Holtens Nieuwsblad 5 Plein krijgt functie terras zonder 'blik' Holtens Nieuwsblad Geen eremetaal voor OKIA J_ 3 vervuiling Stilstaan bij nieuwe volkstuinen Bouwreis Hanneke Vermeulen naar India HOLTEN - Bijna twee jaar nadat wethouder Stegeman meldde dat de sloop van het Udema- pand op industrieterrein De Kol 'binnenkort' zou plaatsvinden, zijn de slo pers dan toch actief ge worden. Vorige week maandag werden de hek werken neergezet op het terrein van de varkenssl achterij en werd met de sloop begonnen. Afbraak pand van varkensslachterij Udema op De Kol; komst van in totaal woningen in 2015 Dinsdag 22 september 2009 Slopers eindelijk oetief De werkzaamheden worden uitgevoerd door Pongers. Eerst wordt er gesloopt, daarna wordt de grond bouwrijp gemaakt. Volgens Jan van Eek, gemeente lijk projectleider van De Kol, is de opzet om in het voorjaar van 2010 met het bouwrijp maken te beginnen. De vrees dat het terrein na de sloop voor langere tijd braak komt te liggen, is vol gens Van Eek ongegrond. Dat de plannen voor de sloop er al langer liggen, is bekend, maar op de vraag waarom er juist nu een begin is gemaakt met het slopen, terwijl de goedkeuring van de provincie om te gaan bouwen er nog niet is, heeft Van Eek wel een antwoord. "Het be stemmingsplan moet nog wor den vastgesteld, maar we heb ben toch besloten om te starten met de sloop. De provincie heeft op zich geen bezwaren te gen De Kol. Daar liggen geen kritische kanttekeningen. Ver der zijn we al een aantal jaren bezig met de voorbereidingen. Het bestemmingsplan is een eind op weg. Als je langer wacht met slopen, kan er van alles ge beuren waar het niet beter van wordt. Een doorbraak wil ik het begin van de sloop niet noe men, maar het is wel een posi tief signaal. We hebben altijd de intentie gehad om dit plan ook daadwerkelijk te ontwikkelen", aldus Van Eek, die na het bouw rijp maken van de grond direct met het bouwen van de wonin gen wil beginnen. Het gaat daarbij om 225 nieuwe woningen op De Kol. Van Eek verwacht dat de totale bouw van de woningen zo'n vijf tot zes jaar gaat vergen. Wat de toe komst van de bedrijven Enkco en Hogeslag betreft - beide ook op De Kol gevestigd - kan Van Eek nog geen duidelijkheid ver schaffen. "Met Hogeslag zijn we nog in onderhandeling. Daar moet een andere plek voor ge vonden worden. Enkco zit in het westen op een locatie die nu nog niet in het plan zit. Of Enk co weggaat is afhankelijk van het beschikbare geld en ook of het te zijner tijd nodig is." De sloop van het Udema-pand op industrieterrein De Kol ver loopt in fasen. Volgens Henri Wessels, coördinator van het project De Kol, heeft dat te ma ken met de aangetroffen ver ontreiniging. Eerst wordt ges loopt tot het terrein 'helemaal glad' is, waarna een uitgebreid bodemonderzoek volgt. Bij het vooronderzoek is vooral veront reiniging in de vorm van olie aangetroffen. In de opstallen zit ook wat asbest, maar volgens de kenners niet in gevaarlijke hoe veelheden. Wessels verwacht dat de sanering in januari 2010 klaar kan zijn. Vervolg van voorpagina De derde pijler van het Kultur- hus is het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat waar de Oudheidkamer meer mogelijk heden krijgt aangereikt. De lo catie Smidsbelt wordt voorzien van een horecagelegenheid. Jos Kamphuis is de exploitant. "De bedoeling is dat het een grand caféachtige voorziening wordt", zegt Johan Mensink, projectleider van het Kultur- hus. "De horecagelegenheid heeft niet alleen een interne functie voor de participanten van het Kulturhus, maar ook een externe richting de Smids belt. Het plein krijgt een terras functie, waarbij geen plek is voor auto's. Het blik moet eraf; we willen een gezellig verblijfs- plein." De plannen voor het Kulturhus kwamen boven drijven naar aanleiding van accommoda tieproblemen van verschillen de instellingen en verenigin gen. Na onderzoek koos de ge meente voor de oplossing van een Kulturhus Holten; een or ganisatie van verschillende in stellingen onder één beheers- management en een geza menlijke programmering. HOLTEN - Wethouder Ter Schure en de heer Hofhuis, se cretaris van de volkstuinver eniging openen morgen (woensdag 23 september) de nieuwe volkstuintjes aan de Oude Deventerweg, ten oosten van de begraafplaats. De volks tuintjes zijn verplaatst vanaf 't Vletgoor om plaats te maken voor de nieuwe sportaccom modatie. In augustus zijn de tuintjes opgeleverd en in ge- bruikgenomen. De gemeente Rijssen-Holten kampt met een aantal knel punten ten aanzien van de ac commodaties voor verschil lende sportverenigingen. Daarom is het Netwerkplan Sport ontwikkeld. In dit plan worden oplossingen aange dragen voor deze accommo- datieproblematiek. Basis voor het plan is het verplaatsen van de sportactiviteiten van sport park Meermanskamp naar sportpark t Vletgoor. Sport park 't Vletgoor wordt uitge breid en biedt hierdoor plaats aan de huidige verenigingen van sportpark Meermans kamp en de overige sportver enigingen waar op dit moment geen geschikte locatie voor is (hockeyclub Holten en hon denclub de Bergspeurders). Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: M. Wagelaar Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail:m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Hanneke Vermeulen is zaterdag op bouwreis gegaan met Habitat. Deze keer is de Holtense naar het zuidoosten van India vertrokken. "Vorig jaar ben ik op een bouwreis naar Ghana geweest en dat was zo'n geweldige ervaring dat ik me opnieuw heb ingeschreven. Ik bouw samen met lokale arbeiders en de toekomstige bewoners aan de huizen. Alle hulp is welkom; stenen sjouwen, cement mengen of stuccen." Habitat for Humanity zet zich wereldwijd in voor verbeterde huisves ting voor gezinnen in ontwikkelingslanden. Hanneke Vermeulen keert zondag weer terug. eigen foto HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA zijn er bij het EK in Assen niet in geslaagd het podium te halen. Bij de clubteams kwam OKIA niet verder dan de laatste acht, terwijl de nationale 680- ploeg - de OK3A-ploeg aange vuld met vier 'zware jonges' - net buiten de medailles viel met een vierde plaats. "Het is een beetje teleurstellend", zegt Mar ti Jansen van OMA.'Met het na tionale team hadden we ge hoopt op een medaille. En met het clubteam hebben we geen hoogstaande prestatie gele verd." In de poule ging het nog wel goed met het 680-clubteam van OMA. OK3A ging als eerste door. De wedstrijd erna tegen Hertme werd ook gewonnen, maar op weg naar de halve finales werd OMA gestuit door Eibergen en was het over en uit voor de Hol tenaren. Met Oranje bereikten de OHA- trekkers Andre Wansink, Bert Kolkman, Herman Brinks, Rolf Hof en Marti Jansen de halve fi nales wel. In die halve eindstrijd was Ierland echter te sterk. In de De clubteam van OKIa kwamen bij het EK in Assen niet verder dan de kwartfinales. archieffoto strijd om het brons was Duits land de tegenstander en trokken de Nederlanders aan het kortste eind. lansen: "De Duitsers lieten het in de halve finale tegen de Zwitsers helemaal lopen, terwijl wij er tegen Ierland vol voor zijn gegaan. In de strijd om de derde plek trokken we de Duitsers wel een stuk weg, maar we konden het niet afmaken. Heel jammer. Maar we hadden er gezien de voorbereiding al rekening mee gehouden dat we geen eerste zouden worden. Op zich had den we wel goed getraind, maar het was lang onduidelijk wie er in het team zou staan. Pas op het laatst was de ploeg compleet. We waren niet ingespeeld, dat schortte er een beetje aan. We hadden wel goede touwtrekkers, maar er stond geen goed team." Oranje haalde in de 640 kilo zil ver, achter Zwitserland. Daar voor waren de touwtrekkers van Eibergen verantwoordelijk.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5