PUBLICATIE. H.M. de Koningin Moeder H. llfl. de Koningin-moeder, t Aloemeene Ledenvergadering Jet Groene Kruis Rijssen" Geen uerolichie cunsumphe. Druk en Uitgave van G, ten Gate Hzn., J. ter Horst J. Hzn.straat, Telef. 41, Rijssen. Nummer 992 Zaterdag 24 Maart 1934, Ingezonden Stukken enz worden ingewacht tot uiterlijk Donderdag middags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vriidagsmomens 10 uur Advertentien 1-5 regels 55 cent, elke regel i 'eer 10 cent. Voor den handel speciaal tarief. DE BURGEMEESTER van RIJSSEN brengt ter kennis van de ingezetenen, dat den 20en Maart j.l. des ochtends ie 7.45 ure in Haar paleis te 's-Gravenhage na een kort stondige ziekte is overleden. Hij is er van overtuigd, dat een ieder met ontroering zal kennis nemen van den zwaren slag welke het Koninklijk Huis en ons Volk hiermede heeft getroffen. RIJSSEN, den 21en Maart 1934. De Burgemeester voornoemd, J. KNOTTENBELT. Dinsdagmorgen kwart voor acht is H. M. de Koningin-Moeder in haar paleis te 's-Gravenhage na een korte ongesteldheid overleden. Volkomen bewust van de eenvoudige positie, die wij in 't algemeen innemen en tegenover de groote droevige ge beurtenis, welke ons reeds dagen bezig houdt, in t bijzonder, willen wij onze lezerskring een enkel woord onzerzijds in deze rouwdagen niet onthouden. Vele jaren geleden is de thans ont slapene als jonge vrouw, als jonge echtgenoote, als jonge Koningin in ons land gekomen. Het denkende deel van ons volk dier dagen heeft naast eerbied voor de jonge Vorstin en respectvoor haar moedige daad mede angst in het hart gevoeld. Hoe kon dat ook anders De eeuwen van het despotisme hadden slechts de herinnering gelaten. Uit het oude, absolute monarchisme was het nieuwe koningschap geboren. Het nieuwe, dat den Vorst stelt op de aller moeilijkste plaats, wakend voor de eer en de ongereptheid van zijn natie, maar meer nog dan dat, als de Leider, die met een warm kloppend hart voelt voor de nooden van zijn volk en door een moedig blinkend voorbeeld onbaat zuchtig streeft naar de geestelijke en stoffelijke bloei van zijn land. Waarlijk, het was geen gebrek aan eerbied, dat de vraag deed rijzen, of de jonge Koningin in staat zou blijken, de meer dan zware taak, op haar nauwelijks volwassen schouders gelegd, naar behooren te vervullen. En als nu wederom het denkende deel van ons volk zich de vraag stelt of onze Gestorvene opgewassen is ge bleken tegen haar meer dan moeilijk werk? Dan is er maar één antwoordMen leest of hoort het overal, telkens met andere woorden, maar immer met de beteekenis van volmondig ja! H. M. Koningin Emma was een voor treffelijke Gade, Ze was een uitstekende regentes, een hoogstaande vrouw. Wij vreezen aan eerbied te kort te schieten door in bijzonderheden te treden, maar een oogenblik willen we ons Haar voor de geest halen, zooals de jongeren vooral Haar het best gekend hebben als de reeds bejaarde Koningin-Moeder. We zien Haar dan als de eenvoudig, maar met fijne smaak gekleede dame. Uit haar geheele houding spreekt haar hooge geboorte en uit haar vriendelijk, blinkend gezicht haar edel menschenhart en haar waarachtige beschaving. We zien Haar overal, waar Neder land zich toont op zijn best en waar Zij komt is het alsof het beste nog beter wordt. Het zonnige van haar blik overgiet ook in de droefste ziekenzaal alles met mooie glans. En mogen we Haar als Moeder zien Bijna niemand heeft de gelegenheid, onbevangen een blik te slaan achter de muren van een Koninklijk paleis en Vorsten zijn eerst Keizer, Koning, Prins en dan pas is het hun gegund gewone menschen te zijn, zooals wij. Maar onder purper en hermelijn klopt tenslotte een even gevoelig men schenhart. En dit bedenkende begrijpen wij, wat een Moeder en Grootmoeder Koningin Emma geweest moet zijn! Wij voelen hoe Zij in de uren, v/aarin onze geëerbiedigde Koningin en Prinses gewone menschen mochten zijn, voor de Koninklijke familie het vriendelijke, bemoedigende licht was, de warmte en de troost, de zon, de zegen. En wij beseffen hoeveel de Konink lijke familie in die Moeder heeft ver loren. Danken wij dan Koningin Emma, iat Ze de Haar geschonken groote gaven zoo beleidvol en liefderijk heeft weten te verstrekken tot ons heil! En moge de Koninklijke familie in 1S^||:''je verzekerdheid, dat het Nederlandsche volk haar groot verdriet meevoelt, troost vinden in de gedachte, dat dat zelfde volk Haar draagt in groote liefde. Zooals dat volk smeekt gesterkt te worden door haar genegenheid en haar goedheid. PREDIKBEURTEN op Zondag 25 Maart 1934. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Voorm. half 10, Nam. 2% uur ds. L. J. C. Kreijt, Em. pred. van de Geref. Kerk te Dierenwon. te Baarn. Vrijdag 30 Maart Vm. half 10 Leesdienst. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Vm. 9Vj uur ds. van Wier. Nm. 2V» uur ds. van Wier 's avonds 6 uur ds. van Wier. Maandag 26 Maart, nam. half 8, ds. van Wier, Rouwdienst. Vrijdag 30 Maart Vm. half 10 ds. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Vm. half 10, Nm. half3 en 'sAv.óuur de Heer L. Wijting. Dinsdag 27 Maart, nmhalf 3 en 7 uur ds. Kok van Veenendaal. Vrijdag 30 Maart Vm. halt 10 de heer Wijting. Noorderkerk. Geen dienst. Dordtsch Geref. Gem. Voorm. half 10, Nam. 21/i en 6 uur Preeklezen. Vrijdag 30 Maart Vm. half 10 Preeklezen. van de vereeniging op VRIJDAG 30 MAART 1934 des avonds te 8 uur In het hotel WEITERING. Agenda: 1. Opening. 2. Lezing der notulen. 3. Jaarverslag over 1933. 4. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 5. Bestuursverkiezing. a. Vacature-J, Smeijers. b. Periodiek aftredende leden H. F. Roelofs en R. E. de Vaal. 6. Benoeming van leden der kas-con- tröle commissie. 7Ingekomen voorstellen. 8. Rondvraag en sluiting. De Secretaris G. MEILINK. de lèderrter" De rekening ligt voor visie ten huize van den Penningmeester, den heer H. F. Roelofs. In de vorige advertentie is de datum der vergadering door een vergissing foutief vermeld. In een Maandagavond gehouden raadszitting is besloten om 100 arbeiders, thans werkzaam in de gemeentelijke werkverschaffing in den Overtoom, gedurende de zomer maanden te plaatsen in de Rijks werkverschaffing bij de Regge- werken in de nabijheid van Goor, zulks op verzoek van den Inspec teur der Rijkswerkverschaffing. De Raad heeft gemeend in dezen aan den wensch van den inspecteur resp. den Minister te moeten vol doen, overwegende, dat anders de werkzaamheden in den Overtoom te spoedig zouden zijn afgeloopen en dan de kans groot zou zijn, dat de arbeiders in werkverschaffing ver van huis zouden worden geplaatst. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIJSSEN van 14 Maart tot 21 Maart Geboren Hermannus zv H. Dangremond en J. W. Brinks Gei rit zv J. Kreijkes en G. Seppenwoolde Jenneken dv H. Gerritsen en J. van de Willige - Gerrit Jan zv J. Koster en E. Schuitert Aaltjen dvj. ten Berge en B. Nijland Janna dv G. J. Tulier en J. Lammers. Overleden J. Tuller 2 d dv G. J. Tuller en J. Lammers Één doodgeboren kind. WEEKBLAD VOOR

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 1