iMMisioi-sregiHBi ElKl-ïecli. Bureau mill HEEREN-DAS F. WIERINGA ïuiioü. „Semoerllorens" OP DinSDfiG 16 JAltUARI, des suonds 7 uur. oeeft het Laniouiiuniiig Bureau „ZULLE" in hel HOTEL SCHUTJEN een FILMLEZIHG Ir. KERKHOF ERRES RADIO Gebr* Kamphuis G, VOORTMAN I TOEGANG VRIJ RUSSEN K.Y. 126 - Voor een chique naar steeds de grootste keuze in de nieuwste modellen RUSSEN Spreker de Heer 4 de leden, om temidden van de gevaren, die de jeugd van alle zijden bedreigen, standvastig te blijven. Die volharden zal tot het einde, zal zalig worden besloot spr. Hierna werd de zeer geslaagde bijeenkomst met dankzegging ge sloten. o— PREDIKBEURTEN op Zondag .14 Januari 1934. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Vm. hali 10 ds. M. M. Horjus. Nam. 21/2 uur ds. M. M. Horjus, Afsch. Predikatie. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Vm. 9Va uur ds. van Wier. Nm. 2V2 uur ds. van Wier 's avonds 6 uur ds. van Wier. Woensdag 17 Januari n.m. half 8 Ds. van Wier. Zondag 21 Januari wordt de Zon dagschool geopend. Geref. Gemeente. Walkerk. Vm.hall 10, Nm.half3en'sAv.6uur de heer .Wijting. Woensdag 17 Januari nam. half 8 de heer Wijting. Noorderkerk. Geen dienst. Dordtsch Geref. Gem. Vm. half 10, Nm. 2 en 7y2 uur ds. Fraanje van Barneveld. Woensdag 17 Januari nam. half 8 Preeklezen. Nederl. Protest. Bond, afd. Rijssen, 's av. 5Vu uur ds. N. Zwiep, van Ensghêde. —o Voor het Mercurius-diploma Boek houden slaagde de heer L. Pluimers alhier. —o Heden Vrijdagmorgen was in het Postkantoor het geheele personeel bijeengekomen om afscheid te nemen van de beide brievenbestellers H. Gerritsen en H. de Goeyen, die den P.T.T, dienst met 1 Januari met pensioen hebben verlaten. Zij werden toegesproken door den waarnemenden directeur, den heer B. v. d. Werf, die hen dankte voor de langjarige trouwe plichtsbetrachting en tenslotte ieder namens het geheele personeel als een blijk van waardeering en hoogachting een aardig geschenk als aandenken aanbood. o In het afgeloopen jaar werden aan de gemeentewaag gewogen 1646 var kens, 3196 kalveren, 1428 koeien en 1 os. —o Gevonden Een Eng. sleutel, een sleutel aan een touwtje, een linker handschoen, een sleuteltje, een kinderschoentje, een kleine hond, een pakje frisco maizena, een paar dames hand schoenen, een ceintuur, een porte- monnaie met twee zegels. Verloren Een muntbiljet f 10, een dop van patentwagen as, een doublé hals snoer met hangertje, een jonge kip, een blauwe ceintuur, een padvin- dersportemonnaie, een kindermutsje (blauw met geel.) Inlichtingen op het politie bureau. o Onlangs hebben wij gemeld, dat uit de Nederl. Herv. Gem. een ver- eeniging was opgericht, welke vereeniging zich ten doel stelt het voorstaan van Chr. belangen. Voor deze vereeniging hield ds. J. H. F. Remme, oud predikant te Rijssen, een winterlezing in het gymnastieklokaal der Julianaschool met als onderwerpEen tegen Allen. Na door ds. van Voorthuizen ingeleid te zijn begon ds. Remme met uiteen te zetten waarom lezin gen wenschelijk en noodzakelijk waren om vervolgens tot zijn onderwerp over te gaan in zijn beschouwing over de geschiedenis van den Proleet Jeremia. God deed zijn zegenrijk woord uitgaan, nooit heeft hij zich in zijn boodschappers vergist. Onder hen, die geheel tegen den geest van den heerschenden tijd ingingen, behoor de in de eerste plaats de profeet Jeremia. In zijn roeping rust ook het geheim van zijn volharding tegen allen strijd en tegenkanting. Omdat hij geen verblijdende boodschap te brengen had, omdat hij moest oordeelen en straffen moest aankondigen, streed hij een zwaren strijd met het volk. In deze vijandschap moest Jeremia het aanzien, dat het volk, de zijde koos van valsche priesters. Jeremia heeft ook steeds een zwaren strijd met zichzelf gestreden. Zijn hart bloedde over den onder gang van zijn volk en hij heeft gebeden om ontferming. Het was geen slooperswerk wat Jeremia verrichtte, al werd dat in die dagen ook van hem gezegd. Het was Gods werk, en het werk van God is nooit sloopen, doch steeds op bouwen. Nadat het oordeel over het volk genomen is, gaat de profeet het volk voor in Godsvertrouwen^ Hoewel steeds miskend, kon hij i jden jstrijd van „één tegen allen staande blijven in zijn vaste ver trouwen op zijn Heer. o— Weekmarkt. Oude Kippen f 0,70—-f0,90 longe Kippen f 1,15—f 1,50 Oude Hanen f 0,60—-f 0,75 jonge Hanen f 0,50f 0,70 Tamme Konijnen f 0,40—f 1,50 Tamme Eenden f'0,45— f 0,50 Kippeneieren f 3,25f 3,75 per 100. c:.j-c.v';;;: c/.vf;:;: b cÈZ.o Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENS DAG en VRIJDAG van 's morgens 11—1 uur en op DINSDAG en DON DERDAG des avonds van 7—9 uur. Gistervond had op den Wierden- schen straatweg een aanrijding plaats, die tenslotte wondergoed is afgeloopen. Een vrachtauto, bestuurd door R. en toebehoorende aan den garagehouder Lkwam uit de richting Wierden. Van de tegenovergestelde zijde kwam eveneens een auto naar de bestuur der van den vrachtauto zegt, met verblindende lichten. Hierdoor heeft deze bestuurder waarschijnlijk niet gezien, dat voor hem de weg niet vrij was en juist toen de auto's elkaar gepasseerd waren, vloog de vrachtwagen met kracht op een groentewagen met zakken aardappelen, van den groentehan delaar W. te Rijssen. De cabine In KOUSEN en SOKKEN brengen wij een ruime keuze. Tevens alle soorten WOL. Lage prijzen. bij 't Postkantoor. en de bak van de vrachtauto werden zeer ernstig beschadigd en een naast den chauffeur zittend persoon t. K. werd met een deur der cabine op straat geslingerd, waarbij hij slechts eenige kneuzin gen aan een schouder en een hoofdwonde opliep. De bestuurder bracht het er eveneens bijzonder goed af, evenals de voerman van den wagen. De wagen was echter ernstig beschadigd en moest naar Rijssen gesleept worden. De heer W. vertelde, dat het geen haar gescheeld had. of dit ongeval zou een slachtoffer geëischt hebben. Een neefje van den bestuurder van den groentewagen had de reis naar Almelo meegemaakt en hij had geruimen tijd achter den wagen aangeloopen, doch was, bijna op 't zelfde oogenblik van de aanrijding naast zijn oom komen loopen. De jongen kreeg nu slechts eenige verwondingen doordat de wagen door den schok plotseling vooruit vloog, waardoor hij met het wiel in aanraking kwam. Erres K.Y. 126, een geheel nieuw radioioeslel, nieuw van buiten, nieuw van binnen. Met één knop alle Europeesohe stationsl Komt dit prachtige nieuwe toestel eens beluisteren. Betaling desge- wenscht in overleg. Alleen vertegenwoordiger Telefoon 38. Onze plaatselijke vereeniging R. V. viert dit jaar haar 25-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan een revue zal wor den opgevoerd. Deze revue, die wordt samengesteld door den heer J. Borchert te Hengelo, een bekende figuur in Twente op dit gebied, is bijna gereed, zoodat spoedig met de studie kan wor den aangevangen. Dames en heeren in onze plaats, die aan de opvoering wenschen mee te werken, verwijzen wij naar een in dit nummer voorko mende advertentie. Naar wij vernemen heeft de heer G, J. Logman zijn benoeming tot lid van den raad aangenomen. Ter behandeling van het geschil tus- schen de provincie en de gemeente Rijssen inzake de waterleiding zal de Raad van State op 24 Januari a.s. in openbare zitting bijeen komen. SPORT. R. V. 1 had Zondag vriendschappe lijk bezoek van W. S. V. uit Apel doorn, doch deze wedstrijd is niet ge worden hetgeen wij er van verwacht hadden. Vooral de bezoekende club, die toch ernstig mededingt naar het kampioenschap, viel tegen, hoewel ook de thuisclub met enkele invallers spe lende er niet veel van terecht bracht. Met 42 wisten de R. V.'ers te win nen, doelpunten echter, die geen van alle „juweeltjes" konden genoemd worden. Zondag is het eerste nog eens vrij van competitie, terwijl R. V. 2 en 3 op eigen terrein spelen. Het tweede zal Almelo 2 ontvangen, waartegen alles op alles zal gezet moeten worden om eenig succes te hebben. HET BESTUUR. H9&S! 'O

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2