Holtens Nieuwsblad 7 Maak kennis met verhalen vertellen Sponsorloop voor T sj ernobylkinderen Holtens Nieuwsblad Workshop Nog meer van jezelf houden Jubileum Belinda werkt 20 jaar bij Steunenberg Schoenen Concert Mannenkoor Overdag mountainbiken HOLTEN - Cor Scha- gen van restaurant Woody's is niet plan spe ciale acties te gaan hou den om tegengas te ge ven op de vroegere win- tersluiting van de Toeris- tenweg. Schagen: 'Ik hoop van harte dat men sen bereid zijn een stukje om te rijden' Steun waterpolodames in strijd tegen zinloos geweid Dinsdag 27 oktober 2009 Geen speciale acties Zoals bekend is de Toeristen- weg per 1 november vier uur eerder afgesloten van alle ge motoriseerde verkeer. De weg gaat nu niet meer dicht om 21.00 uur, maar om 17.00 uur en blijft dan gesloten tot de volgen de dag 09.00 uur. Schagen en zijn collega-horecaonderne mers vrezen omzetderving om dat klanten vanuit Nijverdal in de donkere uurtjes niet meer van de weg gebruik kunnen ma ken. In het idee van een pendel bus om Nijverdalse klanten op te halen, ziet Schagen weinig heil. "We hebben er zeker over nagedacht wat we zouden kun nen doen, maar ik zou het niet weten. Voordeel is dat we van uit Holten uitstekend bereik baar blijven. Verder hoop ik van harte dat de mensen bereid zijn een stukje om te rijden. Maar dat het spannende maanden worden is zeker. Probleem is ook dat je moeilijk kunt gaan praten met mensen die niet ko men." Het vertrouwen werd in de herfstvakantie gesterkt, want de viering van het vijfjarig bestaan van Nationaal Park De Salland- se Heuvelrug bracht de nodige bezoekers met zich mee. De verschillende activiteiten die op drie locaties werden gehouden zorgde voor veel vertier, waar ook de horeca zijn graantje van meepikte. Het nieuwe onder zoek naar milieuvriendelijk ver voer met een huifkar of met een elektrische fiets of elektrokar heeft ook voor een impuls ge zorgd. Het onderzoek was een initiatief van de Holtense on dernemersvereniging en duur de een week. De beroepsproce dure die Schagen bij de recht bank had lopen tegen de ge meente Rijssen-Holten over de vervroegde wintersluiting is in middels stopgezet. Dat is ge beurd naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State op het beroep tegen de ge meente Hellendoom. "Nijver dal liep als het ware vóór op Rijssen-Holten. We hebben het bezwaar ingetrokken omdat het anders een doublure zou wor den", aldus Schagen. De be stuurders van het Nationaal Park zetten voor de toekomst in op een betere samenwerking tussen de zeventien recreatie- bedrijven in het gebied met de gemeente en de terreinbeheer ders. HOLTEN - Carola Stam geeft zaterdag 31 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een workshop 'Nog meer van jezelf houden'. Zij doet dit in het integraal the rapeutisch centrum keizersweg 25 in Holten. Deze workshop wordt door deelnemers als zeer waardevol ervaren. Kun je je de laatste keer herinneren dat je verliefd werd? Het ahhh-gevoel in je hart? Wat was dat een heer lijk gevoel. Zo voelt het ook om van jezelf te houden. Informatie en opgave: www.eigen-wijs- heid.com, carolastam@home.nl of tele foon 0548-363123. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten kunnen belangstel lenden dinsdag 27 oktober van af 19.30 uur kennis maken met het fenomeen van verhalen ver tellen. Veel mensen vinden het fijn een verhaal te vertellen en het is leuk naar verhalen van anderen te luisteren. Het is bijzonder te ontdekken op hoeveel manie ren een verhaal verteld kan wor den: levendig, ingetogen, span nend, lichtvoetig, geheimzin nig. Iedereen heeft hierin een eigen stijl of kan deze ontwikke len. Tijdens deze avond kunnen aanwezigen luisteren naar twee ervaren verhalenvertellers van de 'Vertelkring' uit Apeldoorn en worden de mogelijkheden om ook in Holten een vertel kring op te richten bekeken. Voor opgave en inlichtingen kan men contact opnemen de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, telefoon 0548- 362755. HOLTEN - Belinda Koeslag, in het dorp bekend als het blonde meisje van Steunenberg, werkt alweer 20 jaar in de schoenenwinkel aan de Larenseweg. Eigenlijk al wel 25 jaar, want ze begon als jong verlegen schoolmeisje, op advies van haar moeder met een stage periode. Dat beviel goed van beide kanten, daarom bleef ze naast school op donderdagavond werken. Toen er later een vacature kwam, aarzelde Belinda niet en ging bij Steunenberg Schoenen aan het werk, en dat is nu 20 jaar geleden. In deze jaren is ze ge trouwd en werd ze Belinda llbrink, en heeft ze twee prachtige zonen gekregen. Johan en Ans Steunenberg zijn ook erg blij met Belinda: "We kennen elkaar nu al zolang, dat is heel vertrouwd. En ze heeft veel er varing en kennis opgebouwd door de jaren heen. Belinda hoort er gewoon helemaal bij. Belinda, hartelijk gefeliciteerd met dit jubi leum". FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor houdt vrijdag 30 okto ber om 20.00 uur het jaarlijks concert in de Kandelaar. Het beroemde Enschede's By zantijns Kozakkenkoor zal een groot deel van het concert ver zorgen. En de jonge pianist Tom Overkempe zal het Man nenkoor begeleiden. De entree bedraagt 12.50 euro inclusief een consumpde. HOLTEN - Wielervereniging Holten heeft een fietsgroep die door de week. Het vertrek is woensdags om 9.00 uur bij sporthal 't Mossink aan de Kei zersweg. Fietsen bij een vereni ging is niet alleen gezellig, maar biedt ook de mogelijkheid om kennis en ervaringen uit te wis selen. Wie belangstelling heeft, neemt contact op met Hans de Groot, telefoon 06-12404056. HOLTEN - Het verblijf van de 27 Tsjernobylkinderen in Hol ten en Rijssen verloopt 'vlekke loos', zoals Henk lan Aanstoot het verwoordt. "In het begin was er bij sommige kinderen sprake van heimwee, maar verder horen we eigenlijk geen negatieve dingen. Het is zeker een succes", aldus Aanstoot die veel verwacht van de spon sorloop die woensdagmiddag voor de Tsjernobylkinderen wordt gehouden. Aanstoot gaat op voorhand uit van een bedrag van 3000 euro. "Dat zou heel mooi zijn." De belangstelling voor de sponsorloop is groot. Precieze aantallen zijn uiteraard nog niet bekend, maar 150 jonge deelnemers komen er zeker aan de start, onder wie de Tsjernobylkids zelf. Het evene ment wordt gehouden op sportpark Meermanskamp en begint om 14.00 uur met de loop voor leerlingen in groep 1 en 2. De oudere groepen zijn vanaf 14.30 uur aan de beurt. Voor het lossen van het start schot heeft de organisatie een clown gestrikt. De sponsors kunnen kiezen uit twee opties: of ze doneren per loper een vast bedrag, óf ze be talen de kinderen per gelopen rondje een bedrag uit. De op brengst komt geheel ten goede aan de Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten. "We hopen op mooi weer", al dus Aanstoot. Een dag na de sponsorloop staat er voor de groep Wit-Rus- sische kinderen een mooi uitje naar het Dolfinarium in Har derwijk op het programma. De groep kwam medio september in Holten aan en gaat op 9 no vember terug. Tijdens het acht weken duren de verblijf in het Twentse land kunnen de kinderen zowel geestelijk als lichamelijk aan sterken. De kinderen zijn tus sen de acht en tien jaar oud en afkomstig uit de plaatsjes Oso- waya en Vidzibor uit de regio Stolin, waar bijna 25 jaar gele den de Tsjemobylramp plaats vond. De kinderen worden be geleid door twee juffen en een tolk. Overdag krijgen de kinderen les op de Regenboogschool, terwijl er 's middags tijd is voor een apart programma. De kinderen en de begeleiders verblijven bij dertig gastgezin nen. Het is voor de vierde keer dat er een groep kinderen van uit Tsjernobyl in Holten ver blijft. De kinderen zijn niet ziek, maar hebben wel een zwakke gezondheid en weinig weer stand. Naar het buitenland zijn ze nog niet eerder geweest. Een bezoek aan kinderboerderij Dondertman staat ook nog op het programma, (zie ook www.tsjernobylholten.nl.) HOLTEN - Naar aanleiding van het zinloos geweid van de water polodames uit Bome is de water polo als sport in een verkeerd daglicht gezet. Men heeft het vast op het nieuws gehoord of in de krant gelezen: twee waterpolo- zussen hebben een tegenstander vorig jaar, in een 'dood' spelmo ment, lange tijd onder water ge houden. Het slachtoffer heeft door deze zware mishandeling een posttraumatische stress stoornis overgehouden. Tegen de waterpoioërs zijn door het Openbaar Ministerie (OM) taak straffen opgelegd wegens poging tot doodslag tijdens de waterpo- lowedstrijd en een voorwaarde lijke straf van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Ondanks dat waterpolo een con- tactsport is, is zinloos geweld na tuurlijk nooit toegestaan. Het Holtense dameswaterpoloteam wil de waterpolo als sport weer positief in beeld brengen en zet zich in tegen zinloos geweld. Het waterpoloteam van Twenhaars- veld is genomineerd voor de TeamAwards 2009. Het dames team gaat de uitdaging aan om zo veel mogelijk stemmen te verzamelen. Men kan stemmen via waterpolo-holten.team- webs.nl of via www.teama- wards.nl onder de categorie 'Overig'. Daarnaast kan men de stem uitbrengen door het stu ren van een sms-bericht met de tekst 'AWARD 9' naar 3669 0,60 per ontvangen bericht). Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7