Neemt dan een Fornuis, Dat steeds uoor u maar staal n.u. middenstands-credtetbanti Druk en Uitgave van G* ten Gate Hzn*, ter Horst J. Hzrustraat, Telet 41, Rijssen» Nummer 801 Zaterdag 12 Juli 1930» Zoekt U een Fornuis? RUSSEN. Ingezonden Stukken enz. worden ingewacht tot uiterliik Donderdagsmiddags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. Advertentiën 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Vuor den handel speciaal tarief. LOSSE ARBEIDERS EN DE ZIEKTEWET. De Raad van Arbeid te Deventer meldt ons het volgende Indien een arbeider, werkzaam bij een onderneming, ziek wordt heelt hij volgens de wettelijke be palingen aanspraak op ziekengeld. Wordt de losse arbeider ziek terwijl hij niet meer in loondienst is, dan zal hem in de volgende gevallen uitkeering worden ver leend A. Treedt de arbeidsongeschikt heid in binnen 8 dagen, nadat hij het laatst bij een onderneming gewerkt heeft, dan moet hij aan- toonen, dat hij in de twee maanden onmiddellijk voorafgaande aan het einde der verzekering, op tenminste 16 dagen arbeid in loondienst heeft verricht. B. Is de losse arbeider gedurende de laatste twee maand voor het einde zijner verzekering, onafge broken verzekerd geweest, d. w. z. heeft hij die twee maanden onafgebroken in dienst van één of meer ondernemingen gewerkt, dan heeft hij recht op ziekengeld, in dien de arbeidsongeschiktheid in treedt binnen een maand na het einde der verzekering. Genoemde twee maanden diensttijd mogen onderbroken zijn door werkloos heid gedurende ten hoogste zes werkdagen1). Teneinde in staat te zijn, zijn recht op ziekengeld volgens A. of B. te bewijzen, moet iedere o se arbeider een kaart hebben, op zijn werkgevers aanteekening .-.el- en van de dagen waarop bij hun gewerkt is. Deze kaart behoort de losse ar beider aan te vr. bij den Raad van Arbeid; daarbij dient hij tevens zijn rentekaart over te leggen. Wil de losse arbeider dus niet verstoken blijven van uitkeering bij ziekte, dan zal hij en dit is in zijn eigen belang er voor dienen zorg te dragen, ten spoedigste in het bezit te komen van een losse arbeiderskaart. Wie worden nu volgens de wet als losse arbeiders beschouwd? Dat zijn alleen zij, die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan 2 dagen in dienst van denzelfden werkgever werkzaam zijn. Aanvraagformulieren voor losse arbeiderskaarten zijn verkrijgbaar bij den Raad van Arbeid te Deven ter, de Buitendienst-ambtenaren en de V. O. V. agenten. Deze bepaling is een algemeene en geldt dan ook eveneens voor alle andere arbeiders. St. No. 62. Donderdagavond kwam de heer B., oliehandelaar te Deventer in groote vaart op zijn motorrijwiel van de richting Wierden. Blijkbaar heeft hij de nadering van den van de richting Rijssen komenden trein niet bemerkt, niettegenstaande kin deren nog wel hebben getracht zijn aandacht te trekken. Te laat be merkte hij het gevaar en hoewel hij nog getracht heeft het stuur om te gooien, heeft hij dit niet meer kunnen doen. Met kracht reed hij tegen een naast de spoorbaan staan de paal, waarna de motor tegen den trein vloog en geheel vernield werd. De berijder is waarschijnlijk ook nog met de treeplank in aan raking gekomen, waarna hij tegen een ijzeren paaltje werd geslingerd, dat totaal verbogen werd. Dr. Paulen was spoedig ter plaatse en verleende de eertse hulp, waarna de man per auto naar Deventer vervoerd kon worden. Behalve ontvellingen en kneuzingen wees* het voorloopig onderzoek uit, dat is voor het onderwijzersexamen ge slaagd onze plaatsgenoot de heer P. G. Alferink. o— De Zaterdagavond in het Volks park gehouden muziekuitvoering door „Wilhelmina" muziekvereen. der fa. Ter Horst Co. Kon.Jute- spinnerijen en -Weverijen is dank zij het prachtige weer goed geslaagd. Een 6 tal nummers werden op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Na afloop van het concert was er openlucht bioscoop en bal-cham- pêtre. Een genotvolle avond van kunst en vermaak. o Naar wij vernemen heeft de ver dachte van de inbraak ten huize van mevr. v. H. gepleegd, thans bekend de dader te zijn. o— De heer Jac. Jonker, hoofd der Chr. U.L.O. school alhier is be noemd tot leeraar in de Duitsche hij eenige ribben gebroken had? letterkunde aan b,et Cb,r. Lyceum te Almelo. o Bij de Maandag te Almelo ge houden aanbesteding van de ver bouwing en uitbreiding van „De Klokkenbelt", tot Ned. Herv. Diaco- nessenhuis, onder architectuur van den heer M. A. Vixseboxse, werd voor het timmer- en metselwerk het laagst ingeschreven door de firma Waanders Lammers alhier, voor de som van i 59,875. o— Burgerlijke Stand van 29 Juli. GeborenDina dv H. Leijendekker en J. H. Biesters Berendina dv E. Ste- geman en H. B. Groot Bluemink Johan zv J. H. Nijsink en F. J. Kette- larij Hermina Johanna dv H. B. Banis en H. G. Slot Janna dv H. Schu- lenburg en B. Tukkers. GehuwdJ. Brinks 24 j. en G. Drijer 23 j. G. H. Wessels 24 j. en J. Harbers 24 j. OverledenG. W. Keizer 30 j. vr. v. B. J. Gerritsen J. Nieuwenhuis 80 j. wed. v. J. H. Kreijkes. Zonder overdrijving mag gezegd worden, dat de man op wonder baarlijke wijze aan den dood ont snapt is. o De gymnastiekvereeniging „D.O. S." geeft heden, Zaterdagavond haar Zomeruitvoering in het Volks park, bij slecht weer in de zaal van het gebouw. Aan deze uitvoe- zal door alle afdeelingen worden deelgenomen ,terwij 1 het geheel weer onder leiding zal staan van den heer Jac. Hoevenberg. Na afloop een openluchtbal muziek van het Almelosche strijkje. o— Met ingang van 1 Oct. a.s. is benoemd als directeur van het P.T.T.-kantoor te Rijssen, de heer W. Smelt, adj. referendaris te Mid delburg, en tot directrice van het P.T.T.-kantoor te Neede Mej. A. W. F. L. Aalders w.n. directrice alhier. o— GOEDKOOPE TREIN. Donderdag 17 Juli a.s. gaat er weer een goedkoope trein naar Amsterdam, met boottocht op de Zaan. Vertrek van Rijssen 's mor gens 7.05. Terugkomst te Rijssen 's avonds 22.20 uur. De verkoop van plaatskaarten vangt aan Donderdag 10 Juli en wordt gesloten Woensdag 16 Juli, of zooveel vroeger, indien het vast gestelde aantal kaarten zal zijn uit gegeven. Prijzen voor heen en terug: 2e kl. f 5.60, 3e kl. f 4. o— Aan de Kweekschool te Dongen keus dan zich meer als zelfstandige feestcommissie te beschouwen en zich hoofdzakelijk te bepalen tot de organi satie van schoolfeesten, hetgeen dan ook de laatste jaren het geval is geweest. Deze toestand is eigenlijk niet zooals het moet zijn. Telken jare wordt van verschillende kanten gevraagd wat de Oranjevereen. zal doen en een groot deel der inge zetenen is niet alleen met een kinder feest tevreden. De teleurstelling echter die in verband met de diverse geestes- stroomingen in onze gemeente werden ondervonden zoodra er ook maar eenigs- zins sprake was van een volksfeest of hetgeen daarnaar zweemde, heeft het Bestuur niet alleen den moed ontnomen om een uitgebreider feest op touw te zetten, doch heeft den doorslag gegeven aan een reeds lang gekoesterd voorne men n.l. te bedanken. Onderstaande leden stellen zich voor op een nader te bepalen datum eene vergadering bij een te roepen om alsdan hunne bestuurs functies neer te leggen. Zij meenden goed te doen hiervan nu reeds langs dezen weg kemriè re geven, opdat zij, die meenen, dat er dit jaar iets moet gebeuren zich niet behoeven te laten weerhouden, doch gerust hun gang kunnen gaan. Jhr. F. A. COENEN. C. LUGTIGHEID. G. J. POORTMAN. J. F. HODES. H. F. TUSVELD. DE ORANJE-VEREENIGING. Eigenlijk kan van eene vereeniging hetgeen men gewoon is daaronder te verstaan moeilijk gesproken worden. Het contact met de leden is reeds sedert vele jaren verbroken. Contributie werd niet meer geïnd. Het reglement na te leven bleek onmogelijk. Eenige keeren heeft het Bestuur getracht eene verga dering te beleggen, die echter wegens te weinig belangstelling geen doorgang kon vinden. Bestuursverkiezingen en al hetgeen op eene vereenigingsvergade- ring dient behandeld te worden, kon niet plaats hebben, en er bleef zoo doende voor het Bestuur geen andere Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENS DAG en VRIJDAG van 's morgens 111 uur en op DINSDAG en DON DERDAG des avonds van 7—9 uur. WEEKBLAD VOOR RUSSEN

Weekblad voor Rijssen | 1930 | | pagina 1