Bouw geluidsschermen in Holten van start Herfstwandeling over Holterberg OCH speelt nog één keer Arfenis vol verrassingen Holtens Nieuwsblad 7 Enkco sponsort Blauw Wit '66 Onze leden zijn van harte welkom Activiteiten Natuurdiorama Rabobank BATHMEN-De Holtense toneelclub OCH speelt vrijdag 13 november in zaal Braakhekke in Bath- men. Dinsdag 20 oktober 2009 Rabobank West Twente, Afdeling Holten-Markelo HOLTEN - In de herfst maand oktober houdt de Vrienden van het Hoolter- pad op zondag 25 oktober een nieuwe wandeling over onbekende voetpa den. Men wordt uitgeno digd te voet kennis te ma ken met de mooiste plekjes van de Holterberg Voetpaden horen bij het cultureel erfgoed; door te wandelen lees je de ge schiedenis en de verhalen van het landschap, en de mensen die er liepen. De wandelingen, die over de mooiste plekjes en de meest verborgen paadjes van de Holterberg gaan, zijn 10 of 15 kilometer lang. Het is een bosrijke heuveli ge route, over heidevelden en met schitterende verge zichten. De wandelingen op zondag 25 oktober star ten vanaf Camping De Holterberg, Reebokken- weg 8, in Holten. Starten is mogelijk van 09.00 tot 14.00 uur. Voor deelname wordt een vergoeding van twee euro vijftig gevraagd. Hiervoor krijgt men een routebeschrijving én een consumptie. HOLTEN - In de 'herfst maand' oktober houdt Na tuurdiorama Holterberg verschillende aantrekkelij ke activiteiten. Gedurende de herfstva kantie 17 tot en met 31 ok tober) kunnen kinderen herfstschilderijen maken met papier, lijm, verf en bladeren en in het Bos van Daantje Das is een prachti ge paddenstoelenspeur tocht uitgezet. Verder is er in de expositie ruimte van Natuurdiorama Holterberg de tentoonstel ling Kunst op de Berg. Tammo Lukkien en Pieter Verstappen exposeren met schitterende schilderijen en bronzen beelden. De natuur is hun inspiratie. Zaterdagavond 24 oktober wordt een bijzondere avond. Om 21.30 uur kan men deelnemen aan Het Mysterie van de Nacht. De ze tocht over de Holterberg staat in het teken van de donkere nacht waarbij mysterieuze verhalen wor den verteld die betrekking hebben op de donkere Holterberg. Onderweg wordt een consumptie ge dronken op de heide. De activiteiten in de okto bermaand worden afgeslo ten met een spooktocht door het bos van Daantje Das. Er wordt gegeten bij de heksengrot en men wordt bediend door hek sen. Daarna neemt een to venaar de kinderen mee naar het donker bos van Daantje Das. Deze Hallo- ween tocht, die zaterdag 31 oktober plaatsvindt, is al leen bedoeld voor heldhaf tige kids (kom verkleed). Meer info en aanmelden: www.museumholter- berg.nl of telefoon 0548- 361979. Natuurdiorama Holterberg is dagelijks geo pend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 11.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - Wethouder Ben Wolberink en Cees de Vries, di-recteur van Pro- Rail regio Noord Oost, verrichten dinsdag 20 ok-itober om 17.00 uur de starthan-ideling voor de bouw van de ge-4uids- schermen langs de spoor->lijn in Holten. De starthandeling vindt plaats bij rotonde op de kruising van de Dorps straat, Deventerstraat en Raalterweg. Aan de noordzijde van de spoorlijn in Holten wordt een scherm gebouwd dat globaal loopt vanaf de Aaltinksweg tot aan het station van Holten. Aan de zuidkant van het spoor loopt het scherm vanaf het Kollings-ierf tot aan het station. Het bijzondere is dat de schenmen grotendeels worden ge-ibouwd vanaf het spoor. Dat is mogelijk doordat gebruik kan wor den gemaakt van een lang-durige buitendienst stelling in verband met de bouw van een tunnel in de Reggesingel in Rijs->sen en de vernieuwing van wis-isels op het emplace ment in Deventer. Bou wen vanaf het spoor heeft Rabobank West Twente nodigt u als lid van harte uit voor de Afdelingsvergadering Holten-Markelo. Maandag 2 november bent u vanaf 19.30 uur welkom in Bill's Bar te Markelo. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Centraal staat deze avond Rabobank Foundation. Deze organisatie wil kansarme en achtergestelde groepen mensen een perspectief geven op een zelfstandig bestaan in Nederland en in ontwikkelingslanden. Daarnaast wordt u gevraagd uw stem uit te brengen op één van de genomineerde verenigingen voor de Rabobank Project Prijs Extra. In totaal wordt tijdens dit agendapunt 10.000,- euro uitgereikt. Informatie hierover kunt u vinden op onze website: www.rabobank.nl/westtwente. De verkorte agenda: - benoeming leden van de ledenraad - actuele ontwikkelingen Rabobank West Twente - presentatie Rabobank Foundation - Rabobank Projectprijzen Extra De volledige agenda en bijlagen liggen voor onze leden ter inzage in de kantoren Holten en Markelo. Coöperatieve Rabobank West Twente U.A. gevestigd te Nijverdal, gemeente Hellendoorn. Het blijspel Een arfenis vol verrassingen dat OCH daar voor het voetlicht zal brengen is 16 januari één keer in Holten gespeeld. Dat leverde toen in zaal Irene een volle bak op. Een uitverkocht huis met veel sfeer en alleen maar lachende gezichten. Reden genoeg om hetzelf de stuk ook met Koningin nedag te spelen, want er was nog ruim voldoende belangstelling. Echter, op 30 april werd 's middags alles afgelast vanwege de gebeurtenissen in Apel doorn. Nu biedt OCH een laatste het voordeel dat vrijwel geen gebruik hoeft te wor den gemaakt van grond van aanwonenden. Ver der heeft bouwen vanaf het spoor het voordeel dat de aanwezige bommen en struiken langs de spoor-riijk kunnen blij ven staan. Naast de geluidsscher men wor-rien over enige tijd ook zoge-maamde raildempers aangebracht aan de spoorrails. Die moeten samen met de ge luidsschermen het geluid van de spoorlijn vermin deren. Bij dit saneringsproject worden ook de beide sta len spoorbruggen in Hol ten aan de onderzijde, door middel van een akoestische omkasting af geschermd. De schermen in Holten vormen onderdeel van het NaNOV-project. In dat project werken pro vincie Overijssel en de ge meenten langs de spoor lijn Deventer - Oldenzaal samen bij het realiseren van in totaal zo'n 20 km geluidsscherm. H. Dommerholt overhandigt de coachjassen aan voorzitter Egbert Rietberg. HOLTEN - De Enkco Foodgroup laat een deel van het kader van Blauw Wit '66 er de komende winterperiode weer warmpjes bijlopen. Met de uitbreiding van met name de jeugdafdeling van Blauw Wit '66 was er een tekort aan coachjacks ont staan voor het kader. Nu de koude dagen er weer aankomen is de schenking van een aantal jassen een prachtige completering voor de begeleiding van de teams van Blauw Wit '66. De Enkco foodgroup is al lange tijd verbonden aan Blauw Wit middels spon soring van bijvoorbeeld de clubhuismedewerkers. Met het dragen van de jas sen wordt de naam van de Enkco ook buiten het Hol tense uitgedragen en is het kader van Blauw Wit her kenbaar. Namens de Enk co was het Heite Dom merholt die de jassen overhandigde aan de voorzitter van Blauw Wit Egbert Rietberg. Een Arfenis vol verrassingen wordt voor de laatste keer door OCH gespeeld. foto: johan bolink kans om dit successtuk te komen bekijken. Men zal er wel voor naar Bathmen moeten rijden, maar dat is de moeite zeker waard. In de geheel vernieuwde zaal van Braakhekke zit men als een vorst. En het eerste kopje koffie is gratis. Toegangsbewijzen kosten 6,50 euro per stuk en zijn in beperkt aantal in Hol ten bij het VW-kantoor verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7