Ijsbaan Noordpool klaar voor winterseizoen Holtens Nieuwsblad 13 Carbidschieten om de Bort Koelewijn Trofee Koffieochtend in teken van kerstverhalen Nomineer iemand voor de vrijwilligersprijs Kerstmarkt Erve Deijk Kaarsen Kerstfilm Kerstvaria Aanvragen en vergunningen Sloophamer Industrieterrein De Kol tegen de vlakte HOLTEN - Ijsbaan de Noordpool naast 't Vlet- goor is voor het komende schaatsseizoen onder handen genomen. De baan is verbeterd en ook de geluidsapparatuur is op een strategischer punt neergezet. HOLTEN - Het Service punt Vrijwilligers Rijs- sen-Holten houdt in sa menwerking met de ge meente Rijssen-Holten de verkiezing van de vrij willigers van het jaar. Dinsdag 8 december 2009 Verkiezing vrijwilliger HOLTEN - Er wordt bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten op woensdag 23 december een kerstmarkt ge houden. De toegang is gratis. Het is van 10.00 tot 15.30 uur. Er komen midwinterhoorn blazers om 13.00 uur. Verder kan men eigenge maakte jam kopen. Er is een tentoonstelling van oude olielampen. Ook zijn er diverse 'winkeltjes' van stichting Zozijn. HOLTEN - Op de Canadese Begraafplaats worden don derdag 24 december 1400 kaarsen geplaatst. Deze kaar sen worden door de school kinderen bij de graven op de Canadese begraafplaats ge plaatst. Dit is volgens een Fin se traditie. Het is een indruk wekkend gezicht al deze kaar sen in de schemer te zien branden. Tevens zijn er doe delzakspelers en midwinter hoornblazers bij aanwezig. Canadese Begraafplaats, Eek hoornweg Holten. Tijd: 16:30 uur. Gratis toegang. HOLTEN De familiekerstfilm: 'Holidaze' draait donderdag 24 december in de Bosch kamp. Bij de film krijg je een glaasje ranja en je kunt wat lekkers te snoepen kopen. In formatie: 0548 - 362755. HOLTEN - Bij kinderboerderij Dondertman wordt zaterdag 26 december de Kerstvaria ge houden. Gezellige Kerstactiviteiten, voor elk wat wils. Live muziek, verhalenvertelster, sfeervolle verlichting en verkoop van oliebollen. Kinderboerderij Dondertman, Meester Bos weg 5, 7451 KC Holten. Tijd: 13.00 -19.00 uur. Prijs: 2 euro. Kind tot 2 jaar gratis. "Er is van de bodem zo'n 25 centimeter teelgrond wegge haald en rondom de baan ver werkt", geeft voorzitter Wim Bouwhuis van de Noordpool aan. "Hierdoor is de berm rondom de baan breder ge worden. Aan de voorkant van de baan is meer berm ge creëerd, want dit deel van het ijs werd minder gebruikt." Met behulp van laser is de bo dem uitgevlakt, waardoor er straks een egalere ijsvloer ont staat. "In het midden hebben Vrijwilligerswerk wordt gelukkig nog steeds als heel gewoon er varen. Dat hoort bij onze maat schappij. Maarzo gewoon en zo vanzelfsprekend is dat niet meer. De samenleving vraagt we een eiland gemaakt van 5 bij 2 meter. Hier zijn buisaan sluitingen aangebracht, zodat de ijsvloer vanuit het midden met behulp van vier slangen kan worden besproeid." Dit wordt 's avonds gedaan om er voor te zorgen dat er 's nachts een nieuwe ijslaag aan kan vriezen. "Op het eiland zijn ook drie luidsprekers aangebracht, wat voor beter geluid zorgt dan vanaf de kant." Het weghalen van de teel- grondlaag was volgens Wim hard nodig. "De grond was verzuurd, waar door je gasbelvorming krijgt. Deze bellen komen in het ijs, wat het zwak maakt. Daar naast groeiden biezen er goed op. De stengels steken dan door het ijs heen. Nu kun je dat wel makkelijk wegschaatsen. Maar de stengels zijn hol, waardoor je dan toch gaatjes in steeds meer van ons. Het lijkt wel of we steeds drukker wor den met allerlei zaken. Daar door is er minder ruimte voor vrijwilligerswerk. De gemeente en het Service punt hechten veel waarde aan vrijwilligers. Daarom willen we vrijwilligers laten weten dat wij hun inzet waarderen. Dat hoeft niet in geld uitgedrukt te worden. Het Servicepunt organiseert deze verkiezing samen met de ge meente. Iedereen kan vrijwüli- het ijs krijgt." Nu ziet de baan er weer goed uit en kan wat Wim betreft, het winterseizoen gaan beginnen. Wie nog geen donateurskaart van de ijsclub heeft, kan deze nog tot 20 december in de voorverkoop kopen, bij Harry Mols aan de Larenseweg 59 in Holten, telefoon 0548-545965. Een kaart kost 10 euro in de voorverkoop en tijdens het sei zoen 13 euro. De kaart geeft aan twee personen toegang tot de baan. Ook is het mogelijk om lid te worden van de ijsclub. Dat kost in het begin iets meer, maar dit wordt in de jaren erop terugverdiend. Voor een lidmaatschap moet men namelijk eerst vijf aande len van 2,50 euro per stuk ko pen. De donateurskaart kost dan 7 euro. Het lidmaatschap geeft verder stemrecht. gers, die zich op een bijzondere manier onderscheiden, voor dragen. Maar ook een groep vrijwilligers of een organisatie kunt u voor dragen. Bijzondere aandacht vragen we voor de jeugdige vrij willigers. Voordragen kan in de volgende categorieën: 1. vrijwilliger van het jaar, kern Holten 2. vrijwilliger van het jaar, kem Rijssen HOLTEN - De koffieochtend van vrijdag 11 december in de ontmoetingsruimte van de Boschkamp, staat volledig in het teken van kerst. Dini Hid- dink zal prachtige kerstverhalen en een bijzonder kerstgedicht voordragen. Dit zal voor een deel in het dialect zijn, dus er is voor ieder wat wils. Niet alleen de verhalen en gedichten staan HOLTEN - Het carbidschieten om het kampioenschap van Holten wordt donderdag 31 de cember van 15.00 tot 17.30 uur gehouden op de hoek Evertjes- weg-Beusebergerweg. Het eve nement voldoet aan de officiële regels van de gemeente Rijssen- Holten. De toegang en het mee doen is gratis! Kinderen vanaf 6 jaar mogen, onder begeleiding, meeschieten. Gehoorbescher- 3. jeugdvrijwilliger van het jaar (t/m 23 jaar) 4. vrijwilligersgroep van het jaar Voordragen kan door het invul len van een voordrachtformu lier die aan diverse organisaties zijn toegestuurd. Men kan het formulier ook downloaden van de site van het Servicepunt Vrijwilligers: www.spvrijssen-holten.nl. Ingevulde formulieren kan men opsturen naar het Servicepunt Vrijwilligers, Tuinstraat 2, 7451 in het teken van kerst, ook de hele entourage ademt kerstsfeer uit. Bezoekers kunnen genieten van de kerstversiering in het dorpshuis en kunnen deelne men aan een speciale kerstver loting. Het programma start om 10.00 uur. Vanaf 9.45 uur is ie dereen van harte welkom. De toegang is gratis, alleen het kop je koffie moet men zelf betalen. ming is aanwezig. Er zijn bekers voor de winnaars in de jeugd-, dames- en herenklasse. Dege ne, die het verst schiet, komt voor één jaar in het bezit van de Bort Koelewijn Trofee. Voor ie dereen staat er een hapje en drankje klaar. DJ Effe Dimme zorgt voor oudejaarsmuziek. Om 15.00 uur lossen Prins Soer van de Walboer en zijn Adju dant Blauw het eerste schot. EX Holten of daar inleveren. Ook mogen de formulieren bij het gemeentehuis worden inge leverd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Rina van den Bom van het Servicepunt Vrijwilligerswerk, telefoon 0548-362 755 of via E-mail: van- denbom@socuwelholten.nl. De bekendmaking van de vrij willigers van het jaar vindt plaats op donderdagavond 14 januari 2010 in het Parkgebouw in Rijssen. Vastgesteld bestemmingsplan De gemeenteraad heeft in de raads vergadering van 5 november 2009 het volgende vastgesteld: Bestemmingsplan 'Buitengebied Hol ten, partiële herziening Maneschijns- weg 21 Dit plan maakt de bouw van een be drijfswoning op het perceel mogelijk. Bestemmingsplan 'Buitengebied Hol ten, partiële herziening Kinderboerde rij Dondertman'. Dit plan maakt de vernieuwingsplan nen voor de kinderboerderij mogelijk waaronder een hoofdgebouw. Bouwaanvragen Aaltinksweg ongenummerd, 20-11- 09, plaatsen clubgebouw (kantine en kleedruimtes), 0910913 Erve Teeselink 4 en 6, 18-11-09, plaat sen van een carport, 0910905 Koolwitje 9, 20-11 -09, bouwen vrij staande woning, 0910911 Meester Bosweg 5, 26-11 -09, bouwen bijeenkomstgebouw, 0910619 Zandvoortspad (sectie F, nummer 5806), 20-11 -09, bouwen woning Aanlegvergunningen Pannenweg 3, 20-11-09, kappen bo men Ontwerpvergunningen en ont werpbesluiten Ontwerpvergunning artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening (6 weken ter in zage) Holten Erve Lukensveld 10, plaatsen berging, dakkapel en schutting, 0910601 Pastoriestraat 16, het vergroten van een woning Bouwvergunning Helhuizerweg 22, 25-11-09, bouwen veestal (geitenhouderij) Bouwvergunning met ontheffing artikel 3.6 Vicarie 2, 25-11 -09, vergroten woning Sloopvergunningen/meldingen Beumersteeg 13-15, 26-11-09, slopen dak en 2 gevels van stal Tolweg 6, 26-11-09, slopen schuur APV 25-11-2009, standplaats Kalfstermans- weide, vishandel Lammert Zwaan en zoon, 2010, Holten. 15-2-2010 t/m 5-5-2010, sporthal De Reggehal in Rijssen en 20-2-2010 t/m 30-3-2010 sporthal 't Mossink Wet milieubeheer, verleende be schikking Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning verleend: J.G. Meijerink, Helhuizerweg 22 in Holten, wijzigingsvergunning voor de biologi sche geitenhouderij voor uitbreiding met een stal voor 350 melkgeiten. Meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer Vuurwerkwinkel Holten, Dorpsstraat 39 in Holten, op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen mi lieubeheer, voor het oprichten van een vuurwerkwinkel; Aebi Schmidt Nederland B.V., Han delsweg 8 in Holten, op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtin gen miiiaeb'eheer, voor het verande ren van een metaalbewerkingbedrijf. HOLTEN - Het lijkt wel of de Kol is getroffen door een grote bomexplosie. Grote puinhopen steen liggen over een groot gebied ver spreid. De slopers zijn hard bezig om er een grote kale viakte van te maken. De bedoeling is om er straks nieuwe huizen op te laten verrijzen. fotoisander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13