Holtens Nieuwsblad 3 Groot wandelevenement na officiële opening Collecte KWF levert in Holten 6403,12 euro op Kleuranalyse bij NBvP Brunch voor ouderen in Boschkamp Nieuwsbrief Holterenk gaat digitaal Slumdog Millionaire in Filmhuis THEMAWANDELINGEN LANGS TIJDPAD Column RIJSSEN/HOLTEN-Het Wereldtijdpad nadert de finish. Oktober vorig jaar was de eerste lus klaar, op 16 oktober 2009 moet het hele pad af zijn en daar ziet het ook naar uit. Een dag na de officiële opening van het Wereldtijdpad wordt er in samenwerking met de Rotary Rijssen een groot wandelevenement gehouden. Floor Looy, de grote initiator achter het Wereldtijdpad, hoopt op 17 oktober zo'n duizend wandelaars te kunnen be groeten. Zij kunnen kiezen uit twee afstanden, respec tievelijk 10 en 25 kilome ter. Agenda Dinsdag 22 september 2009 Tijdpad nadert finish Floor Looy: "Van de eerste aflevering willen we direct een succes maken." foto: sandee scheperman Om de mogelijkheden van het Wereldtijdpad goed te benut ten hebben Floor Looy en de zijnen speciale thema's ont wikkeld aan de hand waarvan een wandeling langs het pad gemaakt kan worden. De the mawandelingen zorgen ervoor dat het geen 'rijtje palen' is waar langs wordt gelopen, maar dat er geleide informatie wordt gegeven omtrent een bepaalde interesse. Looy: "Fris bee is bijvoorbeeld de naam van een Amerikaanse bakker. Die verkocht zijn taarten in ronde blikken waarmee op een gegeven moment studenten die ze bezorgden, begonnen te gooien..." HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 wordt zondag 4 oktober de eerste brunch van dit seizoen gehou den. Deze activiteit is bedoeld voor ouderen. Vanaf 11.30 uur zijn de deelnemers welkom om samen met nog dertig ouderen te genieten van een heerlijke brunch. Deze brunch wordt verzorgd door een groep en thousiaste vrijwilligers en duurt tot ongeveer 14.00 uur. De kos ten zijn 7,00 euro, koffie, thee en een afsluitend drankje inbegr- pen. Opgeven kan via het dorpshuis, telefoon 36 27 55, of de Stichting Welzijn Ouderen Holten, telefoon 54 0102. HOLTEN - De Holterenk gaat met de tijd mee. Niet alleen in het onderwijs, maar zeer zeker in het benutten van de moge lijkheden van de hedendaagse technologie. Als allereerste ba sisschool in Holten verstuurd de Holterenk de nieuwsbrief di gitaal. En daar waren meerdere argumenten voor. Op de eerste plaats het verbruik van papier en inktpatronen, maar daar naast ook zeker de bereikbaar heid van ouders. Hoe vaak blijft een nieuwsbrief in de tas zitten of op school in het laatje. Daar naast bewijst de Holterenk ook gescheiden ouders een dienst door beide ouders een nieuws brief toe te sturen. Altied bin 'k ter al op tèèg'n e wes. De höónnebelasting. Het zal bes bedach weer in ne tied dat det hèèl normaal was. Het lik miej hèèmoa achterhaald urn disse belas ting op te legg'n. Aj' dan ök nog is bekiekt woer of het mangs vuur gebruukt wördt, zakt oe de bokse of. Hoe is het noe mèugelijk um belas ting te mönn'betaal'n vuur höönne, woerumme neet vuur katt'n, peerre, geit'n, kniene of het kanariepietje. Zó zat ik gistem te kiek'n no- ar de algemeene beschou- wing'n. In één kèèr wörd'n het spannend. Heur'n ik det noe good? Wilders kwam met ne nieje belasting. Hèuf- deuke-belasting. Zie vlèug'n der op as ne bok op de ha- verkiste. Was det noe gemèind of was het gek kigheid, um de lèu an 't dèènk'n te krieg'n. Noe wèèj'det met Wilders nóóit. Het was wa gek det te ööns det kwartje van Kok ök trug- ge wol gèèm'n. Het was ök gek det te in ziene tèèg'n- begrööting de hèufdeuksk- esrèègeling neet e neumt had. Ondèug'nde dus!? Het zöl van de gekke weer aj'met zukke vuurstell'n an 't re- geer'n zöll'n kömm'n. Ie könt toch ech neet eene be volkingsgroep anns allèène vuur op loat'n drèèj'n. Stelt oe vuur, daj' in Hoolt'n-Ries- s'n zöll'n kömm'n met een heudjesbelasting! Rekkent ter op det Hollaand dan in las zöl weer. Dus loawe dis- s'n onzin gauw vergett'n. Ma aj' det antoa zöö zegt, köj'oe ofvroag'n of det neet ök zó is vuur al die belasting'n, diet duur een bepaalde groep op e hoost möt word'n. Is het neet hetzelfde aj', zö ak vuurige wekke schrèève, de bezuurtiging'n op 'n teelder van het Hoolter zwembad legt. Is det misschien de bos schop, diet Wilders of wil gèèm'n? Ik wèèt het neet, ma het lik ter op det te der good oaver noa hef e dach. Buut'n det de aandere pertien der hun zegje oaver hadd'n, blèèf het 'n aandern dag, aakelig stille. Het was net of ze in de smiez'n hadd'n, det het better was um neet veer- der op diss'n onzin in te go- an. Kom ik wier trugge op de höónnebelasting. Vuur miej genne belasting meer van diss'n tied. Det geeldt eigelijk vuur alle belasting'n diet op e leg wordt an een kleine groep'n, um doar dinge met te doan woet iedereene ge- bruuk van maakt. As ter te- kort'n bint in de gemeente möt det met mekaa betaald word'n. Vuur miej is het zö det dan de starkste school- ders, in disse wat mindere tied, de zwèurste last'n möt drèèg'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop De start van de wandeling is bij restaurant Vosman in Holten. Onderweg worden de wande laars getrakteerd op een aantal 'historische verrassingen', zoals Looy de acts omschrijft. Voor het wandelevenement wordt landelijk reclame gemaakt. "De bedoeling is dat het een jaarlijks evenement wordt. Van de eerste aflevering willen we direct een succes maken en daarna willen we het verder optuigen zodat het echt een begrip wordt", al dus Looy. De opbrengst van het wandelevenement gaat naar de Stichting Hope die zich inzet voor de bouw van dorpsscholen in. Peru. Intussen is het Wereldtijdpad HOLTEN - De collecte voor KWF kankerbestrijding heeft in Holten dit jaar 6403,12 euro op geleverd. Wie de collectant heeft gemist kan alsnog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF kankerbestrij ding in Amsterdam. Het be stuur van de afdeling Holten wil de gulle gevers en vrijwillige col- DIJKERHOEK - De maandelijk se bijeenkomst van de NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek wordt vanavond (dinsdag 22 september) gehouden om 20.00 uur bij café Het Bonte Paard. Corine Dornan komt deze avond een presentatie geven over kleur en kleding. Mocht er nog tijd over zijn, dan geeft ze bijna af. De Holtense lussen De Akkers en Overtoom zijn aange legd en in de laatste weken staan er nog drie kleinere lussen richting Rijssen op het pro gramma: de Zandhaar, de Ra vijntjes en Oosterhof; drie lus sen met een omvang van tussen de vier en zeven kilometer die de geschiedenis van het jaar nul tot 500 laten zien. Vijfhonderd palen en dertien informatiep anel moeten nog geplaatst wor den. Volgens Looy liggen de werkzaamheden keurig op schema. "Het gaat helemaal vol gens de planning en dat zie je niet zo vaak. Maar dit is natuur- lectanten bedanken. Met het geld blijft KWF kanker bestrijding zich inzetten voor minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van le ven. Nieuwe collectanten en vrijwilligers bij de afdeling Hol ten zijn nog steeds welkom. Voor inlichtingen T. Hulsman, telefoon 36 11 90. bij wat dames een kleurenana lyse. De volgende bijeenkomst van de NBvP Dijkerhoek is dinsdag 27 oktober. Deze avond wordt verzorgd door de tuincommis- sie. Gast is dan Nanke Siebelink. Ook deze afdelingsavond wordt gehouden bij Het Bonte Paard en begint eveneens om 20.00 uur. lijk ook een bijzonder project." De opening op 16 oktober - aan de vooravond van 'de Week van de Geschiedenis' die op 17 okto ber begint - wordt verricht door Jan Terlouw. Wat het vandalis me betreft is Looy tevreden met de ontwikkelingen. "Op het mo ment valt het best mee met de vernielingen. In het begin willen mensen nog wel eens wat pro beren, maar het wereldtijdpad begint nu ingeburgerd te raken. De menen raken er aan gewend. Daar komt bij dat als er een pro bleempje is, dat meteen wordt opgelost." Zie ook www.wereld- tijdpadwandelevenement.nl. HOLTEN - De eerste film die dit seizoen draait bij Filmhuis Hol ten is Slumdog Millionaire. De film van Danny Boyle en Love- leen Tandan is donderdag 24 september vanaf 20.15 te zien. De film gaat over Jamal, een weesjongen uit de sloppen van Mumbai, die meedoet aan de Indiase versie van Weekend Miljonairs. Om de hoofdprijs van twintig miljoen roepies te winnen hoeft hij nog maar één vraag goed te beantwoorden. Maar dan wordt hij in de pauze van het programma gearres teerd op verdenking van oplich ting. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis is elke donderdag een nieuwe film te zien, aan vang 20.15 uur. De entreeprijs is 3,50 euro en dat is inclusief een kopje koffie of thee. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zater dag 18 april 2009 - zaterdag 31 oktober 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 september 2009 Demonstratie zandstrooien, broodbakken en uitleg kruiden tuin, inl. 0573-221102, Boerde rij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, maandag 22 juni 2009 - woensdag 30 september 2009, 10:00 SEPTEMBER Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 23 september 2009 - vrijdag 25 september 2009 Vrije markt. Centrum van Hol ten. zaterdag 26 september 9.00 tot 16.00 Endurance Sallandse Heuvelrit, Holterberg, zaterdag 26 septem ber 2009 Open huis Atelier Galerie Henk Mulder, Oranjestraat 29 Holten, zaterdag 26 september 2009 - zondag 27 september 2009, 10:00 - 17:00 NBvP Dijkerhoek: mevrouw Dornan van Kleur en Co, café Het Bonte Paard - dinsdag 22 september 20:00 Bejaardensociëteit, Irene, dinsdag 29 september 14.30 uur OKTOBER Veiling/ boekenmarkt her vormde kerk, Irene, zaterdag 3 oktober 2009 Najaarsproeverij, De Swarte Ruijter, zondag 4 oktober 2009, 13:30-16:00 NBvP Holten: Stichting Trans- platie Nu, Gebouw Irene, don derdag 8 oktober 2009, 20:00 Concert Holtens Gemengd Koor en Hervormd Zangkoor Den Ham, Dorpskerk Holten, za terdag 10 oktober 2009 Lustrumfeest Nationaal Park, Holterbergplein Holten, zater dag 17 oktober 2009 Wandelevenement Wereld tijdpad, Holten/ Rijssen, zater dag 17 oktober 2009 Concert op Deel: johannette Zomer en Fred jacobs, info: 0572-321789, Maneschijnsweg Dijkerhoek, zondag 18 oktober 2009, 16:00 Herfstwandeling door Vrien den van het Hoolterpad, Cam ping De Holterberg, Reebokken- weg 8 Holten, zondag 25 okto ber 2009,9:00- 14:00 NBvP Dijkerhoek: Avond ge organiseerd door tuin commis sie, uitgenodigd Nanke Siebelink café Het Bonte Paard - dinsdag 27 oktober 20:00 Concert Holtens Mannenkoor met Enschede's Byzantijns Ko- zakkenkoorHolten, vrijdag 30 oktober 2009 Diepe Hel Holterbergloop, Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 13:00 NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Musical Sam Sam, groep 6 t/m 8, Kandelaar, zaterdag 7 no vember 2009, 20:00 Najaarsconcert HMV, sport hal, zaterdag 7 november 20.00 uur NBvP Holten: Ontdekkingsreis door China, door H. jans, Ge bouw Irene, maandag 9 novem ber 2009, 20:00 NBvP Dijkerhoek: Karin Riet berg vertelt over haar werk als Davis Counselor, café Het Bonte Paard - dinsdag 24 november 20:00 DECEMBER Adventconcert orkest HMV, zaterdag 12 december

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3