mm W B< „R OEPIN G" w 'mmmsmam fH Per: r h Bezoekt Dinsdagavond half negen Zaterdag 4 Maart 1939 Tf M BiwIJll Ui Uitgave van Drukkerij G* ten Gate Hzn«, Rijssen Tclcf. no. 41 Postrekening no, 13337 in hotel Schut jen (Weitering) op ft Schild de vertooning van de bekende GROENE KRUIS FILM Toegang vrij Toegang vrij Abonnementsprijs per 3 maand 30 cent per week 3 cent Advertentiën 1 5 regels 55 cent, elke regel meer 10 cent. Advertentiën op de le bladz. dubbel tarief. Voor de handel speciale prijzen. Inzending tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 9 uur. Ingezonden Stukken enz. tot Donderdagsmiddags 2 uur. Woensdagavond hield de Ver. tot bevordering van het marktwe zen en van plaatselijke belangen haar jaarvergadering in het hotel Weitering onder voorzicterschap van den heer C. Lugtigheid. De vergadering was flink bezocht. Na opening der bijeenkomst door den voorz. las de secr. de notulen der vorige jaarvergadering. Op het daarna voorgelezen jaarverslag maakte de vergadering geen aan merkingen. De penningmeester bracht verslag uit van de finan ciën der vereeniging. Bescheiden zijn nagezien en in orde bevonden door de heeren J. Müller, W. II- brink en W.' Kamphuis. De inkom sten bedroegen f 903,89, de uitgaven f 589,70, een batig saldo derhalve van f 314,19. Verder deelde de ad ministrateur de uikomst van de laatst gehouden Marktverloting mede. Controle daarop vanuit de vereniging was niet nodig, daar deze steeds door autoriteiten ge schiedt. Bij de daaropvolgende bestuurs verkiezing, welke moest plaats hebben tengevolge het overlijden van den heer G. Pluimers, is na herstemming tusschen de heeren jan Pluimers en Arn. Hodes, de eerstgenoemde met 37 van de 59 uitgebrachte stemmen gekozen. Als lid van de commissie van beheer van de zweminrichting, waarinde heer G. Pluimers ook zitting had, moest herstemming plaats hebben tussen de heren M. van Engel en J. Hoevenberg. De heer Van Engel is gekozen met 27 stemmen van de 59. Hij wenste echter de be noeming niet te aanvaarden De heer D. Eerdmans, die periodiek moest aftreden, is bij acclamatie herbenoemd. Daar per één Januari 1940 de tijd, waarvoor de vereniging aan vankelijk was aangegaan, verstre ken is, moet opnieuw de Konink lijke goedkeuring worden aange vraagd. Hieruit vloeit statuten herziening voort. De nieuwe, door het bestuur ontworpen, is, na een paar kleine wijzigingen, door de vergadering aangenomen. Besloten is verder op 4 April een Paasveetentoonstelling te houden. Verschillende zaken zijn bij de rondvraag te berde gebracht. Zo vroeg de heer Siegerink méér hotel- en ceféhouders te laten delen in het hebben van vergaderingen, uitgaande van de vereniging; ook wilde die de propagandeplaten voor de vereniging iets anders uitge voerd hebben. De heer Cohen sprak over het verzetten van markten op Joodse feestdagen. De heer Van Engel prees de nieuwe waag. Personen beneden 18 jaar worden NIET toegelaten s -mmmü De heer Beumer wilde de scha- penmarkt verplaatst hebben. De heer G. van Lange spreekt over lotenverkoop door kinderen, naar aanleiding van een opmer king van den secretaris in het jaar verslag. De heer Van Engel bracht de moeilijkheden op marktdagen nog eens ter spaake. Het gemeente bestuur, aldus de voorziter, ziet deze zaak wel onder het oog, maar een goede oplossing daarvoor te vinden, gaat zéér lastig. Tenslotte zijn de onafgehaalde prijzen van de verloting 1938 ver kocht. Hiervoor bestaat steeds veel animo. Het was al vrij laat, toen de voorzitter de vergadering sloot. Aan het jaarverslag over 1938 ontlenen we het volgende: Het aantal leden bedraagt on geveer 200. In dat jaar zijn 1 alge mene- en 11 bestuursvergaderingen gehouden. Op de algemene ver gadering is de burgemeester van Rijssen, de heer W. Zeeuw, als ere-voorzitter benoemd. Een ge voelige slag trof de vereniging door het overlijden van haar be stuurslid, den heer G. Pluimers. Marktwezen. De veeaanvoer op de 14 daagse markten was groter dan in 1937; toen 11800 runderen en 9900 varkens, nu 12150 runderen en 11600 varkens. Marktruimte en parkeergelegen heid brengen op drukke dagen nog steeds moeite mee. Voor de markt wordt geregeld geadverteerd en ook reclame gemaakt door het uitgeven van Marktkaarten. Paasveetentoonstelling. Op 4 April is een Paasveeten toonstelling gehouden en in aan merking genomen, dat dit de tweede van dien aard was, mag die goed geslaagd genoemd worden. Ver schillende verenigingen en personen werkten aan het welslagen mee, door beschikbaarstellen van diverse i medailles. Vreemdelingenverkeer. Dit onderdeel van de vereniging i heett: niet slecht gewerkt. Behalve een paar uitzonderingen waren hotel- en pensionhouders tevreden i over de gang van zaken. Aan goede pensions bestaat nog wel behoefte. Zweminrichting. Het bezoek aan de zweminrich ting was in 1938 beter dan in 1937. Toevallige omstandigheden hebben daartoe meegewerkt. In 1937 zijn ong. 12000 baden genomen, in 1938 was het ong. 14000. Inrichting en omgeving zagen er in het seizoen heel goed uit en waren, ook voor ander soort ontspanning gezocht. Sportterrein en eenvoudige gym- nastiektoestelien waren aanwezig. Verloting. De 23e marktverloting is, de economische toestand in aanmer king genomen, goed geslaagd. Er zijn 16500 loten verkocht. Dit ge beurde in korten tijd, in een betrek kelijk klein rayon. o— Vrijdagavond hield de Ned, Herv. Jongelingsvereeniging in combi natie met de Ned. Herv. Meisjes- vereenigingen „Martha" en „Ruth" jaarvergadering in het Herv. Dienst gebouw „Jeruël". Ruim 400 personen waren aan wezig, w.o. Burgemeester en Me vrouw Zeeuw, afgevaardigden van een 24-tal vereenigingen enz. Na samenzang en gebed opende de heer Spanjer, voorz. der jongel. vereen, met een kort woord het jaarlijks samenzijn. Ds. A. van Willigen hield hierna een toespraak naar aanleiding van 1 Cor. 15. Verslagen van de diverse func- tionairissen werden vervolgens ge lezen. Na een korte pauze, waarin de aanwezigen werden getracteerd, werd de vergadering heropend door Ds. J. Spelt. Gedichten, samenspraken, op stellen en zang wisselden elkaar af. Namens de afgev. van alle vereenigingen sprak de heer G. H. Wessels uit Notter een kort woord. Te ruim 12 uur werd daarop deze welgeslaagde feestvergadering door Ds. Spelt op de gebruikelijke wijze gesloten. Dinsdagavond hield de lande lijke rijvereeniging „De Regge- ruiters" alhier haar jaarvergade ring onder leiding van de voor zitster mevr. Tierie—Versteegh. De oud-voorzitter der vereeniging, de heer Baron van der Borch van Verwolde was ter vergadering aan wezig om van zijn belangstelling blijk te geven, terwijl, behalve eenige belangstellenden, vrijwel alle leden aanwezig waren. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onveran derd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing stelde zich de heer G. Sniiders niet her kiesbaar in zijn plaats werd ge kozen de heer Veldhuizen van Zanten uit Enter. Het bestuur zal moeite doen de beschikking te krijgen over meer rijpaarden. o— Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is tot lid van de commissie, belast met het atnemen van het toelatingsexa men tot de R.H.B.S. te Almelo, benoemd de heer L. Iwema, hoofd der O.L. School. In de Maandag gehouden raads vergadering is de heer A. H. Scheuter geinstalleerd. Op een verzoek van het St. Elisabeth-ziekenhuis en van de vereeniging „Het Ziekenhuis" om 75 cent per verpleegdag voor 3e klas patiënten uit Rijssen bij te dragen, werd besloten om dit bij de begrooting van 1940 te behan delen. Het voorstel van B. W. om tot de traude-onderlinge-risico toe te treden, werd na eenige discussie verdaagd. De heer Smit is van meening dat particuliere verzeke ringen goedkooper werken. Het is geen principiëele doch een centen kwestie. Het verzoek van J. J. ter Horst om hem toestemming te verleenen een verbindingsweg van Boomkamp naar Huttenwal aan te leggen werd met algemeene stemmen toegestaan, ■T -o

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 1