V. D. WILLIGE VERPLAATST NOTARISKANTOOR Maandag 11 juli naar HAARSTRAAT naast Dr. Pauien SPORTKOUSEN SPOTPR IJ Z E N juiiiiilllii lUltiÜiij!!!! pii». Door de nieuw benoemde notaris, de heer L. Bernhard, is van het Bestuur der Geref. Kerk aangekocht het woonhuis aan de Haarstraat (voorheen van de familie dr.Immink) thans bewoond door ds. J. Bos. Het is de bedoeling het kantoor aldaar zoo spoedig mogelijk te vestigen. Ds. J. Bos komt te wonen in het huis van de familie Schönfeld Wichers, aan de Enterweg, thans notaris-kantoor. te Rijssen wordt met ingang van Begin van deze maand waren bij de gemeentelijke arbeidsbe middeling in totaal 1284 personen ingeschreven, waaronder 20 vrou wen. Gedeeltelijk werkloos waren 717, bovendien waren er nog 23 kleine boeren „in. de zorg". In de werkverschaffing %aren 156 inge schreven geplaatst. Verdeeld vol gens bedrijven waren er 30 steen bakkers, 71 arbeiders werkzaam in de bouwbedrijven, 2 houtbe werkers, 1 lederbewerker, 2 metaal bewerkers, 250 textielarbeiders (waarbij dan nog komen de 717 gedeeltelijk werkloze textielarbei ders), 7 tabaksbewerkers, 8 werk zaam in andere voedings- en genotmiddelen, 13 werkzaam in het landbouwbedrijf, 6 in de handel, 6 bij het verkeerswezen en 128 ongeschoolden, waarbij dan 60 jeugdige werklozen zijn, die als zodanig aan de arbeid zijn. o— De ontvanger der Dir. Bel. te Rijssen Haarstraat 7 houdt op de volgende dagen zitting voor aan vragen kostelooze rijwielmerken, t.w. op Maandag den 18 en 25 juli '38. Dinsdag den 19 en 26 Juli '38 en op Donderdag en Vrijdag den 4 en 5 Augustus 1938 telkens des avonds van 7—9 uur. o— Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor beide gedeelten van het doctoraal examen genees kunde de heer lwema, o Op de Dinsdag ten overstaan van den waarn.-notaris Mr. K. D. Schönfeld Wichers in het Café Baan gehouden veiling, zijn o.m. de volgende perceelen ingezet: Huis en grond aan de Enterweg van de Erven Slagman door J. Goossen op f 3900,—. Huis en erf aan de Haarstraat van de Fam. Bruggink door D. Baan op f 4000,—. Woon- en winkelhuis aan de Grootestraat van H. Oldekamp door M. Hodes' op f 8000,—. De eindveiling zal plaats hebben in Hotel „De Kroon" op Dinsdag 19 Juli. PREDIKBEURTEN j op Zondag 10 Juli Ned. Herv. Kerk. I Groote Kerk i Geen opgave ontvangen. Westerkerk. <|j Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Vm. 9,30 en Nam. 3 uur" Ds. J. Bos. Zelfst, Geref. Gem. o.h. Kruis. 4 Zuiderkerk. Zondag Vm. 9,30, Nam. 2,30 bed.; H. D., 6 uur ds, J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondag Vm. 91/2, nam. 2V2 en 's av. 6 uur de heer Wijting. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur 'sav. 6 uur preeklezen. Donderdag 14 Juli nam. half 3 en half 8 ds. Heykoop van Utrecht;4 Zaterdag 16 Juli nam. 5 uur -Fraanje van Barneveld-, Huw'él bevestiging. o— Volgens een advertentie in dit nummer wordt in de fabrieksschool van de Fa. Ter Horst Co. N.V. een tentoonstelling gehouden van werkstukken door de leerlingen van deze school vervaardigd. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40f 0,90 longe Kippen f 1,00—f 1,40 Oude Hanen f 0,55f 0,80 Jonge Hanen f 0,10f 0,60 Tamme Konijnen f 0,20—f 1,75 Tamme Eenden f 0,25f0,30 Kippeneieren f 2,90—f 3,00 per 100. In een Vrijdag van de Twentse zomersportdag voor werklozen te Hengelo gehouden vergadering is als datum vastgesteld 26 Juli a.s. De aanvang is bepaald op half negen (verzamelen in het Volkspark te Rijssen), aanvang zwemwed strijden half tien, einde ongeveer twaalf uur. Daarna vertrek naar het Volkspark voor versterking van den inwendigen mens. Des middags vanaf half twee atletiek wedstrijden en voetbalwedstrijd. Daarna prijsuitdeling, zodat het geheel omstreeks zes uur kan zijn geëindigd. De volgende com missies werden ingesteld ter ver zorging van de voorbereiding en uitvoering van de Sportdag. Dagelijks bestuur: voorzitter de heer G. H. J. Bonke te Almelo, secretaris de heer C. Lugtigheid, alhier. Sportcommissie voor de zwem wedstrijden: Leider de heer H. Wilmink te Hengelo, leden de heren A. J. Koers te Almelo, J. M. Bunt te Almelo, J. A. Warminkte Almelo, B. Wiggers te Hengelo, Tijhof alhier (badmeester) en J. de Knijff te Enschede. Sportcommissie voor de athle- tiekwedstrijdenleider de heer A. J. Koers te Almelo, deden de heren J. A. Warmink te Almelo, J. M. Bunt te Almelo, W. E. Meijerink te i\lmelo, B. Schlosser te Enschede, H. Rosink alhier, A. Vrijters te Oldenzaal, H. Ameloh te Oldenzaal, J. Meijers te Hengelo, W. Fischer te Borne. De zwemwedstrijden zullen be staan uit50 meter vrije slag heren, 50 meter rugzwernmen heren, hin dernis zwemmen voor geoefenden en ongeoefenden, schoonspringen, estafette 4 maal 25 meter in ploeg- verband van 4 personen. De athïetiekwedstrijden bestaan uit: 100 meter hardlopen, kogel stoten, touwtrekken, hoogspringen, verspringen. Aangaande de voetbalwedstrijd diene dat vier elftallen die nader geformeerd zullen worden tegen elkaar zullen spelen 4 maal een 1 half uur. Voor den winnaar wordt y-'i een wisselbeker beschikbaar ge steld. De voetbalwedstrijden wor den verzorgd door de heren H. Vosman alhier en B. J; Smallenbroek te Enschede. Omtrent de verzorging van den inwendigen mens zullen nadere mededelingen worden verstrekt. De zorg daarvoor is in handen gelegd van den heer J. Hoevenberg alhier. Als commissie voor ontvangst zullen fungeren de heren G. Schip per, secretaris van Wierden, mr. H. K. K. Beernink te Almelo en A. W. Smit alhier. De commissie voor de prijsuit reiking bestaat uit de heren G. H. J. Bonke te Almelo, R. Schurink te Oldenzaal en M. F. Bakker te Wierden. Voor muziek en behoorlijke accomodatie van de terreinen wordt zorg gedragen. Het ligt voorts in de bedoeling de betreffende lands-, gewestelijke en stedelijke autoriteiten tot bij woning aan deze dag uit te nodigen. o— Het is tegenwoordig een manie van de schooljeugd hier, om autonummers op te schrijven. Gewapend met papier en potlood, ziet men haar overal langs de verkeerswegen en vooral op kruis punten is het vaak een hele opeenhoping van kinderen. Zij verkeeren daarbij in de mening, dat, wie het hoogste aantal nummers opgeeft, iets kan winnen. Wie prijzen beschikbaar stelt, is on bekend er is in werkelijkheid niets te behalen. Dit spel is ook niet van gevaar ontbloot, want in hun ijver zien de kinderen dan autonummers. Auto's als zodanig en fietsen worden niet opgemerkt. De een gaat één stap van het trottoir, een ander nog iets verder en het wordt een gedrang om het nummer te zien. Voor een paar dagen gebeurd» het, dat een kind hierbij door een fietser werd aangereden en een gelukkig niet ernstige hoofdwonde opliep. In de openbare en ook in andere scholen is er ernstig op gewezen, ook in dit geval de regels van „Veilig Verkeer" toe te passen. Seriewedstrijden van R.V. Het eerste treffen in de door R.V. te houden seriewedstrijden is zeer geanimeerd geweest. In de vier totaal gespeelde wedstrijden hebben de ploe gen elkaar tot het uiterste bekampt om de tweede ronde te halen en het on derling krachtsverschil bleek zeer miniem te zijn. De uitslagen zijn als volgt: Nijverdal 2—Almelo 2-3 14 (na het nemen van strafschoppen door Nijverdal gewonnen.) R.V. 2Wierden 2 2—1 Diepenheim La-Première 2 0—2 Raalte-G. F. C. 2 1-0 Zondagmiddag komen de winnende ploegen als volgt tegen elkaar: 1V3~2V2 uur R.V. 2—Raalte. 2V3—3V2 uur Nijverdal 2—La-Première 2. 4J/s—5Vs uur finale verliezers. 5V3—61/i uur finale winnaars. Het eerste elftal van R.V. zal van 3Vj—4Vs uur een tusschenwedstrijd spelen tegen Nijverdal 1. Gevonden Een dommekracht, een heerenstrik, een jongensjasje, een paar zwarte beenpijpen, een bruine portemon- naie met f 0,06, een riem van bagagedrager, een nikkelen tabaks doos, een kanarievogel, een porte- monnaie met f 0,15, een hamer, een rijwielzadeltasch, eenige rijwiel sleutels, zeven electrische lampen, eenige belastingplaatjes. Verloren: Een hamer(moker), een ledige por- temonnaie, een pakje met drie onderbroekjes, een donkergrijze regenjas, een bruine portemonnaie met f 0,06, een hondepenning, een portemonnaie met f 0,35, een drie pootje van foto-toestel, eenige be lastingplaatjes. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. VOOR BIJ TABAKSGAARDEN Wordt lid van liet „Groene Kruis Rijssen" M i i f j wl i.i i i.i.i 11 i i .mi i.ij.t i.t! li $833*8,l&W&qLp. A - - o— t O -o o-

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2