leidde de bijeenkomst en bracht in zijn slot woord den heer Van der Zee dank voor het gebodene, tevens wijzende op de a.s Statenverkiezing. Jammer dat de zaal niet geheel gevuld was. o— Hedenmorgen geraakte een ar beider van een tichelwerk in een leemkoele onder vallende leem. Door zijn medearbeiders werd hij spoedig uit zijn benarde positie verlost. De heer Dr Oosthoek, die geneeskundige hulp verleende con stateerde een beenbreuk. o— WIE MOET EMIGREEREN? Wij gaan er vanuit dat er een plicht tot emigratie bestaat. Een plicht om werk te zoeken. Want de plicht tot emigratie ligt in de plicht, die ieder volwassen man heeft, [dat hij, als hij geen weik heeft, werk zoekt. Ieder volwassen man, die zijn verantwoordelijkheid voor zich en de zijnen verstaat, gevoeld de plicht om genoegzaam-loonenden arbeid te zoeken. Wie geen verantwoordelijkheids besef heeft laat de dingen maar loopen, zooals ze willen. Verantwoordelijkheidsbesef spreekt van verantwoordelijkheid. Dit is van 't rekenschap verschul digd zijn van zijn doen en laten. Dit wijst op geweten. Het eerste is dus, dat men er diep van doordrongen, is, dat het een voor alle menschen geldende regel is, dat wie niet werken wil, ook niet zal eten. Wie geen werk wil zoeken, waar 't te vinden is of het nu een persoon, of een gezin, of een volk is (allen staan onder 't gebod) is nalatig, ook al prutst hij dag en nacht op eigenwillige wijze. Duseerste eisch is een genoeg zaam verantwoordelijkheidsbesef. Doch als iemand nu niet kan? Iemand die ziek is heeft een andere plicht. Voor iemand die ziek is, ver valt de plicht tot arbeid. Ook heeft niemand de plicht om boven zijn krachten te arbeiden. Iemands verantwoordelijkheid houdt verband met zijn vermogen. Ook kan men niet zeggen: de werklooze heeft de plicht. Dat is onjuist. Wie hier geen voldoende be staan heeft, of geen toekomst voor zich en de zijnen, kan terecht de plicht gevoelen om elders een be staan te zoeken. Bij vele werkloozen wordt de moed gebroken. Bij anderen het vermogen om aan te pakken. Wie heeft de plicht tot vertrek? Degene die de macht heeft ertoe, en de moed. Geen overmoed. Neen, gezonde levensmoed. Gezonde moed. Iets van den oud- Nederlandschen moed, die klinkt in het schoolversje: „Wie wat worden wil, Wel die zit niet stil, Neen hij trekke 't zeegat uit". Moed die de geheele aarde durft rondzoeken, zelf, totdat hij een plaats vindt. Vereenigingen en Regeerings- bureau zijn maar hulpmiddelen. Wie grijpt de moedf Degene, die gelooft, dat God de hand des vlijtigen zegent; en de macht gevoelt, om met Gods hulp, door te zetten en vele moeilijk heden te overwinnen. o Weekmarkt. Oude Kippen f 0,45—f 0,80 longe Kippen f 1,00—f 1,10 Oude Hanen f 0,55 f 0,75 Jonge Hanen f 0,40f0,85 Tamme Konijnen f 0,30f 1,05 Tamme Eenden f 0,30f 0,35 Kippeneieren f2,90—f3,25 per 100. SPORT. De belangrijkste wedstrijd van Zondag j.l. was die tusschen R.V. 2 en O.D.V. 1, daar het hier ging om de bezetting van de eerste plaats Het elftal, dat zou winnen, was nog wel geen kampioen, doch zou hiervoor veruit de beste kansen krijgen. Welnu, onze plaatsgenooten hebben, in cijfers uitgedrukt, de Almeloers geen schijn van kans gegeven en met een stevige 4—0 overwinning plaatste R.V. 2 zich aan den kop. Strijd is er echter in deze ontmoeting genoeg geweest en toen rust met 1—0 inging, was het nog lang niet zeker, wie tenslotte zou winnen. Het kan niet gezegd worden, dat er tusschen beide elftallen een groot krachtsverschil bestond, doch doelpunten beslissen nog altijd een wedstrijd en in het maken van doelpunten toonde zich R.V. veruit de meerdere. R.V. speelde een vlot, open spel, de spelers waren steeds vol actie, ook wanneer zij den bal niet hadden, door vrij te loopen en voor het doel kende men geen vrees, wanneer het er op aan kwam de laatste hand te leggen aan een goed opgezetten aanval. Deze Sanderman's Beschuit

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2