Nederlands kampioen Holtens Nieuwsblad 3 Reeperbahner doet Normaal in Bonte Paard Agenda Concert HMVin 't Mossink Column Werkzaamheden Al tussen Koffieochtend Markelo en Bathmen over Canadese Begraafplaats Roelofs viert 100ste verjaardag Derde generatie Ter Haar HOLTEN - Mike Bolink rijdt volgend jaar in de 85 cc, hoewel hij nog een jaar in de klasse 65 cc tot en met 12 jaar mag rij den. De nog maar elfjari ge Holtenaar werd ander halve week geleden in het Brabantse Dongen ge kroond tot Nederlands kampioen in de 65 cc gro te wielen. Mike stapt in 2010 over naar een hoge re klasse: "Omdat het na tuurlijk wel een uitdaging moet blijven - hij is nu immers al kampioen in de 65 cc", zoals zijn vader André Bolink het zegt. Het was de eerste natio nale titel voor het grote motorsporttalent uit Hol ten. Dinsdag 3 november 2009 DIJKERHOEK - De Dijkerhoek- Mike Bolink stapt over naar de 85 cc se band de Reeperbahner Stim- mungsmacher speelt zondag 8 november om 16.00 uur in het voorcafé van Het Bonte Paard nummers van Normaal. In het voorprogramma treedt de groep Vals Geweld op. Kaarten kosten 5 euro per stuk en zijn te koop bij het Bonte Paard via info<®stimmungsma- cher.nl of een van de bandle den. Wees er wel snel bij, want er kunnen maximaal 200 perso nen naar binnen. Voor meer informatie: www.stimmungsmacher.nl HOLTEN - HMV houdt zater dag 7 november om 20.00 uur haar jaarlijkse najaarsconcert in sporthal 't Mossink. Het thema van dit jaar is 'Fantasie en sprookjes'. Het orkest en de drumband zullen aanwezigen meenemen in een wereld van fantasierijke klanken. Met het stuk 'Land of Legends' van And reas Ludwig Schulte zal men zich in Middeleeuwse sferen wanen. Ook muziek van het sprookje Rapunzel komt voor bij, evenals muziek uit de film Floris. Ook de majorettes zullen laten zien waar zij op geoefend hebben. Entree is 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kin deren tot 12 jaar. Mike Bolink wist de motocrosscompetitie af te sluiten met het op zijn naam schrijven van het Nederlands kampioenschap. Vief dochters, diet de meuite weert bint Sommige euldere Hoolter hebt het vaste wal is e heur'n zing'n op ne brulfte. Wie leer'n het versje a vrog van öönze va. Achterof bekekk'n was het een klein betje skun- nig. Wiej pikk'n 't as wichter hèèl snel op, wusse wiej vol le. Ööit wörd'n 't ök nog is verwarkt in een carnavals- versje van de Fienpreuvers, as ere an Prins Jan, de Trap- pist'nvorst van de Borkeld. (1982) Woe 'k het oaver heb- be is het leedje wa 'k van- daage ma neet uut miene gedach'n kriege; De Borkeld stroomt oaver met proemen, wiej haalt z' der met stötkoar'n vedan. Biej Malo doar köj' ze neet kriegen, noe goa we noar Öös-Hendrik Jan. La,la, la,Ia,la enz. Vandewekke zat ik öönz'n stamboom noa te lèèz'n en in één kèèr zee 'k doar de naam, Öös-Hendrik Jan (1888-1962) stoa. Geboor'n in Markel, in Hoolt'n e wönt an de Brilstèège en van doar- uut vertrökk'n noar de Bor keld, öönder Riess'n. Noe wus ik netuurlijk wa dat det femilie was. Ik kan miej nog good vuur 'n geest haai'n, dette biej opoe op de kökk'n zat, vuur ne möönd vol kof fie. Mien andach wörd'n noe drek noar zien noageslach e trökk'n en noar det versje wat altied in mien gehèug'n is bliem'n hang'n. En joa wa, de beste man had in de jo- ar'n vèèrtig en vieftig, neuis vèèr aandere kinder, vief dochters, diet de meuite weert wadd'n. Alle vieve bint ze an de man e kömm'n. In die tied möt dit versje ööit e schrèèm'n weer. De noazo- at'n van disse dochters zit vandaage an' dag öönder- meer in 't bestuur van de carnaval en daor voetbalt ter ök nog een paar in 't èèrste van Hoolt'n. Ik bin der nog neet achter, woet det biej Malo zit. Het zöl miej neet verwööndem at ze doar al- lèène ma jongs hadd'n. Wie wèèt köm ik doar nog wal is achter. Ie möt trouw'ns neet te lange kiek'n noar die vrog- gere tied'n, Ie komt ter a schielijk achter det het amoa keihard was. Hèèl vaake zeej' det ter jonge wichter starft. An 't begin van de nèèngtiende eeuw störm'n der binn'zes daag'n drei kin- der uut hetzelfde gezin. Ök in 't begin van de vuurige eeuw was ter nog volle kin- derstarfte. Het vrèimde is det ter nööit of hèèl wéinig oaver e proat wörd'n. Noe köm ie der achter umdaj' oen' staambööm öönder öög'n kriegt. Het gif te dèènk'n. Het gif ök an det hèèl Hoolt'n zwat femilie van mekaar is. Wis en waar achtig. De Vèèrkaante Viefkop Mike toonde zich dit jaar de beste in een cyclus van in to taal 23 crosswedstrijden. De eerste wedstrijd in april werd door Mike gewonnen en de laatste in Dongen dus ook. Tussendoor won Mike ook nog eens zes wedstrijden en ein digde hij verschillende keren in de top drie. Mikes grootste tegenstrever in de titelstrijd was Joran Ramselaar uit Soest. Joran (12) kwam in de voor laatste wedstrijd in Heeswijk Dinther dichterbij toen Mike te kampen kreeg met een kapotte motor. Het verschil tussen bei de coureurs voor de laatste wedstrijd bedroeg daardoor 'slechts' 14 punten in het voor deel van Mike. De strijd was dus nog niet gestreden, maar in Dongen had Mike slechts één manche nodig om duide lijk te maken dat de titel aan hem toebehoorde en aan nie mand anders. Hij won de eer ste manche en werd daardoor onbereikbaar voor Joran. Dat Mike ook de tweede manche op zijn naam schreef was vol gens zijn vader toe te schrijven aan 'zijn Ehrgeist'. De leerling groep 8 van basis school de Holterenk behaalde zijn kampioenschap op een Yamaha die speciaal voor hem was ontworpen door Peter van de Laar. Mike maakt deel uit van het MXN Segers Team. Bo link junior traint drie keer in de week, waarvan één keer op de motor. Vader André fungeert als trai ner en manager tegelijk. "Het is geen toevalligheid dat hij kampioen is geworden. Het ging over een serieus aantal wedstrijden. Met school is het allemaal goed te combineren, al is het af en toe lastig met wedstrijden in het buiten land", zegt Bolink senior die ook 25 jaar aan motorcross deed. "Maar ik was niet zo goed..." Voor Mike komen er nu een paar indoorwedstrijden aan, waaronder die in Harden- berg. In april begint de nieuwe cyclus om de nationale titel in de 85 cc. HOLTEN - Rijkswaterstaat voert van maandagavond 9 tot en met donderdagochtend 26 no vember onderhoudswerkzaam heden uit aan de Al tussen de aansluitingen Markelo en Bath men. Er wordt over een afstand van zeven kilometer Zeer Open As falt Beton (ZOAB) aangebracht op de rijbaan richting Deventer. De werkzaamheden vinden plaats in de nachten tussen 20.00 en 05.00 uur. Het verkeer dient tijdens de werkzaamhe den rekening te houden met de beschikbaarheid van slechts één rijstrook, een lagere maxi mumsnelheid en de afsluiting tijdens enkele nachten van op en afrit Lochem (26), de verzor gingsplaatsen Struik en par keerplaats De Hop. Van maandag 9 tot en met vrij dag 13 november asfalteert Rijkswaterstaat de linkerrij strook. Van maandag 16 tot en met vrijdag 20 november wordt in de nachten de rechterrij- strook en de vluchtstrook op nieuw geasfalteerd. Tijdens de ze werkzaamheden is de op- en afrit Lochem (26) gesloten in de nacht van 17 op 18 november. Verzorgingsplaats Struik is ge sloten in nacht van 16 op 17 no vember en parkeerplaats De Hop in de nachten van 18 op 19 november en van 19 op 20 no vember. Tot slot worden van maandag 23 tot donderdag 26 november de in- en uitvoegstroken van de verzorgingsplaats Struik en par keerplaats De Hop en de op- en afrit Lochem geasfalteerd. Op elke plek wordt één nacht ge werkt. In tegenstelling tot de an dere werkzaamheden vinden deze specifieke werkzaamhe den plaats tussen 22.00 en 05.00 uur. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt vrijdag 6 no vember om 10.00 uur een kof fieochtend gehouden over het onderwerp 'De Canadese be graafplaats'. Deze ochtend zuilen er verschil lende aspecten over de begraaf plaats in woord en beeld de re vue passeren: de geschiedenis van de aanleg, bevrijding door de Canadezen in Oost-Neder land en ervaringen met Cana dese veteranen. De informatie zal voorgedragen worden door Gert Jan van 't Holt. De toegang voor deze ochten den van de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk en de Stichting Welzijn Ouderen Rijs- sen-Holten is gratis, alleen het kopje koffie betaalt men zelf. Voor meer informatie, telefoon: 0548-362755. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 Expositie foto's Oudheidka mer Hoolt'n, Boschkamp, vrij dag 2 oktober 2009 - donderdag 12 november 2009 NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Filmdag ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, vrijdag 6 november 2009, 20:00 Filmdag ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, zaterdag 7 november 2009, 13:45 Musical door groepen 6, 7 en 8, Kandelaar, zaterdag 7 novem ber 2009, 19:30 Najaarsconcert HMV, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 november 2009, 20:00 Musical, groep 6 t/m 8, Kande laar, zaterdag 7 november, 20:00 Remembrance Day, Canadese Begraafplaats, zondag 8 novem ber 2009, 11:00 Open Deurdienst (S)preken- de Stenen, Dorpskerk Holten, zondag 8 november 2009, 19:00 NBvP Holten: Ontdekkingsreis door China, door H. Jans, Ge bouw Irene, maandag 9 novem ber 2009, 20:00 Diner voor ouderen, Restau rant De Biester, dinsdag 10 no vember 2009, 1 7:30 Expositie werken Profoto, Boschkamp, vrijdag 13 november 2009 - zondag 3 januari 2010 HOLTEN - K.F. Roelofs viert za terdag 7 november zijn hon derdste verjaardag aan de Na gelhoutstraat 30 in Holten. Roe lofs is 80 jaar topsporter ge weest. (Atletiek, korfbal en de Engelese sport bowls.) Hij is nvee keer genomineerd voor de Olympische Spelen. Met zijn vrouw heeft hij 21 jaar in Zuid- Afrika gewoond. Hij verkocht daar gereedschap voor een Ne derlands bedrijf. Samen met zijn vrouw woont Roelofs nog zelfstandig aan de Nagelhout straat. Burgemeester P. van Veen zal hem daar dan ook be zoeken op zaterdag 7 november om hem te feliciteren. HOLTEN - De Oad Groep staat vanaf 1 november onder leiding van Julius ter Haar. Met het ver trek van de huidige topman Louis Frankenhuis, die afgelo pen week feestelijk werd uitge luid, staat bij het Holtense fami liebedrijf daarmee de derde ge neratie Ter Haar aan het roer. Het reisconcem werd in 1924 opgericht door Gerard ter Haar en vanaf midden jaren '60 groot gemaakt door diens zoon Joop. Na diens terugtreden werd de Oad Groep de afgelopen vijfjaar geleid door CEO Louis Franken huis en was Julius ter Haar ac tief als commercieel directeur. Met ingang van 1 november neemt de nu 36-jarige Julius ter Haar het stokje over. De nieuwe topman ziet de toekomst van de Oad Groep met vertrouwen te gemoet. "De reisbranche staat voor enorme uitdagingen. Maar ik ben ervan overtuigd dat wij met dit ervaren team de positie van de Oad Groep in de Neder landse reiswereld verder kup- nen versterken."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3