Holtens Nieuwsblad 3 Wordt het de bakfiets of toch de bikestepper? Koor Campanella zingt Evensong in Dorpskerk Cabaretvoorstelling rond boek Oeroeg Boschkamp eventjes bioscoop Dolf Moed komt naar Dondertman Agenda Column Playbackshow jeugd in Bonte Paard Wijkagenten HOLTEN-Welk duur zaam vervoersmiddel gaat het worden? De huifkar, de elektrocar, de elektrische bakfiets, de 'gewone' elek trische fiets of de bikestep per? MYSTERIE VAN DE NACHT Dinsdag 20 oktober 2009 HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag 22 oktober om 20.15 uur de film II y a longtemps que je t'aime gedraaid. De entree bedraagt 3,50 euro. Dit is inclusief een kopje koffie of thee. Juliette en Lea zijn twee zussen die in het verleden op bruuske wijze van elkaar zijn geschei den. Juliette verlaat na vijftien jaar de gevangenis, een periode waarin ze nauwelijks contact had met haar familie. Haar jongere zus Lea vangt haar op bij haar thuis samen met haar man en twee dochtertjes. HOLTEN - Na zijn optreden tij dens het 10-jarig jubileum in april, is theatermaker Dolf Moed zaterdag 24 oktober op nieuw te gast bij Kinderboerde rij Dondertman. Tussen 13.30 en 16.00 uur speelt Dolf op di verse locaties op het terrein een voorstelling. De voorstelling zelf is gratis, wel geldt de normale entreeprijs van de kinderboer derij. Vanwege de herfstvakan tie is Kinderboerderij Dondert man tot en met eind oktober dagelijks geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. Met ingang van 2 november gelden beperkte openingstijden: uitsluitend woensdag, zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Duurzaam vervoer Op de Holterberg zijn verschillende duurzame vervoersmiddelen uit te proberen. FOTO. HARRY BROEZE Bezoekers van de Holterberg konden deze vervoersmiddelen afgelopen zaterdag 17 en zon- Niks wörd'n der weg e gööit Darme schööne maak'n was nog een secuur wark. Het mes hoom'n mar iets uut te scheet'n, of 'n darm was ke- pot. De troep leup noar buut'n en de weejige lóch drung nog deeper in oen' nèuze. As de buut'nkaante kloar was, wörd'n de darme binn'nste buuten e drèèjt met lauw water. Umdet de wichter kleine vingertjes hadd'n móch'n die 'n darm vaste hool'n en opa göt ter water in uut'n ne kettel met lauw, warm water. Dan wörd'n de binn'nkaante schööne maakt. Het gehèèl gung nog is wier in heet wa ter. Ööndertuss'n stun de worsmechiène kloar. 'N darm wörd'n op de piepe schèum'n. Met vaste haand wörd'n der e drèèjt en zö kwamm'n die öölderwetse, varkenswörste uut de piepe. Daag'ns te vuur'n wa 'k met opa 'n beelt in e wes um worstepinn'n te zeuk'n. Hij wus wat vukke stökskes of e nèurig had. In huus snèè re ze an pinnekes met ne scharpe pu-nte der an. De wors wörd'n, met zö'n pin- neke duur 'n darm, an me kaar e maakt en vaste knupt met een töuwke, zödet het neet meer lös kon goan. Op 't lest'n wörd'n ze op ne stok e höng'n en kon' dan uutlek- dag 18 oktober uitproberen en k'n in' viem. Het spek wörd'n in grööte vèèrkaante stukk'n e snèène. Ne jaap der duur, töuw der an en op- hang'n. An 't èine van'dag höng alles vol met wors. spek en hamm'n. De vroole heul'n zich bèèzig met de baklèèverwors, de blood- kooke, de balk'nbriej en de hèufkèèze. Het vel wat oaver blèèf wörd'n verwarkt tut rullekes in 't zoer. Vel, met nog en dun leuigje spek, wörd'n op e rolt, töuw der umme hen en dan ne wekke of wat in azien en dan krèèj 't 'smans op de stoete. Hat- stekke lekker, rullekes uut de schuddekul. Alle vet wörd'n uut e bakk'n en de skreuimk- es gung'n op de stoete of in de sjeu op de eerpel. Wat dach ie van het kinnebakk'n- spek. Zelfs de oor'n wörd'n nog e gett'n. Det was neet wat vuur miej. Het kraak'n oe tuss'n de taanne aj' het noar binn'n wark'n. Zelf ha 'k volle leever de blood- kooke. Rogg'nmel vermengt met blood en stukskes vet. Aj' twei plakk'n noar binn'n hadd'n e warkt waj' redelijk zat. De karbonades en het aandere vleis wörd'n in 't zoolt e leg, e weckt of drek op e gett'n en netuurlijk krèèg iedereene een stukske vlèis met noar huus. Slach'n, het was een joarlijks gebuur'n, woet de hèèle femilie an met hölp. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop hun ervaringen doorgeven. Zaterdag 24 en zondag 25 okto ber en zondag 1 november kan dit nog een keer. De ondernemers op de Holter berg hebben het lustrumjubi leum van het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug aange pakt, om duurzaam vervoer te introduceren. Aan de kant van Nijverdal rijdt al enkele jaren de elektrocar De Heideslak. Maar aan de kant van Holten was nog niets op dit gebied. Om ervoor te zorgen dat bezoe kers eens vaker de auto laten staan en kiezen om met een an der en veel schoner vervoers middel de berg op te komen, krijgen ze nu de kans om de verschillende mogelijkheden eens uit te proberen en hun er varingen door te geven. Hiermee wordt door de onder nemers uiteindelijk een keuze gemaakt welk vervoersmiddel op het Holterbergplein kan worden aangeboden. Natuurdiorama Holterberg houdt zaterdag 24 oktober, tij dens de 'Nacht van de Nacht' het 'Mysterie van de Nacht'. Een donkere en mysterieuze tocht door de bossen en over de heide van de Holterberg. Om 21.30 uur nemen natuur- gidsen en verhalenvertellers van Natuurdiorama Holterberg Met een elektrische fiets ben je immers zo boven. En wie de kinderen mee wil nemen, kiest voor de elektrische bakfiets met natuurlijk gordels om de kinde ren veilig te kunnen vervoeren. Ook werd er gevraagd wat be zoekers van het busvervoer op de berg vinden. En of ze daar gebruik van gaan maken. Op dit moment valt dit namelijk nogal tegen. Uit het onderzoekje zou moeten blijken of er wel be hoefte aan is of wat er anders aan zou moeten om het wel in- en zal het 'O be joyfull' van Rut ter ten gehore worden gebracht. Aan het slot van de evensong zal het prachtige 'Irish Blessing' als zegenbede klinken. De Evens ong wordt vertolkt door ge mengd koor Campanella onder leiding van Jacqueline Schroten en met orgelbegeleiding van Henk Linker. HOLTEN - Campanella houdt zondag 25 oktober om 19.00 uur een Evensong in de Dorpskerk. Een evensong is een groten deels in het Engels gezongen vesper met slechts enkele sa- menzangmomenten. Zo wordt als vast gegeven één van de vele gecomponeerde Magnificats (Lofzang van Maria) gezongen HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 29 oktober een cabaretvoorstelling rond het boek 'Oeroeg' van Hella S. Haasse gehouden. Rop Janze uit Bovenkarspel gaat in zijn voorstelling in op de be langrijkste thema's uit dit werk: op de proef gestelde vriend schappen, cultuurverschillen, volwassen worden en elkaar niet kunnen vergeten. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Ze zijn gratis voor leden van de bibliotheek, niet-leden betalen 5 euro. u mee over de paden van de nachtelijke Holterberg. De bij drage aan deze avond bedra gen 7,50 euro per persoon. Kinderen betalen 4,50 euro. Dit is inclusief consumptie. Re serveren kan door contact op te nemen met Natuurdiorama Holterberg, telefoon 0548- 361979 teressant te maken. Wie eens een keer wat anders wil gaan proberen dan de auto of de ge wone fiets, is van harte welkom op de probeerdagen. Opstap pen kan tussen 11.00 en 16.00 uur bij restaurant Woody's. En het mooiste: het is gratis. Naast het uitproberen van de ver voersmiddelen, was er in het bos van Daantje Das enkele malen een natuurtheater te vol gen. Verder kon het museum Natuurdiorama Holterberg worden bekeken. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 1 november om 13.30 uur in het Bonte Paard de jeugdplaybackshow. De entreeprijs voor deze mid dag is 3 euro per persoon. Kin deren van de lagere school heb ben gratis toegang. De deelnemers moeten er wel voor zorgen dat ze hun uitgeko zen muziek op een cd of bandje die middag bij zich hebben. Natuurlijk worden zij ge schminkt. Om dit op tijd af te krijgen worden de deelnemer- tjes uit groepen 0, 1 en 2 ver zocht om twaalf uur aanwezig te zijn. De groepen 3 en 4 om kwart over twaalf en de groepen 5, 6, 7 en 8 worden om half één verwacht. De schmink zal be staan uit het aanbrengen van kleurtjes op het gezicht. Expositie Maandag Wasdag, Oud heidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 oktober 2009 OKTOBER Expositie foto's Oudheidkamer Hoolt'n, Boschkamp, vrijdag 2 okto ber 2009 - donderdag 12 november Herfstexpositie Kunst op de berg, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 3 oktober 2009 - zondag 18 oktober Knutselen in het natuurmuseum, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 17 oktober 2009 - zondag 1 novem ber 2009 Ledenavond LTO Noord en AjK Hol- ten-Bathmen, Bonte Paard, maandag 19 oktober 2009, 20:00 Kabouterfeest, Kinderboerderij Dondertman, dinsdag 20 oktober Bejaardensociëteit Holten, Kande laar, dinsdag 20 oktober 2009, 14:30 Theaterstuk Calvijn op Bezoek, Dorpskerk, dinsdag 20 oktober 2009, 20:00 Huifkartocht, VW Holten, woens dag 21 oktober 2009, 15:30 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19, donderdag 22 oktober 2009, 14:00 Film II y a longtemps que je t'aime, Boschkamp, donderdag 22 oktober 2009, 20:15 Dolf Moed komt naar kinderboerderij Dondertman, Kinderboerderij Don dertman Espelo, zaterdag 24 oktober 2009, 13:30 - 16:00 Nacht van de Nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 24 oktober 2009, 21:30 Herfstwandeling door Vrienden van het Hoolterpad, Camping De Holter berg, Reebokkenweg 8 Holten, zon dag 25 oktober 2009, 9:00 - 14:00 Evensong door Campanella, Dorps kerk, zondag 25 oktober 2009, 19:00 Darter Mark Walsh naar cafe Toon tje, Cafe Toontje, dinsdag 27 oktober 2009, 19:30 Sponsorloop voor Tsjernobylkinde- ren, Meermanskamp, woensdag 28 oktober 2009, 14:00 Huifkartocht, VW Holten, woens dag 28 oktober 2009, 15:30 Cabaretier Rop Janze over Oeroeg, Boschkamp, donderdag 29 oktober 2009, 20:00 Concert Holtens Mannenkoor met Enschede's Byzantijns Kozakkenkoor, De Kandelaar Holten, vrijdag 30 okto ber 2009, 20:00 Workshop Houden van jezelf, In tegraal Therapeutisch Centrum, Kei- zersweg 25 Holten, zaterdag 31 okto ber 2009, 10:00 - 16:00 Diepe Hel Holterbergloop, Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 13:00 Halloween: spooktocht door bos Daantje Das, Natuurdiorama Holter berg, zaterdag 31 oktober, 17:00 NOVEMBER Jeugdplaybackshow, Bonte Paard- zondag 1 november 2009, 13:30 VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Zorica Rajic kijkt met een goed gevoel terug op haar tijd in Holten. "We hebben ons geconcentreerd op jeugd, ver keer en criminaliteit en dat de misdaadcijfers zijn gedaald is natuurlijk mooi. Ik heb er met veel plezier gewerkt. Holtena ren zijn open mensen, makke lijk te benaderen. Maar in Rijs- sen ben ik ook niet onbekend. Bij een hoop dingen die er heb ben gespeeld, ben ik betrokken geweest. Ik zie het als een mooie uitdaging. Er zal meer sociale problematiek spelen. De men sen wonen dichter op elkaar dan in het buitengebied, dus zal er eerder sprake zijn van over last." Rajic houdt wekelijks spreekuur in het gebouw van Ons Erf aan de Veeneslagen in Rijssen op donderdag van 18.00 tot 20.00 uur. Assink heeft zijn spreekuur elke week op de woensdag van 13.00 tot 15.00 uur in het politie bureau aan de Reilinksweg in Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3