Het is aan de politie gebleken, dat meerdere bakkers in de ge meente er gewoonte van zijn gaan maken om v e r s c h gebakken brood af te leveren vóór tien uur des morgens. De Burgemeester herinnert be langhebbenden er aan dat zulks verboden is, ook des Zaterdags. Alleen in bijzondere omstandig heden, welke vooraf worden be kend gemaakt, wordt hiervan ont heffing verleend. De bestaande voorschriften zijn aldus, dat vóór 9 uur voormiddags versch brood niet uit het gebouw met aan- hoorigheden, waarin de bakkerij zich bevindt, vervoerd mag worden, terwijl het dan niet voor 10 uur 's morgens aan de klanten mag worden afgeleverd. Het uur spe ling is er voor bakkers, die klan ten op verren afstand moeten be dienen. Er wordt dus de aandacht op gevestigd, dat een nauwkeurige naleving dezer bepalingen een ver- eischte is. Naar wij vernemen zal dit jaar bij voldoende deelname alhier een vervolgcursus over Ned. Oost-Indië, uitgaande van het comité voor Indische lezingen en leergangen worden gegeven. In tegenstelling tot de vorige cursus die alleen door den heer K. v. d. Veer werd gegeven, zul len nu ook anderen als spreker optreden, n.l. de heer H. Mouw uit Hilversum, over „De geest van het oude en nieuwe China"; H. Th.de Booy over: „De spanning in het Verre Oosten en Verdediging van Ned.-Indië" Mr. Jaap Kunst over: „Zang en dans in de Indische Ar chipel", terwijl de heer v. d. Veer zal spreken over .„Bali'L-ÊIv ~Jiet dagelijks leven van den dessa- Javaan. o COLLECTE BLINDEN. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. De vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschap pelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een week loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van boven bedoelde bescheiden loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van Rijssen met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te houden. o—- INSCHRIJVING AMBACHTSSCHOOL. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd dat er, blijkens een advertentie in dit nummer, tot 18 Februari a,s. ge legenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Am bachtsschool te Almelo. Naar men weet wordt er voor verschillende beroepen opgeleid; dit jaar voor het eerst ook voor Huis- en Deco ratieschilder. Het Ambachtonderwijs beoogt het bijbrengen van de noodige practische en theoretische grond slagen aan a.s. vaklieden, teneinde doordoor een grondslag te leggen waarop later kan worden voort gebouwd. Meer en meer worden, vooral aan de vakbekwaamheid, hoogere eischen gesteld, terwijl daarnaast eenig theoretisch inzicht niet meer gemist kan worden. In dit verband mag nog wel eens herinnerd worden aan de Vestigingswet voor het Kleinbedrijf, die aan degenen die zich zelfstandig in een of ander bedrijf willen vestigen, eischen stelt waaraan zonder degelijke Vakopleiding moeilijk valt te voldoen. Met het oog op de plaatsruimte en de organisatie van het onderwijs wordt een tijdige aangifte dringend aanbevolennadere inlichtingen zullen gaarne door den Directeur worden verstrekt. Gevonden Een kist met sinaasappels, een paar bruine heeren-handschoenen, een schroevendraaier, een pak wissels, een hamer, een nummer plaat G 71907, een snelheidsmeter, een damesparapluie, een breekijzer, twee schilmesjes, een boodschap- pentasch met bril, een portemon- naie met f 0,22, een aanzetslinger, een broche met glazen bol. Verloren Een dop van patentas, een accu van motor, een belastingplaatje, een bruine portemonnaie met f 14,25, een belastingplaatje, een grijslede ren portemonnaie met f 25,00, een portemonnaie, een zilveren heeren polshorloge. inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o— Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 973 stuks vee: JL al direct verwarrin9 en de bal werd 355 Koeien 24 Stieren 115 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren V arkens biggen f 0,270,64 per Kg. - 175—f 250 p. stuk. - 125—f200 45160 - 00-- 000 - 60— 120 - 30—55 00- - 00 00-- 00 00-- 00 45— 65 1,75 per week. 7 472 Vette koeien Neurende Guste Stieren Ossen Pinken Kalveren Nucht. kalveren Schapen Lammeren V arkens Biggen -1,20 Handel matig. o— Weekmarkt. Oude Kippen f 0,45—10,75 fonge Kippen f 1,10f 1,25 Oude Hanen f 0,60f 0,80 jonge Hanen f 0,75f 0,85 Tamme Konijnen f 0,25—f 1,75 Tamme Eenden f 0,00—f0,00 Kippeneieren f 3,50—f 4,50 per 100. o— De heer Dorren uit Enschede hield Donderdagavond in het Parkgebouw een lezing over „Rome". Dit wat het eerste van een serie onderwerpen» welke dit seizoen nog in hetzelfde gebouw be handeld zullen worden. Toen de Voorzitter van de Parkcom missie, de heer M. G. van Heel, de aanwezigen welkom heette, moest hij direct daarbij zijn teleurstelling uitspre ken, omdat het bezoek nog al wat te wensen overliet. Dit te meer, daar de spreker van deze avond optreedt op verzoek van Parkgebouwbezoekers. De Parkcommissie had n.l. het vorig jaar gevraagd namen van mensen te noemen, welke men wel eens zou willen horen, De Voorzitter hoopt voor een volgende keer op beter bezoek, het geen o.i. niet te veel gevraagd is. De heer Dorren, dan het woord krijgende vertelt eerst over het oude Rome, van 27 eeuwen geledende stad van het Heidendom. Hoe dat opkomt, later vervalt en verder groeit tot het groot Imperium. De voordracht wordt verlucht met lantaarnplaatjes van ruïnes van geweldige bouwwerken uit die tijd. Na de pauze leidt de spreker ons het Rome van later tijd binnen; de stad van het Christendom. Mooie plaatjes van de prachtige kerken en andere gebouwen met veel wat betrek king heeft op het Vaticaan en omge ving, werden vertoond. Het geheel gaf een leerzame avond en een flink applaus van het publiek, met een woord van dank van den Voorzitter, was het loon voor den spreker, o— SPORT. Het eerste elftal van R.V, moest Zondagmiddag te Enschede tegen Rigtersbleek met 41 het loodje leggen, doch wij kunnen er direct aan toevoegen, dat deze cijfers ten zeerste geflatteerd zijn. Onze plaatsgenooten speelden zeer zeker geen slechten wed strijd en zij hebben op het Enschedesche publiek een goeden indruk achter gelaten, hetgeen ook wel in de versla gen, die de bladen over de wedstrijd gaven, tot uiting kwam. Zelfs heeft R.V. in de eerste helft, toen zij tegen den vrij sterken wind op moest tornen, het beste deel van 't spel gehad en de 10 voorsprong, die onze plaatsge nooten toen hadden, was ten volle verdiend. Na de hervatting liep het in het begin mis. De Bleekmenschen pakten met volle energie aan, terwijl in het R.V. kamp minder strijd geleverd werd dan in de eerste helft. Een aanval van de Bleek stichtte dan ook r "R.V.'s verdediging in eigen doel gewerkt. De Bleek bleef voorloopig het beste deel van 't spel behouden al kreeg ook R.V. tusschenbeide be hoorlijke kansen. Met een beetje geluk wist de thuisclub echter den stand tot 3—1 in haar voordeel op te voeren. Een omzetting in de R.V. ploeg bracht toen een merkbare verbetering. Ham mers was binnen gaan spelen voor E. Samuel, die de buitenplaats innam, daar hij totaal uitgespeeld bleek te zijn. Ook op de buitenplaats presteerde hij toen weinig, doch Hammers was als binnenspeler zeer actief. De grootste verbetering vonden wij echter de plaats verwisseling tusschen I. Samuel en Nij veld De laatste ging linksbinnen spelen en vormde vanaf dat oogenblik met Schintz een zeer gevaarlijke wing met eenig geluk zouden toen eenige doelpunten voor R.V. gekomen zijn. Eenige harde schoten als gevolg van goed samenwerk gingen rakelings langs of over. Samuel op de linkshalf plaats voldeed daar in den resteerenden tijd van den wedstrijd zeer goed. Wij zouden niet durven zeggen, dat een opstelling als in dezen geest de oplos sing zou geven. Mogelijk kan het geheel verkeerd blijken te zijn, wanneer de proef herhaald wordt, doch naar onze bescheiden meening is er alle redenen om het nog eens zoo te pro- beeren. H. Kosterbok, die wegens een blessure verstek moest laten gaan, was in dezen wedstrijd vervangen door E. Gijsbers, die een zeer behoorlijken wedstrijd speelde. Het was teleurstellend voor dezen speler, dat tegen het einde een doelpunt gemaakt werd door de Bleek, toen hij bij het wegwerken half mis trapte, juist omdat hij eigenlijk in den geheelen wedstrijd geen fouten maakte. Intusschen, al heeft dan deze ont moeting ook wat spel betreft, in de R.V. gelederen bevrediging geschonken, het wachten blijft op de punten, die noodig moeten komen om Almelo te ontloopen. Zondagmiddag is hier P.E.C. te gast. In Zwolle verloor R.V. met 3—1 en die overwinning voorde Zwollenaren was toen eigenlijk op het kantje af. Sedert dien is er wel iets veranderd. P.E.C. is langzaam naar boven gekropen en onze plaatsgenooten hebben niet dat peil kunnen bereiken. Misschien is het eigen terrein een voordeeltje en zou dat voordeeltje groot genoeg bjijken te zijn om de balans in het voordeel van R.V. te doen overslaan. Wij willen het hopen, ook voor de talrijke supporters, die nog steeds wachten op de eerste zege op eigen terrein. Een raad willen wij de spelers van deze plaats meegeven. Tracht naast snelheid Uw spel ook zooveel mogelijk te beheerschen, het geen een goed combinatiespel ten goede zal komen. Beheersching, ook, wanneer het publiek eens al te hard roept om een doelpunt. Het tweede elftal deed geen half werk, doch klopte Borne 4 met 6 1. De spelers zullen echter goed doen zich op deze overwinning niet blind te staren er komen wedstrijden, waarin een overwinning heel wat moeilijker zal zijn. Dit elftal is Zondag vrij. R.V. 3 had nog een goede kans op het kampioenschap, doch na Zondag j.l. is de kans nihil geworden. Hector 2 heeft deze illusies wreed verstoord, al leek dit er in den aanvang van den wedstrijd ook niets op. Toen liet R.V. 3 al direct eenige gemakkelijke kansen liggen. Hector 2 ging in het verdere verloop van den wedstrijd steeds beter spelen, terwijl R.V. 3 steeds meer afzakte. Het slot was dan ook een 4—1 nederlaag voor R.V. 3, cijfers, die misschien niet de juiste krachtsverhou ding weergeven, doch niettemin een verdiende zege voor de Goorsche ploeg. Het derde gaat Zondagmiddag op bezoek bij Holten 2, wat een overwin ning wordt voor R.V. 3. Het vierde deed goed werk door Zondagmiddag te Goor een 21 overwinning te bevechten op Hector 3. Misschien, wie weet, doet R.V. 4 nu nog een gooi naar het kampioenschap. Zondagmiddag is dit elftal vrij. Het Junior A elftal speelde Zaterdag middag tegen een elftal van het lyceum, welke wedstrijd in een 4—2 overwinning voor R.V. eindigde. V.V. EXCELSIOR. Het was Zaterdag geen beste dag voor onze plaatsgenooten. Het eerste elftal dat twee invallers had verloor te Nijverdal met 4—2 van Volharding, alhoewel een gelijk spel beter de verhouding had weerge geven. Het tweede elftal ging met dezelfde cijfers ten onder tegen H.V.C. Iets wat heelemaal niet noodig was geweest, de mooiste kansen werden verknoeid. De gasten die het van snelle uitvallen moesten hebben, wisten ze wel te gebruiken. Exc. was steeds in den aanval, maar doelpunten beslissen nog steeds een wedstrijd. Al met al hebben de kampioenskansen van Exc. 2 een geduchte knauw gekregen. Zaterdag trekt het eerste elftal voor de tweede maal naar Nijverdal, thans om D.E.S. te be- kamijen. Exc. dat volledig uitkomt en weer de beschikking heeft over haar rechtsbuiten, kan mits men de juiste opstelling heeft gevonden, zeker met winst terugkeeren. Het 2de elftal is vrij. O' „o

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2