Wie maakt beste schlager? Holtens Nieuwsblad 9 Nieuwe Diesel uit trekkers gestolen Creatieve kerstmarkt en expositie Lezing Ten Kate over kunst kijken en kopen Natuur Wandeling met midwinterhoorngeluiden Fienpreuvers bouwen groot feest in zalencentrum Poppe muzieklessen In de marge HOLTEN - Carnavals vereniging De Fienpreu vers houden vrijdag 22 januari 2010 om 20.15 uur een groot feest bij de Poppe. Tijdens dit feest vindt ook de finale van het Schlagerfestival 2010 plaats. Dinsdag 8 december 2009 HOLTEN - Jeanette ten Kate houdt maandag 14 december om 20.00 uur een lezing over 'Kunst kijken - kunst kopen'. Deze lezing gaat onder meer over, waarom voor kunst soms zulke enorme bedragen worden betaald. Waardoor wordt de waarde van een kunstwerk bepaald, wat is kwaliteit? De lezing wordt gehouden in dorpshuis de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. De prijs bedraagt 8 euro. Afgelopen jaar wonnen de Fienpreuvers samen met de Braandheultjes glansrijk het fes tival met het nummer 'Keune- darp, het is weer carnaval'. Dit bracht, naast veel vreugde, met zich mee dat de organisatie voor 2010 in handen kwam van de Holtenaren. "Het wordt een uniek feest", zegt Robert Akker mans, één van de organisato ren. "We hebben de complete Poppe afgehuurd, dus alle zalen inclusief het café en restaurant. Naast alle Holtenaren die wij graag begroeten, komen vele verenigingen met hun aanhang uit Salland, Twente en de Ach terhoek naar dit feest om een gooi te doen naar de Schlager cup 2010. Maar men komt voor al om samen een grandioos feest te bouwen." Een feest dus alleen voor camavalisten? "Ze ker niet", zegt Akkermans, "Dit wordt typisch een avond voor elk wat wils, voor iedereen die van een gezellig avondje uit houdt. Een soort Keunefeest- avond, maar dan in de winter. De zalen zullen vanaf 19.30 uur geopend zijn, vanaf 20.15 uur begint officieel het Schlagerfes tival. Deze liedjescompetitie zal centraal staan, maar daarnaast is er nog zo veel meer te bele ven. Diverse DJ's zullen draaien en ook de Band of Brothers is prominent aanwezig." Voor meer informatie kan men ook op de website www.keunefees- ten.nl terecht. Kaarten zullen in de voorverkoop 5 euro gaan kosten en aan de zaal 7,50 euro, mits nog voorradig. Binnenkort wordt bekend waar en wanneer de voorverkoop start. "Wellicht dat velen het jubileumfeest van de Fienpreuvers in 2002 nog kunnen herinneren. Zo'n sfeer willen we weer bereiken. Wie daar bij is geweest, praat er nu nog over. Een knalfeest voor Holtenaren en de rest van oos telijk Nederland", aldus één van de enthousiaste organisatoren. HOLTEN - Bij het Muziek On derwijs Centrum in de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 in Holten starten in januari de nieuwe muzieklessen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor nu al vast opgeven. Dit kan maandags en dinsdags van 11.00 tot 18.00 uur via tele foon 0548-361412. HOLTEN - Uit twee tractoren aan de Kwintenweg in Holten werd woensdagmorgen 2 de cember rode diesel gestolen. De politie zoekt getuigen. De politie kreeg rond 1.00 uur een melding binnen dat er rode diesel was gestolen uit twee tractoren. De eigenaar, een 40- jarige man uit Holten, hoorde dat het alarm van de varkens- schuur afging. Nadat hij pools hoogte had genomen, hoorde hij bij zijn tractor iemand weg rennen. Vervolgens zag hij dat iemand bezig was geweest rode diesel uit zijn trekker te halen. Er lag een dop van een jerrycan en een slangetje om de diesel over te hevelen. Ook bij een an dere tractor van de Holtenaar bleek rode diesel te zijn wegge nomen. Toen de agenten weg reden, zagen zij op de parkeer plaats achter het AC-restaurant een jerrycan gevuld met. diesel staan. Vervolgens zagen zij een auto met hoge snelheid de par keerplaats verlaten. Mogelijk zijn er mensen die in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 december iets hebben gezien aan de Kwintenweg of op de parkeerplaats bij het AC-restau- rant. Zij worden verzocht con tact op te nemen met de Politie Twente, afdeling Holten 0900- 8844 of via Meld Misdaad Ano niem 0800-7000. HOLTEN - Wie wil genieten van een wandeling door bossen en akkers met het geluid van midwinterhoorns, kan zondag 27 decem ber terecht op Meermanskamp aan de Valkenweg in Holten. Dan is er namelijk een wandeling door het bos met midwinterhoorn- blazers. Men kan starten tussen 10.00 en 13.00 uur. FOT0. ,OHan boiji De leugen van Sinterklaas De Sint heeft het land weer verlaten. Ik heb weer genoten van Die- wertje Blok tijdens het Sinterklaasjournaal, van de zielenpiet, de hoofdpiet en natuurlijk de enige echte Sinterklaas. Hoewel de in tocht al jaren niet meer hetzelfde is zonder Aart Staartjes, die ieder jaar in een klein hokje met een te grote koptelefoon op, de hele in tocht altijd in de soep zag lopen. Geniale vent die Aart. Sinterklaas staat voor pepernoten en dan bedoel ik niet die neppers die vanaf half september bij alle grote supermarkten al in de schap pen ziet liggen. De echte kleine pepemoten zoals bij Dikkers (C1000) of nog beter, vroeger bij Kolbets. Die iets te harde ideine pe pemoten waarbij die belabberd smerige kruidnoten in grote fami liezakken verbleken. Sinterklaas staat ook voor je schoen zetten. Niets mooier dan 's avonds je schoen voor de haard zetten en dan de volgende morgen met kriebels in je hongerige kinderbuikje de trap af om te kijken of een van de mediterrane hulpjes van de Sint nog iets in je veel te kleine schoen had gedeponeerd. Sowieso on eerlijk dat je in de Sint geloofd en dus je schoen mag zetten als je nog maar rond maatje 35 zit, terwijl je in die boten van maatje 45 in je puberteit veel meer lekkers kan ontvangen. Maar wat was je blij als een van die zwarte krullenbollen wat in je kleine Adidas Nasta- se had gepropt. Tot er een dag kwam dat je gaat nadenken over dat hele schoen zetten-verhaal. Hoe komt die piet in vredesnaam door de schoorsteen naar beneden als de schoorsteenveger daar met een bezem in moet om hem schoon te maken? Dat past dus nooit. Toch maar eens verifiëren bij de meest wijze mensen in de bele vingswereld van een kind, je ouders. Niet veel later werden de schoentjes niet meer voor de haard geplaatst maar voor de voor deur. Sint had van ieder huis een sleutel en zo konden de pieten dan snel even een presentje in de schoenen op de deurmat voor de brievenbus doen. Een kinderhand is snel gevuld, een kinderver stand snel voorgelogen. Pakjesavond. Pyama's aan, op de bank en maar wachten op het kloppen op een van de ruiten en het handje dat snoepgoed de ka mer inzeilt. Jarenlang zag ik een blanke hand om de hoek van de deur de versnaperingen richting ons slingeren. Niet eens de moei te werd gedaan om een zwarte handschoen aan te trekken. Maar in je hebzucht naar een Darda-baan, GI Joe vliegtuigen en helikop ters, Lego-garages, K-nex auto's, nieuwe scheenbeschermers en die jaarlijkse shit pantoffels vergat je de blanke hand van piet. Want niets is mooier om te geloven in iets wat je blij maakt. En je speel goedcollectie uitbreidt.Waarom komt er dan op een dag die jobs tijding van een grote broer of zus, een buurjongen, een betweterige neef of van je eigen ouders die het wel gehad hebben met dat schoen zetten-verhaal, dat die Goedheiligman helemaal niet be staat? Wat denken die mensen wel? Dat ze die gelukzalige momen ten ieder jaar in december voorgoed door je neus boren. En wat krijg je ervoor terug? Lootjes trekken. Familiair inferno op aarde. De pakjesavonden zijn verworden tot drankgelagen waarbij vrienden en familie op rijm en uit naam van de Sint even flink de waarheid gezegd wordt. Zo'n kolere surprise erbij waar je om half acht 's avonds nog mee bezig bent. Zelf uren aan een gedicht gewerkt en zelf krijg je zo'n kreng dat van internet is geplukt. Ook nog een be drag waar je geen drol voor kan kopen en dan nóg had je liever een drol gehad dan die lelijke zakagenda die je ieder jaar van tante Bep of neef Leo krijgt. "Sinterklaas wordt pas weer leuk als je zelf kinde ren hebt", hoor je van die pseudo-blije ouders dan oreren. Ik zal er eens over denken. Laurens Jan Stam, schtammie@hotmailcom (PS. Erover gedacht, maar dat gaat hem ook niet worden.) HOLTEN - Interesse in een cre atieve hobby, maar zelf nog niet helemaal voor ogen wat er alle maal mogelijk is? Kom dan za terdag 12 december van 12.00 tot 20.00 uur naar de winkel van Gervedink Nijhuis aan de Dorpsstraat 43. Voor de winkel wordt dan namelijk een creatie ve kerstmarkt gehouden. Weer of geen weer, het maakt niet uit. Want deze markt is op gebouwd tot een idyllisch dorpspleintje. Sfeervolle huis jes, waar de kraampjes in staan. Bezoekers staan dus warm en droog. "De kraampjes worden bemand door hobbyisten uit de omgeving, die hun creatieve ideeën loslaten en laten zien wat je er allemaal mee kunt doen", zegt Gera Gervedink Nij huis. "Op die manier kun je als bezoeker zelf ook leuke ideeën opdoen Sfeervolle huisjes maken de creatieve kerstmarkt bij Gervedink Nijhuis compleet. foto: iohan bounk Zo is het maken van een scrap- book te zien, gipsen figuren, sierraden, kaarten maken, cre atief met lampjes en het gebruik van stofverharders om beelden mee te kunnen maken. Wie daarna meteen zelf aan de slag wil gaan, kan doorlopen naar de winkel. Hier zijn alle be nodigdheden te koop. "Vorig jaar hebben we de markt ook gehouden, en toen kregen we heel veel lovende reacties", weet Henk Gervedink Nijhuis. "Het trok veel bekijks. Ook van buitenaf." Expositie Buiten de creatieve kerstmarkt, is er zaterdag 12 december nog meer te zien bij Gervedink Nij huis. Boven de winkel wordt dan namelijk een dubbelexpo sitie gehouden. Er zijn beelden te zien die zijn gemaakt door Gerrie Oplaat. Daarnaast expo seren leden van 't Penseel hun werk. Deze Holtense schilders club houdt zich niet alleen bezig met olieverf, maar ook bijvoor beeld met pentekeningen, aquarel en andere schildertech nieken. De toegang is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9