Commissie al druk met sportverkiezing Ook na 2011 flink bezuinigen Huzen steekt teams van Blauw Wit in het nieuw Speciaal voor lezers van deze krant efewegnl Collecteweek Nierstichting - \v Meer info? Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 (SJ) Dinsdag 22 september 2009 17 HOLTEN - Anja en Erik Huzen lectieteam van Blauw Wit'66 van autobedrijf Erik Huzen een compleet nieuwe outfit, overhandigden aan het begin Het autobedrijf was in het ver van de voetbalcompetitie aan leden ook al sponsor bij Blauw de teams F4 en het tweede se- Wit'66, maar nu de zoon in het Anja en Erik Huzen met de complete spelersgroep van Blauw Wit 2 en F4. RIJSSEN/HOLTEN - De Sport- verkiezingen in Rijssen-Holten komen er weer aan. De com missie die de verkiezingen orga niseert, is na de zomervakantie alweer met de voorbereidingen begonnen voor het uiteindelijke doel, de Sportverkiezingen 2009, op 5 februari 2010 in Luc ky Co in Rijssen. Deze commissie, die wordt voorgezeten door Theo Hage- doom, bestaat verder uit Johan Westhof, lenny Burgers, Jan Beltman, Jan van de Kamp, Paul de Vrijer en Gerrinda Pluimers. Paul de Vrijer uit Holten en Jan van de Kamp uit Rijssen hebben de plaatsen ingenomen van Di- ny ter Harmsel en Dinant Brinks, die zijn gestopt. Diny is voor haar werk verhuisd naar Noord-Holland en Dinant heeft een keuze gemaakt voor ander vrijwilligerswerk. Hij maakte deel uit van de Commissie Sportverkiezingen vanaf het be gin in 1993, waarin het 750-jarig bestaan van Rijssen werd ge vierd. RIJSSEN/HOLTEN - Op basis van de nu bekende gegevens, krijgt de gemeente in de periode van 2010 tot 2013 te maken met een financieel tekort van 746 duizend euro. Alhoewel er grote onzekerheid bestaat over de fi nanciële ontwikkelingen daar na, wordt verwacht dat er na 2011 nog flink bezuinigd moet worden. Om dit op te lossen wordt ge dacht om de onroerendzaakbe- lasting (OZB) en de toeristenbe lasting te verhogen. Vanwege de onzekere ontwikkelingen en andere 'bedreigingen' als be perking van het woningbouw programma, wordt er gewerkt "De voorbereidingen voor zo'n groot evenement vragen de no dige tijd", weet Theo Hage- doorn. Hij organiseert al mee vanaf 2003 en neemt nu de voorzittershamer over van Di nant Brinks. "Denk aan het re serveren van de locatie, het uit nodigen van een interessante gastspreker, het weer onder de aandacht brengen bij alle sport verenigingen die Rijssen en Holten rijk zijn, etc. Daarom hebben we nu al de eerste ver gadering achter de rug, en zul len we de komende tijd als com missie nog een aantal keren ver gaderen om alles in goede ba nen te leiden." Het afgelopen jaar waren de Sportverkiezingen een groot succes, met veel publiek, en thousiaste sporters en als gast spreker de enthousiaste Hans Kraaij jr. Het was een happe ning en samen met Lucky Co probeert de Commissie Sport verkiezingen er op 5 februari 2010 weer een feest van te ma ken. met scenario's. Twee budgetten worden buiten beschouwing gehouden. Dat is een reservering voor de verleng de Waagwegvan 1,5 miljoen eu ro en voor de herstructurering van kom Holten: 1,25 miljoen euro. De discussie over de Waagweg is nog gaande, terwijl het college van B en W het ver standig vindt om eerst de uit komst van het toegestane wo ningbouwprogramma af te wachten, om daarna over de kom te beslissen. Het college gaat in eerste in stantie uit van een financiële bezuiniging van 746 duizend euro, omdat dit bedrag stoelt op REGIO - In heel Nederland gaan deze week zo'n 80.000 vrijwilli gers van de Nierstichting van deur tot deur tijdens de Natio nale Collecteweek. Het thema van de collecteweek is 'Alvast bedankt'. Drie nierpatiënten staan centraal in de campagne: Janos, Zoë en Maryse. Zij weten als geen ander wat het betekent om een nierziekte te hebben. De Nierstichting wil nierpatiën ten zoveel mogelijk helpen en bijstaan, maar dat kost geld. Daarom doet zij aan de voor avond van de collecteweek aan iedereen een oproep een gulle bijdrage te leveren. De Nierstichting roept iedereen op zich via www.nierstichting.nl als collec tant aan te melden en in de der de week van september met een collectebus van deur tot deur te gaan: alleen, met een vriend, vriendin of familielid. Aanmelden kan ook rechtst reeks bij de Nierstichting: col- lecte@nierstichting.nl of 035 6978050. bekende gegevens. Maar de kans dat extra bezuinigingen nodig zijn na 2011 lijkt volgens het college erg groot. Daarom wordt voorgesteld om voor de jaren 2012 en 2013 nog eens 600 duizend euro te bezuinigen. Volgens het college zijn de extra inkomsten van een verhoging van de OZB hard nodig. De maximale verhoging is voor 2010 vastgesteld op 4,3 procent. De voorziene verhoging van 3,75 procent blijft binnen die norm. Daarnaast wordt geadvi seerd om de toeristenbelasting niet af te schaffen. Wanneer de OZB niet wordt verhoogd, dan moeten inkom sten ergens anders vandaan ko men, zoals betaald parkeren in Rijssen, minder vaak legen van prullenbakken en verwijderen van kauwgom. Verder het ver hogen van de zwembadtarieven en de tarieven voor het gebruik van sportaccommodaties. Bij het wegvallen van de toeris tenbelasting zou er geld moeten komen uit de verkoop van het onderhoud van bossen. Maar ook wordt er dan gedacht aan de verkoop van zwembad Twenhaarsveld en het afstoten van het buitenbad van zwem bad De Koerbelt. En geen nieu we aanleg van fietspaden. Het college vindt deze maatregelen te rigoureus en adviseert daar om ook om de toeristenbelas ting niet af te schaffen. Wanneer de Provincie beslist dat er binnen de gemeente tot 2020 maar 1100 woningen mo gen worden gebouwd, betekent dat een teruggang van 1.700. Ook wordt rekening gehouden dat er maar 360 woningen mo gen worden gebouwd. Bij een teruggang naar 1.100, scheelt de gemeente dat een miljoen euro. En bij 360, nog eens vijf miljoen. Dan zouden hallen voor star tende ondernemers moeten worden afgestoten, om die in komsten via deze weg terug te verdienen. F4 team opereert was de deal met de sponsorcommissie van Blauw Wit'66 snel gesloten. Autobedrijf Huzen is gevestigd op een zichtlocatie aan de Handelsweg. Naast nieuwe au to's en occasions is er een tankstation en een wasstraat. Ook aan de inwendige mens is gedacht. De snackcorner voor ziet hierin. Het bedrijf is de laatste jaren flink gegroeid en dat is in deze tijd van recessie opmerkelijk. Met de nieuwe kleding maakte Blauw Wit 2 in de eerste wedstrijd al gelijk een goede beurt door van het ster ke Teuge 2 te winnen 2-0. De F-jeugd had nog een vriend schappelijk duel op de agenda staan. In het onderlinge duel stond plezier voorop en aan het eind de strafschoppense- rie, zodat iedereen kan scoren. Namens de vereniging bood voorzitter Egbert Rietberg en kele presentjes en bloemen aan. Autobedrijf Erik Huzen is een Volvo specialist. Op de website erikhuzen.nl vindt u alles over dit autobedrijf. V h *5 -.fc 2 dagen kerstreis Oberhausen en Dortmund 8 dagen Boedapest, Donauknie en de Poesta Vertrek: 16,24 oktober Vertrek: 11,18 december Vertrek: 17 oktober Vertrek: 27,28 nov, 4,5,11,12,18,19 dec. Vertrek: 19 oktober, 2 november Hoogtepunten: Florence, Palermo, vulkaan Hoogtepunten: St. Baafskathedraal, Belfort, Hoogtepunten: kerstmarkt Bremen met Hoogtepunten: klooster in Melk, natuurtocht Hoogtepunten: winkelcentra CentrO Oberhau- Etna,Taormina, Syracuse, Catania, dagtocht Onze-Lieve-Vrouwe kathedraal, chocolademuse- orgelconcerten en kersttheatervoorstellingen, Donauknie, Esztergom, Szentendre, Vissersbas- sen, kerstmarkt Oberhausen met verschillende bloemeneiland Capri, Pompei, Napels, Rome met urn, stadsbrouwerij Straffe Hendrik, vogeltjes- stadstour door Hamburg, historisch raadhuis tion, Matthiaskerk, Kettingbrug, natuurreservaat kraampjes en kerstlekkemijen, kerstmarkt Dort- Forum Romanum, Colosseum, Engelenburcht en markt, dierentuin Antwerpen, Diamantmuseum, en kerstmarkt Hamburg, excursie Reeperbahn, Poesta, Eger, Gödöllö met het slot van keizerin mund met de grootste kerstboom ter wereld. Vaticaanstad. Rubenshuis, Scheepvaartmuseum. Inclusief: - 2 hotelovernachtingen - 2 maal ontbijtbuffet - stadswandeling Gent o.l.v.een gids - stadswandeling Brugge o.l.v.een gids - vervoer per Tourist Class touringcar kerstmarkt Lübeck en kerstmarkt Osnabrück met kerstversieringen en lekkernijen. Inclusief: - 3 hotelovernachtingen - 3 maal ontbijt - vervoer per Tourist Class touringcar Sissi en Franz Jozef, Grein. Inclusief: - 7 hotelovernachtingen - 7 maal ontbijt - 7 maal diner - stadsrondrit Boedapest o.l.v.een gids Inclusief: -1 hotelovernachting -1 maal ontbijtbuffet -1 maal dinerbuffet - fles mineraalwater op de hotelkamer - vervoer per Tourist Class touringcar Inclusief: -10 hotelovernachtingen - Bootovertocht Napels - Palermo - Bootovertocht Messina - Calabrië -10 maal ontbijt -10 maal diner - stadswandeling Florence o.l.v.een gids - gids op dag 4,5 en 9 fc. 3 dogen kerstrerè^~jjj Wiesbaden - vervoer per Comfort Class touringcar V - Stadsrondrit en -wandeling Rome olv. een gids vervoer per -i- L> y Comfort touringcar A. Au N-\' (ttemgsl, po,f (,,u 2i, moM Nimwiemn, imk (mpwJwf rnndHh) hitna iijit w ml, mnam W tml.mtfmriwiïfaftib <i i vemlft w«nh> tmnwUt» wm tm/agen, (gumt mrtetwudtn i supervoordelige buirtlien •upervuordeligc buirelttfl Kerstreis? Informeer dan naar de 8-daaase kerstreis BoedaDi

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17