SpnasiieK-M. J. 0. S." i De monne m Spanier Dinsdagsen woensdagsavonds TIMMERHOUT nieuw Timmerhout. 3 JONGENS. Deurwaarder Fikkert VOOR RECLAME. Turfbakken f 4t25. Kolenbakken- en emmers. G. NULAND. KERSTETALAGE TE LINTELO. Het kantoor der Midden- stands-Credietbank is voor Bankzaken geopend van 6-8 uur. gen over het dreigend gevaar. Toen was er hier geestdrift en ginds verzet; maar, op welke wijze en in welke rich ting dan ook, de geestkracht open baarde zich als een jonge en frissche uitbarsting van den onvermoeiden, uit- gerusten mensch, die zijn man staat. Nu is het andersmen heeft zijn kracht opgeteerd. Men gelooft niet meer in den oorlog en men gelooft niet meer in den vrede. Noch voor krijgs toerusting, nóch voor anti-militairisme heeft men langer een offer over. Men beseft, dat het toch niets geeft; noch met het zwaard, nóch met de palmtak. Men is te moede voor offers en voor geloof. Als een schaap naar de slacht bank gaat men zijn sinister lot tege moet. Tegen de duistere, geweldige machten, die het volkerenbestaan over- heerschen, kan men toch niet op. Droeve ervaring heeft het geleerdhet is vechten tegen de bierkaai. De eerste de beste, die nog over onaangebroken kracht beschikt, kan met de verlamde, afgetobde, ontzenuwde menschheid doen wat hij wil. De rugge graat is gebrokende veer is geknapt. Zoolang men beklemd zit tusschen Rusland en de valuta-slachtoffers ter eene zijde en aan den anderen kant Amerika met Japan, geeft het niet te koopen of te verkoopen, te bouwen of voort te brengen, uit te zeilen of in den grond te delven. Schept men een werkkring, sticht men een thuis, kweekt men kinders, om ze onder wreedaardige folteringen aan oorlog of revolutie prijs te geven? Eén groot verschil is er tusschen de lijdelijke houding van de oude Christe nen, die de Wederkomst des Heeren verwachtten en de wijze, waarop wij ons Oordeel tegemoet gaan. De oude Christenen zagen in hun verbeelding na de katastrophe hemel en aarde als een vogel Feniks in schooner gestalte herrijzenvoor ons is het moeilijk, na de versche teleurstelling, die ons de laatste oorlog ten opzichte van zijn „regenereerende" gevolgen heeft ge bracht, nogmaals het beste te hopen. Toch zal het geloof, dat hen bij de verwachting van hun naderende ver lossing bezielde, ook voor ons de eenige redding .kunnen zijn. Nog is het niet te laat, om ons in te prenten, dat ten slotte toch het men- schelijke het zal moeten winnen van de onmenschelijkheid liet redelijke van de onredelijkheidhet zedelijke van de zedeloosheid. Wie weet, of, wanneer wij allen tezamen nog tijdig tot dit be sef geraken, de verschrikkingen, die wij verwachten, ons nog niet zullen blijven bespaard. De menschelijke wil, massaal geworden, is tot wonderen in staat. (Uit Eigen-Haard.) M. OPEN BRIEF aan het Dagelijksch Bestuur van den Alg. Ned. Wielt. Bond, Mijne heeren Zooals ik u schreef, heb ik niet voor het lidmaatschap van uwen Bond be dankt wegens het redactioneele schend- stuk over Rijssen in de Kampioen, doch wegens deszelfs zoogenaamde „rectifi catie", die sjofele rectificatie, welke veel erger was dan het schendstuk zelf. Thans schrijft ge mij, te hopen dat ik door uw onderschrift bij het inge zonden stuk van Bondslid no. 59027 (Kampioen dd. 24 Nov. j.l.) zoodanig bevredigd ben, dat ik op dit bedanken zal terugkomen. Toen ik dat onderschrift las, vroeg ik mijzelf af „zijn die heeren van "t Be stuur nu allemaal ezels, of zien ze an deren daarvoor aan." Moet dat nu een satisfactie heeten? Ge schrijft 1. „Wij kunnen ons voorstellen dat „de toon van het gewraakte stukje reden „tot ergernis heeft gegeven." Kan het slapper? Dat mankeert er nog maar aan, dat ge u zulks niet eens kondet voorstellen. 2. Het is verklaarbaar dat de auto mobilist kwaad wordt." Zonder twijfel. Een automobilist is ook maar een mensch. Maar wat heeft de Redactie als zoo danig daar mee te doen Of is er iets niet in orde met die Redactie? Hoe was het mogelijk dat het ojficiëele zegel, dit kenmerk der betrouwbaarheid, werd gehecht aan het kennelijk boosaardige stuk van den „kwaad" geworden auto mobilist Lugard? En dat terwijl voor verweerschriften van Mr, van Dam en Rijssen's Burgemeester géén plaats was. Zijt ge blind, heeren, voor deze feiten Of wilt ge ze liever niet zien? 3. „We betreuren zeer dat de rectifi- „catie veel te laat is opgenomen." Oph, dat is zoo erg niet. Zooals de Genestet zegt „oprecht berouw, dat is nog nooit te laat gekomen". Maar „berouw heeren, hebt ge niet. Dat blijkt uit uw geheele stuk. Spijt hebt ge, o ja! Dat kan ik me voorstellen, 't Is voor. u „een verdrietige zaak" zooals ge zegt. 't Was u aangenamer geweest als Rijs sen's volk het in de Kampioen uitge braakte venijn goedmoedig had geslikt. Ik twijfel er dan ook niet aan of Rijssen wordt voortaan wel met rust gelaten, onder mekaar zult ge wel zeggen „Lastige menschen daar in Rijssen. Af blijven. Beleven we geen plezier van." Maar daar is het niet goed mee. 4. „Wij hebben nu gelegenheid ge- geven om het standpunt der inwoners van Rijssen uiteen te zetten." Wel ja, waarom niet? Maak er een „standpunt van. Eenmeeningsverschil. Dat staat gekleeder. Daarmee geeft men zich een houding, al is het dan ook een arm zalige. Ziedaar dan den geheelen inhoud van uw onderschrift. Meent ge nu wer kelijk heeren, dat ge met zulk gekweb bel iets uitricht ten goede? Beseft ^e dan niet hoezeer uw gezag en daarmee de Bond geschaad worden door zulk benepen gedoe? 't Was toch zoo eenvoudig. Indien ge, .onder betuiging van leeAw&zar Post- en Telegraafdienst open van 89 v.m. en 13 v.m. Voor den telefoondienst van 8—9 v.m. en 1—2 n.m. Dezen dag zullen tijdens de openstelling ook postwissels, kwitantien en aan te teekenen stukken worden behandeld en pakketten ter ver zending worden aangenomen. De be stelling heeft plaats als op den lsten Kerstdag, dus ook NIET afhalen van 11 12 uur v.m. Voor den Postcheque en girodienst, den Spaarbankdienst en den dienst der Rijksverzekeringsbank is het Kantoor GESLOTEN. Op de weekmarkt waren aan gevoerd 4500 kippeneieren. Prij zen van 1 10,tot f 12,50 per 100 stuks.eendeneieren, prijzen van 1 5,50 tot 1 6,25 per lOOstuks. 280 slachtkippen van 1 0,90 tot f 2,—, 80 jonge kippen van f 1,50 tot f 2,75 per stuk, 73 oude hanen van f 0,90 tot f 1,75 per stuk, 40 jonge hanen van 1 0,40 tot f 0,80 per stuk, 6 tamme konijnen van f 0,70 tot f 1,70 per stuk. Als verloren voorwerp bij de Po litie aangegeven een portemonnaie met geld. Als gevonden voorwerp een paar dameshandschoenen. Inlichtingen verstrekt Chef-veld wachter H. F. Engelbarts. Zondagmiddag gaat het er om of R. V. al of niet een kansje voor het kampioenschap zal behouden. Wanneer Heracles weet te winnen, is deze ver- eeniging niet meer van de eerste plaats te verdringen, doch zoo zij het onder spit delft, bestaan er voor onze plaats- genooten altijd nog een paar kansjes. Wij gelooven niet, dat Heracles 3 veel plezier van haar uitstapje naar Rijssen zal hebben, althans, wanneer de R. V.-ers spelen met den wil om te over winnen, geven wij hun de beste kansen. Het tweede elftal, dat Zondag tegen 'jk, „Almekx 2 een gelijk spebbevocht, heeft Het Gemeentebestuur wenscht pu bliek aantebesteden het afvoeren der oude be strating van den Enterweg en van puin liggende bij de Gas fabriek. Biljetten inleveren ten gemeentehuize Maandag 18 Dec. 's middags half drie. Aanwijzing dienzelfden dag 's mor gens 9 uur beginnende op de „Zaagkuil". J. LIGTENBERG, Gem.-Opz. het voorgevallene, als uwe meening te kennen had gegeven, dat het bewuste stuk kwetsend was voor de eer van Rijs sen, en dat het onjuist was een persoon lijke uiting als in dat stuk vervat, te doen uitgaan van de Redactie, dan had ge daarmee alles weer goed gemaakt, dan waren de gemoederen tot rust ge komen, dan was het vertrouwen in u bevestigd. Heeren „there is something rotten" in uw bestuurs- en redactiekamer. Het ruikt daar niet frisch. Ik raad u aan deuren en vensters wagenwijd open te zetten, opdat de wind er eens goed door kan blazen. Wilt ge dit niet, of kunt ge dit niet, dan zullen anderen het voor u doen. Reken er op dat het er dan vinnig zal waaien, en dat dan alles zal worden uitgebezemd wat daar niet op zijn plaats is. Na de zuivering word ik weer lid van den Bond. J. G. SCHöNFELD WICHERS. VERKOOP VAN TE RIJSSEN. zal op Zaterdag 23 December a.s. des nam. 2,30 uur, bij het café van J. J. JANSSEN aan de Veemarkt te Rijssen voor den GELDERSCHEN HOUT HANDEL te Apeldoorn, publiek ver koopen 150 PERCEELEN PRIMA Bij A. JANSSEN, schoenmaker, kun nen geplaatst worden Leeftijd 13 a 14 jaar. RIJSSEN. Posterijen en Telegr afie. Dienst in verband met de Kerstdagen. De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat in verband met de Kerstdagen de dienst aldus zal worden uitgevoerd 23 December is het kantoor als op andere werkdagen voor ALLE diensten den geheelen dag geopend tot 7,30 uur v.m. 24 December de gewone Zondagdienst. 25 December de openstelling van het kantoor als op Zondagen, maar s mor gens om half negen worden alle aan wezige stukken besteld, ook de pakket ten, zoodat géén gelegenheid bestaat tot het afhalen der correspondentie van 11 12 v.m. 26 December is het kantoor voor den een vrijen Zondag, terwijl het derde elftal om 12 uur La Premiere 3 ont vangt, Deze adspiranten afdeeling heeft den laatsten tijd zoo fel van zich afge beten, dat wij haar ook voor Zondag I succes durven voorspellen. Refereerende aan de advertentie in ons vorig nummer, vestigen wij er de aandacht onzer lezers op, dat a.s. Dins dag 19 dezer door Rijssen's Toonee het bekende blijspel „Jan Ongeluk" van Oscar Blumenthal en Gustav Kadelburg zal opgevoerd worden Dit blijspel trekt steeds volle zalen en raden wij degenen, die van een prettigen avond houden, aan, deze ge legenheid tot genoeglijke en onschuldige ontspanning niet te verzuimen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag V.m. hall 10 en N.m. half 3 ds. L. C. W. Ekering van Amster dam. Collecte voor de Jongelings- vereeniging. Geref. Kerk. Zondag Vm. half 10 en nm. 2 uur Preeklezen. Maandagavond 7 uur candidaat W. Moene van Leiden. Zelfst. Gerei. Gem. o. h. Kruis. Zondag Vm. half 10 en nm. half 3 ds. Wijting. Dordtsch Ger. Gem. Zondag Vm. half 10 en nm. half 3 ds. Hofman. PARAPLUIEBAKKEN. Petroleumkannen f 0,70 tot f 1,50. Porselein en Aardewerk. Spiegels groot en klein. Schilderijen en Muurtektsen in alle soorten. Aanstaande week Oefening op WOENSDAGAVOND in plaats van op Dinsdag. AD VE RTENTIEN D. A. OLDEKAMP en V. OLDE- KAMP— Meijer zeggen, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Rijssen, 16 Dec. 1922. x Wij veroorloven ons Uwe o aandacht te vestigen op onze 9 en noodigen U beleefd tot o bezichtiging derzelve uit. OOOüOüüOOöüOOOOüOOüOOOOOOOC* 9 X betaalt steeds de hoogste waarde voor allerlei soorten huiden en vellen, kippen en hanen. Tevens verkrijgbaar zuiver ge smolten Paardevet voor wagen smeer. Aanbevelend. O •J

Weekblad voor Rijssen | 1922 | | pagina 2