Tijdens Kerstnachtdienst uitslagen zusjes Barveiink meezingen in gospelkoor Holtens Nieuwsblad 37 Ontruimingsoefening bij Holterenkschool Diepe Hel 'verplicht' voor triatleten Door combinatie van goed voetbal en hard werken van SW Verkeershinder Met het oog op Holten WO II Leerlingen Bosschool herdenken Marinus Stevens HOLTEN - In de uit wedstrijd tegen SW heeft Blauw Wit een ne derlaag geleden. Door een combinatie van goed voetbal en hard werken heeft SW een makkelijke overwinning gehaald op Blauw Wit. Sportagenda Dinsdag 20 oktober 2009 Verlies voor Blauw Wit HOLTEN - Elke Holtenaar die aan de Triathlon Holten mee doet, zou ook aan de Diepe Hel Holterbergloop mee moeten doen. Dat stelt atletiektrainer Meindert Koopman. De Holte- naar wil met een oproep aan de triatleten het aantal deelnemers van de Diepe Hel nóg verder opkrikken.'De Diepe Hel is één van de grootste wedstrijden in de regio en heeft de nodige uit straling. Bovendien is het voor Hoitenaren een thuiswedstrijd. Het zou mooi zijn als alle Holte naren die de triadon hebben ge daan deze keer óók de Diepe Hel gaan doen", aldus Koop man die de wedstrijd van zater dag 31 oktober als een echte uit daging ziet voor triaüeten, juist vanwege het heuvelachtige par cours over de Holterberg. "Ik durf te beweren dat de Diepe Hel zwaarder is dan de achtste of de kwart triatlon. Zwemmen kan iedereen en bij het fietsen kun je zitten, terwijl niet ieder een kan hardlopen en het wel om zestien kilometer over geac cidenteerd terrein gaat. Een beetje sporter vind de Diepe Hel zwaarder dan een kwart triat lon", aldus ervaringsdeskundi ge Koopman die in het verleden beide wedstrijden tot een goed eind bracht. HOLTEN - In de periode van 19 oktober tot en met 30 oktober 2009 worden diverse kruispunt plateaus aangelegd in het bui tengebied. In verband hiermee kan kortstondig verkeersover last ontstaan op de onderstaan de kruispunten. Raalterweg - Helhuizerweg (bij Nieuw-Heeten); Dijkerhoekse- weg - Maneschijnsweg; Oude Deventerweg - Vijthuizenweg; Larenseweg - Langstraat; Langstraat - Fliermatenweg; Langstraat - Schuppertsweg; Beusebergerweg - Kwintenweg; Beusebergerweg - Evertjesweg; Beusebergerweg - Schupperts weg; Helhuizerweg - Motieweg; Molenbelterweg - Forthaars- weg. HOLTEN - Tot en met de kerst dagen mee oefenen met gospel koor Rejoice en daarna zelfs meezingen tijdens de Kerst nachtdienst. Wie dat wel wat lijkt, is woensdag 21 oktober van 20.15 tot 22.15 uur welkom in de Kandelaar. Wie liever al leen een keer wil komen kijken, is ook welkom. Rejoice komt al sinds 1986 we kelijks bij elkaar om te zingen. En regelmatig wordt er opgetre den tijdens kerkdiensten en evenementen. Het doel daar van is om God groot te maken. Maar ook is Rejoice een gezellig en hecht koor met twintig le den, variërend in leeftijd van 18 tot 60 jaar. Sinds september heeft dirigent Marije Heems kerk de leiding over het koor ge nomen. Het repertoire is zeer divers. Het bestaat onder meer uit gospelliederen, up-tempo psalmen en diverse opwek kingsliederen. De meeste num- In de eerste 20 minuten zag het er nog niet naar uit dat aan het eind van de wedstrijd het ver- mers zijn Engelstalig en enkele Nederlandstalig. Bijna alle nummers worden standaard vierstemmig ingestu deerd en met behulp van een combo uitgevoerd. schil groot zou zijn. Al in de eer ste minuut was de eerste kans voor Blauw Wit. Er werd een goede aanval over rechts opge zet maar de voorzet van Jordy Kamphuis was net te hard voor de inkomende Remon Müller. Door een lange uittrap van de keeper William Kolkman werd de bal hard temggekopt door een verdediger van SW vanaf de middellijn. De bal ging over de uitlopende verdediging van Blauw Wit waardoor een oplet tende speler van SW alleen op Voor vragen kan men terecht bij een van de voorzitters van het koor: Petra Strieks, telefoon: 0548-516241 of Harry Sjoers, te lefoon: 0548-363840. Of kijk op: www.rejoiceholten.nl. William Kolkman af kon gaan en met een bekeken lob de 1-0 aantekende. Blauw Wit pro beerde zichzelf op te peppen na deze achterstand maar kon nog steeds niet goed onder de druk van SW uitkomen. Ook moest Blauw Wit nog een tegenvaller incasseren. De verdediger Arjan Aanstoot moest in de 35e mi nuut met een hoofdblessure ge wisseld worden. De vervanger was Jurgen van Dijk die goed in viel. Door niet goed verdedigen werd in de 45e minuut nog een neerde Utrechts-, Gelders- en Overijssels kampioenschap eventing gehouden. De zusjes Myrthe en Britt Barvelink, uit komend voor ponyclub de Oos- terhoffruiters, deden hieraan mee. De 17-jarige Britt startte met haar pony Desperado in de klasse L pony's. Zij reden een dressuurproef en gooiden een balk in het springen. In de cross corner aan SW weggegeven. Deze comer werd strak voorge zet en hard ingekopt. De bal vloog net onder de lat het doel in waarop William Kolkman kansloos was. In de rust werd Remon Muller gewisseld door Harald Beldman. Meteen in de tweede helft begon Blauw Wit feller aan de wedstrijd wat re sulteerde in kleine kansjes. In de 15e minuut werd echter de wedstrijd door SW beslist door een fantastische vrije trap. Door een overtreding kreeg SW op bleef de combinatie foutloos en binnen de tijd. Ze eindigden op een vierde plaats. Myrthe, de tweelingzus van Britt, startte met haar pony Nightmare in de klasse M pony's. Voor haar dressuurproef kreeg zij van de jury gemiddeld 184 punten waarmee zij op de eerste plaats stond. Uiteindelijk werd ze re servekampioen van Overijssel. links ter hoogte van de 16 meter een vrije trap te nemen. De bal vloog over William Kolkman heen en ging via de binnenkant van de paal de verre hoek in. Hiermee was de wedstrijd al vroeg beslist. Blauw Wit pro beerde nog wat aan de achters tand te doen door een wissel van Thijmen Voogt voor Stefan Aanstoot. Hij kreeg in de 35e minuut nog een goede kans om te scoren maar zijn schot ging net naast. In de 38e minuut werd het zelfs nog 4-0. BLAUW WIT Vrijdag 23 oktober (zaalvoetbal) Colmschate 4 - Blauw Wit 1 21.30 Zaterdag 24 oktober Blauw Wit DAI - Drienerlo DA211.00 Blauw Wit MAI - Oeken MA1 10.30 Blauw Wit Al - WW Al 14.30 Blauw Wit A2 - Almelo A2 12.45 Blauw Wit BI - Overdinkel BI 12.45 Blauw Wit B2 - ATC B3 11.00 SWN C2D - Blauw Wit C2G 9.30 W HOLTEN Vrijdag 23 oktober (zaalvoetbal) Heeten 1 - Holten 1 21.00 DAVO 1 - Holten 2 19.30 Holten 4 - Holten 3 20.30 Zaterdag 24 oktober Twenthe Al - Holten AID 14.30 Tubantia A3 - Holten A2D 14.30 GFC MBD - Holten MB1 13.00 Alle pupillen 4 tegen 4 toernooi D-pupillen 10.20 E-pupillen 10.20 F-pupillen 9.00 Zondag 25 oktober Schalkhaar 1 - Holten 1 14.00 Deventer 3- Holten 3 12.00 Rood Zwart 7 - Holten 4 9.00 Holten 5 - Rekken 4 9.00 Holten 6 - Twenthe 6 10.45 Holten 7-tal - Beekbergen 7-tal 10.45 Markelo DA1 - Holten DAI 10.00 Holten VEI - Sallandia VEI 9.00 HV HOLTEN Zaterdag 24 oktober HV Holten DJ1 - Haarle D)1 12.00 HV Holten DJ2 - Heeten DJ2 12.45 HV Holten Cl - LHC C2 13.30 Dronten B3 - Holten BI 14.00 HV Holten B2 - ABS B3 14.15 HV Holten Al - Schalkhaar Al 19.00 Zondag 25 oktober Achilles 3 - HV Holten D2 13.10 Kwiek 3 - HV Holten Dl 13.20 Kwiek 6 - HV Holten D2 14.35 HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama vertelt over paddenstoe len in het bos. Verder is er een terugblik van vijf jaar Nationaalpark Salland- se Heuvelrug, met interviews en een terugblik van de Scouting- activiteiten Holten ook met in terviews. Ook is er ruimte voor het weerbericht, en de Overijs selse artiest. Alle info kan men sturen naar e- mail oogopholten@radio350.nl. Uitzending gemist en alle foto's kan men vinden op www.foto- teamholten.nl. HOLTEN - Aan de Haarlerweg nabij Holten, hebben scholieren van de Bosschool Marinus Stevens herdacht. Hij werd op 14 oktober 1944 op die plek neergeschoten tijdens een razzia van de Duitsers. Hier is nu een herdenkingssteen en een foto van Marinus te vin den, waar bloemen werden neergelegd. Even verderop in het bos is de onderduikershut te vinden, waar onderduikers tijdens de Tweede Oorlog verscholen zaten. foto: harry broeze HOLTEN - In Diepenheim werd zaterdag 17 oktober het gecombi- Gospelkoor Rejoice oefent elke woensdagavond in de Kande laar. Wie mee wil zingen, is van harte welkom. HOLTEN - Wegens de Nationa le Brandpreventieweken die donderdag 1 oktober van start zijn gegaan, heeft de Brandweer op verschillende locaties in de gemeente een aantal ontrui mingsoefeningen gehouden op dinsdag 13 en woensdag 14 ok tober. Het thema tijdens de Na tionale Brandpreventieweken is ontruiming met ook aandacht voor de rookmelder. Zo werd dinsdagmiddag 13 oktober de Holterenkschool aan de Holte- renkstraat bezocht. Enkele kin deren werden als slachtoffer ge schminkt. Na het afgaan van het ontruimingsalarm, ontruimde de brandweer de school en kwam er een tankautospuit met toeters en bellen. De ingeplan de ontruimingsoefening bij de OAD is door omstandigheden verplaatst naar een later tijdstip.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13