Kwaliteit weer top bij Carinova! Carinova Week van de chronisch zieken: 6-14 november Dag van de Mantelzorg: 10 november Carinova Informatiebon Cursussen oktober - november 2009 Themabijeenkomsten Mantelzorgondersteuning Overige Zelfstandig blijven ondanks beperking! N Vitaal ouder worden? Doe de gratis 60+ check! Baan in de zorg? Kijk op www.carinova.nl Carinova is onderdeel van de Carinova Leiboom Groep Recent is Carinova weer gecontroleerd op kwaliteit. Oie controle is nodig om het belangrijke HKZ-Keurmerk (ISO 9003) te mogen voeren. Dit keurmerk is het bewijs dat een thuiszorginstelling alle zorg goed organiseert. Ook wordt gekeken naar kwaliteit en naar aandacht voor de cliënt. De uitkomst? Carinova komt wederom voor het HKZ-keurmerk in aanmerking! Dat is voor al onze cliënten een prettige en vertrouwenwekkende gedachte! Zeker in deze roerige tijden, want thuiszorg- verleners hebben het door allerlei nieuwe regels niet makkelijk. De Week van de Chronisch Zieken is een gezamenlijk initiatief van landelijke organisaties van patiënten, mantelzorgers en professionals in de zorg. De Week heeft tot doel bekendheid te geven aan nieuwe ontwikkelingen en de stand van zaken op het terrein van de zorg en het maatschappelijke leven van chronisch zieken. Zo'n ontwikkeling is bijvoorbeeld het team long- en eczeem-verpleegkundigen, waarover Carinova beschikt. Zij houden zich - in samenwerking met verwijzers en anderen - bezig met astma/ eczeem en COPD en geven begeleiding en zorg op maat onder regie van de arts. Daar hoort bijvoorbeeld ook het begeleiden en informeren van ouders en/of patiënt bij. Voor de inzet van deze specialistische verpleegkundigen heeft u een verwijzing van uw behandelend arts nodig. Meer informatie krijgt u via (0900) 8662 (lokaal tarief). 3,7 miljoen Nederlanders zorgen voor een partner, familielid of vriend, die ziek is of een beperking heeft. Uit liefde, vriendschap of uit verantwoordelijksgevoel. Al deze mantelzorgers zijn een onmisbare schakel in de zorg in Nederland. Op 10 november, de Dag van de Mantelzorg, worden al die mantelzorgers extra in het zonnetje gezet. Ook Carinova organiseert in diverse plaatsen in haar werkgebied leuke, gezellige, maar ook leerzame activiteiten op die dag. Kijk voor het programma bij u in de buurt op www.carinova.nl. Borstvoeding, de beste start Deventer, startdatum: 22 oktober en 26 november Hardenberg, startdatum-. 29 oktober Babymassage Deventer, startdatum: 28 oktober Raalte, startdatum: 6 november Hardenberg, startdatum: 13 november Opvoeden zó Staphorst, startdatum: 29 oktober Kind en veiligheid Nieuwleusen, startdatum: 3 november Waarde(n)vol opvoeden Dalfsen, datum: 28 oktober Peuters lief, soms lastig Wijhe, datum: 28 oktober Olst, datum: 4 november Taalontwikkeling Deventer, datum: 29 oktober Eten, slapen, zindelijkheid Nieuwleusen, datum: 29 oktober Dedemsvaart, datum: 3 november Lemelerveld, datum: 4 november Regels en grenzen Colmschate, datum: 3 november Staphorst, datum: 10 november Nieuwleusen, datum: 19 november Praten over peuters Dedemsvaart, datum: 10 november Straffen en belonen Sibculo, datum: 9 november Diabetes, zelfcontrole van bloedsuikers Deventer, datum: 10 november Funweekend voor jonge mantelzorgers Ommen, datum: 30 oktober t/m 1 november Thema-avond voor ouders van kinderen met een beperking Olst, datum: 4 november Dag van de mantelzorg Ommen, Staphorst, Hardenberg, datum: 27 oktober Raalte, datum: 9 november Deventer, datum.- 10 november Dalfsen, datum: 11 november Blijf Mobielbeurs Hardenberg (Ane), datum.- 21 oktober Olst, datum: 7 november Welzijnsbeurs Dalfsen, data: 13 en 14 november Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAAITE. Ik wil meer weten over: 0 Consultatiebureau voor Ouderen O Personenalarmering O Particuliere zorg 0 Servicepakket 0 Ik wil lid worden O Mantelzorg 0 Ergotherapie 0 Overig Ik wil mij aanmelden als: 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Ergotherapie helpt om met een lichamelijke beperking de zelfstandigheid te handhaven. Het Carinova Servicepakket is voor ergotherapie een brede samenwerking aangegaan, zodat in het hele Carinova-gebied deze dienst nu beschikbaar is. Het werkgebied is daarbij als volgt verdeeld: Zorggroep De Leiboom verzorgt ergo therapie in het gebied van de gemeentes Deventer en Raalte en de plaatsen Holten en Olst. Saxenburgh Groep verzorgt ergotherapie in het hele gebied van de gemeentes Hardenberg en Ommen. Zorgspectrum Het Zand verzorgt ergotherapie in de gebieden van de gemeentes Dalfsen, Staphorst en de plaatsen Heino en Wijhe. Voor ergotherapie heeft u wel een verwijzing van uw huisarts nodig. Jaarlijks wordt tien uur ergotherapie door uw verzekeraar vergoed. U kunt bellen met Ergotherapie Thuis (0900) 8662 (lokaal tarief) voor meer informatie en/of een afspraak. Uw aanvraag wordt dezelfde werkdag nog doorgestuurd naar de zorgverlener bij u in de buurt. Zij nemen dan verder contact met u op. v r .*-•*> t» Bij de Consultatiebureaus voor Ouderen, die Carinova in haar werkgebied heeft, kunt u gratis een 60+ Check laten doen. Samen met de wijkverpleegkundige doorloopt u een aantal vragen en worden een paar lichamelijke tests gedaan. Allemaal om te zorgen dat u vitaal ouder wordt en u daarbij zo goed mogelijk te helpen. Bel (0900) 8662 voor een afspraak voor de 60+ Check of gebruik de bon. Er zijn geen kosten aan verbonden! Regelmatig zoeKt carir medewerkers voor de uitvoerende zorg. Op www.carinov button "Werken bij" vindt u vacatures. Maar u kunt ook alt sollicitatie sturen. Telefoon:

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8