Mm nb oud spoorboul De Etlonne van Spaniar Een nuttig Kerstgescltenh. eens flinke werkurouw. ieerteeren doet uerkeenen. „Flora's Hoeoderbeschuil it Weer ontuangen zuurkool neemi gelden k deposito gemekt alle bankzaken. ckocolade eu suikerwerken j. «assenberg, ïabaksgaarde. flinke Dienstbode een dagdienstmeisje, H. Th. TUSVELD. fl Waarschuwing. Deurwaarder Fikkert Dwarsliggers, wissel- en brandhout. Inschrijving voor den Dienstplicht. Smjboonen H. J. Vlogtman. ARN. J. HODES. Reclame-avond. BERG, Spoorstraat. J. WIJNVELDT Likeuren per K.g. p. stuk. Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 997 stuks vee: 203 Koeien 35 Stieren 3 Ossen 132 Kalveren Schapen Lammeren 9 Varkens 615 Biggen Vette koeien tl,05—fl,35 Neurende f315f425 Guste 1135f 245 Stieren f 35—f 310 Ossen f 250f 295 Pinken f145—f250 Kalveren f 30f115 Schapen f1 Lammeren ff Varkens f125f210 Biggen l4,001,500 Handel: vlugger. Op de weekmarkt waren aan gevoerd 6000 kippeneieren. Prij zen van t 11,50 tot f 13,— per 100 stuks.eendeneieren, prijzen van t 5,50 tot t 6,25 per lOOstuks. 240 slachtkippen van t 0,75 tot f 1,80, 80 jonge kippen van f 1,75 tot f 3— per stuk, 40 oude hanen van f 0,90 tot f2,— per stuk, bO jonge hanen van t 0,40 tot f 1,00 per stuk, 4 tamme konijnen van f 0,80 tot f 1,90 per stuk. Als gevonden voorwerpen bij de Politie aangegeven 1 gummi hand vat van een motorrijwiel, 1 grijze gevoerde vuisthandschoen. Inlich tingen verstrekt Chef-veldw. H.F. Engelbarts. POSTERIJEN. Daar Oudejaarsdag dit jaar op Zondag valt, verzoekt de Directeur van het Postkantoor alle corres pondentie betrekking hebbend op de jaarswisseling reeds Woensdag of Donderdag ter post te willen bezorgen en deze over het heele adres te voorzien van twee elkaar suijüernSte lijnen. Deze stukken zullen het eerst in het nieuwe jaar worden besteld. Een goed en duidelijk met inkt geschreven adres zal ten zeerste worden op prijs gesteld. Met hartelijken dank deelt het Nansen-Comité alhier mede, dat voor Hongerend Rusland als resul taat der verloting en door vrijwil lige bijdragen naar het Nansen- Comité te Amsterdam is gezonden 781,20 fl. De Heracliden hebben dus van hun uitstapje naar Rijssen niet veel plezier gehad. Ze hebben echter hun huid duur verkocht en de R. V.'ers hebben als een man moeten blokken voor de overwinning. De middenhalf ontbrak op het appel; zijn plaats werd door zijn broer ingenomen terwijl op diens plaats een speler uit het tweede elf tal fungeerde, die goed voldeed. De linksbuiten sjokte wel mee, doch kon nog slechts op halve kracht spelen. Doch zooals gezegd, er is door het geheele team gedurende 2 x 45 min. hard gewerkt en daar aan alleen is de overwinning te dan ken, daar ook het spel der gasten geen moment verflauwde. De gas ten beschikten over een goede ver dediging terwijl op haar tactiek van buitenspel zetten meerdere aanval len van de thuisclub strandden. Bij de thuisclub schitterde de midden halt, die wij na Werdohl nog geen enkelen keer weer zóó'n partij voet bal zagen spelen. Over het spel moeten wij kort zijn. Na eenig heen en weer getrap gaat H. tot den aanval over, die niets oplevert. Het SDel gaat dan gelijk op, beide doelen worden be zocht, voorloopig zonder succes. Na plm. een half uur neemt R.V. de leiding, die zij direct daarop had kunnen vergrooten, doch te wild trappen was oorzaak, dat deze kans onbenut voorbij ging. Rust 1—0. Na de thee maakt H. direct ge lijk. De spanning aan het lijntje wordt steeds grooter. De partijen geven elkaar niets toe en het is een herademing, wanneer R. V. de leiding herneemt, spoedig gevolgd door het derde doelpunt. De thuis club is echter nog lang niet binnen, want spoedig wordt uit een voor zet van rechts Guus het nakijken gegeven. Er is dan nog plm. 15 min. te spelen. R. V. legt zich meer op verdedigen toe, terwijl H. er alles op zet tenminste gelijk te maken. In deze periode beleven de R. v. supporters angstige oogenblikken en het is een opluchting, wanneer scheidsrechter Scholten uit Ensche dé, die uitstekend leidde, tenslotte het einde aankondigt. Met deze overwinning blijft dus een kans voor het kampioenschap openrgt verder opgepast R.V.'ers. Met de Kerstdagen zullen tw^e wedstrijden gespeeld worden, l'e Kerstdag komt een combinatie van „Almelo" een bezoek brengen aan een R.V.-combinatie, terwijl 2c]je Kerstdag een wedstrijd gespeeld wordt tusschen R.V. 1 en Borne4, met welke vereeniging wij nog niet het genoegen hadden kennis te ma ken. Zij speelt echter een klasgfi hooger dan onze plaatsgenooten, in welke klasse zij een goede plaats inneemt, zoodat wij een goeden wedstrijd mogen verwachten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag V.m. halt 10 en N.m.half 3 de heer Bruggink. Collecte voor de Bewaarschool. Ie Kerstdag Vm. half 10 en nam. half 3 de heer Bruggink. 2e Kerstdag Vm. halt 10 de heer Mekenkamp van Harderwijk. f Geref. Kerk. Zondag Vm. halt 10 en nm. 2 uWr Preeklezen. 1. Ie Kerstdag Vm. half 10 en naJ®. O ijuas£¥öehlös9r.. 2e Kerstdag Vm. halt 10 ds. D. Scheele van Geesteren. Zelfst. Geret. Gem. o. h. Kruis. Zondag Vm. half 10 en nm. half 3 ds. Wijting. Ie Kerstdag Vm. half 10 en nam. half 3 ds. Wijting. 2e Kerstdag Vm. half 10 en 'sav. 6 uur ds. Wijting. Dordtsch Ger. Gem. Zondag Vm. half 10 en nm. half 3 ds. Hofman. Nederlandsche Protestantenbond. Ie Kerstdag Nm. 8 uur Ds. A. J. Werner van Deventer. Opheffing afsluiting overwegen. Burgemeester en Wethouders van Rijssen maken bekend, dat de afsluiting van de hieronder te noe men overwegen over de spoorweg Deventer-Almelo gelegen onder de ze gemeente, worden opgeheven. In het vervolg zullen dus, wan neer treinen deze overwegen pas- seeren, de overwegen niet meer door boomen worden afgesloten. Een ieder wordt in overweging gegeven om bij het passeeren dezer overwegen goed op te letten of mo gelijk ook een trein nadert. De overwegen, waarvan de ai- sluiting wordt opgeheven, zijn die, welke vanuit wachtposten nos. 11, 12 en 13, resp. worden bediend door J. Puts, Lentink en de Brake. Niet worden opgeheven de af sluitingen bij Lentink (Holterweg), de Brake (Haar), Rugenbrink (Dan- nenberg), bii het station (overweg naar den Mors), overweg bij den Molendijk, en Schuurman aan den Wierdenschenweg. Rijssen, 22 Dec. '22. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. KNOTTENBELT, Burg. R. BOSMA, Secretaris. TE RIJSSEN. zal op Zaterdag 30 'December a.s. des nam. 1 uur, op het stations emplacement te Rijssen, voor de Nederlandsche Spoorweg Maat schappij, tegen contante betaling, publiek verkoopen Onderscheidene perceelen Huismoeders als ge met Kerst- mis of Nieuwjaar hazen of ko nijnen slacht, breng dan de vel len bij de MONNE want dan ben je verzekerd dat ge de hoog ste waarde krijgt' Aanbevelend. ten huize van Ruubn. De Burgemeester van Rijssen maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1904. Aangifte moet geschieden vóór 1 Fe bruari 1923 door belanghebbenden of een hunner ouders of voogden, die op 1 Ja nuari 1923 in Rijssen woonplaats hebben. In het bijzonder zal voor het doen van 'aangifte gelegenheid worden gegeven op DINSDAG 16 Januari 1923 des v.m. van 9 tot 1 uur voor de bewoners van de buitenwijk en op WOENSDAG en DONDERDAG 17 en 18 Januari d.a.v. voor de bewoners van de kom. Zie voor bijzonderheden de publicatie aan het Stadhuis. Rijssen, 22 December 1922. De Burgemeester voornoemd, J. KNOEIEN BELT. ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster GERARDATER HARMSEL betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. TER HARMSEL Hzn.~ ter Weel. G. H. TER HARMSEL. M. TER HARMSEL. Rijssen, 22 December 1922. Gevraagd tegen 1 Febr., wegens hu welijk der tegenwoordige een G. G. of P. G. Adres: J. ESHUIS Bzn., Groote Straat Rijssen. Gevraagd: liefst zoo spoedig mogelijk, niet beneden 16 jaar, of 2 a 3 dagen per week J. W. A. DOLLEKAMP. Leden der Pluimvee-vereeniging kun nen bij ondergeteekende prima gemengd kippenvoer krijgen, per 5 pond 37,5 ct. per 100 pond f7, Gebroken gemengd voer per 5 pond 40 cent per 100 pond f 7,40. Het voer is aangekocht door het bestuur zelf. Voor niet-leden per 5 pond 40 cent per 100 pond f 7,35. Gebroken 42 cent en f 7,60. Pas ontvangen een uitstekend kippenvoeder Voorle den 19 cent, voor niet-leden 20 cent per pond. Leden zijn verplicht zelf zakken mede te brengen. Beleefd aanbevelend, zelfde kwaliteit als andere jaren. Aanbevelend, Hedenavond half 5 hangen bij mij in de slagerij 2 zeldzaam fijne jonge beesten. Worden he den avond tegen oude prijs ver kocht. Ik verwacht al mijn klan ten die een fijn stuk vïeesch wil len hebben voor de feestdagen. Volgende week de heele week ook eerste kwaliteit vleesch. Kassier, Haarstraat 2, RIJSSEN. Agentschap 1 Bank van D. Jordaan F.Jzn. Geopend van 942 en 2 5 uur. met één jaar opzegging 4,5 pCt. half 4 3 maanden 3,5 In rekening-courant 3 Spaarbank 4 INCASSEERT WISSELS en KWITANTIE's. VOOR DE FEESTDAGEN. tegen zeer lage prijzen bij

Weekblad voor Rijssen | 1922 | | pagina 2