Nieuwe regels premie zorgverzekei Maatregelen voor wie niet op tijd b 0900 - 999 88 88 MEE IJsseloevers voor al uw vragen over handicap, chronische ziekte, NAH of autisme Dinsdag 22 september 2009 18 De zorgverzekering verzekert u tegen de kosten van medische zorg. U bent in Nederland verplicht een zorgverzekering af te sluiten. Daarvoor betaalt u elke maand een premie aan de zorgverzekeraar. Er zijn steeds meer mensen die deze premie niet betalen (wanbetalers). De zorgverzekering is gebaseerd op solidariteit: door de zorgpremie te betalen, dragen alle verzekerden samen de kosten voor de zorg. Het is dus belangrijk dat iedereen meebetaalt. Sinds september 2009 is er een nieuwe wet om wanbetaling te bestrijden. De hoofdpunten van deze nieuwe wet zijn: Als een verzekerde 2 maanden niet heeft betaald, volgt een brief van de zorgverzekeraar met een betalingsregeling voor de premie, incassokosten en rente. Bij een achterstand van 6 maandpremies int het College voor zorgverzekeringen (CVZ) een 'bestuursrechtelijke premie' van zo'n 130 per maand. Dit is hoger dan de oorspronkelijke premie. De bestuursrechtelijke premie wordt ingehouden op het loon of de uitkering van de wanbetaler. Als een wanbetaler geen loon of uitkering heeft, wordt de premie ingevorderd door het Centraal Justitieel Incasso Bureau. Iemand met een betalingsachterstand kan niet overstappen naar een andere zorgverzekeraar. Meer weten over deze nieuwe wet? Kijk dan op www.wanbetalerszorgpremie.nl of bel Postbus 51:0800-8051 (gratis). Het is goedkoper om premieachterstand te voorkomen en tijdig te betalen. Neem contact op met uw zorgverzekeraar als u problemen heeft de premie te betalen. Als u zelf geen oplossing meer weet voor het betalen van uw schulden, kan de sociale dienst van uw gemeente u informeren over schuldhulpverlening. Of bel Stichting De Ombudsman: 0800 - 6464644 (gratis). Op www.zelijeschuldenregelen.nl staan tips om een betalingsachterstand op te lossen. MEE IJsseloevers denkt met u mee Financiële regelingen Dagbesteding Voor meer informatie: MEE IJsseloevers ook bij u in de buurt MEE IJsseloevers heeft kantoren in Almere, Lelystad, Kampen, Zwolle, Deventer en Ommen. Op werkdagen van maandag t/m vrijdag tussen 08.30 en 17.00 uur kunt u zo bin nenlopen. Wilt u liever op afspraak ko men, dan kan dat natuurlijk ook. U kunt bellen met een van onze kantoren in: Hoofdkantoor Zwolle Dr.Van Deenweg 2-10 8025 BG Zwolle T 038 455 46 46 Regiokantoor Deventer Diepenveenseweg 149 T 0570 66 78 78 Regiokantoor Kampen j Meeuwenweg 8 - 2 8261 VZ Kampen T 038 331 71 97 Regiokantoor Ommen Van Reeuwijkstraat 32 7731 EH Ommen T 0529 45 2011 www.mee-ijsseloevers.nl info@mee-ijsseloevers.nl ben. Ik heb wel eens over een 'Rugzakje' gehoord.Wat is dit precies? Antwoord: Het Rugzakje is een andere naam voor Leerlinggebonden Financiering (LGF). LGF is extra geld voor kinderen met een handicap of chronische ziekte die naar een gewone school gaan (basisonderwijs of voortgezet onderwijs). Het kind neemt dit budget als het ware in een Rugzakje met zich mee. Het budget bestaat uit drie delen. Een bedrag voor de speciale school die het kind en de leerkrachten op de gewone school gaat begeleiden. Dit is ambulante begeleiding. Een bedrag voor'extra formatie'voor de Er zijn mogelijkheden voor u bij de centra voor dagbesteding. Er zijn verschillende vormen van dagcentra. Zo zijn er centra voor mensen met een lichamelijke beperking of centra voor mensen met een verstandelijke beperking. Ook zijn er verschillende vormen van dagbesteding voor kinderen. Via de site van uw plaatselijke MEE kunt u hier allerlei informatie over vinden, U kunt natuurlijk ook contact opnemen met de MEE bij u in de buurt. reguliere school, bijvoorbeeld een extra leerkracht of remedial teacher. Geld voor o.a. aanpassingen aan het lesmateriaal voor uw kind. Om voor een Rugzak in aanmerking te komen, moet er eerst een indicatie worden aangevraagd. Het Centrum voor Indicatiestelling (Cvl) bekijkt of uw kind inderdaad in aanmerking komt vooreen indicatie voor een bepaald type speciaal onderwijs. Vervolgens gaat u met de school van uw keuze een gesprek aan om een plan op te stellen. Méér weten? Meer weten over de Rugzak? Kijk op www.oudersenrugzak.nl of raadpleeg MEE IJsseloevers Vanwege hun ziekte of handicap lopen mensen vaak aan tegen extra kosten. Het gaat hierbij niet alleen om medische kosten zoals ziekenhuisopnames. Het kan ook gaan om kosten die ieder mens moet maken, maar die voor iemand met een handicap of ziekte vaak hoger uitvallen zoals vervoerskosten. Naast landelijke financiële regelin gen zoals de Wtcg Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicaptenof de AWBZ Algemene wet bijzondere Als u niet in staat bent een oplei ding te volgen of om betaald werk te verrichten, wil dat niet zeggen dat er voor u geen daginvulling is. Dagelijks komen bij MEE tientallen vragen binnen van mensen over handicap, chronische ziekte of autisme. Vragen over bijvoorbeeld wonen, werken, vrije tijd, opvoeding, relaties, geld, wetten en regels, schulden, enzovoort. Wat kan MEE voor u betekenen? ziektekostenkomt u misschien in aanmerking voor gemeente lijke regelingen zoals Bijzondere Bijstand. Is voor u niet duidelijk wat u wel niet kan ontvangen aan financiële compensatie, neem dan contact op met het kantoor van MEE bij u in de buurt. Vraag: Ons zoontje van 3 heeft een lichamelijke beperking.Over een bijna een jaar moet hij naar de basisschool. We willen graag dat hij naar het reguliere onderwijs gaat, maar weten niet of dat kan, gezien zijn beperking.We denken dat hij waarschijn lijk wel extra begeleiding nodig zal heb-

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 18