Carinova: zorg in de buurt! a Carinova Carinova Informatiebon Cursussen september - oktober 2009 Themabijeenkomsten Mantelzorgondersteuning Groepswerk Algemeen Maatschappelijk Werk Overige Kwaliteit Hulpverlenerslijn Verschillende diensten Jr. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Nog plaatsen vrij bij "Stoppen met roken"! Koffertje helpt dementerenden Carinova is onderdeel van de Carinova Leiboom Groep sC Leren masseren Deventer, startdatum: 28 september Stoppen met roken Deventer, startdatum: 28 september Hardenberg, startdatum: 30 september Raalte, startdatum: 6 oktober Borstvoeding, de beste start Raalte, startdatum: 1 oktober Deventer, startdatum: 22 oktober Geheugentraining Deventer, startdatum-. 1 oktober Wijhe, startdatum: 7 oktober Hardenberg, startdatum-. 9 oktober Babymassage Ommen, startdatum: 5 oktober Meerlingen Dalfsen, datum: 7 oktober Bang, boos, blij Dalfsen, datum: 29 september Regels en grenzen Wijhe, datum: 6 oktober Olst, datum: 74 oktober Hardenberg, dotum: 15 oktober Omgaan met je baby Hardenberg, datum: 8 oktober Weerbaarheid, zelfvertrouwen en taal Lemele, datum: 7 oktober Peuters lief, soms lastig Dedemsvaart, datum: 13 oktober Diabetes; zelfcontrole van bloedsuikers: Het helpt! Raalte, datum: 14 oktober Ouders van kinderen met een beperking Deventer, datum: 24 september Omgaan met geheugenproblemen en gedragsveranderingen Deventer, datum: 28 september Themamiddag 'Circus' voor jonge mantelzorgers Deventer, datum: 30 september Levend Ganzenbord voor jonge mantelzorgers Nieuwleusen, datum: 16 oktober Funweekend voor jonge mantelzorgers Ommen, datum: 30 oktober t/m 1 november Omgaan met pubers Deventer, datum: 24 september Blijf Mobielbeurs Hardenberg (Ane), datum: 21 oktober Regelmatig koppen de media 'de wijkzuster terug in de wijk' en 'vandaag gebeld, morgen zorg.' Ook bij Carinova speelt de wijkverpleegkundige een belangrijke rol. Zij is als het ware de spin in het (zorg)web. "Via de wijkverpleegkundige brengt Carinova zorg dichter bij de mensen", aldus Siny Vink, Regiomanager Carinova. 24 uur per dag zorg Carinova werkt in overzichtelijke teams geleid door een wijkverpleegkundige. Wanneer het nodig is, kunnen de teams 24-uur per dag zorg verlenen. De wijkverpleegkundige zorgt hierbij dat alles soepel verloopt. Vink: "Als 'spin in het web' is zij ook aanspreek punt voor de cliënt. Zo heeft u zoveel mogelijk met dezelfde medewerkers te maken. Wij doen dan ook ons uiterste best om elke zorgvraag op korte termijn te beantwoorden met kwalitatief goede zorg." De wijkverpleegkundige is verantwoordelijk voor de kwaliteit van zorg. Zij coacht de overige teamleden en houdt, waar nodig, ruggespraak. Siny: "Al onze medewerkers zijn bevoegd voor de zorgvraag die zij moeten uitvoeren. De zorg wordt geleverd door goed opgeleide mensen, die werken vanuit hun hart." "Goed contact met de huisarts is erg belangrijk", vindt Siny Vink. "Samen met hem of haar is de wijkverpleegkundige verantwoordelijk voor de cliëntenzorg. Voor een snel onderling contact is er een speciale hulpverlenerslijn in het leven geroepen, zodat zorg verleners altijd voorrang krijgen bij onze centrale." "Op het gebied van verpleging en verzorging hebben we veel verschillende mogelijkheden", vertelt Vink verder. "Variërend van het dagelijks aan- en uittrekken van steunkousen tot de meer specialistische zorg van wondverzorging en het geven van sondevoeding aan bijvoorbeeld te vroeg geboren baby's. Een ander voorbeeld naast zorg is het bieden van ondersteuning in de terminale fase van een ziekte. Hierdoor kan de cliënt, maar ook zijn naasten, zich gesteund voelen in een moeilijke tijd." Meer informatie over de wijkverpleegkundige bij u in de buurt? Bel (0900) 8662 (lokaal tarief). Een van de vele enthousiaste wijkteams van Carinova. (Foto: Dirk Kreijkamp). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering 0 Particuliere zorg 0 Servicepakket 0 Mantelzorg 0 Overig Naam: Er zijn nog plaatsen vrij voor de cursus "Stoppen met roken" in Deventer, Hardenberg en Raalte. Zou u wel eens af willen van uw rookgewoonte? Dan is deze cursus voor u. Vele ex-rokers gingen u al voor en stopten met succes! Data: Deventer 28 september Hardenberg 30 september Raalte 6 oktober Meer weten of inschrijven? Bel (0900) 8662 (lokaol tarief) of ga naar www.carinovo.nl. Het koffertje is een concreet en praktisch hulpmiddel voor het communiceren met dementerenden. Het koffertje wordt gevuld met foto's en andere voorwerpen die bij voorbeeld betrekking hebben op het leven, het vroegere werk of de hobby's van de dementerende. Samen met het koffertje en de foto's en materialen kunt u makkelijk terug in de tijd. Dat vinden ouderen vaak prettig, want dikwijls zijn ze beter "thuis" in het verleden dan in het heden. Carinova Mantelzorgondersteuning heeft de beschik king over een aantal van deze koffertjes (alleen in werkgebied Zuidwest Overijssel: gemeenten Deventer, Raalte en Olst-Wijhe en de plaats Holten). Deze zijn bestemd voor iedereen en voor professionele hulpverleners. De koffertjes worden in bruikleen meege geven; er zijn geen kosten aan verbonden. Bel (0900) 8662 (lokaal tarief) als u meer wilt weten. O Ik wil lid worden Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Ik wil mij aanmelden als: 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) Postcode: Plaats: Neem contact met mij op. Telefoon:

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21