Klokgelui als hulproep tegen opwarming aarde Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Opgave voor creatieve kinderkerstmarkt I f Workshops kerststukjes maken Speldje Jubilarissen bij koor Amazing Bestuurster gewond HOLTEN - Sport inte ressant maken voor kin deren waardoor ze meer gaan bewegen en dus ge zonder worden. Werner Loode over combifunctiona- ris:'We willen graag dat kinderen meer gaan bewegen' HOLTEN - Ook in Hol ten zullen zondag 13 de cember de kerkklokken beieren voor het klimaat. Ceen geld voor Hulp Tsjernobyl Dinsdag 8 december 2009 'Het is zeker een succes Ook Holten kan zich goed vin den in die strategie. Om de kin deren ook daadwerkelijk aan het sporten te kunnen krijgen zet de gemeente vanaf septem ber een heuse combifunctiona ris onderwijs-sport in. Johan Brinkman mag zich de nieuwe combifunctionaris onderwijs- sport noemen. Hij kreeg de schone taak mee om de jeugd aan het bewegen te zetten. Het gaat om een proefproject tot 1 januari 2010, maar de eerste evaluatie heeft inmiddels al dui delijk gemaakt dat de pilot suc cesvol is. De gemeente wil er dan ook graag een vervolg aan geven. Sterker, de gemeente wil er graag nóg een combifunctio naris bij hebben. "We hebben nu één fte, maar in de toekomt willen we graag meer fte's heb ben voor deze functie", aldus woordvoerder Werner Loode. De eerste evaluatie over de combifunctionaris vond afgelo pen vrijdag plaats. "Het is zeker een succes", zegt Loode. "We willen graag dat kinderen meer gaan bewegen. Daarom zijn er ook allerlei activiteiten geweest. We gaan er van uit dat we er vol gend jaar mee doorgaan, maar dat moet nog wel worden voor gelegd aan het college." De combifunctionaris onder- wijs-sport werkt nauw samen met de Stichting Kinderopvang West-Twente en voetbalclub Blauw Wit. Omdat de Kinderop vang kampt met ruimtegebrek vindt de naschoolse opvang te genwoordig plaats in het jeugd gedeelte van de kantine van de voetbalclub. Op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag wordt telkens een groep van on geveer twintig kinderen opge vangen waarbij ook bewegings activiteiten worden georgani seerd. Zowel bij de Kinderop vang als bij Blauw Wit is men te vreden over de gang van zaken. De combifunctionaris is mo- V. HOLTEN - Het Holtense koor Amazing bestaat 15 jaar. Tijdens de algemene ledenvergadering werden enkele leden in het zonnetje gezet. Zij zijn 12,5 jaar lid van het koor. Ina van Ommeren en Esther Mulder werden door de voorzitter van het koor Liet Kienhuis voorzien van een mooi - speciaal voor Amazing ontworpen - zilveren speldje. Helaas was Jan Metsemakers deze avond afwezig. Ook hij is 12,5 jaar lid van het koor. Na afloop werden de jubilarissen door het koor toegezongen. Amazing is al maanden druk aan het repeteren voor het volgende lustrumconcert dat op 17 april 2010 wordt gegeven. HOLTEN - Een 17-jarige scoot erbestuurster uit Holten raakte donderdag 3 december om 7.40 uur gewond na een aanrij ding op de Boerendanssteeg in Holten. De vrouw reed op haar scooter over de Boerendans- steeg even buiten Dijkerhoek toen zij uit tegengestelde rich ting geraakt werd door een passerend voertuig met aan hanger. De vrouw kwam ten val en had hierdoor lichte ver wondingen opgelopen en is er schade ontstaan aan de scooter en kleding. De bestuurder van het voertuig met aanhanger reed na de aanrijding door. Mogelijk dat het hier om een bedrijfsbus ging. Even na het ongeluk passeerde een vrouw met haar honden. Deze me vrouw heeft mogelijk iets van de aanrijding gezien. De politie zoekt de bestuurder van de (bedrijfs)bus en getuigen van de aanrijding. Dit kan via het algemene nummer van de po litie Twente, afdeling Holten 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Met dit klokgelui voeren de ker ken, op de zondag vóór de be slissende laatste week van de klimaattop in Kopenhagen, ac tie voor een rechtvaardig en ef fectief mondiaal klimaatsak koord. In Nederland zal het klokgelui, evenals in Kopenhagen, om drie uur in de middag beginnen. De Raad van Kerken in Neder land roept zoveel mogelijk ker ken op om mee te doen aan de actie, waartoe de Wereldraad van Kerken heeft opgeroepen. Met het luiden van de klokken willen de kerken duidelijk ma ken dat het de hoogste tijd is om een eind te maken aan de op warming van de aarde. Van 7 tot 19 december spreken wereldleiders in Kopenhagen De kerkklokken zullen zondag 13 december extra gaan luiden voor het milieu. over een nieuw klimaatsver drag, de opvolgen van Kyoto- protocol dat in 2012 afloopt. Tegelijkertijd roepen de kerken de regeringsleiders op, om geld beschikbaar te stellen voor ont wikkelingslanden. Want juist de mensen in deze landen, die het minste hebben bijgedragen aan de klimaatsver andering, worden nu het hardst getroffen. Onder meer door overstromin gen en oprukkende woestijnen. menteel druk bezig om de schoolkinderen aan het schaat sen te krijgen. Ook is er contact gelegd met gymnastiekvereni ging BATO om de kinderen ex tra gymlessen te kunnen geven. Vooropgesteld dat het college ja zegt tegen de voortgang van de pilot zou het enige obstakel de financiering kunnen zijn. De ge meente vraagt in 2010 van het onderwijs en de sportverenigin gen een bijdrage van twintig procent in de kosten. Aanvan kelijk zou die bijdrage zestig procent zijn, maar volgens Loode is het billijk om het per centage te verlagen. HOLTEN - Voor wie zelf mooie kerststukjes wil maken, zijn er de kerstworkshops van de Boschkamp. Deze zijn bedoeld voor zowel beginnende als gevorderde bloemschikkers. Er zijn workshops op donder dagavond 10 december, don derdag 17 december, zowel 's ochtends als 's middags. De kosten voor de workshops zijn 7 euro per dagdeel. Voor informatie en inschrijving: telefoon 0548 - 36 27 55. HOLTEN - De jaarlijkse creatie ve kerstmarkt voor kinderen wordt woensdagmiddag 16 de cember gehouden in dorpshuis de Boschkamp in Holten. Het gaat niet om een gewone markt. Wat de kinderen op deze kerst markt kopen, moet namelijk eerst nog gemaakt worden. Het kan van alles zijn; je eigen boomversiering, een zelfge maakte kaars of lekker smullen in de kerst-smikkelhoek. Tegen een kleine vergoeding kunnen de kinderen bij de marktkraam alles kopen wat ze nodig heb ben om hun 'gekochte artikel' te maken. De creatieve kerstmarkt is be doeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. De markt vindt plaats op woensdag 16 december van 14.00 tot 16.00 uur in de ont moetingsruimte van het dorps huis. Voor deze middag is, in verband met de te verwachten drukte, opgave vooraf noodzakelijk. Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 05483627 55. HOLTEN - De Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Hol ten heeft bij de gemeente een verzoek ingediend voor een te gemoetkoming in de vervoers kosten. Het college van B en W wil dit verzoek echter niet ho noreren. De stichting heeft in de periode van 16 september tot en met 8 november 32 kinderen uit Wit- Rusland naar Holten en Rijssen laten komen. Ook een aantal gastgezinnen in Rijssen heeft de kinderen belangeloos in hun gezin opgenomen. Maar voor hen was dagelijks vervoer naar de basisschool in Holten een probleem. Een personen- busje huren zou dit probleem op kunnen lossen. De stichting vraagt daarom aan de gemeen te een tegemoetkoming van 1.500 euro om deze extra kos ten te kunnen bekostigen. Deze aanvraag voldoet volgens de gemeente echter niet aan enkele voorwaarden waar zo'n aanvraag aan moet voldoen. Zo gaat het niet om een eenmalige activiteit, want sinds een aantal jaren worden al kinderen van uit Tsjernobyl in gastgezinnen in Rijssen en Holten onderge bracht. De stichting heeft in 2006 wel een eenmalige subsidie toege kend gekregen, met als voor waarde dat het geen recht geeft voor een bijdrage voor de ko mende jaren. Wanneer nu het verzoek weer wordt gehonoreerd, bestaat de kans dat meerdere verenigin gen zo'n verzoek gaan indie nen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de sbchöng Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kofcngserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegenef.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@wh mWegener, n I Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7