'Koopmanboys' gaan voor podium Geert Heusinkveld jubileert Holtens Nieawsblad 45 Uitslagen Bergruitertjes Verlies voor W Holten Sport Trainen voor Diepe Hel Holterbergloop Bedrijventeams Diepe Hel Holterbergloop Overdag mountainbiken Dorcas Voedselactie in Holten 'Ik schat zo in dat Leon Sanderman en Jan Paalman de te kloppen lopers zijn' 131 Dinsdag 20 oktober 2009 HOLTEN - De uitslagen van po nyclub De Bergruitertjes uit Holten. Op een concours in Almelo, af gelopen zondag 18 oktober, werd Femke Pekkeriet met Pip- pi eerste in de categorie B Klas se B dressuur met 202 punten. Op datzelfde concours werd Aniek Wolfkamp met Talan in de categorie D Masse B ook eer ste met 215 punten in de eerste proef. In de tweede proef werd ze der de met 193 punten. HOLTEN - De beste Nederlan der bij de Diepe Hel Holterberg- loop van zaterdag 31 oktober wordt iemand van de loopgroep van Meindert Koopman. Al thans, dat is de bedoeling. Koopman (53) is druk bezig met het voorbereiden van zijn 'boys' op misschien wel de mooiste hardloopwedstrijd in de provin cie. Vijftien lopers heeft Koop man onder zijn hoede. De selec- tiegroepenvanAVRijssenenAV Holten zijn samengevoegd tot één geheel om samen naar nóg betere prestaties toe te werken. HOLTEN - Ondanks legio kansen verloor W Holten zondag geflat teerd met 3-0 op eigen veld van Overwetering. Keeper Merijn Bek- kemens eiste een hoofdrol voor zichzelf op. in de eerste helft posi tief door de ploeg in het zadel te houden en aan het eind van de wedstrijd negatief door de derde goal op een presenteerblaadje aan te bieden. Door het verlies staat de ploeg nu nog steviger op de tiende plek in de vierde klasse H. Er waren nog geen vijf minuten ge speeld of de bal lag al op elf meter voor Bekkemens. De jonge keeper leed knullig balverlies en greep toen onreglementair in binnen de eigen zestien. Terecht wees de ar biter naar de stip. Oog in oog met de penaltynemer bleek Bekker- nens de betere. Met een prachtige reflex ranselde hij de bal uit de rechterhoek. Hierna ontpopte het duel zich tot een echt Engels duel met veel snelheid en zeeën van ruimte op het middenveld. Over wetering leek na een klein half uur de openingstreffer dan alsnog te maken toen een van de spitsen vrij mocht volleren vanaf een meter of zeven. Maar wederom stond Bek kemens op de goede plek en hield hij de nul op het scorebord. Holten zelf kreeg ook kansen genoeg om te scoren. Jaap Huisman zag een kop bal op de lat eindigen en in de re bound leek Nijland te scoren maar zijn inzet werd geblokt. Holten was in deze fase zeker niet slechter dan Overwetering en leek het thuis voordeel uit te gaan buiten. Vlak voor rust viel dit scenario in duigen toen de scheidsrechter een ver meende overtreding over het hoofd zag in het doelgebied van Holten. Twee Holtense spelers la gen op de grond toen een speler van Overwetering van dichtbij de bal achter Bekkemens punterde. De man in het zwart gaf geen krimp op het verweer van de Hol tense spelers, wel een gele kaart. Van der Pluijm zeurde volgens de fluitist te lang door. Na rust ging Holten vol op de aanval spelen vanaf de zesenveertigste minuut Erkende Holtense toppers als Martijn en Stefan Paalman, Pim ten Binke, Rik Waanders en Carlos Baltes maken deel uit van de 'Koopmanboys', terwijl Rijssen met Wasbakken als Leon Sanderman en Jan Paalman vertegenwoordigd is. Ook Nij- verdal is van de partij in de per soon van Jeroen Machielsen. De trainingsgroep van Koop man bestaat nu zo'n anderhalf jaar. "We zijn begonnen toen de nieuwe atletiekbaan in Rijssen Waar was. Het is zeker een bij zonder initiatief, want er zijn niet veel clubs die met hun se lecties samenwerken. We trai nen elke woensdagavond op de baan in Rijssen. We hebben een sterke groep van lopers die veel wedstrijden lopen, je ziet dat de jongens elkaar beter maken, het niveau gaat echt omhoog. In de omliggende plaatsen vind je nergens zo'n sterke groep als bij ons", zegt Koopman die al vijf tien jaar trainer is bij AV Holten. Zelf doet Koopman niet mee aan de Diepe Hel, maar dat hij in het verleden als hardloper aardig uit de voeten kon bewijst zijn persoonlijke record op de halve marathon van 1.06. Een tijd waar een loper als bijvoor beeld Leon Sanderman nog niet is toegekomen. "Begin jaren tachtig liep ik mijn beste wed strijden, maar nu doe ik er niet veel meer. Louis van Gaal voet bal ook niet meer, ha, ha1", al dus Koopman die hoopt op een podiumplek voor één van zijn lopers bij de Diepe Hel. "Of we 1 tot en met 15 worden? Dat denk ik niet, want je weet nooit hoe veel buitenlanders er mee doen. Een rijtje Kenianen zal wel voor aan lopen, maar wij gaan er wel voor om als beste Nederlander te finishen. Ik schat zo in dat Le on Sanderman en Jan Paalman de te Woppen lopers zijn." De start dit jaar is op de Kalfster- mansweide en de finish ook. stonden de gasten onder druk. We derom werd het houtwerk getest, dit keer was het Nijland die net een paar centimeter teveel naar links mikte. Daan Wissink leek de gelijk maker te maken na een mooie combinatie met Arno Knapen, maar zijn krul vanaf rechts was te hoog gemikt Jaap Huisman zag een fraaie aanname in de zestien niet beloont met een treffer. Een van de laatste wapenfeiten van de lange spits. Want niet lang hierna moest hij met een rode kaart het veld mimen. Een bal tussen de keeper en Huisman in leek nog haalbaar voor beide spelers. Huis man gleed met het been vooruit naar de bal en raakte daarbij de doelman in zijn maag. De laatste man van Overwetering vond het toen nodig om Huisman tot drie keer toe onder het gras te stoppen. Huisman probeerde tussendoor nog duidelijk te maken dat er abso luut geen sprake was van opzet. De scheidsrechter riep vervolgens de verdediger en aanvaller bij zich en hield hen beiden de rode kaart voor. Na de wedstrijd verklaarde de man met de fluit dat hij Huisman nog eens extra had zien natrappen. Complete onzin en het is te hopen dat de fantast niet vaker last heeft van deze visioenen. De wedstrijd werd hierdoor wel nog opener, maar Holten miste nu wel een lan ge stormram in de spits voor de slotfase. Kansen kreeg de thuis ploeg nog wel, maar tien minuten voor het einde gooide het zelf dom de wedstrijd in het slot. Een bal aan de zijlijn leek uit te zijn, maar de vlaggenist liet doorspelen. De appellerende spelers van Holten bleven verbouwereerd achter en de linkerverdediger van Overwe tering ging op avontuur in de zes tien van Holten. Na een fraaie ac tie op de achterlijn legde hij de bal panklaar voor de ingevallen spits uit Olst. In de laatste minuut speelde Bekkemens als verkapte laatste man en verslikte zich ver buiten zijn doel in de spits van Overwetering die zo zijn tweede van de middag kon maken. HOLTEN - De groep van Meindert Koopman is druk aan het trainen voor de Diepe Hel Holterbergloop, die zaterdag 31 oktober op de Holterberg wordt gehouden. De start en finish is in het centrum van Holten. Nieuw in het parcours naar Nijverdal en weer terug is de steile Motieweg met een stijgingspercentage van zo'n tien procent De start van de hoofdafstand, de 10 mijl of ruim 16 kilome ter, is om 14.30 uur. FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Maar liefst zeventig teams uit heel Nederland heb ben zich aangemeld voor de Jong Laan-bedrijvenloop die op 31 oktober in Holten wordt gehouden. Dit is opnieuw een record voor dit onderdeel van de Diepe Hel Holterbergloop, dat voor de vijf de achtereenvolgende keer wordt gesponsord door de Jong Laan accountants belasting adviseurs. De landelijke belangstelling is een aangename verrassing voor de organisatie. Voor het eerst doen er ook teams uit provin cies mee buiten Overijssel en Gelderland. Naast een team uit Bunschoten-Spakenburg ko men er maar liefst zes teams uit Tilburg naar de Holterberg om de krachten te meten met de te genstanders. De Tilburger teams zijn geformeerd door oud-Raaltenaar Wim Ogink die via een cyclus van trainingen de teams heeft klaargestoomd voor de bedrijvenloop. Start en finish van de Diepe Hel Holterbergloop zijn dit jaar op de Kalfstermansweide in het centrum van Holten. I RIJSSEN - "Twentezangers van ;j betekenis", zo noemde voorzit- V ter Hendrikus Dannenberg de jubilerende koorleden Herman I Broeze en Geert Heusinkveld I uit Holten, elk goed voor een kwart eeuw Twentezang. 1 In september 1984 traden ze I aan bij het vocaal ensemble. 1 "Het was een roerige periode I voor de Twentezangers, want in I een korte periode had bijna een derde van de leden afgehaakt en I was er voor mijn gevoel een sfeer van'overleven we dat wel?' Maar de Twente Zangers kwa- 1 men sterker uit die tegenslag", geeft Herman Broeze aan. De beide jubilarissen, alle twee bas, zongen hun eerste concert in december dat jaar in Enter, een kerstconcert. De zangers kregen van de voorzitter beiden een lu diek certificaat overhandigd en mochten vervolgens allebei een lied opgeven dat door het hele ensemble gezongen werd. Zo wel Broeze als Heusinkveld zijn nog lang niet van plan hun zangcarrière te beëindigen. "De kwart eeuw was zo voorbij. We hopen nog heel wat jaren mee te zingen", aldus Heusinkveld, die ook nog als erelid benoemd. Oorkonde Oorkonde. Herman Broeze en Geert Heusinkveld zitten een kwart eeuw bij de Twentezangers. HOLTEN - Wielervereniging Holten heeft een fietsgroep die door de week, overdag op pad gaat voor een tocht. Met ingang van woensdag 21 oktober gaat deze groep in de winterperiode wekelijks mountainbiken. Het vertrek is om 9.00 uur bij sport hal 't Mossink aan de Keizers- weg. Fietsen bij een vereniging is niet alleen gezellig, maar biedt ook de mogelijkheid om kennis en ervaringen uit te wis selen. Wie belangstelling heeft, sluit zich woensdagmorgen aan of neemt contact op met Hans de Groot, telefoon 06-12404056. HOLTEN - De Dorcas Voedsel actie wordt in de week van 1 tot en met 8 november gehouden. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt voedsel in gezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan 400 kerken, 600 supermarkten en ruim 6.000 vrijwilligers betrokken. In Hol ten wordt op woensdag 4 no vember de Dorcas Voedselactie gehouden op de volgende loca ties: Gebouw Irene, de Kande laar, Bethanië en de basisscho len. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de ar moedegrens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economische situatie waarin hun land verkeert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektriciteit en verwar ming. Voor overige zaken als voedsel en kleding blijft dan on voldoende middelen over. Meer informatie: www.dorcasvoed- selactie.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21